sıra

Almanya'da çifte vatandaşlık kriterlerine yenileri ekleniyor
Konuyla ilgili yasa tasarısı hazırlayan Federal İçişleri Bakanlığı göçmen ailelere mensup gençlerin Alman vatandaşlığının yanı sıra ve anne-babasının sahip olduğu vatandaşlığı korumak için Almanya´da en az 12 yıl yaşamış olması ve ergenlik çağının bir kısmını Almanya´da geçirmiş olma şartı arayacak
Merkel ve tüm kabine üyelerine suç duyurusu
teşkilatı GCHQ ile işbirliği yapılarak özel yaşam ve gizlilik kanunlarının çiğnendiği vurgulanan suç duyurusu, bakanlar kabinesinin tüm üyelerinin yanı sıra Alman Askeri İstihbaratı (MAD), Alman İstihbarat Teşkilatı (BND) ve iç istihbarat konumundaki Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın (BfV) başkanlarını da kapsadı
Karateciler Dubai Açık’tan 7 madalya ile döndü
Al Ahli Spor Kompleksi’nin ev sahipliği yaptığı turnuvada ülke milli takımlarının yanı sıra kulüpler de mücadele ederken, 100 bin dolar para ödülünün dağıtıldığı müsabakalar büyükler, ümitler ve gençler kategorilerinde yapıldı.
Bursa’da Demirtaş ve Minareli Çavuş’a konut yapacak
Bunun yanı sıra insanlarımıza ödeme kolaylığı sunacak kampanyalarımız olacak.” ifadelerini kullandı.Demirtaş ve Minareli Çavuş mahallelerinde hayata geçirecekleri projelere değinen Atmaca, şu açıklamalarda bulundu:
Milli Takım, Rusya’yı 76-64 mağlup etti
Yıldız Milli Takımımızın yanı sıra, Letonya, Sırbistan, Almanya, Fransa, İsveç, Polonya ve Arjantin rakiplerini mağlup ederek turnuvaya galibiyetle başladı. Sakarya Atatürk Spor Salonu’nda oynanan A Grubu mücadelesinde Letonya, Bosna Hersek’i 97-54’lük skorla mağlup etti.
Galatasaray'da Hajrovic, kadroda Telles ise yok
Bursa maçı öncesi Galatasaray’da, sezonu kapatan Bruma ve Aydın Yılmaz’ın yanı sıra, yeni transferlerden Oğuzhan Kayar ve Hamit Altıntop ile Gökhan Zan’ın sakatlıkları da devam ediyor. Teknik direktör Chirestoph Daum yönetimindeki konuk ekip Bursaspor’da da önemli eksikler var.
Gaziantep'in hedefi ihracatta Ankara’nın yerini almak
Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, ihracatta yıla artışla başlamanın gelecek umutlarını güçlendirdiğini belirterek, Gaziantep’in en çok ihracat yapan il sıralamasındaki hedefinin Ankara’nın bulunduğu 5’nci sıra olması gerektiğini söyledi.
Türkiye'nin ilk ay yıldızlı stadyumunda sona gelindi
Bunun yanı sıra öğrencilerimizin kullanacağı kafeteryalarla, rekreasyon alanı ile birlikte 22 Bin metrekarelik kapalı bir alan inşa ettik. Bura da bu spor kompleksini haftada 1 gün ayda 2 gün değil, 7 gün 24 saat kullanabilecek şekilde inşa edildi.
Fatih Terim UEFA A ve B kurslarını ziyaret etti
Pratik uygulamadaki yeterliliğinizin yanı sıra teorik olarak da donanımlı olarak fark yaratmalısınız. Her edindiğiniz bilgi size güç verir bilginin peşinde olun. Ama sadece bilmek yetmez, bilginizi uygulamaya yani davranışa transfer etmeli bilginizle fark yaratmayı becermelisiniz.
Veysel Eroğlu: Su, Kıbrıs'a hayat verecek
tanıtım filminin gösterildiği törende konuşan Veysel Eroğlu, projenin başlangıcından bu yana yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, barajların yanı sıra arıtım ve isale hatlarının da bu yıl içinde tamamlanacağını söyledi.
12 Dev Adam 2014 Dünya Kupası'na kabul edildi
Başvuruları ‘spor performansı ve promosyon’, ‘ekonomi’ ve ‘federasyon yöneticiliği’ kriterlerine göre değerlendiren FIBA, Türkiye’nin yanı sıra Brezilya, Finlandiya ve Yunanistan’ın ‘Wild Card’a hak kazanması yönünde karar verdi.
FIBA, Dünya Kupası’na katılacak son 4 takım açıklanıyor
Tüm bunların yanı sıra, FIBA, başvuruda bulunan ülkede basketbola verilen önemi, basketbola olan ilgiyi/sevgiyi ve de ülke takımının daha önce kıta ve dünya şampiyonalarında aldığı dereceleri de değerlendiriyor.
Azerbaycan'da donan şelaleden kartpostallık kareler
Kafkas sıra dağlarının eteğinde bulunan Gah ilçesine bağlı tarihi İlisu köyü yakınlarındaki Ramramay şelalesi, köyü ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden biri haline geldi.Sarp kayaları ve zorlu iklim koşullarıyla ünlü Kafkas dağlarındaki sayılı şelalelerinden biri olan Ramramay, donduktan sonra oluşturduğu manzara ile görenleri kendisine
AP milletvekili Bozkurt'un GKA endişesi
Bütün bu hususları yazılı olarak açıklamanın yanı sıra Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu Temel Haklar Komitesi’nin ilgili oturumunda sorularım üzerine aynı garantileri sözlü olarak da vermiş ve konuyu bu sefer de komite mensubu tüm milletvekillerinin nezdinde açıklığa
New York eski belediye başkanı Bloomberg BM'nin özel elçisi oldu
Bloomberg, New York şehrinde çevreye duyarlı yatırımlara öncülük verdiği gibi sigara, yağlı yiyecekler ve gazozlu içeceklerin yanı sıra bireysel silah edinmeye karşı verdiği mücadelelerle de isminden sık sık söz ettirmişti.
Fransa, yeni müfredatta ''kadın sıvacı, erkek ebeyi' tartışıyor
Biz okulda cumhuriyet değerlerinin yanı sıra kadın erkek arasındaki saygıyı öğretiyoruz. Bu söylentileri yayan tüm manipülatör buna bir son versinler.'' dedi. (CİHAN)
Ali Palabıyık: Korkulan değil sevilen hakem olmak istiyorum
Hem kadroya giremediğimden ötürü hem de İncirlispor’dan Ulus Fatihspor’a lisansımı almak istediğim sırada Avni Hoca buna izin vermediği için bazı tatsızlıklar yaşamıştım. Dolayısıyla İncirlispor’un maçını yönetmeden önce Avni Hoca çok tedirgindi.
Muş’ta destek bulamayan futbolcular, cami önünde dilencilik yaptı
Hasköy Merkez Camii'nin önünde Cuma namazı çıkışında tek sıra halinde dizilerek yere çömeler futbolcular, avuç açarak cemaatten yardım istediler. Avuç açarak dilenmeye başlayan futbolcuları cami çıkışında gören vatandaşlar, şaşkınlıklarını gizleyemediler.
Futbol maçında en çok çalınan dakika Türkiye'de
Fakat orta sıra takımlarının dirençli futbolunun yanında ligde topla oynan sürelere baktığımızda kalite konusunda yanılgıya düştüğümüz kanıtlanıyor. Kümede kalmak ve yukarılara yakın olmak için mücadele eden ekipler, topun oyunda olmadığı sürelerden besleniyor.
Uluslarası U16 Basketbol Turnuvası, Sakarya'da düzenlenecek
Turnuvaya Türkiye’nin U16 ve U15 takımlarının yanı sıra, Arjantin, Almanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Fransa, Gürcistan, İsveç, Karadağ, Letonya, Polonya, Rusya, Slovenya, Sırbistan ve Ukrayna da katılıyor.
Fransa'da bölgesel diller ve azınlık dillerine devlet güvencesi geliyor
Filippetti, bölgesel dillerin yanı sıra yayıldıkları bölgede resmi dil statüsü bulunmayan; Batı Ermenicesi, Berberi dilleri, Romanca, Yahudi Almancası ve Yahudi İspanyolcası gibi dillerin de yasa kapsamında olacağını belirtti.
SEPAŞ’tan 'elektrik sat para kazan' fırsatı
” Ensari, SEPAŞ aboneliğine geçen tüketicilerin kampanyalarda sunulan çeşitli avantajların yanı sıra yılda yaklaşık 1 fatura kadar da kazanç sağlayabileceğini sözlerine ekledi. (CİHAN)
Yaş Araştırması; Fenerbahçe, ihtiyar delikanlı
İkinci sırada ise ilk yarıyı da ikinci basamakta bitiren Galatasaray 28.88'lik ortalamasıyla yer alıyor. Ligin en genç takımı, ilk yarıyı 17.
Erman Kılıç: Mücadeleyi asla bırakmam
Ancak o sırada menajerim tekrar aradı ve 'Galatasaray'la anlaşacağız.' dedi. Ben de gittim Galatasaray’a imza attım bunun üzerine. Fatih Hocayla kötü ayrıldığımı söylediler.
Arap uzmanlar: Erdoğan ve AK Parti Arap alemindeki eski parlak dönemini kaybetti
uzmanı ve aynı zamanda Londra'da yayınlanan El Hayat Gazetesi Yazarı Abdulvehhab Bedirhan, AK Parti hükümetinin Ortadoğu'da izlediği politikaların yanı sıra iç yönetimde de karanlık yönlerinin ortaya çıkması üzerine Arap alemindeki eski önemini yitirdiğini kaydetti.
Aralık ayında ihracat yüzde 4,9, ithalat yüzde 16,7 arttı
Bu ülkeyi sırasıyla Rusya Federasyonu (2 milyar 434 milyon dolar), Çin (2 milyar 145 milyon dolar) ve İtalya (1 milyar 126 milyon dolar) izledi.İHRACATTA MOTORLU KARA TAŞITLARI VE AKSAMLARI İLK SIRADA
Alvimedica, ilk Türk takımı olarak Volvo Ocean Race’e katılıyor
Cem Bozkurt ve Volvo Ocean Race CEO’su Knut Frostad’ın yanı sıra, Alvimedica Takımı’ndan Mark Towill ve Charlie Enright ile Takım Yöneticisi Bill Erkelens de katıldı. Volvo Ocean Race’te yer alan ilk Türk markası olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını dile getiren Alvimedica CEO’su Dr.
İstanbul’da kentsel dönüşüme giren bina sayısı 30 kat arttı
En büyük talebin sırasıyla Kadıköy, Esenyurt ve Küçükçekmece’den geldiğini bildirdi. İZMİR DE SIFIRDAN 100'E ÇIKTI
PPK: İç ve dış piyasalardaki belirsizlikler önemli ölçüde arttı
Türk lirasındaki hızlı değer kaybının yanı sıra yakın dönemdeki vergi ayarlamaları ve gıda fiyatlarındaki olumsuz seyir de enflasyon görünümündeki bozulmayı artıran diğer unsurlar olmuştur. PARA POLİTİKASI VE RİSKLER
Avrupa’nın tamamına helva ve reçel satmayı planlıyor
sırada yer aldı. Mehmet Göksu, fuarın geçen senelere göre daha iyi geçtiğini vurguladı. Burada İngiltere ve Almanya ile ihracat görüşmeleri yaptıklarını aktaran Göksu, “İlk etapta bir kaç marketler zinciri ile ürünlerimizin satışı için sözleşme imzaladık.
Çakır'ın kaleme aldığı Galatasaray tarihinin 9. baskısı çıktı
2007'den sonraki gelişmelerin yani 2008, 2012 ve 2013 şampiyonluklarının yanı sıra Avrupa'daki başarılar, basketbol takımının 23 yıl aradan sonra şampiyonluğu, Ali Sami Yen'den ayrılıp Türk Telekom Arena'ya geçilmesi gibi tarihi olayların yer verildiği kitabın ilk baskısı 1995'te çıkmıştı.
Petrol tankeri otobüse çarptı: 8 ölü
Hindistan’da yolların altyapısının yeterli olmaması ve araçların gerekli bakımlarının yapılmamasının yanı sıra eğitimsiz şoförler sonucu sık sık çok ölümlü kazalar yaşanıyor. Yılda 140 binden fazla insanın trafik kazalarında öldüğü Hindistan’da en çok toplu taşıma aracı olarak tren kullanılıyor.
Rusya başsavcısından rüşvet ve yolsuzluk uyarısı
Başsavcılığa bağlı yeni bir denetim mekanizması kurulacağını kaydeden Çayka, bu konuda Savunma ve Ticaret Bakanlıklarının yanı sıra Federal Güvenlik Servisi, Federal Vergi Servisi ve Federal Mili Denetim Ajansı ile işbirliği yapılacağını söyledi.
Dünyada en çok ziyaret edilen alışveriş merkezi Dubai Mall oldu
Dubai Mall’ün turistler arasında popüler olmasının sebepleri arasında alışveriş ve eğlence imkanlarının yanı sıra farklı etkinlik alanlarının olması da sayılıyor. Alışveriş merkezinin yanında dünyanın en büyük kulesi Burç Halife bulunuyor ve müzikli su gösterileri ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.
Otelciden ‘günlük daire‘ şikayeti
Turizmde konaklamanın yanı sıra yan alanlara ve etkinliklere de odaklanmalıyız.” (CİHAN)
Nazi bakanına “dahi” diyen Rus gazeteciler işten kovuldu
Sayfada Goebbels’in yanı sıra Josef Stalin, Sergey Yesenin, Winston Churchill ve başka ünlülerin Lenin’le ilgili sözleri yer aldı. Rus gazeteciler, dahilerin Lenin’le ilgili sözlerine yer verirken Nazi propaganda bakanının 1926 yılında “Lenin veya Hitler” başlıklı konuşmasından alıntı yapıldı.
KAHİAD üyeleri Nijer ve Burkina Faso'yu gezdi
Kırşehir heyeti, Burkina Faso’da 3 günlük inceleme ve araştırmanın yanı sıra ihtiyaç sahibi onlarca aileye yardımda bulundu.Geziyi değerlendiren KAHİAD Başkanı Murat Baran, "Yıllar önce bazı batı ülkeleri buralara gelmiş, egemenliğini kurup buraları sömürmüş.
Emanet eşofmanla katıldığı şampiyonada birinci oldu
Önümüzdeki dönemde Avrupa ve dünya şampiyonalarının yanı sıra 2016 Olimpiyat Oyunları'ndan Türkiye'ye madalyalarla dönmek istediğini açıklayan Türkmen, ailesinin kendisine olan güvenini hiç bir zaman boşa çıkarmadığı için mutlu olduğunu sözlerine ekledi.
Başbakan Erdoğan İran'da
Görüşmelerde Türkiye-İran ilişkilerinin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konular hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. (CİHAN)
Reklamların sigara içen kovboyu hayatını kaybetti
Lawson, reklamların yanı sıra Baretta ve The Streets of San Francisco isimli televizyon şovlarında da yer almıştı. Ünlü oyuncu Lawson'un 1997’de bir film setinde yaşadığı kaza sonrası aktörlük kariyeri sona ermişti.
Lovelet Outlet çalışanları, Başkan Yılmaz ile kucaklaşmayı bekliyor
İdol İnşaat Şirketi’nin gerçekleştirdiği yatırımla şehrin alışveriş kültürüne renklilik getiren Lovelet AVM, şehrin vizyonunun yanı sıra birçok yatırımcın da önünü açmaya devam ediyor. Lovelet Outlet AVM yönetimi, yerel yönetimler ile işbirliğinin büyük önem taşıdığını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın kendilerine
İş adamları ABD'de 'AHR Expo Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Fuarı'na katıldı
Samsun TSO yöneticilerinin yanı sıra üyelerinden oluşan 14 kişilik heyet, sektörde dünyanın önde gelen tüm firmalarının stant ile yer aldığı AHR Expo Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Fuarı’nda son teknolojik gelişmeleri ve modelleri yerinde inceleme
Bakan Müezzinoğlu: Hastanelerimizdeki 90 bin yatağı 4 yılda yenileyeceğiz
İvedik OSB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyona Müezzinoğlu’nun yanı sıra Ankara Sanayi Odası Başkanı Salih Bezci, Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah Kafkas ile birlikte İvedik ve OSTİM’dde hizmet veren medikal sektör temsilcileri katıldı.
"Rusya, Türkiye’den daha az kırılgan; 2014’de büyüme artacak" (Özel)
Türkiye ekonomisinin, yüksek cari açığının (2013: GSYH'nin yaklaşık yüzde 7'si) gerektirdiği dış finansman ihtiyacının yanı sıra oldukça sınırlı döviz rezervi sebebiyle, diğer gelişmekte olan ülke ekonomilerine kıyasla daha kırılgan bir yerde bulunduğunu ifade eden Aydınoğlu, “Bu sebeple,
Başbakan Erdoğan İran'a geliyor
Görüşmelerde Türkiye-İran ilişkilerinin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konular hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. İran Dışişleri Bakan Yardımcısı İbrahim Rahimpur, ziyaret sırasında iki ülke yetkililerinin imzalaması için beş işbirliği anlaşmasının hazırlandığını açıkladı
François Hollande ziyaretine Anıtkabir'den başladı
“Büyük sınavların ardı sıra, modern Türkiye’yi kurmayı ve Fransa ile olan dostluğu yeniden inşa etmeyi bilebilen büyük devlet adamına.”Hollande, kendisine eşlik eden AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve diğer devlet yetkililerle birlikte Anıtkabir’in bölümlerini gezdi, gazetecilere hatıra pozu verdi.
AIPS'e konuşan Hasan Arat, 2022 Kış Olimpiyatı'nda Pekin'e şans tanıyor
Röportajda Arat'ın yanı sıra AIPS Genel Başkanı Merlo'nun da görüşlerine yer verildi.2020 KIŞ OLİMPİYATLARI İÇİN ASYA'DAN 2, AVRUPA'DAN 4 ÜLKE ADAY OLUYOR
AIPS'e konuşan Hasan Arat, 2022 Kış Olimpiyatı'nda Pekin'e şans tanıyor
Röportajda Arat'ın yanı sıra AIPS Genel Başkanı Merlo’nun da görüşlerine yer verildi. (CİHAN)
"Mevlid en Nebi" etkinliğine büyük ilgi
Muhammed’in hayatından hadislerin yanı sıra İncil, Tevrat ve Kur'an’da yer alan ve Hz. Muhammed’i(sas) anlatan kıssalara da yer verildi. Ayrıca izleyicilere Hz.
Turkcell Kros Ligi 2. Kademe Yarışları Batman’da yapıldı
Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ın yanı sıra Asbaşkan Yasin Taş, Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aydın Ekinci ile Şube Müdürü Halil Çöl 2. Kademe yarışlarını yerinde takip ettiler.