seyithan ulumaskan

Saraykapı'daki insan kemikleri faili meçhul aileler için umut kapısı oldu
1997 yılında babası Sadık Ulumaskan ve kardeşi Seyithan Ulumaskan’ın Jitem tarafından Diyarbakır’da izlerinin yok olmasının ardından, Ulumaskan ailesi sabırsızlıkla kazı sonuçlarını bekliyor. Kaçırıldığı tarihte 74 yaşındaki babası ve 34 yaşındaki ziraat mühendisi kardeşinden bugüne kadar haber alamayan İsmail Ulumaskan, yetkililerden umutlu bir haber
Ulumaskan ailesi Diyarbakır'da DNA testi yaptırdı
Diyarbakır'da yapılan kazılarda, iki kişiye ait insan kemiklerinin çıkmasının ardından, 1997 yılında Diyarbakır'da kaybolan Viranşehirli Sadık ve oğlu Seyithan Ulumaskan'ın ailesi DNA testi yaptırdı. Yapılan kazı çalışmalarını takip eden İsmail Ulumaskan, babası ve kardeşinin 04.
Kayıp Ulumaskan'ın oğlu: Kemikler yüzde 90 babam ve kardeşime ait
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesi'nden Diyarbakır'a gelirken 1997 yılında kaçırılan ve akıbetlerinden bir daha haber alınamayan Sadık Ulumaskan ile oğlu Seyithan Ulumaskan'ın cesetlerinin gömüldüğü iddia edilen Dibek köyündeki kazı çalışmalarında 2 insana ait kemikler bulundu.
Lice'deki kazıda 2 insana ait kemikler bulundu
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinden Diyarbakır'a gelirken 1997 yılında kaçırılan ve akıbetlerinden bir daha haber alınamayan Sadık Ulumaskan ile oğlu Seyithan Ulumaskan'ın cesetlerinin gömüldüğü iddia edilen Lice ilçesine bağlı Dibek Köyü'ndeki kazı çalışmalarında, iki insana ait kemikler bulundu.
Faili meçhuller için Lice'de kazı yapılacak
Diyarbakır'da 1997 yılında öldürüldükleri iddia edilen Sadık Ulumaskan ve oğlu Seyithan Ulumaskan için Lice ilçesinde önümüzde günlerde kazı yapılacak. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, bir süre önce İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Avukat Serdar Çelebi'nin yaptığı başvuru üzerine