şezlong

Yıkım kararları tebliğ edildi, turizmciler Ankara'ya çıkarma yaptı
Sabit gölgelik ve şezlong koymak yasak." dedi. (CİHAN)
Hijyen şartlarına uygun havuzlarda serinleyin
Sadece havuzlar değil, tuvalet, duş alanları, sauna, soyunma dolabı, havlu, terlik, şezlong ve diğer ortak kullanılan malzemeler gibi alanların da temiz tutulması gerekiyor.” Dr. Yetkin Özgan, havuza girerken şu hususlara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi: "Havuz suyu içilebilir kalitede ve berrak olmalı.
Havuzlarda görülen bakteriler göz iltihabına neden oluyor
Sadece havuzlar da değil, tuvalet, duş alanları, sauna, soyunma dolabi, havlu, terlik, şezlong ve diğer ortak kullanılan malzemeler gibi alanların da temiz tutulması gerektiğini.” şeklinde konuştu.
Dilek Yarımadası Milli Parkı'na yüzde 50 zam yapıldı
Park içindeki tuvaletlerden, soyunma kabinlerinden otoparktan, şezlong ve şemsiyelerin yanısıra masa ve sandalyelerden de faydalanılabiliyor. (CİHAN)
Tepe Home'un 2013 koleksiyonu vitrinde
63 farklı çeşide yer verilen yeni koleksiyonda, masa takımları, şezlong, köşe koltukları, tenteli loca koltuklar yer alıyor. (CİHAN)
Şezlong üzerinde esrar satarken yakalandı
ANTALYA - Antalya'nın Alanya ilçesinde sahilde şezlong üzerinde esrar satan 1 kişi gözaltına alındı. İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği Sanayi bölgesinde sahilde şezlong açarak esrar sattığı iddiasıyla 1 kişiyi
Plastik eşya dükkanında yangın çıktı
Çanakkale-İzmir karayolu Cennet Ayağı mevkisinde bulunan, plastik şezlong, masa, sandalye, su depoları, mutfak malzemeleri, tabak gibi çok çeşitli eşyaların satıldığı ve depolandığı Şen Pazar isimli mağazada, henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı.
Yanan plastik dükkanında büyük maddi hasar var
Alınan bilgiye göre, Çanakkale-İzmir karayolu Cennet Ayağı mevkisinde bulunan; plastik şezlong, masa, sandalye, su depoları, mutfak malzemeleri ve tabak gibi on binlerce ürünün satıldığı ve depolandığı mağazada, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Sahillerin işgaline izin yok
Güzelyalı’da sahili kapatarak izinsiz olarak vatandaşlara şezlong kiralayan, ruhsatsız kafeterya ve büfe çalıştıran esnafın malzemelerine el konulurken, haklarında cezai işlem uygulandı. Yaz aylarının gelmesiyle özellikle Mudanya ve Gemlik sahillerinde seyyar satıcıların sayısı artarken, vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine Büyükşehir
Sahillerde işgale taviz yok
Güzelyalı’da sahili kapatarak izinsiz olarak vatandaşlara şezlong kiralayan, ruhsatsız kafeterya ve büfe çalıştıran esnafın malzemelerine el konulurken, haklarında cezai işlem uygulandı. Yaz aylarının gelmesiyle özellikle Mudanya ve Gemlik sahillerinde seyyar satıcıların sayısı artarken, vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine Büyükşehir
Dilek Yarımadası Milli Parkı'na hafta sonunda 25 bini aşkın ziyaretçi geldi
Bu fiyatlara, park içinde bulunan otopark, tuvalet, soyunma kabini, masa, sandalye, şezlong, şemsiye, çeşmelerden akan sular dahil. Girişte jandarma ekipleri, yasak olan piknik tüpü ve mangal kontrolu yapıyor.
Denizin dibinden Roma dönemine ait lahit çıkartıldı
Güleç, şezlong sanarak denizden çıkarmaya çalıştığı eserin lahit olduğunu fark edince üzerindeki figürlerin fotoğrafını çekerek Alanya Müze Müdürlüğü’ne götürdü. İncelemeler sonunda eserin bulunduğu yerden çıkartılarak Alanya Müze Müdürlüğü'nde sergilenmesine karar verildi.
Dilek Yarımadası Milli Parkı giriş ücretleri değişmedi
Ücretlere park içindeki şemsiye, şezlong, masa, duş, tuvalet ve otopark dahil. (CİHAN)
Muğla'da aniden bastıran yağmur hayatı felç etti
Esnaf, kendi imkanlarıyla suları tahliye ederek, sahildeki masa, şezlong ve sandalyeleri de muhafaza altına aldı. Turgutreis beldesine bağlı İslamhaneleri köyünde ise su basan iş yerlerindeki mobilya ve beyaz eşyalar zarar gördü.
"Temizlik kurallarına uymayan havuzlar kirli denizlerden daha tehlikeli"
Özdemir, sadece havuzların değil, tuvalet, duş alanları, sauna, soyunma dolabı, havlu, terlik, şezlong ve diğer ortak kullanılan malzemelerin de temiz tutulması gerektiğini sözlerine ekledi. (CİHAN)
İlk defa sahneye çıkan üniversiteliler İngilizce oyun sergiledi
Oyunun konusu şöyle: Yaz sıcağında denize girmek için Edremit ilçesine giden bir köylü, plajda şezlong ve şemsiye için ödeme yapamadığından kovulur. Bunun üzerine çareyi, Balıkesir merkezde bulunan Atatürk Parkı içindeki havuza girerek serinlemekte bulur.
Dilek Yarımadası Milli Parkı darphane gibi (Özel)
Girişte alınan ücrete ilave olarak park içinde yararlanılan otopark, tuvalet, duş, içme suyu, şezlong, masa, sandalye ve şemsiyelerle denize girme dâhil diğer hizmetlerden ücret alınmıyor. Parkta 2 mühendis, 7 işçi, 2 orman muhafaza memuru, şube müdürü ve il müdürü olmak üzere 13 kişi görev yapıyor.
Ölüdeniz halkı, Belcekız Plajı'nın halk plajı olmasını istiyor
Bir şezlong ve şemsiye 6'şar Türk Lirası'dır. 4 kişilik bir aile geldiği zaman 36 lira para ödemek zorunda bırakılıyor. Şezlonglar yerine kumlara oturan vatandaşlar da plajda bulunan görevliler tarafından sürekli rahatsız edilmekte.
Lara Birlik'te yaz hazırlığı
Lara Birlik'in Antalya halkının en yoğun kullandığı plajlar arasında yer aldığını ifade eden Armen, "Burada kıyıda, şezlong ve şemsiye hizmetleri verilirken, yürüyüş yolunun kuzeyindeki ağaçlık alanda da masalı, barbekülü piknik hizmetleri veriliyor.
Manavgat'ta oteller turizm sezonuna hazır
Cennet Akantus Oteli plaj düzenleme sorumlusu Mustafa Dursun, sezonu 1 Nisan'da açacakları için kumsalı düzenleyerek şezlong gölgeliklerini diktiklerini ifade etti.
Side Plajı doğa yürüyüşü yolunun yüzde 95'i tamamlandı
Cennet Akantus Oteli plaj düzenleme sorumlusu Mustafa Dursun, plaja şezlong ve şemsiye dikme çalışmalarına başladıklarını söyledi. Paskalya öncesi kumsalda tesviye çalışması yaptıklarını belirten Mustafa Dursun, plajda çevre düzenleme çalışmasını tamamlamak üzere olduklarını ifade etti
Ziraat Odası İzmir Şubesi: 2B'de güneşlenenden yüzde 1, çiftçiden yüzde 5 alınması adil değil
3621 Sayılı Kıyı Kanunu'nun içeriğinin turizimcileri sevindirdiğini, çiftçileri ise üzdüğünü aktaran Köse, kıyıya şezlong, soyunma kabini ve duş koyulmasına yüzde 1 işgaliye parası istendiğini, atadan kalma yerlerin kullanımı için de çiftçilerden yüzde 5 talep edildiğini söyledi.
Bodrum'da 10 kat artan ecrimisil bedelleri turizmcileri ayaklandırdı
Başkan Akaya, ilçe merkezinde ve beldelerdeki otellere, yeme içme ve şezlong bulunan alanlarından rayiç bedellerin üzerinde haksız ecrimisil tahakkukları yapıldığını söyledi. Akaya, "Bunlara idare nezdinde yapılan itirazlar dikkate alınmadı ve tahsili yönünde vergi dairelerine bildirimde bulunuldu.
Norveçli yürüme engelli turist engelliler için yol yapılmasını istiyor
Billur, engelli turistler için özel şezlong, kitap okuma yeri ve özel plaj yollarının bulunduğunu ifade etti.
Alanya'da hortumu yaşayan Rus turistler korku dolu anları anlattı
Okurcalar beldesinde bir otelin çatısını ve plajdaki bütün şezlongları uçuran hortum büyük maddi hasara yol açtı. Otel yetkilileri, sigorta ekspertizi için plajlarda hiçbir şeye karışmadı. Bu sabah güneşli havayı fırsat bilen turistler, hasar görmesine rağmen otellerinin plajlara akın etti.
Dalgıçlar Titreyengöl sahilini ve deniz dibini FEE'nin belirlediği kriterlere uygun buldu
temizlik taraması yaptıklarını belirten Billur, kıyı şeridinde özürlüler için tekerlekli sandalye yolu, engelliler için özel bir ağaç türünden yapılma şezlong, tuvalet, her yüz metrede can kurtaran ve günlük deniz suyu tahlillerini yaptıklarını kaydetti.
Turizmciden Alman turisti çekme formülü: 600 Euro ver, 700 Euro'luk tatil yap
tren bileti, havalimanından otele ücretsiz transfer, su parklarına ücretsiz giriş, otelde ücretsiz olarak sunulacak meyve sepeti, hamam-sauna, havlu ve şezlong, masaj, banana bot, otel geç ayrılma hakkı, havalimanında özel check-in, uçakta yer ayırtma.
İskandinav turistler Side Plajı'nda rüzgarlı havada aldırış etmeden denize girdi
Güneşli havada bazı turistler şezlonglarda kitap okurken, bazıları da deniz motoru, jet sky, deniz paraşütü ve yat turu yaptı. Side Plajı işletme sorumlusu Hüseyin Bozkurt, Side Plajı'nda denize girme sezonun 1 Mayıs'tan itibaren başladığını ifade etti.
Erken rezervasyonla yerli turistler de tesislerden ucuza yararlanacak
Çeşme'de yoğun olarak yaşanan ecrimisil probleminin de çözümüne çalıştıklarını, 300 turizmcinin şezlong açtıkları için kavuşturmaya sebep olan davaları düşürdüklerini anlatan Günay, sektörün KOBİ'lerin desteklerinden yararlanma imkanının da Sanayi ve Ticaret Bakanlığı
Turistler, güneşli havanın tadını çıkardı
Manavgat'ın Side beldesinde hava sıcaklığı 19 derece olunca tatile gelen turistler plajda şezlonglara uzanarak güneşlendi, kitap okudu. Sabahın erken saatlerinden itibaren güneşin yüzünü göstermesiyle turistlerin hemen plaja indiğini belirten Side Plajı sorumlusu Hüseyin Bozkurt, halk arasındaki
'Şezlong Yasası' değişti, turizmci 'işgalci' damgasından kurtuldu
Kamuoyunda 'Şezlong Yasası' olarak bilinen Türk Ceza Kanunu (TCK)'nun 154. maddesinde yapılan düzenleme turizm işletmecilerini memnun etti.