şimdilik

Cunda Adası'na yapılması planlanan RES Burhaniye'ye kurulacak
Burada şimdilik geçici olarak beş dükkanda hizmet verecek. Altı Eylül Belediyesi için de belediyenin huzurevi yanında, sporcuların kullandığı binayı ayırdık. Bunlar geçici, belediyeler kurulduğunda kendi yerlerini yapacaklar.
Hollanda Savunma Bakanı gençlerin askerlikten muafını istiyor
Sözcü Sündüz Çelen, Bakan İsmet Yılmaz'ın cevabi yazısında yasanın değişmesi gerektiği için şimdilik bu durumu uygun bulmadığını söylediğini belirtti.HOLLANDALI BAKAN KONUYU ALMAN BAKAN İLE GÖRÜŞECEK
'Kararın infazı aşaması 2-3 ay kadar sürer'
her iki kulübümüz yurtdışından tuttukları yabancı avukatları ile kendilerini temsil ettirmişler ve bunun neticesinde Fenerbahçe 2 sezon, Beşiktaş ise 'şimdilik' 1 sezon Avrupa müsabakalarından men edilmiştir.
İktidarın sıktığı su Kiev’deki ateşi söndürmüyor
değnekle demirlere vurarak ses çıkartan bir eylemci Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) niçin eyleme katıldığını şu şekilde açıkladı; “Benim şahsi kanaatim, şimdilik eylemler bu şeklide devam edecek. Cumhurbaşkanı, bakanlar, milletvekilleri, ilk önce halkını ve kendi insanını düşüneceği yerde kendi akraba ve çocuklarını makamlarını düşünüyor.
Rus uzman: Rusya ve Türkiye’nin Suriye’de birlikte hareket etmesi zor
Başkanı Gumer İsayev, günümüzde Türkiye ve Rusya’nın Suriye konusunda ayrı kulvarlarda bulunduğunu ve iki ülkenin Suriye konusunda birlikte hareket etmesinin şimdilik zor bir ihtimal olduğunu söyledi.
Güney Afrika’da tehlikeli grev başladı
Platin'de grevler başlarken, altın madenlerinde başlayacak grevler şimdilik ertelendi. (CİHAN)
'Mısır, ordunun daha muktedir olacağı neo-mübarek döneme giriyor'
Başkanlık seçimlerinin öne alınmasının yasamaya yönelik teknik bir boyutu da var ama esas olarak bu durum, şimdilik konsolide gözüken seküler grupları genel seçimlerle dağılmadan yek vücut bir güç olarak değerlendirmeye yönelik.
"Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nda Müslümanların da temsil hakkı olmalı"
Bremen ve Hamburg’da üst kurullarda Müslümanlar son iki yıldır temsil edilme imkanına kavuştu ancak temsilcilik şimdilik özel yayınlar için geçerli. Bu kurulların genel yayın müdürü ile idari, teknik, televizyon ve radyo müdürlerini seçmek, bütçeleri onaylamak ve yayınların yasalara uyumluluğunu denetlemek gibi görevleri
Alman muhafazakarlar, çifte vatandaşlık fikrine alışamadı
Hükümet ortağı SPD’den Rüdiger Veit ise herkese çifte vatandaşlık istediklerini, ancak Birlik Partileri ile yaptıkları ‘zorunlu evlilik’ten dolayı şimdilik opsiyon modelinin kaldırılmasıyla yetindiklerini söyledi.
Bilic: Mevcut durumdan isimler çıkartmak daha önemli
Şimdilik bunların dışında birşey söylemeye gerek yok."cevabını verdi.'OĞUZHAN'IN DURUMU' Bir basın mensubunun Oğuzhan Özyakup'un performansını sorması üzerine tecrübeli hoca, "Oğuzhan, sadece bizim değil.
Galatasaray, Veysel Sarı'yı bedavaya alabilir
Hem Galatasaray hem de Beşiktaş'ın transferden vazgeçmesiyle birlikte şimdilik kulübünde kalan genç oyuncu A2 takım ile sezon sonuna kadar çalışmayı kabul etti.Tarık Çamdal'ın 'Gerekirse sezon sonuna kadar A2 takımla çalışırım ve benimle ilgilenen kulüplerle sezon sonunda anlaşırım' dediği öğrenildi.
Bulgaristan'da eski cumhurbaşkanı, partisi içinde alternatif oluşum kurdu
Seçimlere bir koalisyon çatısı altında Pırvanov, şimdilik ortak hareket edecekleri partilerin isimlerini açıklamaktan çekindi.Basın toplantısında konuşan Pırvanov, BSP'yi bölmediğine ve ayrı bir parti kurmadığını vurguladı.
TÜSİAD Başkanı’ndan demokrasi ve kuvvetler ayrılığı vurgusu
Şimdilik kurumsal kapasiteleri yeni kurallar belirlemeye yetmese bile dünya ekonomik sisteminin işleyişinde görüşlerinin önemsenmesini bu şekilde sağlıyorlar. Yükselen piyasaların dünya ekonomisindeki paylarının artması önümüzdeki dönemde de sürecek.
Taşeron işçilere 3 yıllık sözleşme süresi de 'torba'da
Kıdem tazminatı sorununu şimdilik beklemeye alan hükümet, çalışma hayatının diğer alanlarındaki düzenlemelere yoğunlaştı. Edinilen bilgiye göre torba kanunda taşeron işçilikle ilgili önemli düzenlemeler bulunuyor.
Alex Telles transferinde rötar
Brezilya basınına konuşan ve NTVSpor'un haberine göre, Gremio Kulübü Sportif Direktörü Rui Costa, transferin şimdilik dondurulduğunu açıkladı. Costa, sarı-kırmızılı kulübün bonservis bedeli için teminat mektubunu henüz göndermediğini ve bu nedenle transferin askıya alındığını söyledi.
23 bin 4/C’liye kadro müjdesi
Ekonomik yükünden dolayı Maliye Bakanlığı'nın bu konuya şimdilik soğuk baktığı öğrenildi. (CİHAN)
Dinamo Kiev'deki Younes Belhanda Beşiktaş’a gitmiyor
Şimdilik Kiev'de kalmayı planlıyorum. Daha sonrasında ne olacak hep beraber görürüz. Her halükarda diğer kulüplerden teklif almadım.
Erdoğan İran, Ruhani Türkiye yolcusu
Davutoğlu, ikili ticaret konusunda da hedefleri yükselttiklerini, iki ülke arasında şimdilik 30 milyar dolar olarak belirlenen ticaret hamini 50 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti. Suriye konusuna da değinen Davutoğlu, “Ateşkes çağrımıza rağmen, maalesef o gün de bugün de saldırılar durmadı.
Pazarspor'da Hasan Çelik dönemin başladı
Transfer de irtibatta olduğumuz sporcularımız var takımın durumunu değerlendireceğiz lig bitmediği ve transfer sezonu başlamadığı içinde o konuda şimdilik net bir şey söyleyemiyoruz ama bu lige, bu takıma layık olan sporcuları takıma kazandıracağız.
Bakanların istifası Alman basınında
Erdoğan, şimdilik istifa fikrinden çok uzak." Tageszeitung ise olayları "Erdoğan’ın üzerindeki baskı artıyor. Başbakan, baskılar sonunda kabinesinin neredeyse yarısını değiştirdi.
Hodorkovski, yıl başından sonra İsviçre’ye gidecek
Geleceğe yönelik henüz plan yapmadığını belirten Hodorkovski şimdilik Berlin’de kalmayı düşündüğünü belirtti.Siyasete girmeyeceğini söyleyen eski Rus zengini, geleceğe yönelik kararlarını ailesiyle birlikte alacağını vurguladı.
Hodorkovski, ‘şimdilik’ Berlin’de kalacak
BREMEN - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından affedilen ve Berlin’e gelen eski Rus milyarder Mihail Hodorkovski, şimdilik Berlin’de kalacağını söyledi. Rus oligark, Putin ile yeni bir politik mücadeleye de girmeyeceğinin sinyalini verdi.
Zeytin rekoltesi düşük bekleniyor, fiyatlar tırmanışta
Üretici fiyatlardan şimdilik memnun. Fiyatların yükselme beklentisi var. Maddi sıkıntısı olmayan satmıyor, bu da fiyatları yükseltiyor.” dedi.2012-2013 sezonunda 91 bin ton zeytinyağı ihracatı karşılığında 288 milyon 700 bin dolar gelir elde edilirken Türkiye'nin 2013-2014 sezonunda ihraç edebileceği
Kim ailesine ne olacak?
Güney Kore İstihbarat Servisi’nin parlamentoya sunduğu raporda hala Kim’in şimdilik evinde olduğu ve hakkında herhangi bir suçlama olmadığı bildirildi. Kim Kyung-hee’nin akıbeti 17 Aralık’ta yapılacak ölen lider Kim Jong-il’in anma törenine katılıp katılmamasına göre daha belirgin olacağı ifade edildi.
Avrupa Adalet Divanı: Halkın telefon görüşmeleri kaydedilemez
Almanya’ya kanunu uygulamadığı için mali yaptırım kararı alan Brüksel’in bu girişimi şimdilik boşa düşmüş görünüyor.Federal Hükümetin Bilgi Koruma Sorumlusu Peter Schaar, artık Almanya’da benzer yönde bir kanun çıkarmak için acele etmeye gerek kalmadığını söyledi.
TAQA’nın bıraktığı yerden Katar devam edecek
İki ülke arasında şimdilik sadece mutabakat anlaşması yapıldığını aktaran Alış, bundan sonraki adımların projenin geleceğini belirleyeceğini kaydetti. Göçük yaşanan ve bir süreden beri kömür üretimi yapılmayan Çöllolar Kömür Havzası’nın da gündemde olduğu ifade edilirken, bölgedeki yatırımların, yapılacak inceleme ve araştırmalardan
Mannheim’ın ilk Müslüman anaokulu açıldı
3 ila 6 yaş grubundaki çocuklara eğitim verecek Lalezar adını taşıyan anaokulu 13 Ocak’tan itibaren şimdilik 40 öğrenciye hizmet verecek.Mannheim’ın ilk Müslüman anaokulu olma özelliğini taşıyan Lalezar ve benzeri anaokulları ile ilgili olarak konuşan Baden-Württemberg (BW) Uyum Bakanı Bilkay Öney
Rusya “TIR Karnesi” iptali ile ilgili uygulamayı 1 Temmuz’a erteledi
Bazı gümrük kapılarında erken uygulamaya başlayan sistem şimdilik 1 Temmuz’a kadar ertelendi. Borcunu kabul eden IRU, Rusya’nın fiyatları çok yüksek tuttuğu gerekçesi ile ödeme yapmıyor. İstanbul ve Moskova’da gerçekleşen görüşmelerden de herhangi bir sonuç alınamadı.
Sinan Güler: Milli takımın kötü gidişi beni etkiledi
Beklentilerin farkındayım ve şimdilik karşılık veremediğimi düşünüyorum. Umuyorum ki Siena ile beraber şeytanın bacağını kırdım, bundan sonra da üstüne koyarak performansı artırırım. Bir top için yere atlarken, can alıp can verirken ek bir kuvvet verir mi ayaklarına taraftar?
Amazon, paketleri insansız hava araçları ile taşıyacak
Şirketin “Prime Air” adını verdiği insansız hava aracıyla paket taşıma işinin şimdilik “özel müşterileri” için geçerli olduğu belirtilirken, ABD hava sahası için izin alınması gerektiği belirtildi.Washington Üniversitesi’nden havacılık uzmanı Ryan Calo’ya göre, konuya ilişkin 2012 yılında bir başvuru yapıldı ve insansız ticari uçuşlar için iznin çıkması
Zeki Ayvaz: Bileğimin hakkıyla buralara geldim
Sorumluluğa gelince, şimdilik beni pek fazla tanıyan olmadığı için rahatım. İnsanların arasında rahatlıkla dolaşabiliyorum.*Trabzonspor bu sezon ligde ve Avrupa'da çok farklı kimlikler gösteriyor.
Romen doktorlar grevi askıya aldı
Hükümetin, sağlık çalışanlarına haftasonları için ek prim sözü üzerine doktor ve diğer çalışanları grevden şimdilik vazgeçti. Sağlık sendikaları “Şimdilik hükümetin verdiği sözden dolayı genel grevi askıya alıyoruz.
Daum: Batalla'nın yerini doldurmak zor
Batalla'nın yerini doldurmanın zor olduğunu belirten Daum, şimdilik Belluschi ve Musa'yı düşüneceklerini, ara transferde ise oyuncu bakabileceklerini ifade etti. Tecrübeli teknik adam, ligin 13.
Oscar Scarione: Galatasaray maçı benim için çok özel olacak
Takımın uzun soluklu hedeflerinden şimdilik konuşmak istemeyen golcü futbolcu, "Hedeflerimiz ile ilgili uzun süreli konuşmak istemiyorum ama diyebiliriz ki şuan elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.
Türk asıllı bakan ümidi bu hükümette de düşük
Bu nedenle Türk bakan çıkma ihtimali düşük” sözleriyle CDU’da da bu ihtimalin şimdilik uzak olduğunu ifade etti."TÜRK BAKAN ALMANYA’YA ÇOK YAKIŞACAKTIR"Olası bir federal bakanlığa ismi yakın olan SPD Genel Başkan Yardımcı Aydan Özoğuz ise koalisyon görüşmelerinde bakanlık paylaşımının yapılmadığını, bunun koalisyon
Ukrayna'da artan ırkçı saldırılar Türk öğrencileri endişelendirdi
Şimdilik Türk öğrencilere bu saldırılardan etkilenmedi. Ama çok sayıda yabancı asıllı arkadaşımız bu saldırılarda bıçaklanıyor hatta öldürülüyor polis onlara seyirci kalıyor." diye konuştu.
Almanya Merkez Bankası’ndan asgari ücret uyarısı
” denildi, istikrarı zedeleyecek faktörlerin şimdilik bulunmadığına dikkat çekildi. (CİHAN)
Galatasaray ve Fenerbahçe, Tarık Çamdal için nabız yoklamaya başladı
imza hakkını Eskişehirspor'a veren ve transferi konusunda tam yetkilinin Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan olduğunu ifade eden Tarık Çamdal, en azından şimdilik Galatasaray ve Fenerbahçe'nin talebine ilgisiz kalmış durumda.
Avusturya'da şike skandalı büyüyor
Şike olaylarında silahla tehdit edildiği ve para problemleri yaşadığı düşünülen Taboga, olayda 'mağdur' olarak nitelendirildiği için şimdilik serbest kaldı. SV Grödig takımında ortaya çıkan skandal, birçok takımı da içine alacak boyutlara ulaştı.
LG'nin helikopteri apartmana çarparak düştü: 2 ölü
Kazadan ötürü apartmandaki maddi hasarın ne kadar olduğu bilinmezken, helikopterin çarptığı dairede yaşayanların ise şimdilik bir otele sevk edildiği öğrenildi. (CİHAN)
Mazot tayfunzedeler için hiç bu kadar kıymetli olmamıştı (Özel)
Şehrin yüksek yerinde bulunan valilik binası, şimdilik yabancı yardım kuruluşları, basın mensupları ve koordinasyon merkezi olarak kullanılıyor. Merkezin duvarlarında kayıp ilanları göze çarpıyor.
Filipinler, ‘’Kimse yok mu!’’ diyor (Özel)
Felaket bölgesini uçakla terk edenler şimdilik şanslı, dualar ise geride kalanlar için…
Antalyaspor Başkanı Gencer: Şehirde futbol kültürü yok
müdahale sonrası 3 damarı için anjiyo yapıldığını, ilaçla tedavisinin de devam edeceğini aktaran Gencer, "By-pass ya da stent takılması gibi bir tedavinin şimdilik söz konusu değil. Yüzde 95 oranında kapalı olan bir damarın yüzde 40'a düşürülmesi da bir mucizedir.
Real de ‘ucuz market’ piyasasına girdi
Real’in bu hamlesini şimdilik sadece takip eden bu alanın eskilerinden Aldi Süd, Kaufland ve diğerlerinin sessizlik içinde olduğu gözleniyor. Uzmanlar, piyasadaki rekabet gerektirdiği için, Aldi’nin başka ülkelerde aynı ürünleri daha düşük fiyat ve kalitede de piyasaya sürdüğünü iddia ederek aynı tavrı Almanya’da
Amazon, pazar günü de ürün teslim edecek
Şimdilik iki bölgede başatılan hizmetin önümüzdeki yıl Dallas, Houston, New Orleans ve Phoenix gibi şehirlerle genişletilmesi hedefleniyor. Amazon, yeni hizmeti için ekstra bir ücret talep etmeyecek.
Medical Park Antalyasporlu Mehmet Sedef'in sağlık durumu iyi
Şimdilik durumu çok iyi birkaç gün sonra tekrar bir kontrol anjiyosu yapmayı düşünüyoruz. Yaptığımız diğer kontrollerde ise kalbin bu kalp krizinden dolayı fazla bir zarar görmediğini fark ettik.
Avustralya’nın alpakaları, Türkiye yolcusu
Şimdilik Konya’da intibak sürecinin başlatılacağını, ama asıl hedefinin Türkiye’nin belli bölgelerinde büyük çiftlikler kurmak olduğunu belirten Ian Frith, sorularımızı şöyle cevaplandırdı: Öncelikle Türkiye’ye, ‘alpaka yetiştiriciliği’ konusundaki başvurunuzla ilgili izninizin hayırlı olmasını diliyoruz.
Erdoğan: Torununun olunca Angry Birds’ü bilirsin
Bizde de şimdilik 3 tane torun olduğu için Angry Birds’le ilgili bilgimiz vardı ama detaylarını bu kadar bilmiyordum. Bugün detaylarını öğrenme fırsatımız oldum.
Selanik'te din mensupları arasında diyalogun önemi vurgulandı
müteahhitlerin daha çok (cami ihale bedeli 946 bin Euro) para istediklerini, hükümetin ise buna karşı çıkması sebebiyle inşaatın başlayamadığını söyledi: “Şimdilik Atina Cami’nin inşaatı başlamış değil.
Madrid'in temizlik işçileri grevde
Temizlik şirketleri ile işçi sendikaları arasındaki anlaşmazlığın büyük olduğu ve Madrid Belediyesi’nin şimdilik bu sorundan uzak durmayı tercih ettiği belirtiliyor. (CİHAN)