silivri

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısı yapıldı
sesimiz kısılmadan da haykırmaya devam ediyoruz; "Biz davamıza ve haklılığımıza inanıyoruz…" Bunun içindir ki binlerce Fenerbahçeli Metris’te, Vatan’da, Silivri’de olduğu gibi Salı günü de Sabiha Gökçen’de, gecenin geç saatlerinde Bağdat Caddesi’ndeydik.
Suriyeli muhalifler, Cenevre-2 Konferansı'na katılacak
İSTANBUL - Suriye Milli Koalisyonu, gelecek hafta İsviçre'de yapılacak barış görüşmelerine katılma kararı aldı. Silivri'de bir otelde toplanan koalisyon üyeleri, konferansa katıla teklifini 58'e karşı 14 oyla kabul etti.
Satranç turnuvası başladı
Galatasaray İlkokulu Müdürü İhsan Zeren ve Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan'a Galatasaray Lisesi Müdür Yardımcısı Çiğdem Böke'ye, şube kaptanımız Volkan Silivri ve hocalarımız Baş Antrenör Uluslararası Usta Yakup Erturan ve Yardımcı Antrenör Deniz Seyhanoğlu'na, Galatasaray Spor Kulübü İdari Direktörü Levent Akın'a, Kurumsal
Başbakan Erdoğan: Bütçenin yarısı faize gidiyordu
Silivri’deki mahkemeye hakaret eden bu genel müdür değil miydi? Hakimlere savcılara hakaretler yağdıran ve bundan dolayı hakkında fezleke bulunan bu değil miydi? Bu genel müdürün milletvekili polise ana avrat küfür etmiyor muydu?
Galatasaray Kulübü Satranç Şubesi kuruldu
Galatasaray Lisesi Müdür Yardımcısı Çiğdem Böke, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Direktörü Suat Sözen, Galatasaray Satranç Takımı Şube Kaptanı Volkan Silivri, Galatasaray Satranç Takımı Baş Antrenörü Yakup Erturan, Galatasaray Satranç Takımı Antrenönür Deniz Seyhanoğlu ve Galatasaray Satranç Takımı'ndan sporcular katıldı
Marmaray, para basacak
Marmaray’la faaliyete geçen hatlarla yolcular aktarma yaparak Silivri’ye kadar gidebilecek. Marmaray’da bilet ücretleri de tam 1,95 TL, öğrenci 1 TL olacak. Aktarmalı en uzak mesafe için alınan ücret 7 liraya kadar çıkabilecek.
Marmaray para basacak
Marmaray’la faaliyete geçen hatlarla yolcular aktarma yaparak Silivri’ye kadar gidebilecek. Marmaray’da bilet ücretleri de tam 1,95 TL, öğrenci 1 TL olacak. Aktarmalı en uzak mesafe için alınan ücret 7 liraya kadar çıkabilecek.
Gündoğdu: Artık millet esastır, postal yalayıcılığı devri bitmiştir
Yetişkinler okusun bakalım işe yarayacak mı ama Türküm doğruyum çalışkanım demekle bu iş olsaydı Silivri cezaevi Türk’ten geçilmiyor olmazdı." Program basına kapalı devam etti.
Emekli Albay Yıldız son yolculuğuna uğurlandı
Silivri’dekilere yardım etsin. Kimseye küskün değiliz. Devlete küskün değiliz.” ifadelerini kullandı.Cenazeye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da çelenk gönderdi.
CHP hazırladığı 'Tutuklu Milletvekilleri Raporu'nu açıkladı
CHP Cezaevi İnceleme ve İzleme Komisyonu üyeleri tarafından hazırlanan rapor, Silivri, Sincan, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa cezaevleri ziyaretlerindeki tespitlerden oluşuyor. Raporda tek tek görüşülen tutuklu milletvekillerinin sözlerine de yer veriliyor.
Kılıçdaroğlu, Doğu Perinçek’i kutladı
Bir mesaj yayımlayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu 'Silivri Toplama Kampı'nda tutuklu olarak bulunan Perinçek'in yeniden Genel Başkan seçilmesinden gerçek demokrasi adına çıkarılacak çok ders olduğunu savundu.
Tolon, Silivri Devlet Hastanesi'nde ameliyat oldu
İSTANBUL - Rahatsızlığı nedeniyle acil olarak Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ergenekon davası tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, geçirdiği ameliyatın ardından cezaevine nakledildi.
Adalet Bakanlığı'ndan açık görüş genelgesi
Eskişehir H Tipi, Gaziantep E Tipi, İzmir-Buca Kapalı, Kocaeli 1 ve 2 Nolu T Tipi, Maltepe 2 ve 3 Nolu L Tipi, Mersin E Tipi, Osmaniye T Tipi, Sakarya L Tipi, Silivri ,1,2,3,5,6,7 ve 8 Nolu L Tipi Kapali Ceza İnfaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklulara 17-18-19-20-21-22-23 Ekim 2013 tarihlerinde olmak üzere 7 gün, diğer bütün
Polis ve MİT’ten film gibi operasyon
Silivri ve Yüksekova’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda 2’si Makedonya, 1’i İran uyruklu 11 kişi gözaltına alındı. Yapılan operasyon polis kamerası tarafından da anbean kaydedildi.
Balyoz sanıklarının eşleri tepkili
İSTANBUL - Balyoz davasıyla ilgili Yargıtay kararının açıklanmasının ardından Silivri Cezaevi'nde görüş vardı. Balyoz davası tutuklu sanık eşleri ve yakınları, görüş ardından cezaevi çıkışında basın mensuplarına karara olan tepkilerini ve sanıkların mesajlarını iletti.
CHP’li İnce: Analar ne evlatlar doğurmuştur, merak etmeyin
Beş yıldır insanlar Silivri’de inim inim inliyor, bir günlük hapishane maceralarını dinliyoruz medyadan. Metris cezaevindeymiş.
Sanal alemde de kurban pazarı kuruldu
İnternet sitesindeki kurbanlıkların fiyatları, İstanbul Çatalca’da 10 bin lira, Silivri’de 7 bin lira, Çekmeköy’de 5 bin 500 lira, Şile’de 4 bin lira, Ataşehir’de 3 bin 500 lira civarında seyrediyor.
Kılıçdaroğlu, 'CHP iyi muhalefet yapamıyor' eleştirilerine tepki gösterdi
Gündeme taşıdıkları konuları tek tek sıralayan Kılıçdaroğlu, yine tutuklu milletvekillerinin durumuna değinerek, Silivri toplama kampı ifadesini kullandı. Arap Baharı’nda, Gezi olaylarında, Reyhanlı saldırısında yaptıkları muhalefetin altını çizen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: “Biz halkın ve hakkın yanındayız.
Sahibinin gözleri önünde 3 kilo 750 gram altın çaldılar
'nün ise bir ay önce Silivri'de hırsızlık yapmaya çalışırken suçüstü yakalandığı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheliler adliyeye sevk edildi.
Kocaeli'de 47 kilo eroin ele geçirildi
Yaklaşık 3 ay süren fiziki ve teknik takibin ardından şüphelilerin kullandığı otomobile İstanbul Silivri'de operasyon düzenlendi. Otomobilde yapılan aramada 47 kilogram eroin ele geçirildi.
Pervin Buldan: Çıkacak paketlerin Türkiye'yi demokratikleştireceğine inanmıyorum
İSTANBUL - BDP Grup Başkanvekili milletvekili Pervin Buldan, aralarında çok sayıda gazetecinin yargılandığı 46 sanıklı terör örgütü KCK davasını izlemek için Silivri'ye gitti. Buldan, demokratikleşme yolunda çıkması beklenen yeni yasal düzenleme paketlerinin Türkiye'yi demokratikleştireceğine inanmadığını söyledi.
Türkiye'nin en büyük cemevinin temeli Silivri'de atıldı
İSTANBUL - Silivri'de yapılacak olan Türkiye'deki en büyük cemevinin temel atma töreni düzenlendi. Törene katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Sabahat Akkiraz, "Aleviler olarak yasal haklarımızı elde edene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.
KCK davasında 3 tahliye
Alçık, bu tutanak hakkında gereğinin yapılması için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verdiklerini söyledi.Duruşmalarda hazır bulunan 3 tercümanın tercümanlık ücreti talep etmediği için bu kendilerine ücret ödenmesine yer olmadığı da karara bağlandı.
28 Şubat davasında iddianame okundu, pazartesi sanık savunmaları alınacak
Mahkeme heyeti savunmasının alınması için başka bir suçtan dolayı Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Metin Yavuz Yalçın’ın savunmasının alınması ve davada hazır bulunması için Cumhuriyet Başsavcılığı’na müzekkere yazılmasına karar verdi.
Mahkeme başkanından KCK sanığına: Yaptığınız bir nevi fişleme
Ağır Ceza Mahkemesi'nde Silivri Cezaevi'nin karşısındaki büyük duruşma salonunda görülmeye başladı. Duruşmada 95 tutuklu sanık ve Prof.
KCK sanığına görüntülü yalanlama
İSTANBUL - Silivri’de devam eden KCK davasında sanık Dursun Yıldız, BDP İstanbul İl binasındaki KCK yöneticileri toplantısına katılmadığını savundu. Üye hakim ise Yıldız’ın toplantıların yapıldığı il binasına giriş çıkış görüntülerinin dava dosyasında bulunduğunu hatırlattı.
Silivri Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi’nde 24 saat acil sağlık hizmeti
İSTANBUL - Silivri Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi’nde acil sağlık birimi, birinci düzey acil sağlık hizmetine uygun hale getirilerek 7 gün 24 saat acil hizmeti vermeye başladı. İstanbul Bakırköy Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi içerisinde bulunan Silivri Ceza İnfaz Kurumu Devlet
Avrupalı avukatların KCK ilgisi
İSTANBUL - Terör örgütü KCK'ya yönelik yürütülen soruşturmada çoğunluğunu avukatların oluşturduğu 50 sanıklı davanın görülmesine Silivri'de devam edildi. Avrupa'nın çeşitli barolarından 26 avukat, duruşmayı gözlemci olarak izledi.
Eruygur, hastaneye kaldırıldı
Eruygur, tutuklama kararının yüzüne okunması için Silivri'de bulunan 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne götürülecekti ancak rahatsızlanınca ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
3 asker ve bir polis hakkında adli kontrol ve yurtdışı yasağı getirildi
Silivri ve Balyoz davalarında herhangi bir güvenlik problemi yaşanmadığı gibi, burada da herhangi bir problem ortaya çıkmayacaktır."Mağdur avukatların yaptıkları savunmanın ardından Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasını verdi.
Cezaevi firarisi, yaralama suçundan tekrar yakalandı
İSTANBUL - Adam yaralamak suçundan 4 yıldır yattığı Silivri Cezaevi'nden firar eden Yüksel A. (39), Bahçelievler'de başka bir kişiyi yaraladığı gerekçesiyle gözaltına alındı.
Emekli MİT görevlisi Özel Yılmaz'ın yargılanması başladı
Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin karşısına yapılan yeni adliye binasında görülen duruşmaya tutuksuz sanık Özel Yılmaz katılmazken, avukatı Can Özkan duruşmada hazır bulundu. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Avukat Erol Canözkan mahkemeye 7 sayfalık savunma ve müvekili Yılmaz'a ait 10 günlük istirahat raporunu sundu.
Kılıçdaroğlu: Suriye’de ateşkes sağlanmalı
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon davasında müebbet hapse çarptırılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u Silivri Cezaevi'nde ziyaret etti. Suriye’de yaşanan iç savaşla ilgili sorulan soru üzerine açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, savaşın ne olup olmadığını ancak savaşa girenlerin bileceğini söyledi.
Kılıçdaroğlu: İlker Başbuğ'un sağlık durumu ve morali iyi
- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon davasında müebbet hapse çarptırılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u Silivri Cezaevi'nde ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, İlker Başbuğ’un sağlık durumunun ve moralinin iyi olduğunu söyledi.
Kılıçdaroğlu, İlker Başbuğ'u ziyaret etti
- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon davasında müebbet hapse çarptırılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u Silivri Cezaevi'nde ziyaret etti.CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Ankara temaslarının ardından saat 11.
Kılıçdaroğlu, Silivri'ye doğru yola çıktı
Partililerle kısa bir süre sohbet eden Kemal Kılıçdaroğlu, buradan eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ’u ziyaret etmek üzere Silivri Cezaevi’ne hareket etti. (CİHAN)
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Kılıçdaroğlu, Ergenekon davasında müebbet hapse çarptırılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’u Silivri Cezaevi’nde ziyaret edecek. (12.00-İstanbul)
Kılıçdaroğlu, Başbuğ'u ziyaret edecek
İstanbul Atatürk Havalimanı'na indikten sonra Silivri'ye hareket edecek Kılıçdaroğlu, tutuklu ve hükümlü bulunan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u ziyaret ederek geçmiş olsun diyecek. Kılıçdaroğlu yarın ayrıca Kuşadası'nda CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız'ın nikah şahidi olacak.
Ergenekon davasının duruşma salonu spor salonu olacak (Özel)
Ağır Ceza Mahkeme heyeti ve yazı işleri odaları, Silivri Cezae'vi nizamiyesi yanındaki salonun, spor salonuna dönüştürülecek olması nedeniyle yeni adliye binasına taşınıyor. Silivri Cezaevi nizamiyesinin hemen yanında bulunan duruşma salonunda, Ergenekon davasını gören İstanbul 13.
Kıvrıkoğlu ve Erten, İlker Başbuğ'u ziyaret etti
Komutanlığı'ndan YAŞ üyesi olarak atanan Orgeneral Metin Erten ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı süresi sona eren ve emekliye ayrılacak olan Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Silivri Cezaevi'ne sürpriz ziyarette bulundu.
Hikmet Çetin ve Fethi Yaşar, Mehmet Haberal’ı ziyaret etti
5 Ağustos 2013 tarihinde karara bağlanan Ergenekon davası sonrası Silivri’den tahliye edilen Mehmet Haberal, Başkan Yaşar’a dava sürecinde yaşadıklarından bahsetti. Haberal, "Ülkeye hizmet gerekli.
Ahmet Hakan’ın babası toprağa verildi
İSTANBUL - Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun’un babası Hamdi Coşkun, Silivri’de, kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.Gazeteci- Yazar Ahmet Hakan’ın babası Hamdi Coşkun için Silivri Piri Mehmet Paşa Camii’nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı.
Ümraniye, Sultangazi ve Silivri’de su kesintisi
İSTANBUL - İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Ümraniye, Sultangazi ve Silivri’de 27 Ağustos Salı günü farklı saatlerde su kesintisi yapılacak.İSKİ, Ümraniye, Sultangazi ve Silivri’de 27 Ağustos Salı günü, yollarda yapılan bağlantı çalışmaları kapsamında suların kesileceğini bildirdi.
Balbay, Silivri'den Sincan'a nakledildi
Bakanlık yazısının Silivri 1 No'lu Cezaevi'ne ulaşmasının ardından da Balbay, nakli için gereken işlemler başlatıldı. Tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden alınan Balbay, bu sabah Sincan L Tipi Cezaevi'ne yerleştirildi.
Fatih’teki cinayetlerle ilgili bir kişi aranıyor
Seyit Ömer Mahallesi Silivri Kapı Caddasi No: 32’deki Dokur Han içerisinde Aziz Caner Emre (26) silahla öldürüldü. Bir süre sonra da Kocamustafapaşa Meydanı’nda Yaşar Deli (39) isimli şahıs bıçakla öldürüldü.
AK Parti'li Soylu: İstanbul’da CHP’nin 20 puan önündeyiz
Silivri’den bir kahraman falan üremez." ifadelerini kullandı. TRT Türk’teki 'Görüş Farkı' programına konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu gündemde yer alan konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.
CHP'li Koç: Kart'ın başörtü ile ilgili görüşü kişisel görüşüdür
Koç, seyahat özgürlüğü ile ilgili maddede CHP’nin son yaşanılan olaylar çerçevesinde; taraftarların spor karşılaşmalarına gidip gelmesi de dahil, Silivri’ye giderek hükümeti protesto etmek isteyenlerin ve gezi protestolarının hükümeti korkuttuğunu savunarak, iktidarın herkesin seyahat özgürlüğünü kısıtlama çizgisine
17 Ağustos'ta binalar bu kez kentsel dönüşüm için yıkılacak
Beyoğlu, Sarıgazi, Hadımköy, Hasdal, Tuzla, Üsküdar, Yeni Levent'teki Milli Savunma Bakanlığı (MSB) lojman ve tesisleri, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Silivri, Sultanbeyli'deki Sağlık Bakanlığı lojman ve aile sağlık merkezleri, Şişli'deki Emniyet Müdürlüğü Lojmanı ile Fatih'teki Emniyet Müdürlüğü binası yer alıyor.
‘Doğalgaz depolarımız yeterli değil, sayılarını artırmalıyız’
Bu alanların sayısının sınırlı olduğuna işaret eden Acar, “Depolardan biri Silivri’de bulunuyor, biri de Tuz Gölü’nde olup yapımı devam ediyor. İki deponun kapasitesi 3,6 milyar metreküp doğalgaza denk geliyor.
Kılıçdaroğlu: 'Ergenekon örgütüne üye olayım' sözümün arkasındayım
Silivri Mahkemeleri'nin gerçek anlamda darbeyi yargılamadığını savunan Kılıçdaroğlu, bu mahkemelerde bir hesaplaşmanın yapıldığını ifade etti. Kılıçdaroğlu, ‘Ergenekon diye bir örgüt varsa, gösterin ben gidip üye olacağım’ açıklamasının arkasında olduğunu da dile getirdi.