sgk il müdürü

SGK Başkanı Gökalp, Talas’ta
SGK Kurum Başkanı Yadigar Gökalp, Kayseri temasları sırasında SGK İl Müdürü Mükremin Sürücü ve beraberindeki heyet ile birlikte Başkan Rifat Yıldırım'ı ziyaret etti. Eşinin Talaslı olduğunu ve bu bölgeyi çok sevdiğini belirten Gökalp, "Talas bizim için çok kıymetli.
Muğla'da yeşil kartlı sayısı 33 bin 299'e geriledi
Muğla SGK İl Müdürü Ayhan Dorum, GSS'nin 1 Ocak 2012 tarihinde yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, "İlimizde yapılan çalışmalara göre GSS kapsamında 85 bin 173 kişi var. Yasa yürürlüğe girmesine rağmen vatandaşların bazıları hala gelir tespiti yaptırmadı.
Kurum teşvikleri tanıtılacak
KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Gök, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin, SGK İl Müdürü İlhan Nebioğlu, İŞ-KUR İl Müdürü Nazım Ulu, KOSGEB İl Müdürü Ali Sevinç, TÜBİTAK Ar-Ge Destek Programı Koordinatörü Dr.
Balıkesir Üniversitesi'nde yeni akademik yıl başladı
alanında bulunan Kaya Park Oteli konferans salonundaki törene Vali Yardımcısı Nusret Şahin, Belediye Başkanı İsmail Ok, İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, SGK İl Müdürü Ömer Çalışkan, Şelale Eğitim Kurumları Genel Müdürü İzzet Bilir, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Zekai Kafaoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
SGK İl Müdürü Yılmaz: Sigortalı her şeker hastası malulen emekli olamaz
SGK İl Müdürü Yılmaz, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa göre sigortalı sayılanlar ve bunların bakmakla yükümlü oldukları veya hak sahibi çocuklarının maluliyetinin tespitine ilişkin usul ve esasları
Yetim maaşı için anlaşmalı boşanan 177 kişiye suç duyurusu
SGK İl Müdürü Mehmet Uğur Kaya, hileli boşananların babasının sosyal güvencesine göre 200'den başlayarak 700 liraya kadar maaş alabildiğini söyledi. Kaya, haksız ve yersiz olarak maddi menfaat sağlamak amacıyla eşleriyle birlikte yaşadıkları halde evlilik bağını anlaşmalı bir şekilde bitirenlerin aylık bağlanma dosyalarının
Bursa SGK'da Ahmet Metin dönemi başladı
Müfettişlik görevine yeniden dönen Bursa SGK İl Müdürü Mükremin İspirli'nin yerine atanan Ahmet Metin, yeni görevine başladı. Üç çocuk babası, 40 yaşındaki Metin, Anadolu Üniveristesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 2001-2009 yılları arasında Çorum Bağ-Kur İl Müdürlüğü'nde
Sosyal Güvenlik Kurumu gönüllülerinden program
Programa Vali Yardımcısı Mehmet Mızrak, Belediye Başkanı Nevzat Palta, SGK İl Müdürü Saffet Çalışkan, Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, daire müdürleri, sivil toplum örgütü üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Vali Coş: Burç Okulları gelecek için büyük bir güvencedir
Konuşmalardan sonra Vali Coş, Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Vali Yardımcısı Halis Arslan, SGK İl Müdürü Muharrem Akbaş, Defterdar Tamer Utkucu, Eski Milletvekili Kemal Sağ, Adana Demirspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur, Adanaspor futbolcuları Tolgahan Acar, Cem Özdemir
KEYDER'in bahar şenliğinde öğretmen ve öğrenciler birlikte eğlendi
Şenliğe İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Nas ile Samsun SGK İl Müdürü Selami Göz de katılarak öğretmen ve öğrencilerle sohbet etme imkanı buldu. (CİHAN)
SGK Trabzon İl Müdürlüğü binası hizmete açıldı
Vali Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, SGK İl Müdürü Musa Bulut ve kurum çalışanları ile davetlilerin katıldığı törende konuşmaların ardından kurdela kesilerek SGK İl Binası’nın açılışı yapıldı.
Uşak’ta aileler piknikte bir araya geldi
Valisi Mehmet Ufuk Erden, İl Jandarma Komutanı Fuat Kömürcü, İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Aile ve Sosyal Politikalar Uşak İl Müdürü Alper Sezer, SGK İl Müdürü Kenan Şenol, Kültür Turizm Müdürü Şerif Arıtürk, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mehmet Kabay ve vali yardımcılar katıldı.
SGK'dan Aziziye Eğitim Kurumları'na prim plaketi
SGK İl Müdürü Bumin, Erzurum'da en yüksek primi ödeyen kurumlara teşekkür ziyaretinde bulundu. Aziziye Eğitim kurumları Genel Müdürü Kemal Küçükkaya'yı da ziyaret eden Bumin, prim hassasiyetinden dolayı teşekkür etti.
SGK, primini gününde ödeyen ve borcu olmayan 10 şirketi ödüllendirdi
Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen ödül törenine; Vali Selman Yenigün, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, SGK İl Müdürü Nihat Çelik, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Aydın Yalvaç, şirket temsilcileri ve davetliler katıldı.
SGK, en çok pirim ödeyen şirketleri ödüllendirdi
Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Bursaspor Kaptanı Ömer Erdoğan, Bursaspor Yardımcı Antrenör Ersel Uzgur ve çok sayıda davetlinins katıldığı törende konuşan SGK İl Müdürü Mükremin İspirli, kurum hakkında bilgiler verdi.
SGK İl Müdürü Çalışkan: Kayıtdışı istihdam ödül mekanizmasıyla düşürüldü
BALIKESİR - Balıkesir SGK İl Müdürü Ömer Çalışkan, kurumun kanayan yarası haline gelen kayıtdışıyla mücadelede hayata geçirilen yöntemlerle oranın ciddi anlamda düştüğünü söyledi. Çalışkan, "Kayıtdışı istihdamı ödül mekanizmalarıyla azaltmak için genç işçi, bayan eleman, üniversite mezunu, ilave işçi çalıştıran ve primlerini düzenli yatıran işverene
Bulut: Kayıt dışındaki bir puanlık değişikliğin ekonomiye maliyeti 650 milyon TL
SGK İl Müdürü Bulut, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla kurum yöneticileri ile Zorlu Grand Otel’de düzenlediği basın toplantısında, toplumda soysal güvenlik bilincinin oluşturulması ve kayıt dışı istihdam konusunda bilgilendirme
SAMED, SGK ile birlikte üyelerini bilgilendirme seminerleri yapacak
SAMSUN - Samsun Memurlar Derneği (SAMED) üyeleri Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Selami Göz’ü sağlık ve sosyal güvenlik haftası münasebetiyle ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak başkanlığındaki dernek üyeleri, başta Selami Göz olmak üzere tüm personelin Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası'nı kutladı
Hacizli gazilere müjdeli haber geldi
Onbinlerce TL’lik haciz karşısında neye uğradığını şaşıran gazilere müjdeli haber Konya SGK İl Müdürü Cem Dinç’ten geldi. Dinç, mevzuatta değişiklik yapılarak, gaziler üzerindeki vazife ve harp malulü ayrımının kaldırılacağını ve böylece gaziler üzerindeki haciz takibinin de sona ereceğini söyledi
Şanlıurfa'da bin 249 sahte sigortalı var
Vatandaşları çalışmalarına göre sigortalı olmaları gerektiğini belirten Şanlıurfa SGK İl Müdürü Mehmet Kara, gerçekten çalıştığı halde sigortası olmayanların da işe başladıkları gün itibariyle www.sanliurfasgk.gov.tr internet adresinden ya da SGK Halkla İlişkiler Bilgilendirme Servisi'nden bildirimlerinin yapılıp yapılmadığını öğrenmelerini istedi.
Aba Koleji öğrencileri ilk kez karne heyecanı yaşadı
Karne töreninde, Bayburt İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, SGK İl Müdürü Bilal Başer, öğrenciler ve veliler hazır bulundu. (CİHAN)
Maden faciasında ölenlerin aillerine maaş bağlandı
SGK İl Müdürü Öner ve beraberindekiler, ocak kazasında ölen Yüksel Koca’nın duvarda asılı resmine bakan 89 yaşındaki babaannesi Hatice Koca’nın elini öperek başsağlığı diledi. Eşini ve oğlunu maden ocağında kaybettiğini ifade eden 6 çocuk annesi Hayriye Koca (59), “Oğlum da babasıyla aynı kaderi yaşadı.
Genel sağlık sigortası için gelir testi yaptırmayan vatandaşlara uyarı
Balıkesir SGK İl Müdürü Çalışkan, yaklaşık 1 ay önce hizmete açılan Susurluk SGK Merkez Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Burada 2012 yılında kurumun yaptığı faaliyetleri değerlendiren Çalışkan, 2013 yılı hedeflerini açıkladı.
Genel sağlık sigortası için gelir testi yaptırmayanlara uyarı
BALIKESİR - Balıkesir SGK İl Müdürü Ömer Çalışkan, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren genel sağlık sigortası uygulamasına geçildiği hatırlatarak, "Balıkesir'de toplam 20 bin 793 vatandaşımızı genel sağlık sigortası kapsamına aldık
Sağlık turizminde kümelenme çalışması Batı Akdeniz’de sürüyor
BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin’in başkanlığındaki toplantıya; Sağlık İl Müdürü Mehmet Karakaya, SGK İl Müdürü Mehmet Bayram, Kamu Hastaneleri Kurumu Genel Sekreteri Osman Aydın, devlet ile özel hastanelerin yöneticileri, yönetim kurulu başkanları ile üyeleri, İl Halk Sağlığı
Muğla SGK internetten canlı destek verecek
SGK İl Müdürü Ayhan Dorum, düzenlediği toplantıyla kamu kurumlarında ilk defa uygulamaya koyulan bu projeyi tanıttı.Büyükşehir statüsü kazanan Muğla'nın 840 bin nüfusa sahip olduğunu ve il genelinde yaklaşık 190 bin sigortalı bulunduğunu kaydeden Dorum, “Muğla'da 190 bin sigortalının
Olimpiyat şampiyonu Alptekin: Spor yapmak için bir nedeniniz daha var
Düzenlenen programda konuşan SGK İl Müdürü Davut Eker, Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında dereceye giren amatör sporculara 2008 yılında yeni bir düzenleme yapıldığına işaret etti. Eker, şunları söyledi: "Olimpik branşların büyükler kategorisinde olmak kaydıyla Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında ferdi ya da takım halinde birinci, ikinci, üçüncü
İMO Uşak Şubesi Rektör Sait Çelik'i misafir etti
UŞAK - İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Uşak Şubesi, aylık kahvaltılı toplantıda Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik ve SGK İl Müdürü Kenan Şenol’u misafir etti.
SGK personeli, kişisel gelişim kursları alıyor
SGK İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, yaptığı açıklamada, kurum ve kuruluşların uluslararası standartları yakalaması için değişime ayak uydurmaları gerektiğini söyledi. Canbasoğlu, "Bugün dünyada en önemli sorun kaliteli çalışandır.
Boydak: Kayseri’de SGK’ya yakışır bir kompleks gerekiyor
Dört ay önce göreve başladığını açıklayan SGK İl Müdürü Mükremin Sürücü, SGK ile sanayicilerin her zaman iç içe olduğunu belirterek, tanışma maksadı ile bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi. Bir insanın sosyal güvenliğinin daha doğumdan önce başladığını ve ölüm sonrasına kadar devam ettiğini açıklayan Sürücü, “SGK olarak nüfusun tamamına hitap ediyoruz.
Anlaşmalı boşanan çiftler, nitelikli dolandırıcılıktan işlem görecek
İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programda konuşan SGK İl Müdürü Kamuran Öner, yılbaşından itibaren sigortasız işçi çalıştıran işletmelere yönelik bilgilendirme, uyarma ve denetleme mekanizmasının tavizsiz uygulanacağını kaydetti.
Yetim maaşı için anlaşmalı boşanan 125 kişi savcılığa bildirildi
SGK İl Müdürü Mehmet Uğur Kaya, hileli boşananların babasının sosyal güvencesine göre 200’den başlayarak 700 liraya kadar maaş alabildiğini söyledi. Kaya, haksız ve yersiz olarak maddi menfaat sağlamak amacıyla eşleriyle birlikte yaşadıkları halde evlilik bağını anlaşmalı bir şekilde bitirenlerin aylık bağlanma dosyalarının
SGK, Rehberlik Danışma Birimi kurunca arzuhalciler işsiz kaldı
SGK İl Müdürü Mehmet Uğur Kaya, vatandaş odaklı, adil, kolay ulaşılabilir bir görev anlayışı çerçevesinde hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi. Bu anlayış doğrultusunda bina girişinde bulunan rehberlik servisini daha aktif hale getirdiklerini belirten Kaya, çeşitli hizmetlere ait dilekçeleri form halinde hazır bulundurduklarını
GSS kapsamı dışındaki banka sandıkları, SGK'ya devrolacak
Cihan'a konuşan SGK İl Müdürü Selami Göz, er ve erbaşlar hariç GSS kapsamında olmayan kimsenin kalmayacağı bilgisini verdi. Göz, "Banka sandığına bağlı olanlar, 2013'ün mayıs ayında bize devrolacak.
İşçinin maaşını asgari ücretten gösteren kuruluşlar 30 bin TL ceza ödeyecek
Maliye Bakanlığı ile SGK’nın asgari ücretteki vergi ve prim kaçağını önlemek amacıyla meslek kodu sistemi üzerinde çalışıldığını dile getiren SGK İl Müdürü Göz, “Şirketlerin çalışanların maaşlarını asgari ücret göstermesine ilişkin meslek kodu uygulaması henüz başlamadı.
Esnafa emekli olacağı 6 ay önceden mektupla bildirilecek
Protokolü MESOB binasında düzenlenen törenle SGK İl Müdürü Murat Saygı ve MESOB Başkanı Hasan Geriter imzaladı. Töreninde konuşan Saygı, esnaf odalarının en önemli sivil toplum kuruluşlarından olduğunu söyledi.
Antalya'da Genel Sağlık Sigortası'na başvurmayan 30 bin kişi var
Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan SGK İl Müdürü Selim Erol, Genel Sağlık Sigortası’nın 1 Ocak 2012’den itibaren tüm vatandaşları kapsadığını hatırlattı. Antalya tüm vatandaşların sağlık güvencesi kapsamına alınması için gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını kaydeden Erol, "Ancak, Genel Sağlık Sigortasına kayıt yaptırması gerektiği
SGK İl Müdürü Bulut: Sosyal güvenlikte büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor
TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu da SGK İl Müdürü Musa Bulut’a yeni görevinde başarılar diledi. Her iki kurumunda ortak hizmette bulunduğu kesim bulunduğunu belirterek, her konuda destek olmaya hazır olduklarını bildirdi.
Denizli’de 2 bin 200 çocuğun sigortası iptal edildi
DENİZLİ - Denizli SGK İl Müdürü Ahmet Kurt, 5510 sayılı kanunun yürürlüğe girmesinden önce, yaş sınırından etkilenmemek amacıyla bazı ailelerin, çocuklarını sahte sigortalı yaptığının belirlendiğini bildirdi.
Kimse Yok mu Derneği İyilik Noktası hizmete açıldı
Yozgatspor Kulüp Başkanı Nurullah Nurdoğan, Kimse Yok Mu Derneği Ankara Şube Başkanı Suat Şağban, Kimse Yok mu Derneği Yozgat Temsilcisi Halil Ceylan, SGK İl Müdürü Duran Cesur ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Antalya’daki en yaşlı emeklilere plaket verildi
ANTALYA - Antalya Kent Konseyi Emekliler Meclisi, 30 Haziran Emekliler Günü dolayısıyla en yaşlı 16 üyesine plaket verdi. Plaket törenine, SGK İl Müdürü Selim Erol da katıldı.
SGK, sahte denetmenlere karşı vatandaşı uyardı
ANTALYA - Antalya Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürü Selim Erol, vatandaşları, sahte denetim elemanlarına karşı uyarıyor. Kendilerini denetmen olarak tanıtan kişilerin işveren, sigortalı ve emeklileri aldatarak para temin ettiklerini belirten Erol, SGK’nın sadece banka yoluyla para tahsili yaptığını
Erzurum’da en çok SGK primini Bilgi İletişim Çağrı Merkezi ödedi
SGK İl Müdürü Hulusi Bumin, Sosyal Güvenlik Haftası boyunca yaptıkları etkinliklerde insanları mutlu etmeyi amaçladıklarını söyledi. Bumin, "Kolay, anlaşılabilir, adil, kaliteli ve sürdürülebilir bir SGK sistemi geliştirerek yaşatmak hedefimizi kamuoyuna en etkili şekilde anlatmak istiyoruz.
SGK pirimlerini düzenli ödeyen firmalar ödüllendirildi
SGK İl Müdürü Bilal Başer, amaçlarının kurumu paydaşlarına tanıtmak, Sosyal Güvenlik Reformunu anlatmak, soysal güvenlik kavramını toplumun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşları yeni yasa ile ortaya çıkan
Aydın'da en çok SGK primi ödeyenlere plaket verildi
Aydın Polisevi'nde düzenlenen plaket törenine Vali Kerem Al, Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit, Aydın Jandarma Bölge Komutanı İbrahim Aydın, SGK İl Müdürü Kaşif Kılıç, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hulusi Akşit, Aydın Tabip Odası Başkanı Eralp Atay, işverenler ve kurum amirleri katıldı.
Sosyal Güvenlik Haftası başladı
SGK İl Müdürü Keskin ise kurumdaki teknolojik gelişmelere paralel olarak bir zihniyet devrimi de yaptıklarını belirterek, vatandaşla iletişimi ve onların beklentilerini karşılamayı esas alan bir anlayışla çalıştıklarını söyledi
Ayluçtarhan: Türkiye'de sosyal güvenlik sisteminde yoğun bir değişim yaşandı
KARS - Kars Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Abdulkadir Ayluçtarhan, Türkiye’nin son yıllarda önemli ekonomik ve sosyal değişim sürecinden geçtiğini, bu değişim sürecinin yoğun olarak yaşandığı alanların başında ise toplumun
SGK Ağrı İl Müdürlüğü, vatandaşlara yeni sosyal güvenlik reformunu anlatacak
SGK Ağrı İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen basını bilgilendirme toplantısına Ağrı SGK il Müdürü Mehmet Yüce, kurumun müdür yardımcıları ile Ağrı’daki yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı. Yüce , amaçlarının Ağrı’da yaşayan vatandaşlara SGK’yı ve sosyal güvenlik reformunu anlatmak olduğunu ifade etti.
SGK denetimleri yoğunlaştırdı, 25 bin kişi kayıt altına alındı
SGK İl Müdürü Erol, düzenlediği basın toplantısında, 14-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında kutlanacak Sosyal Güvenlik Haftası ile ilgili bilgi verdi. Erol, Antalya’da 632 bin 656 sigortalı, 233 bin 632 emekli, 58 bin 585 işyerine ve 949 bin 450 bakılmakla yükümlü kişi bulunduğunu bildirdi.
SGK İl Müdürü Yıldız: Çalışanın maaşını az gösterme son bulacak
SGK İl Müdürü Ramazan Yıldız, "Meslek kodu uygulaması' ile kişilerin işe giriş bildirgesinde alabileceği alt maaş limiti de görülecek. Mesela gazeteciyse, gazeteci yazarak girecek.