sesli

Delhi eyaleti, rüşvetçi memurlara 'kumpas' kuracak!
Kişinin kayıtlarını yapan görevli daha sonra sesli ya da görüntülü kayıtları da alarak rüşvete bulaşmış memur hakkında soruşturma veya operasyon başlatılmasını sağlayacak.Hindistan’ın federal başkenti Yeni Delhi’nin de içinde olduğu Delhi eyaletinde Kasım ayında yapılan seçimlerde büyük başarı göstererek ikinci olan Avam Halk Partisi
Kalp krizi geçiren Müşerref'in durumu ciddi
Kalabalıktan bir kişinin ise hastane önünde namaz kılıp sesli bir şekilde dua ettiği görüldü. Akşam saatlerinde Müşerrefin kızının da babasının durumunu öğrenmek için hastaneye geldiği bildirildi.
Kiliseye yıldırım düştü: 8 ölü
Yüksek sesli bir patlama meydana geldi. Sonra herkes kaçışmaya başladı." dedi. Malavi’de yağmur mevsiminin başladığı geçen ay başka bir yıldırım afetinde 3 kişi hayatını kaybetti.
Almanya'da trenin üzerine çıkan gence elektrik çarptı
30 sıralarında meydane gelen olayla ilgili olarak Polis sözcüsü Jürgen Karlisch, "Tren istasyonunda görevli polis memurları yüksek sesli bir patlama duymuş. Hemen ardından panik içinde koşan bir genç ‘Çok kötü bir şey oldu’ diye polislere olayı haber vermiş.
Rusya’da atın ölümü müzikten oldu
Noel Baba’nın meydana geldiği sırada yüksek sesli müzik açıldı. Aniden çalmaya başlayan müzikten korkan at şaha kalktıktan sonra yere yığılarak can verdi. Atın ölüm anı bir kişi tarafından kameraya kayd edildi.
İbrahim Hacıosmanoğlu'nun hapsi isteniyor
Hacıosmanoğlu'nun "ahlak yoksunları" sözü ile Aziz Yıldırım'a alenen basın yoluyla hakaret ettiği belirtilen iddianamede, Hacıosmanoğlu'nun, "sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçunu işlediği gerekçesiyle 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.
Engellilerin faturasına Özel İşlem Vergisi'ni yansıtmayacak
Vodafone Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü, 'Engelleri Aşan Servisler' ile de aramalarla fatura öğrenmenin, nerede bulundulğunu belirlemenin, sesli abonelik anlaşması yapmanın mümkün olduğunu bildirdi.
Dijital oyunlar, parktaki oyunların yerini tutmuyor
Uygulamalar hızlı, sesli ve renkli olduğu için küçük çocukları yorabilir. Bu yaşta çocukların gerçek dünyayı tanıması gerekiyor."Üç yaşından büyük çocukların kullandıkları tablet ve akıllı telefonların ise güvenlik ayarlarının kontrol edilmesi gerekiyor.
GSM firmaları ve yetkilendirdiği şirketler, aboneden kart bilgisi isteyemeyecek
BTK acıklamasında; telefon aracılığıyla yapılan fatura ödeme ve TL yükleme gibi hizmetlerde, sesli kayıt sistemi ile kullanıcılara asgari 'X hizmetinin Y tarafından sunulduğu, X hizmetinin kullanılması, satın alınması veya X hizmetine üyelik ya da abonelik yapılması
"Ecdadın damak tadı baklavayı bütün dünyaya tattıracağız"
Fatih Koleji Selim Demir Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansta, iş dünyasına adını duyuran iş adamları Hazim Sesli, Faruk Güllüoğlu ve Halil Erdoğmuş, 'şirketlerin marka süreçleri, inovatif ürünler ve gelişim, ekonomik beklentiler ve aile şirketlerinin yönetim modelleri' konularında
Kılıçdaroğlu:Başbakan Türk sözcüğünü kullanmaktan utanıyor,içime sindiremiyorum
Sahnede hareketli ve sesli android iki silikon figürün yanı sıra Kurtuluş Savaşı ve yakın tarihe ait çeşitli belgesel görüntüler de yer alıyor. Bu tür müzelerin ilki, Amerika’da Orlando’da yer alıyor.
CHP’li vekiller sanığın duruşmaya katılmamasına tepkili (3)
Sanıkla ilgili video ve sesli kayıt yöntemiyle uzaktan konferansla savunmasının alınmasına karar verildiğini aktaran Cihaner, yakalama talebinin ise reddedildiğini ifade etti. Cihaner, Türkiye’de yargının bittiğini öne sürdü.
Engellilerin gözü kulağı İzmir’de olacak
Proje kapsamında görme engeli olan vatandaşlara ücretsiz olarak ulaştırılmak üzere, gönüllü eczanelere toplam 1000 adet ‘sesli ilaç kutusu’ dağıtılıyor. Engellilik; doğuştan ya da kaza veya uzun süren bir hastalık sonucunda oluşan bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yeteneklerin kaybı olarak tanımlanıyor.
Metin Albayrak: Derbide olaylara karışanlar hakkında suç duyurusunda bulunduk
Dernek üyeleri arasında yer alan Savaş Ersavaş, Suat Özmen, Levent Sesli, Remzi Şimşek, Mustafa Uysal, Engin Yüce hakkında gerekli disiplin işlemlerine de başlatılacaktır. Yönetim olarak ciddi ve hassas darvanıyoruz.
Av. Özay: Kenan Evren de kaçabilir
00’da, CMK’nin 196/4 maddesi uyarınca aynı anda görüntülü ve sesli iletişim tekniği kullanılması suretiyle hastanede bulunan sanıkların duruşmaya katılabilmesine karar verilmiştir. Bu aşamada yapılan yazışmalarda Şahinkaya’nın hastanede olmadığı, 11 Ekim 2013 günü Ankara 4.
Görme engelliler, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yardım bekliyor
birçok eserden mahrum kaldığını anlatan Nurluyol, ünlü yazarların dini noktadaki görüşlerini Braille alfabesine (6 noktadan oluşan kabartma alfabe), ya da sesli ortama aktarılarak görme engellilerin hizmetine sunulmasının çok yararlı olacağını vurguladı.
Kimse Yok Mu gönüllüleri Midyat’ta 300 aileyi mutlu etti
Ardından yollarını gözleyen kardeşlerinin bayram sevincini paylaşmak için yola koyulan gönüllüler arasında Sesli Grup Başkanı Hazim Sesli, Faruk Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güllü gibi tanınmış isimlerin bulunduğu iş adamları, zaman kaybetmeden Midyat'ın en ücra
Trafikte yorgunluk ile alkolün etkisi aynı
Uzmanlar aşırı yorgunluk durumlarında kişilerin anlık uykuya daldığını, bunun sesli müzik veya kahve ile önlenmesinin mümkün olmadığını ve trafik güvenliği için büyük bir tehlike oluşturduğuna dikkat çekiyor.
Mavi Marmara davasına devam ediliyor
Kimlik tespitleri yapılan mağdur ve müştekilerin sesli ve görüntülü olarak ifadelerinin alınması ile duruşmaya başlandı.İsrail'in müdahalesini kamerasıyla birlikte 'Stendony' gemisinden izlediğini belirten İtalya vatandaşı müşteki Manulo Luppicini, zodyakların içinde bulunan İsrailli komandolarının
Loğoğlu: CHP çok aday adaylı bir parti
Faruk Loğoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıklaması ile ilgili, “CHP, çok sesli, çok adaylı, aday adaylı bir parti. Çok gecikmeden CHP'nin artık bu konudaki tavrını, durumunu netleştirmesi lazım.
Bakan Yıldırım: Ağlamasını unutan insanlar, kimseye birşey veremezler
Ciliv, aynı şekilde görme engelli olan vatandaşlar için de her türlü materyalin sesli hale geleceğini dile getirdi. Turkcell'in her sene binlerce öğrencileye burs verdiğini kaydetti. Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir de, engelli istihdamında önemli mesafe kat ettiklerini söyledi.
Antibiyotik özelliği olan bamya yemeklerin üzerine yenilirse hazmı kolaylaştırır
Ancak sofrada en sona bamya gelince düşüncelerini sesli olarak insanlara anlatır. Bu kadar yemeği hazmetmenin zor olacağını ama bamya çorbası gelince bu düşüncesinin değiştiğini anlatır. Bamyanın bu şekilde tüketilmesinin faydasına işaret ettiğini biliyoruz.
Kılıç: Demokratik hukuk devleti insan onurunun yegane güvencesi
Konuştuğu gibi düşünen, düşündüğü gibi konuşan çok sesli bir toplumda insan sayısında düşüncenin üretildiği ve güvence altına alındığı bir hayatı sunamayanların ayakta kalma şansı yoktur. Hukuk devleti topluma sağlıklı ve güven içinde yaşanır bir ortam sağlamayı taahhüt eder.
İzmir Adnan Menderes 'Engelsiz Havalimanı Kuruluşu' sertifikası aldı
Bütün yolcu asansörlerine, Türkçe ve İngilizce olarak kat bilgilerini veren sesli uyarı sistemi takıldı. Ayrıca iki adet engelli check-in bankosu kurularak, havalimanında görev yapan 63 personele “Engellilere Yönelik Davranış” başlığı altında eğitim, 25 personele ise işaret dili eğitimi verildi
Van'da 16 sanıklı KCK davası yarın devam edecek
Duruşma ilk defa yeni kurulan bir sistemle görüntülü ve sesli olarak kaydedildi. Duruşmanın başlamasının ardından ilk olarak söz alan BDP Genel Başkan Yardımcısı Avukat Meral Danış Beştaş, hazırlanan iddianamenin hukuki hiçbir yönünün olmadığını ileri sürdü.
Cami mülkü bar işletmesine verildi, cemaat müzik sesinden namaz kılamıyor
Bardan gelen yüksek sesli müzik nedeniyle namaz kılamayan cemaat, defalarca işletme sahiplerini uyardıklarını ancak sıkıntının bir türlü çözülemediğini kaydetti. Ezan okunurken bile müziğin son ses açık olduğunu aktaran cami cemaati, yetkililerden bir an önce konuya çözüm bulmalarını talep etti.
Ambulansların adres bulma derdine son, tüm araçlara navigasyon takılacak
Ambulans sürücüsünü sesli ve görüntülü olarak yönlendiren cihaz sayesinde, ambulansların hızı, bulunduğu mevki ve güzergahı uydu üzerinden İl Ambulans Kontrol Merkezi ve Sağlık Bakanlığı tarafından da takip edilecek.
Çocuğunuz horluyorsa uyku apnesi ya da geniz eti büyüyor olabilir
Tanıklı nefes durması, aşırı sesli solunum veya horlama, kronik ağız solunumu, gece uykuda sık sık uyanma, gündüz uyuklama, gece alt ıslatma, sık kabus görme, kötü okul performansı, yutma zorluğu, hiponazal konuşma, ciddi tıkanıklık, bulgular arasındadır
Barroso: Arnavutluk, bu yıl AB'ye adaylık statüsüne kavuşabilir
Başbakan Edi Rama ise parlamentoyu çok sesli ve katılımcı hale dönüştürmeye, Arnavutların hayatında da gözle görülebilir değişiklik getirmeye kararlı olduklarını söyledi.Arnavutluk, diğer Batı Balkan ülkeleriyle birlikte 2003 yılında 'potansiyel aday' ilan etmişti.
Aboneye sesli mesaj bırakan firma, külfetine katlanacak
mağduriyetlerinin önüne geçilebilmesi amacıyla, GSM şirketlerinin reklam, kampanya ve tanıtım amaçlı aramalarında abonelere ulaşılamaması ve birinci madde kapsamında sesli mesaj bırakılması halinde, söz konusu mesajlar ücretlendirilmeyecek.
Eski telefonunuzu satmadan kişisel verileri silin
"TELEFON KAPALI BİLE OLSA YÜKSEK SESLİ ALARM SAYESİNDE BULUNABİLİR"Akıllı telefona uzaktan erişim ile silmeyi etkinleştiren güvenlik uygulamalarını yüklenilmesi gerektiğinin ifade edildiği açıklamada, akıllı telefonlarda yaygın olarak kullanılan
Kandil mesajına hakaretle karşılık veren avukat için 2 yıl hapis istendi
Ferhat Pamuk hakkında, Milletvekili Zopçuk’a 'sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' ettiği iddiasıyla dava açtı.2 yıla kadar hapsi istenen Av.
Bursaspor'da Beşiktaş maçı mesaisi
Bire birde adam geçip gol atma çalışması sırasında oyuncularına sesli bir şekilde talimatlar veren Daum, başarılı olanları alkışlarken, istediklerini yapamayanları ise bağırarak uyardı. Oyuncularından yapmaları gerekenleri sesli, el ve vücut dili ile anlatan Christoph Daum'un heyecanı gözlerden kaçmadı.
Gıdaların içeriği, SMS sistemi ile öğrenilebilecek
Sistem, internet, mobil uygulamalar, SMS ve otomatik sesli yanıt sistemi ile tüketicinin sorgulama talebine cevap verecek. ÜDTS'nin ürün üzerindeki etiketleri kontrol edebilmeleri için tüketicilere sağlayacağı yöntemler arasında "www.
Görme ve işitme engelliler festivalle sinema filmlerine doyacak
gidemeyen, film festivallerine katılamayan engelli seyirciler ile diğer seyirciler arasındaki engelleri ortadan kaldırmayı amaçlayan festivaldeki tüm filmler sesli betimleme, işaret dili çevirisi ve uygulaması ile ayrıntılı altyazılı olarak gösterime sunuluyor.
Hacı adayları gün saymaya başladı; ilk kafile 12 Eylül'de yola çıkıyor
Hacılara dağıtılan animasyonun gidiş ve dönüş arasındaki konuları sesli olarak anlattığını belirten Yücel, hacı adaylarına büyük yardımı olacak animasyonu, adayların gitmeden izlemelerinin önemli fayda sağlayacağını bildirdi.
Mahkeme Başkanı'ndan sanık avukatlarına: Mahkeme başlamadan tahliye istiyorsunuz
madde uyarınca duruşmanın sesli ve görüntülü sistem ile kayıt altına alınması işlemine başlandığı bildirildi. Sanık eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı'nın Avukatı Erol Aras, kamu davası açılırken izin alınmadığını iddia etti.
Öğretmenler akıllı telefonlardan şikayetçi
Öğrenciler, cep telefonlarıyla sürekli birşeyler indiriyor ve/veya sesli görüntülü chat yapıyorlar. Sınıf içinde mesaj gönderiyor ve oyun oynuyorlar." dedi. Öberg haylaz ve inatçı öğrenciler için, "Güç kullanımı her zaman mümkündür, ama her zaman en son çare olarak düşünülmeli ve güvenli bir şekilde yapılmalıdır.
Görme engelliler gol sevincini cebinden duyarak yaşayacak
Futbol aşkı engeline takılan ve atılan golleri göremeyenler için Turkcell görme engelli futbolseverlerin sevincini sesli olarak cebine gönderiyor.Engelli vatandaşlara yönelik fırsat eşitliği sağlayan hizmetlerinden bir yenisini daha spor alanında hayata geçiren Turkcell'in görme engelli aboneleri, ücretsiz
Hafıza türü başarılı olunacak mesleğin işaretçisi
” diyen Orhan şöyle devam etti: “İşitsel yapıdaki bir öğrencinin mutlak surette çalışmalarını sesli olarak yapması gerekir. İşitsel yönü kuvvetli bir öğrenci ses CD’leri ile çalışırsa öğrenme verimi maksimum seviyeye çıkar.
Görme engelliler için eczanelere sesli kutu dağıtılacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yürütülen proje kapsamında, bin adet ücretsiz sesli kutu, eczaneler aracılığıyla engellilere dağıtılacak.İzmir Kent Konseyi, Türkiye’de ilk kez hayata geçirilecek ‘Engelsiz İlaç Projesi’ni başlattı.
Asker uğurlama konvoyları polisle vatandaşı karşı karşıya getiriyor
Asker adaylarına moral vermek için düzenlenen yüksek sesli müzik ve eğlence etkinlikleri, alkolünde etkisiyle zaman, zaman amacını aşıyor. Asker uğurlama törenlerinde konvoy oluşturup şehir turu atmak isteyen gençler de, hem kendi canlarını hem de başkalarının canını tehlikeye atıyor.
TBMM'de engelliler için yeni düzenlemeler yapıldı
tekerlekli sandalye desteği gibi bazı hizmetler verildiğini hatırlatan Yakut, asansörler için yapılacak kabin yenileme çalışmalarında görme engelliler için sesli uyarı ve Braille alfabesi kullanılacağını aktardı.
Irkçı slogan atanlara ceza yok
Son karnavalda Köln sokaklarında 20 yaşlarında üç kafadar alkolünde etkisiyle sesli şarkılar ve danslar eşliğinde aşırı sağcı ırkçı sloganlar atmıştı. Diğer insanların özellikle de orada bulunan yabancıların rahatsız olmalarına aldırış etmeden ‘Almanya Almanlarındır’, ‘Yabancılar dışarı’ ve ‘Yahudileri gazlamalı’ gibi sloganlar
Tezcan: 'Sırdaş Polis İhbar Noktası' projesi yeni bir iftira merkezi
Tezcan, “Emniyet’in yürüttüğü projeye göre, polisin uygun gördüğü sokak ve mahallelere yazılı ve sesli ‘ihbar kutuları’ yerleştirileceği belirtilmiştir. Uygulamayla kimliğinin deşifre olmasını istemeyen vatandaşların, mahallelere kurulacak sistemle ister yazılı, ister sözlü olarak isimsiz bir şekilde ihbarlarda bulunabileceği
Tezcan: İhbar kutusuyla mahalle kültüründeki dayanışmanın sonu hazırlanıyor
Emniyet'in yürüttüğü projeye göre polisin uygun gördüğü sokak ve mahallelere yazılı ve sesli 'ihbar kutuları' yerleştirileceğini hatırlatan Tezcan, uygulamayla kimliğinin deşifre olmasını istemeyen vatandaşların, mahallelere kurulacak sistemle ister yazılı
'Sırdaş Polis' suçla mücadele için geliyor
Uygun görülen sokak, mahallelere yazılı ve aynı zamanda sesli ihbar kutuları yerleştirilecek. Yapılan ihbarlar ise gizli kalacak. Asayiş Dairesi Başkanlığı'nın uygulamasıyla vatandaşın polise olan ihbarlarının arttırılması ve ihbar sistemine işlerlik kazandırılması amaçlanıyor.
Ergenekon davasında sona gelindi
Duruşmalar, anlık tutanağa yazılmak yerine sesli ve görüntülü olarak kaydedildi. Sanıklara ya da avukatlara söz verilmesi, iddianamenin okunması ve taleplerin alınması gibi duruşma işleyişine önem verildi.
Belediye otobüsünde bıçaklı dehşet
BURSA - Bursa’da 2 kişi, belediye otobüsünde kendilerini sesli müzik dinlememesi için uyaran şahsı bıçakladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ait yolcu otobüsünde bu sabah sesli müzik dinleme tartışması bıçaklama olayı ile noktalandı.
Hakarete uğrayan başörtülü Ceylan: Gerçekler yargılamayla ortaya çıkacak
Bu nedenledir ki benim yaptığım iş, anılan kişinin konuşmasına müdahale değil, tam aksine sadece yüksek sesli konuşmasından dolayı rahatsızlığımı dile getirmekten ibarettir. TBB basın açıklamasındaki ve bazı haberlerdeki iddiaların tam tersine, benim anılan kişinin konuşmasını dinlemek için yer değiştirmem veya bazı basın organlarında yer aldığı