sıkıntı

Dövizdeki artış kuru üzüm fiyatını yükseltti
Önümüzdeki sezona, bir sıkıntı olmazsa sıfır stoklarla gireceğiz. Şu an için yurtdışı taleplerine bağlı. Arz talep dengeleri, fiyatlarda önemli.
Kafkas: Ligin en az gol yiyen takımlarından biriyiz
İleride top tutmakta sıkıntı çektik. İleriye taşıdık ama olumlu iş yapamadık. Rakibin baskısıyla karşılaştık. Maçın ilk yarısını gol yemeden bitirirsek yapacağımız müdahalelerle oyunu koparacağımızı planladık.
ANFED: Hizmet insanlarına iftiralar had safhada gönüller yıkılıyor, kırılıyor
Her ne pahasına olursa olsun, yolsuzluklara aklayalım ve farklı sıkıntıları bertaraf edelim. Bize gelecek sıkıntıları önleyelim diye, yapılan açıklamalarla ülkeyi büyük sıkıntılara sokuyoruz. Bunlardan kaçınılmasını, istiyoruz.
Ali Palabıyık: Korkulan değil sevilen hakem olmak istiyorum
haklarını öğretmek ve demokratik bir ortamda yaşayabilmeleri için zemin hazırlamak olarak belirten Palabıyık, yumuşak yüzlü bir mizacı olduğu için bazen sıkıntı yaşasa da korkulan değil sevilen bir hakem olarak anılmak istediğini söylüyor.
Muş’ta destek bulamayan futbolcular, cami önünde dilencilik yaptı
Bölgesel Amatör Lig’de (BAL LİGİ) mücadele eden Hasköy Yıldız Spor, maddi sıkıntı çekince çeşitli kurum ve kuruluşlara müracaat ettiler. Ancak hiçbir yerden destek görmeyen kulüp çareyi avuç açarak dilenmekte buldu.
Eyleme son veren nakliyeciler, İstanbul'a sebze-meyve taşımak için işe başladı
Sıkıntı yok, şuanda yüklemelerimiz devam ediyor. En az 30 kamyonumuz yüklemeye başladı ve sıkıntı yok." diye konuştu.
DENİB Başkanvekili Uzunoğlu: Merkez Bankası bütün kurşunlarını harcadı
Bu da hem ihracatçı hem küçük KOBİ’ler ve küçük esnaf bundan çok sıkıntı çekeceği kanaatindeyim. Tabii ki maliyetler artacak.” diye cevap verdi.Toplantıda mobil uygulamayı hazırlayan Pamukkale Teknokent’te faaliyet gösteren Divan Yazılım Genel Müdürü Buğra Yüksel de bir tanıtım sunumu gerçekleştirdi.
Telles: Galatasaray, Chelsea ve Real Madrid'den daha aşağıda bir takım değil
Bana güven en üst düzeyde olduğu için sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.""GALATASARAY, REAL MADRİD'DEN DAHA AŞAĞI BİR TAKIM DEĞİL"Fenerbahçeli Cristian Baroni'nin 'Onun Real Madrid'e gitmesini bekliyorum' şeklindeki sözlerine cevap veren Telles, "Galatasaray, Real Madrid'den daha aşağıda bir
Abdullah Kiğılı: Şampiyonluğu konuşmak için 28. haftayı görmemiz şart
O fark aşağıya inerse o zaman sıkıntı. Onun için bugünden bu hayalleri edinmek son derece yanlış. Ayaklarımızın yere basması lazım. 28. haftaya daha 10 hafta var ve bu süreçte 4 içerde 6 tane de dışarda maç oynayacağız.
Emanet eşofmanla katıldığı şampiyonada birinci oldu
Amatör sporların devlet tarafından desteklenmemesi nedeniyle maddi sıkıntı çeken akademide, Merve Türkmen ile birlikte şampiyonaya katılacak 4 sporcunun maçlara çıkacağı eşofmanları yoktu. Sporcuların ailelerinin de aynı sıkıntıyı yaşaması üzerine antrenörler Karaçulha Futbol Kulübü ile görüşerek kulübün eşofmanlarını emanet olarak istedi.
Türk bankacı: Rusya’da kriz beklenmiyor, ancak yatırımcılar karamsar
Ciddi manada kriz, kriz tarzında ciddi sıkıntılar olacağını beklemiyoruz. Rusya’da büyüme bekliyoruz. Enflasyonun yüzde 6’nın üzerine çıkacağını beklemiyorum. Rusya ticaret fazlası vermeye devam ediyor.
Başçı: Merkez Bankası bağımsız, eleştiriler çok normal
Hesap verme konusunda sıkıntı yok. Ben bunun faydalı olduğunu düşünüyorum. Bakanlar da konuşuyorsa merkez bankasıyla ilgili bizim için sıkıntı yok diyoruz. Biz işimizi yapıyoruz.
TAGİD, Tanzanya’dan anlaşmalarla döndü
ABITAT Başkanı Ali Balkız ise şunları söyledi: “Tanzanya, ticaret yapmaya, yatırım yapmaya ve sıkıntı çekmeye de değer bir pazar. Ödeme konularında güvenilir bir halk var karşınızda.
Erciyesspor’un taraftar derneği faaliyetlerini dondurdu
Bugün için yapmayı düşündüğümüz faaliyetler kulübümüze sıkıntı oluşturacaktır. Zaten birkaç kişinin sırtlamasıyla yürüyen görevlere bir de bizim sıkıntımız eklensin istemiyoruz. Derneğimiz 4 yıl içinde Erciyesspor'un tüm maçlarında bir kuruş dahi yazdırmayacak derecede kanunlara saygılı, sporu eğlence amaçlı yapan, aile ortamı havasında , temeli
Ekonomi Bakanı: Irak ile para transferinde yaşanan sorunu çözdük
Irak tarafından gerek bankacılık sistemine ilişkin getirilen kısıtlamalar gerek gümrük uygulamalarında yapılan değişiklikler neticesinde firmalarımızın sıkıntı yaşadıkları, bu sebeple yurtiçi ve yurtdışı mevcut ticari ilişkilerinden kaynaklanan diğer ödemelerini gerçekleştirmekte zorlandıkları bilgisi geçtiğimiz günlerde
Yozgat’ta her yıl 1 milyon dekar arazi nadasa bırakılıyor
Yozgat bölgesinde arazilerde nadasa bırakmanın fazla olduğunu kaydeden Çeliksaygın, "Ülkemizde ve bölgemizde çok fazla nadas alanlarının olmasından dolayı sıkıntı yaşıyoruz, şu an Yozgat bölgesinde 1 milyon dekardan daha fazla nadas alanı var.
TESK: Son 10 yılda AVM sayısı 62’den 310’a çıktı
Sermaye ile yarışında devamlı güç kaybeden esnaf ve sanatkarımız, Türkiye’nin her yerinde sıkıntı içerisindedir.” dedi. “16 YIL BEKLEDİK 3 AY DAHA BEKLERİZ”
Sağlam'dan tepki: Yorum yapmanın bir anlamı yok
Ayağımda sıkıntı vardı, ağrı devam eder diye ben geçtim. Taiwo sol ayakla vuruyordu, sağa atacağını düşündüm. Uzandım, boyum uzun olduğu için kurtardım ama mağlup olduk.
Abdullah Kiğılı'dan Galatasaray'a 'Bruma' çıkışı
Bizim bütün sıkıntımız, federasyonun talimat değişikliği ile kötü tezahürat süresinin kaldırılması. Bizim de bütün kredimiz bitti, bundan sonra artık Fenerbahçe taraftarlarının yapması gereken belli.
'Bir yatırımcı olarak kendimi Türkiye’de güvende hissetmemeye başladım'
Uzun vadeli yatırım çekmekte sıkıntı çeken Türkiye’nin büyümekte zorlandığına işaret ederken, bu arada özellikle Türkiye’yi yıllardır fonlayan yabancı yatırımcıların hor görülmemesi gerektiğini kaydetti.
Trabzonspor, sezonun ikinci yarısına galibiyetle başlamak istiyor
İyi bir hazırlık dönemi geçiren bordo-mavili ekipte tek sıkıntı beklenen transferlerin hala yapılmaması. Şuana kadar Kasımpaşa’dan Şahin Aygüneş ile 1461 Trabzon’dan Mustafa Akbaş ve Gökhan Alsan’ı renklerine katan Karadeniz fırtınası, en önemli eksik olarak görülen golcü transferinde
Aydın Yılmaz'ın bu sezon oynaması mümkün değil
İnce, ''Bir sıkıntı olmadan güzel bir ameliyat geçirdik. Aydın'ın mevcut olan kırığı yerine oturtuldu. Bağ yaralanmaları vardı.
TÜSİAD Başkanı: Yeni HSYK kanun teklifinden büyük rahatsızlık duyduk
Bugün aslında, demokrasi ve hukuk devleti yolundaki eksik adımlarımızın sıkıntısını yaşıyoruz. Sıkıntı, erkler arasında önemli bir çatışma ve çekişmeye dönüşmüş durumda. Bu çekişmeyi erklerin birbirleri üzerindeki etkilerini artırarak çözemeyiz.
"Adana bölgesinde patates sökümü başlayınca fiyatlar düşer"
Bu Türkiye’nin genel bir sıkıntısı. Aynı şeyi soğanda, domateste, patateste hepsinde yaşıyoruz. Ürün planlamaları yapılmadığı sürece bunları yaşamaya devam edeceğiz.
DES hükümeti uyardı: Vatandaşın mutfak savaşı unutuldu
Babalar çoluk çocuğunu okutmakta, giydirmekte, beslemekte, ailesini geçindirmekte büyük sıkıntı çekiyor. Gariban vatandaşın yemeği kuru fasulye, patates ve hamsi zengin yemeği oldu. Zenginlerin ve kaymak tabakanın tuzu kuru ama vatandaş geçim mücadelesi veriyor.
Ayakkabıcı esnafı düzenlediği fuar ile AVM'lerle rekabet etmeye çalışıyor
Ama bizler için en büyük sıkıntı büyükşehirlerde bulunan büyük markaların şehirlere kurulan AVM’lere gelmesi Anadolu’da bizim gibi bu işi yapmaya çalışanları olumsuz etkiledi. Mesela nüfus olarak orta büyüklükteki bir il olan Samsun’da 5 tane AVM açıldı.
‘İthalat çözüm değil, dışarıdan gelecek fasulye fiyatı ancak 1,4 lira düşürür’
Fiyatlarda yaşanan sıkıntının, son yedi sekiz yılın yanlış üretim ve destekleme politikalarından kaynaklandığını ileri süren Korkmaz, “Son günlerde şeker ve İspir fasulyesi baz alınarak kuru fasulye fiyatlarının 15 liraya yükseldiği şeklinde
Cumhurbaşkanı Gül: Bizden kaynaklanan yeni bir ekonomik sıkıntı çıkmamalı
Bizden kaynaklanan yeni bir ekonomik sıkıntı çıkmaması gerekiyor.” dedi. Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye Müteahhitler Birliği yeni genel merkez binasının açılış törenine katıldı. Gül, burada yaptığı konuşmada son günlerde yaşanan olaylara atıfta bulunarak, istikrar uyarısında bulundu.
Kardemir Karabükspor'da ikinci yarı hazırlıkları sürüyor
Ligin ilk yarısında bir ara sıkıntılı haftalar yaşana Kardemir Karabükspor, 7 galibiyet, 5 beraberlik ve 5'te mağlubiyet aldığı ilk yarıda gol yollarında sıkıntı da yaşadı. Ligin en az gol atan (17) ve en az gol yiyen (17) ekiplerinin başında gelen kırmızı-mavili ekip ikinci yarıya bu sıkıntısını çözmek için hazırlanıyor.
Bursaspor'da yeni transferler imzayı attı
Ödemelerde sıkıntı olunca oradan ayrıldım. Diğer kulüplerden de bu ve benzer durumlardan ayrıldım. Gittiğim takımlarda kalmak isterdim.
İş ilanında ırkçılık: Sadece 'etnik Norveçliler' başvurabilir
Ørstavik, konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: "İlanda Norveç vatandaşlığı şart koşulsa sıkıntı olmazdı, fakat burada etnik köken esas alınıyor. Bu ikisi çok farklı şeyler.
Çaykur Didi'si tuttu, satışı 80 milyonu aştı
2013 yılı yaş çay kampanyasına sıkıntılı girdiklerini hatırlatan Sütlüoğlu, “Tek Gıda-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesinde mutabakata varılamaması sonucu sendikanın öncülüğünde bir grev yapılmıştı.
Kızıl: Sportif havayı korumak için üzerimize düşeni yapmaya çalışacağız
Cefa çeker, sıkıntı yaşar ama kararından dönmez. Bunun karşılığında tek beklentimiz Gaziantepspor’un başarısı için, gerek maddi gerekse manevi birçok şeyden vazgeçmemize saygı duyulmasıdır. Kimsenin Gaziantepspor sevgisinden şüphe duymuyoruz.
Engin Baytar: Yaptığını adamlık sanıyor ama değil
Demek ki bende sıkıntı yok. Galatasaray'da çok büyük bir hayal kırıklığım var. Özellikle birisine çok büyük bir hayal kırıklığım. Kendisini bir abi, bir baba, bir arkadaş olarak gördük, belki de ben öyle gördüm, fazla görmüşüm demek ki.
Zamlar kamyoncuları çileden çıkardı
Daha önce de sıkıntılarımızı dile getirdik. CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler bizlerin sıkıntılarını çözeceklerini söylemişlerdi.
TÜSİAD Başkanı’ndan demokrasi ve kuvvetler ayrılığı vurgusu
Amerikan Merkez Bankası’nın gevşek para politikasından vazgeçme ihtimali Türkiye’nin de dahil olduğu hemen tüm yükselen piyasalarda sıkıntı yarattı. Sonuçta yükselen piyasaların henüz yalnız kendi dinamikleri ile büyüme motorlarını çalıştıramadıkları; küresel finans piyasalarına ve gelişmiş ülkelerdeki
'ÖTV otomotivi içeride vurur ama ihracatı etkilemez'
Halaç, arzın çoğunun ithal olması sebebiyle kur baskısının sektörde büyük sıkıntıya yol açacağını söyledi. Yeni araba alanların yüzde 52’sinin kredi kullandığını vurgulayarak, “Yurtiçi satışının yüzde 78’ini ithalatla yapan sektör, kur baskısı nedeniyle zaten sıkıntı yaşamaya başlamıştı.
Kardemir Karabükspor Başkanı Yolbulan: Süper Lig'de kalıcı olmak istiyoruz
Sıkıntılı bir kongre süreci yaşandı. Hem mali hem de idari anlamda sıkıntılar vardı. İlk 2 ay kulubümüzde hem mali hem idari anlamda eksiklikleri tespit ettik.
Davulcuğlu AGİD üyelerine aile şirketlerini anlattı
Müdürü Davulcuoğlu, aile şirketlerinde ben yerine biz demenin önemini vurguladı, Türkiye’de iş adamlarının şirkette söz sahibi olmak istediğini, bunun da sıkıntı meydana getirdiğini söyledi. Başarılı bir yönetim için iyi bir görev dağılımı, kurumsallaşma için de profesyonellik olması gerektiğini belirten Ramazan Davulcuoğlu, şunları kaydetti: ’’Herkes kendi alanında
MÜSİAD Antalya Şube Başkanı: Bir finans kurumunun hedef gösterilmesi doğru değil
En nihayetinde varsa bir yerde bir sıkıntı, biz bir hukuk devletiyiz." değerlendirmesinde bulundu. Bankacılık sistemi içinde yüzde 6 olan finans kurumlarına ait payın yukarıya çekilmeye çalışılırken, Bank Asya'ya yönelik operasyonun sadece o kuruma değil sisteme zarar
TZOB: Yağışlar geçen yıla göre yüzde 41 azaldı, kuraklık tehlikesi kapıda
sebzelerin ekimlerinin tamamlandığını bildiren Bayraktar, şunları kaydetti: “Hububat ekiminin yoğun olarak yapıldığı bu bölgelerde yağışların azalması sıkıntı oluşturmaktadır. Hububat ekilişinin ardından 2013 Kasım ve Aralık aylarında beklediği yağışı alamayan üreticiler yağış beklemektedir.
Anadolu Efes: 72 - Unicaja Malaga: 74
Anadolu Efes, maça 5-0 ile başlayan Unicaja Malaga karşısında ilk dakikalarda savunmada sıkıntı yaşasa da çabuk toparlandı ve hücumdaki performansıyla farkın açılmasına izin vermedi. Periyodun ilk 5 dakikası 11-11'lik eşitlikle geçildi.
Galatasaray ile Fenerbahçeli kadın basketçiler yarın finalde karşılaşacak
Turnuvadan önce sıkıntılarımız oldu. Takım oyununu dönem dönem çok iyi oynuyorduk ama Sanço katıldı roller değişti. Yeni rolleri oturturken bu sefer Alba hastalandı.
Koyun ve keçi sütünde de referans fiyat isteniyor
Referans değerlerimiz olsaydı bu kadar sıkıntı yaşamazdık.” dedi. Yetiştiricinin para kazanması gerektiğini söyleyen Türer, “Yetiştirici para kazanmalı ki bu işi sürdürsün. Düşük fiyata süt almak, günü kurtarmaktır.
Alper Potuk: Sıfırdan başlayıp puan farkını tekrar açmak istiyoruz
Sadece deplasmanlarda biraz sıkıntı yaşayarak kazandık. Bunları da her maç toplantısında hocamız, bize her yer Kadıköy', her yerde kendi evimizde gibi oynamamız gerektiği şeklinde söylüyor. Bizim sadeace Ersun hocamızın isteyip de yapamadığımız, deplasman maçlarında rakiplerden daha üstün oynayıp faklı kazanamamak.
Beşiktaş'ta Sivok şoku
Ama şunu söyleyelim ciddi bir sıkıntı yok. Ne zaman sahalara döneceğini ise cerrahların raporu doğrultusunda belirleyeceğiz."dedi. (CİHAN)
Schmid’den yenilenebilir Bavyera enerji fonu formülüne destek
edildiğini hatırlatan Bakan Schmid, enerji üretiminde yeni teknolojilere geçiş sürecinde bazı pürüzleri gidermek adına benzeri bir yola başvurulmasının sıkıntı doğurmayacağını söyledi.BW’de oluşturulacak yenilenebilir enerji fonuyla Almanya’da önüne geçilemeyen ve her geçen gün daha da yükselen enerji fiyatlarının vatandaşlara ek yük oluşturmaması
Ujfalusi: Aradaki puan farkı Kapanmayacak bir fark değil
avantaj olduğunu dile getiren Ujfalusi, "Diğer taraftan da, birçok dil konuşabildiğim için yeni gelecek olan oyuncularla da bağlantıda olmam, herhangi bir sıkıntı oluşturmayacaktır." ifadelerini kullandı.
Hindistan’ın Keşmir bölgesinde kar yağışı otoyolu kapattı
/>Srinagar ve Jammu gibi büyük şehirlerin her türlü gıda, ilaç ve gündelik ihtiyacı bu yollardan yapılırken halk, yolların sık sık kapanması sebebiyle büyük sıkıntı yaşıyor. (CİHAN)
Emre Belözoğlu: Bu sene takımın şampiyonluğunda katkı sağlamak istiyorum
Bizim için bir sıkıntı yok. Avantajlıyız. Ciddiyeti elden bırakmadan mücadeleye devam edeceğiz. Önemli olan da ikinci yarıyı önde bitirmek.