sıddıka

Göçük altında kalan 3 işçinin cesetlerine ulaşıldı
Ahmet ve Sıddıka Gökalp'ın 3 çocuğundan büyüğü olan Gökalp'in bu yıl liseyi bitirdiği, iş makinası operatörü Mahmut İçkale'nin yardımcısı olarak işe başladığı öğrenildi. (CİHAN)
YYGS-4 Türkiye birincisi Ülkü: Duaların çok büyük katkısı oldu
KONYA - Konya Sabah Dershanesi ve Akşehir Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi öğrencisi Ahmet Niyazi Ülkü, Y-YGS-4 puan türünde Türkiye birincisi oldu. Başarısını ‘Nasip işi.
Rektörün babasını dolandırılmaktan polis kurtardı
Sıddıka Semahat Demir'in babası olduğu öğrenildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşları kontör dolandırıcılarına karşı sürekli uyarmasına rağmen özellikle yaşlılar şebekenin tuzağına düşüyor.
Sabah Dershanesi, YGS’de iki Türkiye ikincisi çıkardı
Türkiye ikincilerinden Konya'nın Akşehir ilçesindeki Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi öğrencisi Ahmet Niyazi Ülkü, sınavda iyi derece elde etmenin kendisini son derece mutlu ettiğini belirtti. Hedefinin Türkiye birinciliği olduğunu aktaran Ülkü, ikinciliğin de önemli bir başarı olduğunu, elde ettiği başarıyı yoğun çalışmasıyla birlikte kendisine edilen dualara
İstanbul Kültür Üniversitesi’nin yeni rektörü Prof. Demir görevine başladı
İSTANBUL - İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ)'nin ‘Bilim Elçisi’ unvanının sahibi yeni Rektörü Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir, yeni görevine başladı.
Nazmiye Muslu: Hala elimde madalyamla uyuyorum
Şampiyonluk sonrası memleketi Konya’da ilk basın açıklamasını yapan Nazmiye Uslu’ya babası İsmail ve annesi Sıddıka Muslu da eşlik etti. Meram Belediyesi'nde gazetecilerin karşısına geçen dünya şampiyonu Muslu, hala elinde madalyasıyla uyuduğunu dile getirdi.
Dünya ve paralimpik rekortmeni Nazmiye’nin baba evinde büyük sevinç var
Annesi Sıddıka Muslu ise çok gururlu ve sevinçli olduklarını belirterek, “Çocuğum sevincimize sevinç kattı. Ama bekliyorduk. Bugünü bekliyorduk.
YÖK, 12 fakülteye dekan atadı
Sıddıka Semahat Demir -Maltepe Üniversitesi: Prof. Dr. Kemal Köymen İki vakıf üniversitesinin mütevelli heyeti tarafından dekan adayı olarak Yükseköğretim Kurulu’na önerilen adaylarla ilgili olarak olumlu görüş bildirilenler ise şöyle:
Deprem, Abdulselam bebeğin doğum yerini değiştirtti (Özel)
KAYSERİ - Van'da yaşanan deprem, Abdulselam bebeğin doğum yerini değiştirtti. Muğla'ya gitmek üzere yola çıkan anne Sıddıka Atakul, Kayseri sınırında sancıları tutunca hastaneye kaldırıldı.
Yolcu minibüsü kamyona çarptı: 6 yaralı
Kaza sonrası minibüsteki yolcular Elmas Çakır (45), Pınar Alpar (27), Sıddıka Alpar (57), Süleyman Yeşilyurt (23) ve Serkan Çapraz yaralandı. Minibüs içinde sıkışan şoför Cengiz Y.
İnternetten tanıştığı kadına 'doğum günü' hediyesi olarak esrar gönderdi
Ziya Kaya Mahallesi Orhangazi Caddesi'nde ikamet eden Sıddıka A., internetten Nevzat Y. (34) isimli kişiyle tanıştı. Bir süre Nevzat Y. ile sohbet eden Sıddıka A.
YÖK, 14 üniversite için köşke sunulacak rektör adaylarını belirledi
Sıddıka Nilay Keskin Uşak Üniversitesi: Prof .Dr. Sait Çelik, Prof. Dr. Adnan Şişman, Prof. Dr. Hakan Altıntaş. YÖK açıklamasında, vakıf üniversitelerinin mütevelli heyeti tarafından dekan adayı olarak Yükseköğretim Kurulu’na önerilen adaylarla ilgili olarak olumlu görüş bildirilmesine
Kızı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı
Dün yaşanan olayda da Erhan Şevki kanepede yattığı sırada av tüfeğiyle vurulmuş ve olayı karısı Sıddıka Şevki kendisinin yaptığını iddia etmişti. Ancak soruşturmayı derinleştiren polis, cinayeti gerçekleştiren kişinin karısı değil, kızı olduğunu tespit etti.
Kocasını uyurken av tüfeğiyle vurdu
DÜZCE - Düzce'de bir kadın kocasını uyuduğu sırada başından vurarak öldürdü. Düzce Kazıkoğlu Mahallesinde ikamet eden Sıddıka Şevki(44) şiddetli geçimsizlik sonucu sürekli tartıştığı iddia edilen eşi Erhan Şevki’yi(44) av tüfeğiyle evde uyuduğu esnada başından vurdu.
Bakan Çubukcu, Şarkikaraağaç'lı eğitimci hayırseverin yaptırdığı okulun açılışını yaptı
Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde eğitimci hayır sever Mehmet Kudret Selçuk'un anne ve babasının ismine yaptırdığı Şarkikaraağaç Asım ve Sıddıka Selçuk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin açılışı Milli Eğitim Bakanı Nimet
Niğdeli Sıddıka, sandalyesine kavuştu
Niğde'de son isteği babasının mezarı başına gidip dua etmek olan felçli , akciğer kanseri Sıddıka Erçi'nin tekerlekli sandalye isteğini Umut Derneği karşıladı. Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Gökbez Köyü'nde 4 yıldır faaliyet gösteren Umut Derneği felçli bir hastanın tekerlekli sandalye ihtiyaçını karşıladı .
Başkale Kaymakamı: Kızlar okusun destek benden
sınıftan itibaren bırakmak zorunda kalan Sıddıka Demir isimli öğrenci, okula yeniden gelmesi için evine gidilerek yeniden okula gelmesi için ailesi ile görüşüldü. Evde Sıddıka'nın babası ile görüşen öğretmenler Sıdıka'nın geleceği için okulunu okuması gerektiğini belirttiler.
İsim benzerliği yüzünden bayramı Suriye hapishanesinde geçirdi
" Suriye'nin tarihi yerlerini görmek için gittiklerini, ancak oğlunun hapse atılmasıyla şok yaşadıklarını söyleyen anne Sıddıka Kaya, bir an önce evladına kavuşmak istediğini ve bir daha da Suriye'ye gitmeyeceğini kaydetti.
ABD'de mühendisler 'Türk kız kardeşler'e emanet
Üniversite öğrencisi olarak gittikleri ABD'de başarıları ile 'Türk Kız Kardeşler' olarak tanınan Sıddıka Demir Velipaşaoğlu ile ablası Prof. Dr. Semahat Demir, ülkenin büyük sivil kuruluşları arasında yer alan The Society of Women Engineers(Kadın Mühendisler Derneği)'ın yönetimine seçildi.
Vali Öner: Isparta turizmin 'boş kenti' olmamalı
Sıddıka Nilay Keskin'in yapacağı "İmar ve Çevre" başlıklı konular tartışılacak. 28 Mayıs'ta genel değerlendirme toplantısı ve çevre incelemesi ile program sonra erecek.