sevdalıları

Trabzonsporlu taraftarlar ‘haksızlığa karşı tek yürek’ oldu
kameralarını kullanıp çok büyük kalabalık diye gezdirenlere biz kamere kullanmadan sadece göz ucuyla baktığınızda sınırsız insanları, sadece Trabzonspor sevdalılarının değil, namuslu Türk sporu paydaşlarının da bize verdiği desteği orada göreceksiniz.
Trabzonspor'da kupaya vedanın şoku yaşanıyor
“Futbol takımımızın Ziraat Türkiye Kupası’nda Balıkesirspor ile oynadığı maçta sergilediği kötü futbol sonucunda elenmesi hiç şüphe yok ki, bütün Trabzonspor sevdalıları gibi başkanımızı ve bütün yönetim kurulu üyelerimizi büyük bir hayal kırıklığına uğratmış ve üzmüştür.
Batalla taraftarı ikiye böldü
Tribünleri dolduran yeşil-beyaz sevdalıları, Daum'la anlaşamadığını belirterek Kasımpaşa maçında oynamama kararı alan yıldız futbolcu lehine sık sık tezahürat yaptı. Taraftarlar ayrıca, yeşil-beyazlı futbolcuları tek tek tribüne çağırarak üçlü çektirdi.
Trabzonspor yönetimi, hukuki süreç tamamlanmadan seçime gitmeyecek
Trabzonspor’un köklü değişim ve yeniden yapılanmaya ihtiyacı olduğunu düşünen, kendileriyle beraber aynı görüşü paylaşan Trabzonspor sevdalılarının genel kurulda teveccüh gösterip kendilerini göreve getirdiğini belirten Hacıosmanoğlu, "Bizler de onlara mahcup olmamak için gece gündüz çalışarak, değişim ve
BTSO’dan Torino’ya otomotiv çıkarması
Bizler, ‘Bursa büyürse, Türkiye büyür’ mesajımızın arkasından giden kent sevdalıları olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ULUSLARARASI UZAY VE HAVACILIK ŞİRKETLERİYLE GÖRÜŞÜLDÜ Program çerçevesinde; Torino’da ‘AB 8.
'PKK dindarlarla saldırıyor' diye eylem yaptılar
BURSA - Bursa'da kendilerini 'Peygamber Sevdalıları Platformu' olarak tanıtan bir grup, son zamanlarda Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde PKK tarafından İslam inancına önem veren sivil toplum kuruluşlarına yönelik saldırılar
Bursaspor-Beşiktaş maçı biletlerine yoğun ilgi
Sıcağa rağmen bilet almak için saatlerce beklemeyi göze alan yeşil-beyaz sevdalıları, zaman zaman da kendi arasında tartışma yaşadı. Taraftarlar arasında kuyruk nedeniyle çıkan tartışmalar diğer arkadaşlarının devreye girmesiyle bitirildi.
Hacıosmanoğlu: Fenerbahçe’ye haksızlık yapıldı demek Trabzonspor’a haksızlıktır
Trabzonspor sevdalılarını nasıl mutlu ederizin hesabını yaptık. Duruşumuz, tarzımız ve olaylara bakışımız, eylemlerimiz bizden öncekilerden farklı. Zaten bu farklılık bizi Trabzonspor başkanlığına taşıdı.
Samsunsporlu futbolcular, Güven Özyurt'u makamında ziyaret etti
Bizler Samsunspor sevdalıları olarak hocamızın da dediği gibi takımımızı Süper Lig'e çıkartmayı hedefliyoruz. Ve bunun için çalışmaya devam ediyoruz.
Mehmet Ali Şahin: Artık kimse vesayet rejimi sevdalısı olmasın
Türkiye vesayet anlayışı ve vesayet sevdalıları bir darbe daha yemişlerdir. Türkiye'deki vesayet rejimi bir geri adım atmak zorunda kalmıştır. Bu resepsiyonda Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Bahçeli olmalıydı.
Milletvekili Mustafa Demir: Hizmet sevdalıları AK Parti çatısı altındadır
Bayındırlık ve İskan Bakanı, AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, AK Parti teşkilatlarının ilk günkü gibi heyecan, azimle çalıştığını belirterek, "Hizmet sevdalıları AK Parti çatısı altındadır.
Kumar operasyonunda 180 kişi yakalandı
Jandarma ekipleri, ilk olarak ‘Turan Cemal Beriker Bulvarı Sevdalıları Derneği’ne baskın yaptı. Dernek binasında yapılan aramada, binanın ana salonunda tombala çekilişi yapmak suretiyle kumar oynayan 76 kişi suçüstü yakalandı.
Bisiklet sevdalılarından can güvenliği eylemi
Son bir ayda 5 ayrı trafik kazasında 5 arkadaşlarını kaybeden bisiklet sevdalıları, can güvenliklerinin hiçe sayıldığını belirterek, bu durumu protesto etmek için Kadıköy'de bir araya geldi.Sosyal medya üzerinde bisiklet sevdalıları tarafından kurulan gruplar vasıtasıyla toplanma kararı alan bisikletçiler, bugün saat 16.
Bahçeli: Seçim, AK Parti’nin kontrolsüz gidişatını engelleme adına fırsat
Diğer yanda milliyetçi, vatansever, Türkiye sevdalıları vardır. Bir tarafta zalimler, müzakereciler, kan tutkunları caniler, sömürgeciler lehine iştahla hizmet eden işbirlikçi hainler vardır. Bir tarafta da 'vatanım, milletim, bağımsızlığım' diyen yüce gönüllü millet evlatları vardır.
Adana'da kumar operasyonu
Adli makamlardan alınan arama kararı ile Turan Cemal Beriker Bulvarı Sevdalıları Derneği’nin binasına baskın yapıldı. Yapılan aramada, derneğin ana salonunda kumar oynatan kooperatif kurucu üyesi bir kişi ile oynayan 76 kişi gözaltına alındı.
Dünya Kudüs Günü
İZMİR - Peygamber Sevdalıları Platformu, Mısır'daki darbe karşıtı gösteriler sırasında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı, Dünya Kudüs günü sebebiyle basın açıklaması düzenledi. Platform üyeleri, İzmir Konak Meydanı'ndaki Yalı Camisi önünde toplandı.
Hacıosmanoğlu: Kimse Trabzonspor'un hakkını almasını engelleyemez
Süreç tamamlandıktan sonra hakkımız nasıl 3-5 bin kişi ile yürüyor da insanları ürkütüyorsa, hakkı gasp edilen Trabzonspor sevdalıları ve ona destek veren namuslu Türk futbolu paydaşlarının yapacaklarının da hesabını bugünkü adaletsiz sistemi değiştirmeyen Trabzonspor'un hakkını vermeyenler yapsın
Trabzonspor'da Malouda ve Bosingwa imza attı
Kaldı ki müdahale edilse de, Trabzonspor sevdalıları sadece bu şehrin insanlarından oluşmuyor, bizim de milyonlarca dünyanın her sathına yayılmış taraftarımız var. Eğer hırsızlar 3-5 bin kişi yürütüp insanları ürkütüyorsa, biz yürümeye kalktığımızda herhalde asrın depremi olur.
Acıpayam Halk Eğitimi Merkezi'nin projesi AB hibesi kazandı
Mesleki Eğitim Merkezi, Acıpayam Ticaret Odası, Eğitim Sevdalıları Derneği ve Engelliler Derneği'nden birer temsilcinin de katılacağını belirten Selçuk, bu grubun Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin Dortmund, Düsseldorf, Köln, Essen, Gersenkirchen, Herne ve Wupertal şehirlerinde incelemelerde
Trabzonspor, UEFA ve sonrasında çıkacak FIFA kararlarına saygı istedi
ve temiz futbol beklentisi olanların büyük bir sağduyu örneği göstererek yaşanan sürecin tamamlanmasını beklediği ifade edilen açıklamada, "Trabzonspor sevdalıları ve namuslu Türk futbolu paydaşlarından aynı sorumluluk anlayışı çerçevesinde hareketlerini sürdürmelerini istiyor, temiz Türk futboluna katkı sağlamak adına tüm ilgililerin
Viyana’da 20 bini aşkın kişi Erdoğan’a destek için yürüdü
Yürüyüş Türkiye ve Avusturya Sevdalıları tarafından organize edildi. Viyana Onuncu Bölge’de Columbusplatz’dan başlayıp İstiklal caddesine benzetilen ünlü Mariahilferstrasse’ye doğru gerçekleşen destek yürüyüşünün sonuna doğru Marihalifer caddesi baştan
Bangkok araba fuarına, otomobil tutkunları akın etti‏
Bangkok Uluslararası Auto Salon otomobil fuarına araba sevdalıları yoğun ilgi gösterdi. Fuarın gözde modifiye arabaları arasında Nissan Süper GT-R 1200, Tom’s NO86V, Honda CR-Z Mugen RZ, ziyaretçilerin dikkatlerini çeken modeller arasında yer aldı.
Dünya çocuklarını dünyanın en uzun adamı karşıladı
Atak Koleji’nde büyük bir coşkuyla karşılanan 20 ülkeden 80 misafir öğrenci, dünyanın en uzun adamı Mardinli Sultan Kösen, Mardinli Türkçe sevdalıları ve öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Yoğun sevgi gösterisiyle karşılanan misafir öğrencilerin Sultan Kösen ve büyük coşku karşısında mutlu oldukları görüldü.
Başkan Fadıloğlu: Artık dilimizin dünyada ayrı bir yeri var
Dünyanın her bir yerinden gelen Türkçe sevdalıları ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Fadıloğlu, “Artık dünyada sayılı ülkeler haline geldik. Bunun yanında da kültürel anlamda yapılan çalışmalar neticesinde ülkemiz artık dünyanın her tarafında tanınan bir hale geldi.
Türkçe sevdalılarını Yunus Emre'nin minik torunları karşıladı
Etkinlikler kapsamında Eskişehir'e gelen Türkçe sevdalıları, kentin Kütahya yolu girişinde karşılandı. Düzenlenen törende Samanyolu Eğitim Kurumları Gülbahar İlköğretim Okulu öğrencileri giydikleri Yunus Emre kıyafetleriyle öğrencileri çiçeklerle karşıladı.
Gebze, Türkçe'nin çocuklarına kucak açtı
Gecenin ev sahipliğini yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ise, "Bu akşam Türkçe sevdalıları, Türkiye hayranları, dünyanın barış elçileri aramızda. Ümit ediyoruz ki bu çocuklar Türkiye ile dünya arasında barış ve diyaloğu sağlar.
Bozdağ: Türk okullarına sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz
Ama aynı zamanda Türk okulları Türkçe sevdalıları, Türkçe Olimpiyatlarıyla Türkçeyi dünyaya bağlayan, açan, dünyanın insanların gönlünü, zihnini, Türkçeye bağlayan dünyanın başka ülkeleriyle Türkiye'miz arasında Türkçe köprüler kuran, bu anlayışı bir kez tebrik
Sağlam: Sadece Türkçe öğrenmiyor dünya barışına da hizmet ediyorsunuz
Türkçe Olimpiyatları kapsamında dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye gelen öğrencilerin, dünyanın barış, uzlaşı ve hoşgörü sevdalıları olduğunu söyledi.Türkiye sevdalısı çocukların Türkçeyi öğrenmekle kalmayıp, dünya barışına da hizmet ettiğini dile getiren Sağlam, “Son dönemde özellikle dünyanın son günlerde
Türkçenin çocukları çiçeklerle karşılandı
Şehir turunun ardından Sultan Murat Koleji’nde öğrenci ve aileleri tarafından çiçeklerle karşılanan Türkçe sevdalıları yemeğin ardından kalacakları otele yerleşti. Öğrenciler akşam Türkçe şarkı, halk oyunları gösterisi ile Sivaslılarla buluşacak.
TBMM Özel Ödülleri Eskişehir Türkçe Olimpiyatı’nda verilecek
Etkinlikler kapsamında 9 Haziran'da Eskişehir'e gelecek Türkçe sevdalıları, Atatürk Stadyumu’nda vatandaşlara unutulmaz bir gün yaşatacak. Tertip Komitesi Başkanı Engin Kara, yaptığı açıklamada 11.
Türkçe sevdalısı çocuklar Samsunlularla buluşuyor
Türkçe sevdalıları daha sonra da şehir turu attı. ‘Kırmızı-Beyaz, En Büyük Türkiye, En Büyük Samsun’ sloganları eşliğinde Samsunlularla kucaklaşan öğrenciler, sevgilerini karanfiller atarak gösterdi. Öğrencilerin sevgisine kayıtsız kalmayan Samsunlular ise misafirperverliklerini alkışlarla ortaya koydu.
Türkçe Olimpiyatları coşkusu Ankara’da başladı
Bunlar Türkçe’nin sevdalıları, gönüllüleri. Yurdumuzun kalbi Ankara'da atıyor bu gece. Bu hoşgörü, barış sevdalılarını hepiniz adına sevgiyle selamlıyorum. Onları Türkiye'ye gönderen ailelerine şükranlarımı sunuyorum.
Sağlam: Bu organizasyonun kılavuzuna saygılarımızı iletiyoruz
Türkçenin sevdalıları gönüllüleri ülkemizin başkentinde bu hoşgörü ve barış sevdalarının ve kültürel diyalog sevdalarını bir kez daha sevgi ile selamlıyorum. Bu 2 bin 500 öğrenci 5 kıtadan 140 ülkeden gelenlerin akraba ve anneleri var.
Hayalini gerçekleştiren Merve öğretmen, şimdi olimpiyatlara öğrenci yetiştiriyor
İSTANBUL - 140 ülkeden gelen Türkiye ve Türkçe sevdalıları, 11. Türkçe Olimpiyatları için geldiği İstanbul’da akşam yemeğinde buluştu. İzmir'deki Kültür Şöleni bittiği için üzüldüklerini belirten öğretmen ve öğrenciler, olimpiyatlara tekrar katılmak istediklerini dile getirdi.
İstiklal Caddesi'nde okumaya çıktılar
Galatasaray Meydanı’nda yere koydukları minderlerin üzerine oturan okuma sevdalıları hep birlikte kitap okudu. Kitap okumanın önemini vurgulayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Kitap okumak; anlamak, aklımıza başımıza devşirmek, yani bugünümüzü tasarlamak anlamına geliyor.
Derneği tüfekle basarak, ayrılmak isteyen eşini ölümle tehdit etti
ESKİŞEHİR - Eskişehir’de Memleket Sevdalıları Derneği’ni tüfekle basarak, ayrılmak üzere olan eşi H.D.Ü.’yü (45) ölümle tehdit eden N.
Türkçe’nin çocukları, Türk Dünyası Kültür Başkenti’ne geliyor
Bu yıl 9 Haziran’da Eskişehir’e gelecek olan Türkçe sevdalıları, Eskişehirli vatandaşlara unutulmaz bir gün yaşatacak. Türkçe Olimpiyatları'nın Eskişehir bölümünü değerlendirmek amacıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen tertip komitesi, geçen yıl düzenlen Eskişehir İl etkinliği
Eskişehir’de 1 Mayıs iki ayrı meydanda kutlandı
İlk olarak Sıhhiye Meydanı’nda toplanan Türk-İş, Eğitim-İş, İşçi Partisi, Memleket Sevdalıları Derneği, Tüm Gençlik Birliği ve çok sayıda grup 1 Mayıs’ı sloganlar ve halaylarla kutladı. LEVENT KIRCA İŞÇİLERE DESTEK VERDİ
Van'da Kutlu Doğum konseri büyük ilgi gördü
VAN - Van'da Peygamber Efendimiz'in dünyaya gelişi dolayısıyla gerçekleştirilen Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında 'Peygamber Sevdalıları Platformu' tarafından program düzenlendi. Programa binlerce Vanlı büyük ilgi gösterdi.
Peygamber sevdalıları mevlid meydanına sığmadı
BATMAN - Batman’da Peygamber Sevdalıları Platformu`nca organize edilen 'Kutlu Doğum Mevlidi' programına katılan binlerce Peygamber sevdalısı alanı doldurdu.Batman ve ilçelerinden gelen Peygamber sevdalısı binlerce vatandaş, sabahın erken saatlerinde Yeni Otogar yanında bulunan mevlid alanına akın etti.
Göktaş: Hz. Peygamber sevdalıların görüşü alınmadan süreç ilerlemez
DİYARBAKIR - Doğru Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, çözüm sürecinde Hz. Peygamber sevdalıların görüşünün alınmaması durumunda sürecin bir milimetre bile ilerlemeyeceğini söyledi.
Diyarbakır'da Kutlu Doğum mitingi: Nevruz alanı doldu
DİYARBAKIR - Diyarbakır'da Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen mitinge binlerce kişi katıldı. Nevruz Parkı'ndaki alanda yapılan programda okunan Kur'an ve ilahilere halk eşlik ediyor.
Diyarbakır'da okula gitmeyen öğrenciler tespit edilip okulla buluşturuluyor
Başarılı öğrencilerin geleceğinde bir ışık yakmak isteyen eğitim sevdalıları, 4 yıldır hummalı bir çalışma yürütüyor. Tek tek köyleri gezen öğretmenler, okumak isteyen öğrencileri okula kayıt ediyor, yurtlara yerleştirilerek barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılıyor.
Bahçeli: Milletin mağlup ettiği güçler yeni bir Damat Ferit simasını buldu
Avrupa sevdalıları, Washinton esintileri, İmralı müdafaacıları, sözde aydınların 'çözüm' adı altında kenetlendiğini dile getiren Bahçeli, "Türk milletine saldırı düzeneği almışlardır. Bu ihanetin kaynağı dış mihraklıdır.
Ergenekon sanığından 'Cumhuriyet Mitingleri' itirafı
Sosyal Demokrasi Derneği ile Memleket Sevdalıları Derneği tarafından Eskişehir’de ‘Türkiye Nereye Gidiyor’ konulu panel düzenlendi. Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde yapılan panele CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ve CHP Gençlik Kolları Başkanı
Cizre’de kutlu doğum etkinliği
ŞIRNAK - Şırnak’ın Cizre ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformu ve Mustazaf Cemiyeti Cizre Şubesi'nin işbirliğiyle kutlu doğum etkinliği düzenlendi. Cizre'deki etkinli, Kırmızı Medrese arkasındaki boş arazide yapıldı.
Ceyhan'da Türkçe şöleni
/>Kırgız öğrencilerin verdiği konsere; Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ticaret Odası Başkanı Ali Duru, Ceyhan İlçe Müftüsü Hali Şekerci ve Türkçe sevdalıları katıldı. (CİHAN)
Coşkun Koleji’nden ödüllü matematik yarışması
“COŞ-MA-YA yarışması Matematik sevdalıları için bir şenlik havasında yapılıyor. Bu yıl ‘yeniden COŞ-MA-YA var mısınız?’ dedik. Her sene İstanbul’dan, yurtiçi ve yurt dışından binlerce öğrenci yarışmaya katılıyor.
Eskişehir heyeti Kırım'daki Simferol Türk Koleji'ni ziyaret etti
Milletvekili Can, şöyle dedi: “Hangi ülkeye giderseniz gidin, bakıyorsunuz bir Türk koleji ve Türkiye’den gelmiş gönül erleri, eğitim sevdalıları var. Bulundukları ülkelerin yöneticileri, halkı bu okullardan çok memnuniyetle bahsediyor.
TGFD Genel Başkanı Sertel: Solcular arasında 4s eksik
Sosyal Demokrasi Derneği (SDD) ve Memleket Sevdalıları Derneği (MSD) Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen ‘Türkiye Nereye Gidiyor?’ toplantılarının ‘Medya ve Siyaset’ isimli paneli Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.