şimdilerde

Depolardaki ürünler çıktı patatesin fiyatı düşme eğilimi gösterdi
Geçen hafta patatesin kilosunun 2,5 – 3 TL arasından satıldığı Bursa Büyükşehir Belediyesi Hali’nde patates şimdilerde 2,5 – 3 TL’den, Ocak ayında 2,80 ile 3,50 TL arasından satıldığı Antalya Hali’nde ise patates 2,5 – 3 TL arasından müşteri buluyor.
Pele: Artık zirvede kalabilmek çok zor
İSTANBUL - Brezilya'nın efsanevi futbolcularından Pele, kendi oynadığı döneme oranla şimdilerde zirvede kalmanın kolay olmadığını söyledi.TFF'nin resmi yayın organlarından TamSaha dergisinde yer alan haberde, 73 yaşında Altın Top onur ödülüne layık görülen Brezilya efsanesi, bugünün futboluyla ilgili
Afrika Birliği zirvesinde 50 yıllık rüyalar konuşuldu
Ancak şimdilerde bölgesel bloklara doğru gelişen global trend bize, birlik ve beraberliğimizin Afrika’nın rekabeti açısından önemini gösterdi. Bu zamana kadar kendi gücümüzün farkına varamamış, yabancıların yardımlarına bağlı yaşamışız.
New York Times: Erdoğan komplocu ve kışkırtıcı söylem kullanıyor
Erdoğan için “Bir zamanların Müslüman demokrasi modeli lideri” ifadesini kullanan gazete, ancak Başbakan’ın şimdilerde ülkeyi sadece Türkiye için değil, NATO müttefiklerini de tehlikeye sokacak otoriter bir devlet haline dönüştürdüğünü iddia etti.
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Bunu hemen herkes söylüyor şimdilerde.O MEVZUDA KONUŞMADIM, KONUŞMAYACAĞIM Ama bu mesele hemen böyle çabuk düzelebilir mi? Yeniden iş rayına oturtulabilir mi?
Vergi beyannamesi vermeyi unutan vekilin dokunulmazlığı kaldırıldı
yaptığı açıklamalarda kendisinin o tarihte vergi danışmanıyla problem yaşadığını ve bu sebepten dolayı bu tatsız durumun ortaya çıktığını ifade ederek, şimdilerde ise geciktirdiği beyannameden dolayı pişman olduğunu söyledi.
CNN: İstikrar göstergesi Türk gökdelenleri, şimdi yolsuzlukla ilişkilendiriliyor
Ancak ekonomik istikrarın göstergesi olarak görülen bu gökdelenlerin şimdilerde Türkiye’deki yolsuzluk skandalı ile ilişkilendirildiği belirtildi. Bir dönem Müslüman, muhafazakar bir siyasetçi ve Türk modern tarihinin en demokratik liderlerinden biri kabul edilen Erdoğan’ın imajının lekelediği savunulan
Tavuk fiyatıyla yarışan patates 4 lira oldu, yeni ürün Mart başında tezgahta
Önceleri 3 kilo alan bir vatandaş, fiyatlar rekor düzeyde artınca artık 1 kilo, 5 kilo alanlar da şimdilerde 3 kilo alıyor. Talep çok olunca fiyatlar artmıştı, tüketici de artık ihtiyacını azaltma yoluna gitti.
160 metrekarelik atölyede başladılar şimdi Porsche, Ferrari'ye parça üretiyorlar
Son olarak 2004 yılında Kayapa Sanayi Bölgesi’nde 9 bin metrekarelik kapalı alana sahip Ünver Group üretim tesislerini açan 2 kardeş, şimdilerde Porsche, Ferrari, Wolkswagen gibi dünya devi firmalara üretim yapmanın gururunu yaşıyor.
Kerry’nin patatesine karşılık Lavrov’dan pembe kulak şapkası
Lavrov da açıklamasında, patatesten votkanın Polonya’da yapıldığını, Sovyetler Birliği döneminde kullanıldığını, şimdilerde ise buğdaydan votkanın yapıldığını ifade etti. Patatesin şeklini özel bir tarz olarak havuca benzeten Lavrov, “havuç ve sopa” sembolünü çağrıştırdığını da hatırlattı.
Gazze’nin tek kadın fotomuhabiri: Bazen bana uzaylı gibi bakıyorlar
Peki şimdilerde Gazze’de neler oluyor? Birinci ağızdan dinliyoruz: ‟Gazze’de şu an hayatın her alanında ve her türde yeni bir abluka ve kuşatma var. İnsanlar temel gıda maddelerinden yapı malzemelerine, yakıta kadar aklınıza gelen her şeyden yoksunlar.
Ikea, Almanya’da atağa geçiyor
” diyen Betzel, şimdilerde 3 bin 500 ürünün internetten satılabildiğini ancak bu rakamı 7 bine çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.2012/2013 yılında Almanya’da 4 milyar Euro ciro yapan İsveçli şirket, bu rakamın 92 milyon Euro’sunu internet üzerinden yapılan satışlardan elde etti.
Hewlett-Packard, Almanya’da yüzlerce kişiyi işten çıkaracak
HP’nin Şefi Meg Whitman, daha önce personel tenkisatına ilişkin 27 bin rakamını telaffuz ederken, bu sayının şimdilerde 34 bini bulduğu belirtildi.ALMANYA’DA 850 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILACAK
Alman Demiryolları'nda şikayet rekoru
SöP Müdürü Heinz Klewe, 2009 yılında demiryolu çalışanlarının haklarını savunmak için kurulan kurumun, şimdilerde yoğunluktan başını kaldıramadığını vurguladı.Klewe, Deutsche Bahn’dan beklediği cevabı alamayan pek çok kişinin kendilerine başvurduğunu ve kurum ile müşteri arasında arabuluculuk yapılmasını istediğini kaydetti
İş kurduklarında ciddiye alınmadılar, şimdi istihdam etmeye başladılar (ÖZEL)
İşe ilk başladığında çok fazla düğün organizasyonu firması olmadığını anlatan Çap, bu işi yaptığını duyanların ilk başta kendisine güldüğünü ancak şimdilerde takdir ettiklerini söylüyor. Bir yandan işi ile uğraşırken teknoloji ile boğuşma içinde olsa da her türlü yeniliği takip ediyor:
Çin’de yolsuzluk operasyonu: Kamu Güvenliği Bakanı Yardımcısı görevden alındı
Yolsuzluklar ve rüşvet sebebiyle halkın gözünde kredi kaybeden ÇKP temsilcileri, şimdilerde diken üstünde. ÇKP yönetimi, son olarak yetkililerden varlıklarını açıklamalarını istemişti.
Çin, yolsuzlukla mücadeleyi artırıyor
Yolsuzluklar ve rüşvet nedeniyle halkın gözünde kredi kaybeden ÇKP temsilcileri, şimdilerde diken üstünde. ÇKP yönetimi, son olarak yetkililerden varlıklarını açıklamalarını istemişti.
"Avrasya kaplanı" genç Kazakistan 22 yaşında (Haber - Analiz)
Türkiye, geride kalan 22 yıllık süreç içinde başta eğitim olmak üzere bir çok alanda yatırım yaparak iki ülke arsındaki ticaret hacmini şimdilerde 4 milyar dolara çıkarmış durumda. Kazakistan ile Türkiye arasındaki ortak tarihi, kültürel ve manevi bağlar iki ülke arasındaki ilişkilerin süratle gelişmesinde temel teşkil etmiştir.
Fethullah Gülen Hocaefendi: Örgüt diyenlerin sözlerine haince diyeceğim
‘Her Zaman Sulh Yolunda’ başlıklı Bamteli’ndeki açıklamasında Hocaefendi, “Şimdilerde de Kur’ani bir makuliyet etrafında bir araya gelmiş fedakar insanlar hakkında ‘örgüt’ sözleri ediliyor. Müslümanların bunu yapacaklarını zannetmiyorum.
Almanya'dan kısa kısa..
Hesaplamalara göre on yıl önce 270 euro net kazanan bir kişi, şimdilerde 211 euro kazanıyor. 1073 euro net kazanan bir kişi ise yüzde 10 oranında daha az kazanıyor. (CİHAN)
Halkbank'ın gözü finalde
Brezilyalı pasör Raphael Oliveria ise yaptığı açıklamada, "Hayatımda özel bir dönemi şimdilerde Türkiye'de yaşıyorum. Bu takımda olmaktan ve bu takımla mücadele etmekten son derece memnunum.
Malatyalı genç iş adamlarından Rusya'ya iş gezisi
Beyaz eşya ve mobilya şimdilerde canlandı. Konut inşaatı artık öne çıkmaya başladı. İnşaat sektörü de hayli canlı. Mobilya sektöründe navlun yüksek olduğu için Rusya’da üretimin hedeflenmesi gerekiyor.
TUSKON ve RUTİD’den mobilyacılara Rusya desteği
Beyaz eşya ve mobilya şimdilerde canlandı. Konut inşaatı artık öne çıkmaya başladı. İnşaat sektörü de hayli canlı. Mobilya sektöründe navlun yüksek olduğu için Rusya’da üretimin hedeflenmesi gerekiyor.
Rusya'nın İstanbul Başkonsolosu: Türkiye’de Rus restoranı istiyoruz
Şimdilerde 30 milyar dolar civarında olan ticaret hacmiyle bu hedefin nasıl yakalanacağı konusunda da değerlendirmelerde bulunan Karaaslan, “Bu alandaki en önemli anlaşmalar ise Serbest Ticaret Anlaşmaları'dır.
Büyükşehir Belediyespor yeni tesislere kavuşuyor
Şimdilerde tesisleşme ve altyapı hedefimizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Takımın konakladığı tesis 7 yıldızlı otel konforundadır.
Çok uluslu Süper Lig
Futbol hayatının büyük bölümünü İtalya'da geçiren 33 yaşındaki Frey, şimdilerde Bursaspor'un kalesini koruyor. Malouda kadar Fransız futbolunun vitrinine çıkmasa da kaliteli bir file bekçisi olarak İtalya'da popülerliği yakalamış bir Fransız.
Rus halkının en büyük korkusu fakirlik
Göçmenlerin oluşturduğu sorunlar 2005’te listede yer almazken, halkın yüzde 19’u şimdilerde göçmenleri ülkenin geleceği açısından sorun kaynağı olarak görüyor.2005’te yüzde 3’lerde olan etnik sorun endişesi, yüzde 12’ye tırmanmış durumda.
Rusya’da hızla yayılan yeni bir HIV virüs türü keşfedildi
/>Novosibirsk Koltsovo Bilim Merkezi’nden yapılan açıklamada, Sibirya’nın Novosibirsk kentinde 2006’da HIV virüsünün alt türü olarak 02_AG/A’nın görüldüğü, şimdilerde bölgedeki HIV vakalarının yarısından fazlasına bu virüsün neden olduğu belirtildi.
Kadın kasaplar erkeklere taş çıkarttı
Asiye Yaşar da "İlk zamanlarda çok zorlandık ama şimdilerde çok rahat çalışıyorum.” diye konuştu. Kadın kasapların çalışmasının kendilerine onur verdiğini belirten Bursa Kasaplar Odası Başkanı Muhsin Yıldız ise “Kadın kasap üyelerim de var.
Ünlü sanatçıların hatırasını plak koleksiyonuyla yaşatıyor
1950'li yıllarda taş plaklara ilgisi iyice artan Anık'ın şimdilerde 30 Kürt sanatçıya ait 300, Alman, İngiliz ve Hintli sanatçılara ait 200 de yabancı plağı bulunuyor.Asırlık plak koleksiyonu kadar sesi de güzel olan Anık, seslendirdiği şarkı ve türkülerle kendine hayran bırakırken, plakları dinlerken arada şarkı ve türkülere
ÇOMÜ'de akademik personel sayısı bin 600'e ulaştı
Ne yazık ki bu açık şimdilerde kapanıyor." (CİHAN)
Güroymaklıları 'Norşin' olma heyecanı sardı
Güroymaklılar şimdilerde dört gözle Norşin isminin şehrin girişine asılacağı anı bekliyor.2007 yılında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün gündeme getirdiği 'Norşin' isminin iadesini bekleyen Güroymaklılar süreci yakından takip ediyor.
Türkiye Kazakları anavatana dönüşün 20. yılını kutladı
20 yıldır devam eden göç sonunda şimdilerde Türkiye’den anavatanlarına göç eden Kazak vatandaşlarının sayısı 10 bini geçmiş durumda.Türkiye’den dönen Kazak vatandaşları ülkelerine dönüşlerinin 20.
Ahlat’ta Bitlis kışına özel 'kışlık bastonlar' üretiliyor
baston ustası 76 yaşındaki Abdurrahman Gökbulak da bastonların önceki dönemlerde bir süs eşyası olarak ya da hediyelik eşya olarak kullanıldığını, ancak şimdilerde ise üretilmeye başlanan kışlık bastonların ise artık bir ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı.
Çiftçilerin ürünleri değerlendiriliyor, Tarım Kredi 200 bin ton ürün alımı yaptı
ANKARA - Hububat hasadını tamamlayan çiftçiler şimdilerde meyve, sebze, üzüm, mısır gibi ürünleri hasat ediyor. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri yaklaşık 600 noktada yaptığı ürün alımları ile çiftçilerin ürünlerinin değerinde pazarlamasını sağlıyor.
“Enerji ithalatı ekonomideki kırılganlığı devam ettirecek”
2010 öncesinde uzun vadeli borçlanan Türkiye, şimdilerde kısa vadeli sermayeyle cari açığını kapatmaya çalışıyor.” FED KARARIYLA PİYASALAR COŞTU
Kenan Sipahi: Avrupa basketbolu NBA’den daha iyi
Türk basketbolu, şimdilerde böylesine yeteneklere sahip olan bir gencin hünerlerini izleme şansına sahip." övgülerine de mahzar oldu.
İzmir Hatay Günleri'nde 'Amanos Fruits' farkı yaşandı
Bu yaptıklarımız inşallah Hassamızı şimdilerde terk etmiş, Hassa dışında olan çok daha başarılı olan iş adamlarımıza örnek olup, onların da buralara, baba topraklarına dönüp yatırım yapmalarını sağladığımızda ve buradaki genç çiftçilerimize örnek olup buradaki
Hamsinin fiyatı cep yakıyor
EDİRNE - Fakirin sofrasından eksik olmayan hamsinin fiyatı, 20 TL’ye çıkarak cep yakmaya başladı. Balıkçı tezgahlarının en ucuz balığının fiyatı, şimdilerde az olması sebebiyle tavan yaptı.
Almanya Pazar günü federal seçime gidiyor
Parti özellikle Almanya’nın doğusunda başarılı sonuçlar alıyor, ama şimdilerde birçok batı eyaletinde de eyalet meclisinde temsil ediliyor.www.die-linke.
Eskiden yapmayana kız verilmeyen çamur sanatı teknolojiye direniyor
2 bin nüfuslu beldede bir zamanlar çamurdan testi ve benzeri eşya yapmayana kız verilmezken şimdilerde bu sanatı yapacak çırak bulunamıyor. Kayapa Belediye Başkanı Adem Karabıyık, bir zamanlar 3 bin olan belde nüfusunun tamamının bu mesleği yaptığını ancak şimdi sayının altı yedi kişiye kadar indiğini söylüyor
Tadını merak etti üretime başladı
Eylül ayının ikinci haftasında başlayan hasat döneminin 15 Kasıma kadar süreceğini ifade eden Levent, “Şimdilerde ürettiğim meyve çok yüksek miktarlarda değil. Ancak ağaçların gelişmesiyle daha fazla verim alıp, tamamen bu işe yöneleceğim.
Urfalı çocuklar İspanya'da Costa Brava Turnuvası'na katılacak
Abak, "Çocuklarımız şimdilerde tamamen turnuvaya motive olmuş durumdalar. Antrenmanlarımızda onlarda gördüğüm ruh bizleri de şevklendiriyor. Asıl kadroyu oluşturmak için zorlanıyoruz.
'Ayakkabı tamirciliği can çekişiyor'
Ahmet Tarık Altuntaş, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı açıklamada, eskiden ayakkabıların deriden imal edildiğini ancak şimdilerde suni, ucuz ve kalitesiz malzemelerden yapılan ayakkabıların piyasaları dolduğuna dikkat çekti.
Olimpiyatlar kazançlı mı? (Haber-Analiz)
Olimpiyatların açılış ve kapanışının yapıldığı ve Kuş yuvası adını taşıyan dev stat, şimdilerde yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerleri arasında yer alıyor. Bu stat bazen de değişik etkinliklere ev sahipliği yapıyor.
Köyün ekonomisini 100 yıllık Rıza Değirmeni ayakta tutuyor
Kıtlık zamanında halkın gıdasını temininde değirmenin büyük işlev yaptığını ifade eden 4 çocuk babası Kutlu, şimdilerde ise sadece hayvanlar için kepekli un ürettiğini söylüyor. Köyün en renkli kişisi olarak bilinen yaşlı değirmenci, kendisinden sonra değirmeni işletecek kimse olmamasının üzüntüsünü şimdiden yaşıyor.
Sebastien Frey: Ezeli rakibimiz ve lider Beşiktaş'ı yeneceğiz
Türk liginin kalitesinin de günden güne arttığına değinen Sebastien Frey, eskiden daha farklı skorların yaşanmasına rağmen şimdilerde takımlar arasında ki farkın kapandığını söyledi. Bursaspor'un yedek kalecilerinin de çok kaliteli olduklarını anlatan başarılı kaleci Sebastien Frey, gelecekte Türkiye'nin önemli kalecilerinden olacaklarını
Kadın çoban İzmir Koyun Keçi Panayırı’na katılacak
Türk edebiyatındaki birçok eseri okuyan, şimdilerde ise Rus edebiyatına merak saran Küçükbenli, okuma sevgisiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da dikkatini çekti. Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından, “Yılın Sıradışı Okuyucusu” ödülüne layık görüldü.
Kars'ta erişteler ipe dizildi
Eriştenin yardımlaşma ile yapılan bir yiyecek olduğunu aktaran Bakırcıoğlu, "Babaannelerimizin, anneannelerimizin elle yaptığı erişteyi şimdilerde bizler teknolojinin yardımıyla elle hazırlayıp makineden çekiyoruz.
Zihinsel engelli çocuklar atla hayata tutunuyor
Yetkililer gözetiminde ata binen engelliler, önceleri korkarak yaklaştıkları atlardan şimdilerde ayrılmak istemiyor. At binip bakımını yaparak rehabilite olan kursiyerler, memnuniyetlerini dile getiriyor.