shp genel başkanı

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, cenaze töreni için İslamköy'e geldi (2)
Başkanı Mehmet Ağar, Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Ali Şen, Doğru Yol Partisi eski Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, TBMM eski Başkanı Hikmet Çetin, eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar, Başkent Üniversitesi Rektörü Kenan Araz, Mehmet Haberal’ın kardeşi Ali Haberal, iş adamı Rahmi Koç ve Şişli Belediye
CHP'nin yeni Parti Meclisi ilk kez toplandı
Eski yöneticilerden bazı isimlerin yerini koruması beklenirken, özellikle İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’ın durumu MYK'da olmayabileceği belirtiliyor.
CHP'liler 'orkestra şefi' dersi aldı
ANKARA - Orkestra Şefi Gürer Aykal, CHP Genel Merkezi'nde 'Türkiye'de Orkestra Şefi Olmak' konulu bir konferans verdi. Konferansa eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın da katıldı.
Karayalçın: Terörle mücadelede SHP’nin Kürt raporunu aşamadık
ANKARA - Eski SHP Genel Başkanı ve CHP üyesi Murat Karayalçın, Terörle Mücadele konusunda 1990’lı yıllardaki partilerinin tavrının bugün bile örnek alınacak yaklaşımlar sergilediğini söyledi. Karayalçın, “Türkiye, SHP’nin 1980’lerde ve 1989 yılında ortaya koyduğu rapordaki hususları aşabilmiş değil.
Murat Karayalçın: CHP, rant iddialarını açıklığa kavuşturmalıdır
ANKARA - Eski SHP Genel Başkanı ve CHP üyesi Murat Karayalçın, CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül’ün, Yeni Mahalle Belediyesi ile bir parti yöneticinin imar yolsuzluğunun kapatılması için kendisine rüşvet teklifi ettiği iddialarını
15 yıldır siyasi parti liderlerinin bayramını tebrik kartı göndererek kutluyor
eski Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DYP eski Genel Başkanı Mehmet Ağar, merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, merhum SHP Genel Başkanı Erdal İnönü, Antalya milletvekilleri, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den bayram tebriği almış.
Karayalçın: CHP tüzük için değil, seçim için kurultaya gitsin
Eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP'deki tartışma ortamında kimsenin boşuna heveslenmemesi gerektiğini ve kurultayın tüzük değişikliği için değil, parti meclisi veya genel başkanlık seçimi için olması gerektiğini söyledi
27 Nisan bildirisinde Büyükanıt'ı eleştiremeyen CHP ve MHP, şimdi yargılanmasını istiyor (Özel)
Eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın: "Böyle bir açıklamanın yapılmamış olmasını tercih ederdim. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin böyle bir açıklamada bulunmasına neden olan gelişmeleri biliyorum.
EDP, SHP ile resmen birleştiğini ilan etti
SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün ise veda konuşmasını tamamlarken gözyaşlarını tutamadı. Bu sırada salonda duygulu anlar yaşandı.
Solun yeni partisi EDP, devleti demokratikleştirecek
Birçok eski milletvekilinin katıldığı EDP'nin basın toplantısında yer alan bazı isimler şunlar: SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün, ABF Genel Başkanı Ali Balkız, Eğitim Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, Pir Sultan Abdal Dernekleri Genel Başkanı Fevzi Gümüş.
AKPM Başkanı Çavuşoğlu: Darbe söylentilerinin gündemn çıkması için 12 Eylül Anayasası değiştirilmeli
Bugüne kadar muhalefetten kendisini Türkiye Değişik Hareketi (TDH) öncüsü Mustafa Sarıgül ile eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'ın tebrik ettiğini kaydetti. Çavuşoğlu, "Tüm dünya liderleri AKPM Başkanı seçilmemi tebrik etti.
SHP Genel Başkanı Ergün'den BDP'ye geçmiş olsun ziyareti
Sosyal Demokrat Halk Partisi (SHP) Genel Başkanı Hüseyin Ergün ve beraberindeki heyet, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. BDP'nin Ankara'daki Genel Merkezi'nde gerçekleyen ziyaret 20 dakika kadar sürdü.
Çavuşoğlu: Ermenistan'dan bile tebrik aldım, muhalefetten almadım
SHP Genel Başkanı Ergün'den ofisime mesaj geldi. Başka kimseden bir kutlama gelmedi. Ama bunun yanında Azerbaycan, Fransa ve Ermenistan'dan mesaj geldi.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün, DSP Genel Başkanı Masum Türker'i parti genel merkezinde ziyaret edecek. (15.00) Türk Tabipleri Birliği, Meclis'te görüşülen ''Tam gün yasa tasarısı'' ile ilgili olarak Hacettepe Üniversitesi'nde açıklama yapacak.
Karayalçın'ın annesi toprağa verildi
Eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'ın annesi Fevziye Karayalçın'ın cenazesi, Kocatepe caminden kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Fevziye Karayalçın (96) dün vefat etmişti.
SHP Genel Başkanı Ergün: Türk demokrasisine ve açılım sürecine zarar verecek
SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün, DTP'nin kapatılmasının, Türk demokrasisine ve 'demokratik açılım' sürecine zarar verdiğini söyledi. Ergün, DTP Genel Merkezi'ne yaptığı ziyaret sonrasında, basın mensuplarına açıklama yaptı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ü ziyaret edecek. (13.00) Alevi dernekleri, Kadıköy İskele Meydanı'nda "Dersim 38 katliamdır.
DTP'nin kapatılmasının yankıları (1)
SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün: ''Bu, Anayasa Mahkemesi'nin ilk siyasi kararı değildir. Mahkeme siyasi kararlar vermekten kurtulamamıştır.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün'ü kabul edecek.(14.30) Türkiye İşveren Sendikası Konfederasyonu (TİSK), kuruluşunun 47. yıldönümü Ankara Hilton Otel'de kutlayacak.
10 Aralık Hareketi'nden CHP'ye ağır eleştiri
Solda yeni parti kurma çalışmaları yürüten 10 Aralık Hareketi'nden CHP'ye ağır eleştiriler geldi. 10 Aralık Hareketi içerisinde yer alan SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergun, CHP'nin AK Parti'nin sağına, MHP'nin yanına yerleştiğini söyledi.
SHP Genel Başkanı Ergün: Hükümet, Genelkurmay Başkanı ve komuta kademesini görevden almalı
SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün, Kars'ta katıldığı yerel Serhat TV'de her hafta canlı yayınlanan Gündem programına katılarak program yapımcısı ve sunucusu Serhat TV Genel Yayın Yönetmeni Özgür Tuğrul'un sorularını cevapladı.
SHP lideri Ergün: Albay Çiçek'in belgesi, Türkiye'yi istikrarsızlaştırma belgesidir
SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün, Genelkurmay Karargahı'nda hazırlandığı belirtilen ''eylem planı''nın aslının ortaya çıkmasına ilişkin olarak yaptığı açıklamada, ''Albay Çiçek'in belgesi, Türkiye'yi istikrarsızlaştırma belgesidir
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Tarabya Köşkü'nde kabul edecek (17.00) Cumhurbaşkanı Gül, Türk Hava Yolları(THY)'nın kuruluşunun 76.
SHP Genel Başkanı Ergün, Başbuğ'un görevden alınması gerektiğini söyledi
SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün, Genelkurmay Karargahı'nda hazırlandığı belirtilen ''İrticayla Mücadele Eylem Planı''nın gerçek olduğunun anlaşılmasının ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un görevden alınması gerektiğini
SHP Genel Başkanı Ergün: Askere, bürokrasiye ve hukukçulara göz kırpmayan bir parti olduk
22.10.2009- SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün, 'solda büyük buluşma' için üzerlerine düşen her türlü fedakarlığı yaptıklarını belirterek, askere, bürokrasiye ve hukukçulara göz kırpmayan bir parti olduklarını söyledi.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün, partisinin Adana Şahlar Düğün salonunda yapılacak bölge toplantısına katılacak. (16.00) Pet Show 2009 12.
SHP'de bir grup, Genel Başkanı sağ-liberal politika izlemekle suçlayarak istifa etti
İstifa eden partililer tarafından yapılan açıklamada, SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün'ün seçildiği günden bu yana partinin tüzük program ve geleneklerine aykırı davranışlar sergilediği ve parti içinde de tartışmalara yol açan bu tutumunu çeşitli uyarılara karşın sürdürdüğü ifade edildi
Kapatılan HEP'in Genel Başkanı Işıklar: Açılım sabote edilebilir
SHP Genel Başkanı merhum Erdal İnönü'nün, olağanüstü halin (OHAL) kaldırılmasına yönelik konuşmasından sonra bölgedeki mühendis ve tabip odalarıyla barodan birer kişinin kaçırılıp öldürüldüğünü anlatan Işıklar, birçok kayıp ve cinayetin
SHP: Darbecilerin üzerine gidilsin, ama Ergenekon sanıkları tutuksuz yargılansın
SHP Genel Başkanı Ergün, yaptığı yazılı açıklamada, Ergenekon ve Kürt açılımı konusunda değerlendirmelerde bulundu. Kürt vatandaşların anadilde eğitim görmesine izin verilmesini isteyen SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün, Türkiye'nin yönetim yapısının değiştirilerek yerinden yönetimlere
SHP Genel Başkanı Ergün: Solda büyük buluşmayı gerçekleştireceğiz
SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün, kendisine 2009 yılı içerisinde solda büyük bir buluşmayı gerçekleştirme hedefini koyduğunu belirterek, buluşmayı gerçekleştirmeleri durumunda yeni yönetimi belirlemek, buluşmanın olmaması durumunda
SHP kurultayı Karayalçın'sız başladı
SHP 2. Olağanüstü Kurultayı, Ankara İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu'nda başladı. SHP Genel Başkanı iken partiden istifa ederek yerel seçimlerde CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Murat Karayalçın'ın katılmadığı kurultaya, ÖDP İstanbul
Arif Doğan'dan ele geçirilen mühimmat, askeri araçla jandarma tarafından getirilmiş
Emniyetin inceleme tutanağında Doğan'ın görevde olduğu sırada tören, ziyaret ve toplantılarda çektirdiği anlaşılan fotoğraflarda dönemin SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın ve Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu'nun da yer aldığı kaydedildi.