seyit onbaşı

Osmangazi’de kültür turları başladı
/>Çanakkale’de şanlı bir tarihin nasıl yazıldığını, ecdadımızın bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandıklarını yakından görmelerini sağlayacak olan geziye katılanlar, Seyit Onbaşı Tabyası, Soğanlıdere Sargı Yeri, Zıhındere Sargı Yeri, Abide, Morto Koyu, Yahya Çavuş, 57.
Balıkesir tanıtım günleriyle Ankara’ya taşındı
Kahraman Seyit Onbaşı’nın memleketi. Balıkesir, cesur insanlar yetiştiren nadide bir köşemiz.” dedi. Konuşmaların ardından Bozdağ ve diğer protokol üyeleri, birlikte açılış kurdelesini kesti.
ÇOMÜ'de Çanakkale Savaşları sürekli sergisi açıldı
Seyit Onbaşı’nın, Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş esnasındaki hallerini görmüş olacaklar. Bu sergide 100’ün üzerinde fotoğraf var.
Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi özel günlerde ücretsiz
Tesis edilen 11 salonda Nusret Mayın Gemisi’nin mayın döşeme işlemi, Seyit Onbaşı’nın tarihe geçen kahramanlığı, 263 rakımlı tepede Mustafa Kemal’in tarihi emri vermesi, kara ve hava muharebeleriyle birlikte diğer yaşananlar canlandırma tekniği ile ziyaretçilere aktarılıyor.
İlkokulda öğretmeninin portresini çizerek keşfedildi, şimdi taşa şekil veriyor
Dünyanın en sert madenlerinden granite de portre çizen Atay bugüne kadar Mimar Sinan, Ulubatlı Hasan ve Seyit Onbaşı gibi çok sayıda tarihi şahsiyetin heykeline şekil vermiş. Atay, yeteneğini ilkokul öğretmeninin portresini çizmesine borçlu olduğunu söyledi.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Dünyanın en sert madenlerinden granite de portre çizen Atay bugüne kadar Mimar Sinan, Ulubatlı Hasan ve Seyit Onbaşı gibi çok sayıda tarihi şahsiyetin heykeline şekil vermiş.SPOR-İbrahim Yazıcı’nın vefatının ardından Bursaspor Genel Kurul’a gidiyor.
Eyüplülerin Çanakkale turları başladı
Kavuncu, bu sene Çanakkale’ye 350 tur yapacaklarını aktararak, “Eyüplü vatandaşlarımız bu turda Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı, Şahindere Sargı Yeri, Şehitler Abidesi, Seddülbahir, Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği, 57.
Bakan Kılıç: Seyit Onbaşı’yı yok sayanlar, Fatih ve Atatürk’ü de sorgular
ÇANAKKALE - Çanakkale Savaşları’nda, sırtladığı 276 kiloluk mermiyle Fransız zırhlısı Ocean’ın batmasını sağlayan zaferin sembol isimlerinden Seyit Onbaşı’nın rehberden kaldırılmasının yankıları sürüyor.
Afyon'da Çanakkale savaş alanları çadırını 30 bin kişi ziyaret etti
Valilik ve belediyenin de destek verdiği çadırda, siperler arasında 'Seyit Onbaşı', ‘Yarbay Hasan Bey’in Şehadeti’, ‘Bomba Sırtı’ gibi kahramanlık olayları öğrenciler tarafından canlandırıldı. Günde 6 seans halinde canlandırmaların yapıldığı çadırda, vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.
Çanakkale şehitlerinin hatıralarını taşıyan mermerler korumaya alındı
Söz konusu taşlar, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı sınırları içinde, Seyit Onbaşı’nın görev yaptığı Rumeli Mecidiye Tabyası yakınındaki Havuzlar Şehitliği’nde bulunuyor. Havuzlar mevkisi olarak da adlandırılan bu yer, Çanakkale Savaşları sırasında Seddülbahir Cephesi’nin geri bölgesi olarak kullanılmış.
Çanakkale savaşları çadırı ziyaretçilere duygu dolu anlar yaşattı
‘Seyit Onbaşı’, ‘Yahya Çavuş’ gibi kahramanların hikayeleri yetiştirme yurdu profesyonel tiyatro kulübü öğrencileri tarafından canlandırıldı. Seyit Onbaşı’nın yaralı halde 276 kiloluk top mermisini yerinden kaldırarak düşman gemisini batırması vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı.
Vanlı gazi, muhtar ve şehit aileleri Çanakkale'yi gezdi
Çanakkale Savaşı’nda kaldırdığı 275 kiloluk top mermisi ile İngiliz gemisi Ocean’ın Boğazın sularına gömülmesine vesile olarak, savaşın seyrini değiştiren Seyit Onbaşı’nın görev yaptığı Kilitbahir yakınındaki Rumeli Mecidiye Tabyaları ziyaret edildi.
Üsküp Tefeyyüz İÖO teknolojiyle donatıldı
Çanakkale Savaşı´nda Seyit Onbaşı'nın taşıdığı top mermisinin yerini bugün bilgi teknolojileri aldı. Çocuklarımızın bu mücadeleyi kazanmak için eğitim alacakları kurumları çağdaş hale getirmeye hayırseverlerle birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak biz de önderlik etmek
Çanakkale kahramanlarından Koca Seyit, mezarı başında anıldı
BALIKESİR - Çanakkale Denizi Zaferi'nin 98. yıldönümünde, savaşın kahramanlarından Koca Seyit Onbaşı (Seyit Çabuk) da unutulmadı. Bir top mermisini tek başına kaldıran Koca Seyit, adını taşıyan köyünde bir törenle anıldı.
Şehit polisin babası Devlet Övünç Madalyası'nı alırken gözyaşlarını tutamadı
yıl dönümü ve 18 Mart Şehitler Günü etkinlikleri kapsamında Havran ilçesine bağlı Kocaseyit köyünde, Seyit Onbaşı'nın anıt mezarı başında da bir tören düzenlenecek. Öğleden sonra "Balıkesir'e Çanakkale'yi Getiriyoruz" çadırı açılacak.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Seyit Onbaşı'yı anma törenine ve bazı programlara katılacak. (14.00 - 19.30 - Balıkesir) DÜNYA
"Kanı durdurmak, annelerin, babaların gözyaşını dindirmek için çırpınıyoruz"
Eğer taviz verirsek Balıkesirli Seyit Onbaşı'nın, Balıkesirli Hasan Basri Çantay hocamızın yüzüne bakamayız. Balıkesir'in de diğer 80 vilayetin de gençleri, kadınları, yaşlıları ya da çocukları istiklal ve hürriyet söz konusu olduğunda gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyarlar
"Seyid Onbaşı ve Niğdeli Ali’ye saygısızlık ediliyor"
NİĞDE - Yazarlar Sanatçılar Birliği Başkanı Hayrullah Eraslan, Seyit Onbaşı'nın sırtladığı 276 kiloluk mermi ile Ocean zırhlısını batırmasının gerçek olmadığına ilişkin iddialara tepki gösterdi. Eraslan, "Çanakkale Savaşı'nın sembol isimleri kahramanlarımızı tartışmak şanlı tarihimize karşı yapılan bir ayıptır.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı: Seyit Onbaşı'nın silinmesi söz konusu olamaz
ÇANAKKALE - Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Çanakkale Savaşları'nda adı tarihe geçen Seyit Onbaşı gibi bir kahramanın adının silinmesinin söz konusu olamayacağını belirtti. Bakanlık, kendisine bağlı Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nın düzenlediği seminerde, Seyit Onbaşı'nın Ocean zırhlısını vurmadığının anlatılması ve dağıtılan
İstanbul'da elektirik kesintisi
O, İnönü Cad, Mercan Cad, Telekom Lojman Binası, Seyit Onbaşı caddesi 168, 165, 166, 167, 160, 164, 161. sokaklar ve civarları, Menderes Mah 359, 322, 350, 358, 320, 323, 362, 317.sokaklar ve civarları.
Kurtuluş Savaşı kahramanı 'Efe Çete Ayşe' beyaz perde için gün sayıyor
Yapımcılardan İsmail Gülnar ise daha önce Çanakkale kahramanı Seyit Onbaşı'nın filmini yapmış bir isim. 'Koca Seyit' filmini tamamen kendi imkanlarıyla 8 ayda çeken Gülnar, aynı yokluklar içinde bu kez Çete Ayşe'yi tamamlamak için çırpınıyor.
Çanakkale şehitliklerinde bayram hareketliliği yaşanıyor
Buradaki tabyaları gezenler, daha sonra Seyit Onbaşı’nın heykelinin yanında fotoğraf çektirip Şehitler Abidesi’ne gidiyor. Kimisi özel arabasıyla kimisi de turlarla gelen ziyaretçiler, alanda bulunan abidede hatıra fotoğrafı çektiriyor, seyir tepesinden boğazı seyrediyor.
Gezici Savaş Müzesi Çanakkale tarihini halkın ayağına getiriyor
Aracın dışında bulunan 'Dur Yolcu' ve 'Seyit Onbaşı' maketleri de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Vatandaşlar araç önünde hatıra fotoğrafı çektirirken, ziyaretçilere hediyelik eşya satışı da yapıldı.
'Su altı tarih müzesi' Saros Körfezi’nde kuruluyor
dakikalık uzaklıktaki Saros Körfezi'nin kuzey bölgesinde önceki yıl oluşturulmaya başlanan 'Su altı tarih müzesi' için aralarında Çanakkale Savaşları kahramanı Seyit Onbaşı’nda heykelinin de bulunduğu asker heykelleri resif bölgesine indirilmeye başlandı.
Dünyanın ilk su altı tarih müzesi Saros Körfezi'nde kuruluyor
uzaklıktaki Saros Körfezi'nin kuzey bölgesinde önceki yıl oluşturulmaya başlanan dünyanın ilk su altı tarih müzesi için aralarında Çanakkale Savaşları kahramanı Seyit Onbaşı’nın da heykelinin de bulunduğu asker heykellerinin resif bölgesine indirileceği bildirildi.
Rekortmen berber, 'Büyük Zafer'i müşterilerinin kafasına kazıdı
Daha önce de Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde Seyit Onbaşı, Osmanlı’yı anmak için Osmanlı armalarını saça kazıdım. No wars (savaşa hayır) diyoruz bazen, bir sürü tasarımlarım söz konusu. 17 yıldır bu kesimleri yapıyorum.
Havaalanı isim kavgası devam ediyor
Dün bir TV programına katılan Edremit’in MHP’li Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, Çanakkale kahramanı Seyit Onbaşı’nın bilindiğinin aksine Havranlı olmadığını, Edremit nüfusuna kayıtlı olduğunun altını çizerek, hava limanının adının yeniden Edremit Körfezi Havalimanı olması ve
Başbakan Erdoğan, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ni açtı
Simülasyon odaları Çanakkale Platformu, Nusrat Mayın Gemisi, Ocean Zırhlısı, Seyit Onbaşı, Siper ve Cephe Savaşları, Simülasyon Balon, Çanakkale Geçilmez, Hologram Odası, Anı Platformu ve Modern Türkiye mekanlarından oluşuyor.
Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi kapılarını basına açtı
Simülasyon odaları Çanakkale Platformu, Nusrat Mayın Gemisi, Ocean Zırhlısı, Seyit Onbaşı, Siper ve Cephe Savaşları, Simülasyon Balon, Çanakkale Geçilmez, Hologram Odası, Anı Platformu ve Modern Türkiye mekanlarından oluşuyor.
Çanakkale Destanı'na 80 milyon liralık tanıtım merkezi
Tesis edilen 11 salonda Nusret Mayın Gemisi’nin mayın döşeme işlemi, Seyit Onbaşı’nın tarihe geçen kahramanlığı, 263 rakımlı tepede Mustafa Kemal’in tarihi emri vermesi, kara ve hava muharebeleriyle birlikte diğer yaşananlar da canlandırma tekniği ile ziyaretçilere aktarılacak.
Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'ni Başbakan Erdoğan açacak
Nusret Mayın Gemisi’nin mayın döşeme işlemi, Seyit Onbaşı’nın tarihe geçen kahramanlığı, 263 rakımlı tepede Mustafa Kemal’in tarihi emrini vermesi, kara ve hava muharebeleriyle birlikte diğer yaşananlar, canlandırma tekniğiyle ziyaretçilere aktarılacak.
Mavi Marmara baskınının 2. yılında Taksim'de yürüyüş yapıldı
Yürüyüşe katılan vatandaş Kadir Öztürk, Allah'ın yardımı ile Seyit Onbaşı'nın Çanakkale Savaşı'ın kaderini değiştirdiği gibi Allah'ın yine yardım edeceğini ve Mavi Marmara gemisin de şehit olan insanların kanlarını yerde kalmayacağını söyledi.
Çanakkale Savaşları Simülasyon Merkezi'ni su bastı
Simülasyon odaları Çanakkale Platformu, Nusrat Mayın Gemisi, Ocean Zırhlısı, Seyit Onbaşı, Siper ve Cephe Savaşları, Simülasyon Balon, Çanakkale Geçilmez, Hologram Odası, Anı Platformu ve Modern Türkiye mekanlarından oluşuyor.
Ağrılı muhtarlar birlik ve beraberlik için Çanakkale gezisi yaptı
Muhtarlar, gezi kapsamında, Aynalı Çarşı, Seyit Onbaşı, Mecidiye Tabyaları, Çanakkale Şehitler Abidesi gibi yerleri gezdi. Şehitler Abidesi’nde şehitler için Fatiha okuyan muhtarlar, Ağrılı şehitlerin mezarlarını da ziyaret etti.
Sevgi Pınarı Derneği üyeleri, Bursa ve Çanakkale’ye gezi düzenledi.
Çanakkale geçilerek şehitlerimizi ziyaret eden ziyaretçiler Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş, Şehitlik Anıtı, Alçıtepe Köyü, Conkbayırı ve Anafartalar’ı gezerek aziz şehitlerimizi bir kez daha minnetle andı.
Seyit Onbaşı’nın ismi, temeli atılan havalimanına verildi
Havaalanının ismiyle ilgili iki ilçenin mahkemelik olmasına kızan Yıldırım, “Havaalanının adı Seyit Onbaşı Havalimanı. Çanakkale Savaşları’ında 300 kiloluk mermiyi bu ülkenin bağımsızlığı için, bu milletin geleceği için sırtında taşıyan Seyit Onbaşı’ya yakışır bu havaalanı.
Özel Bahar Koleji Çanakkale gezisi düzenledi
Öncelikle Çanakkale’de şehitlerimizi ziyaret eden katılımcılar Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş, Şehitlik Anıtı, Alçıtepe Köyü, Conkbayırı, Anafartalar ve Aynalı çarşıyı gezerek aziz şehitlerimizi bir kez daha minnetle andılar.
Meslek öğrenen kadınlar Çanakkale Sergisi açtı
Seyit Onbaşı, o gücü, o kudreti nereden almış anlatalım.” dedi. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Enver Karakoç ise “Şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız. Onları rahmet ve minnetle anacağız.
Çanakkale kahramanlarından Koca Seyit mezarı başında anıldı
BALIKESİR - Çanakkale Denizi Zaferi'nin 97. yıldönümünde, savaşın kahramanlarından Koca Seyit Onbaşı (Seyit Çabuk) da unutulmadı. Bir top mermisini tek başına kaldırıp ateşleyen Koca Seyit, adını taşıyan köyünde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in de katıldığı bir törenle anıldı.
Ereğli'de Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi
Seyit Onbaşı’yı, 57. Alayı, Mustafa Kemal’i orada tanıyorlar. Bir millet uyanıyor, hasta adam şifa bulmuş, dimdik duruyor. Her yerden tekbirler yükseliyor.
Yıldırım: Afganistan'da şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum
her karış toprağında şehit kanları bulunduğunu kaydeden Yıldırım, “Kanlarıyla bayrağımıza renk veren, canlarıyla istiklalimize can veren Mehmetlerimizi, Seyit Onbaşı'larımızı, Şerife Ana'larımızı rahmetle anıyoruz.
Vali Tuna, Kabatepe Simülasyon Merkezi’ni inceledi
11 simülasyon odası; Çanakkale Platformu, Nusrat Mayın Gemisi, Ocean Zırhlısı, Seyit Onbaşı, Siper ve Cephe Savaşları, Simülasyon Balon, Çanakkale Geçilmez, Hologram Odası, Anı Platformu ve Modern Türkiye mekanlarından oluşuyor.
Diyarbakırlı başarılı öğrencilere Çanakkale gezisi hediye
Başarılı öğrenciler için ödül özelliği taşıyan program kapsamında Gelibolu, Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Şehitler Abidesi gezilecek. Ankara’da Kurtuluş Savaşı Müzesi, Meclis, Ankara Kalesi, Anıtkabir gibi birçok yer ziyaret edilecek.
45 kilo tereyağından Seyit Onbaşı heykeli yaptı
RİZE - Rize’de bir marketin şarküteri reyonunda çalışan Recep Yazar, 45 kilo tereyağı kullanarak Seyit Onbaşı ve Çanakkale Şehitlik Anıtı heykeli yaparak, markette sergiledi. Cumhuriyetin 88.
Koca Seyit’i anlatan oyun izleyicilere duygulu anlar yaşattı.
Çanakkale Kahramanı Seyit Onbaşı’nın hayatından kesitlerin yer aldığı oyun, Edremit Belediyesi Şükrü Tunar Kültür Merkezi'nde sahnelendi. İzmir Kültür Sahnesi İsmail Gülnar Tiyatrosu tarafından sahnelenen oyunda Çanakkale Savaşı'nda 276 kiloluk top mermisini sırtına alıp ateşlediği top mermisi ile savaşın seyrini
Tiyatrocu Gülnar: Çocuklara hayali kahramanlar yerine Seyit Onbaşı'yı anlatalım
ANTALYA - Tiyatro ve sinema oyuncusu İsmail Gülnar, çocuklara hayali kahramanlar yerine Çanakkale Savaşı'nda kahramanlık destanı yazan Seyit Onbaşı'nın öğretilmesinin yeterli olacağını söyledi. Antalya'nın Manavgat ilçesinde Manavgat Şelalesi'ni gezmeye gelen tiyatro oyuncusu ve 'Seyit Onbaşı' tiyatro oyunun yönetmeni İsmail Gülnar, yeni eğitim ve öğretim
Yenimahalle Belediyesi, şehit ailelerini Çanakkale’ye gönderdi
Gezi programı kapsamında Şehitlik, Büyük Şehitler Anıtı, Seyit Onbaşı Anıtı, Conk Bayırı, 57’nci Alay Şehitliği, Yahya Çavuş Şehitliği, Seddülbahir Köyü ve savaş malzemeleri galerisi, Çimenlik Kalesi, Aynalı Çarşı, Eceabat Kilitbahir Köyü ve Kalesi ziyaret edildi.
"Bu merkezde, herkes kendini Çanakkale Savaşı’nın içinde bulacak"
Odaları tek tek gezerek inceleyen Bakan Eroğlu, çıkış kapısında bulunan Seyit Onbaşı heykelinin yanında açıklama yaptı. Bölgeye yılda 5 milyon kişi tarafından ziyaret edildiğine dikkat çeken Eroğlu, "Çanakkale tarihimiz açısında çok önemli.
Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Yavuzarslan'dan, şehitlere şiir
İçimi tatlı bir huzur sardı Seyit Onbaşı Yahya Çavuş da yanı başımdaydı Bildik o an vatan emin ellerdeydi Ve uzanıverdik oradan arş-ı alaya
Bodrum Konacık'ta asfaltlama çalışmaları devam ediyor
Seyit Onbaşı Caddesi, Nasuflar Sokak ve Ferah Sokak’ta devam eden çalışmaların tamamlanmasıyla Konacık, modern ve emniyetli yollara kavuşacak. Fen İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 2011 yılı asfalt programları çerçevesinde çalışmaların devam ettiği, en kısa sürede belde sınırları içinde asfaltsız yol kalmayacağı