sivas cumhuriyet üniversitesi tıp fakültesi

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne ek bina yapılıyor
SİVAS - Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne yapılacak olan dersliklerin temeli törenle atıldı. Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi bahçesine yapılacak olan Tıp Fakültesi Ek Bina temel atma töreninde konuşan Rektör Prof.
Cinsel taciz suçlusu hastaneden firar etti
Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda 'Cinsel Taciz ve Hırsızlık' suçlarından tutuklu olarak bulunan ve 26 Ağustos 2012 tarihinde ayak kırılması nedeniyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne yatırılan Adem Yıkılkan'ın, dün saat 23.
Bakanlık: Ali Cem Gündoğan'la ilgili adli ve idari soruşturma devam ediyor
30 civarlarında tekrar rahatsızlanınca, kurum tarafından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Kalmış olduğu hastanede 27 Temmuz 2012 günü vefat etmiştir.
Kadışehri’nde bir ayda 2 kişi keneden yaşamını yitirdi
İlçeye bağlı Çamsarayı köyünde bir ay önce yüksek ateş şikayetiyle Kadışehri Devlet Hastanesi'ne başvuran Sultan İpek(69), buradan da Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilmiş yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmişti.
Kene ısırması sonucu hayatını kaybeden kadın toprağa verildi
Döndü Bolat, daha sonra KKKA şüphesiyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Bolat, yapılan tedaviye cevap vermeyince bugün öğlen saatlerinde hayatını kaybetti. Cenazesi, Dereçiftlik Köyü'ne getirilen evli ve 4 çocuk annesi Döndü Bolat, göz yaşları içinde köy mezarlığında toprağa verildi.
Yozgatlı kadın, kene ısırması sonucu hayatını kaybetti
Eşi Ali Bolat tarafından hastaneye götürülen Bolat, Yozgat Devlet Hastanesi'nden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Bulaşıcı hastalıklar (intaniye) servisinde tedavi altına alınan Bolat, yapılan tedaviye cevap vermeyince yaşamını yitirdi.
Keneden bir ölüm daha
Bir süre sonra rahatsızlanınca Şebinkarahisar Devlet Hastanesi'ne kaldırılan hasta, daha sonra KKKA hastalığı şüphesiyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Enfeksiyon Hastalıkları Servisi'nde yapılan tedaviye rağmen hayatını kaybeden Hayrettin D.
Kene nedeniyle ölen kadın, gözyaşları içinde toprağa verildi
KKKA hastalığı teşhisi konulan Dönüş Usta, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Evli ve 3 çocuk annesi olan Dönüş Usta, bir haftadır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Yozgat'ta kenenin ısırdığı kadın hayatını kaybetti
Yurdagül Bilir, burada Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Hastalığı teşhisi ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Sivas'ta bir hafta tedavi gören Bilir, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
AK Parti Sivas Milletvekili Turan'ın ağabeyine domuz saldırdı
Yaralanan Turan, ambulans helikopterle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirildi. Turan'a ilk müdahaleyi Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Suphi Müderrisoğlu yaptı.
Sivas’ta trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Durumu ağır olan 4 yaralı Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılırken, diğer 4 yaralı Sivas Devlet ve Numune Hastaneleri’nde tedavi altına alındı. Kaza nedeniyle Sivas-Ankara karayolu bir süre trafiğe kapatıldı.
Kanserli çocuklar şehir dışına gitmek zorunda kalmayacak
SİVAS - Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi aldığı yeni kadrolarla, hastaların şehir dışına gitme çilesine son verdi. Özellikle kanserli çocuk hastaların takibi ve tedavisinin Kayseri ve Ankara gibi illerde yapıldığını kaydeden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.
Hemşireler devlet hastanesine geçti, üniversite hastanesinde hizmet aksıyor
SİVAS - Bölge hastanesi konumundaki bin yatak kapasiteli Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde hemşire sıkıntısı yaşanıyor. Öğretim görevlisi, doktor, asistan ve memur kadrolarında sorun yaşanmayan hastanede, en az 500 hemşirenin verebileceği sağlık hizmetini 380 hemşire karşılamaya çalışıyor
Araçlarıyla 6 metre yükseklikten yere çakıldılar, hafif yaralı kurtuldular
Daha sonra yaralılar, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan sürücü Sivhar ve Kablan'ın hafif şekilde yaralandıkları ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.
Kan hastalıklarının tedavisi, yeterli ve dengeli beslenmeden geçiyor
Kan hastalıklarında yeterli ve dengeli beslenmenin önemini anlatan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülay Koçoğlu da sağlıklı beslenmenin kan hastalıkları riskini azalttığını söyledi.
MHP'li başkan kaza geçirdi
Yaralanan Ergün, yoldan geçen çevredeki vatandaşlar tarafından araç içinden çıkartılarak Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Kazanın duyulmasının ardından Ergün’ün yakınları ve çok sayıda partili hastaneye akın etti.
Çapa yaparak 4 çocuğunu üniversitede okuttu, mahalleli yılın annesi seçti
Kızım Emine (21) Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 4’üncü sınıfta, diğer kızım Necla (19) Kırıkkale Üniversitesi Matematik Bölümü 2’nci sınıfta okuyor. Üniversite harçları bizi çok zor durumda bırakıyor.
Sivas'ta kalp ve damar hastalıkları sempozyumu düzenlendi
SİVAS - Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Öcal Berkan, toplar damar hastalıklarına bağlı gelişen komplikasyonların en sık görülen ölüm nedenlerinden olduğunu söyledi.
Kalp ve damar hastalıkları Sivas’ta tartışılacak
SİVAS - Sivas’ta kalp ve damar hastalıklarının konuşulacağı geniş katılımlı bir sempozyum gerçekleştirilecek. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç.
Yoğun bakımdaki doktoru, Sivas'taki hocaları tedavi edecek
ERZURUM - Ağrı'da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan Dr. Mustafa Özkan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki hocalarının isteği üzerine tedavi gördüğü Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden helikopter ambülansla Sivas'a gönderildi
Hasta ziyaretinde görüntülü internet dönemi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Hastalıkları Servisi'nde yoğun bakım hastaları, yakınlarıyla dünyanın her yerinden internet üzerinden görüşebilecek. Servise konulacak kameradan alınan görüntü internet ortamına aktarılacak ve buradan dünyanın her tarafından vatandaşlar hastasıyla görüntülü ve sesli olarak görüşme imkanına
Azeri hacıları taşıyan otobüs şarampole yuvarlandı: 5 ölü, 25 yaralı
Yaralıların, Şarkışla Devlet Hastanesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Sivas Numune Hastanesi'nde tedavileri sürüyor. Kazada yaralanarak üniversite hastanesine getirilen yaralıların isimleri ise şöyle: "Birza Baba, Sabihe Memedov, Arzu İsmailova, Mehlep Sarıyev, Elnare Necefzade ve Mukaddes
Otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü yaralandı
kırıklar olduğu öğrenilen motosiklet sürücüsü Tamer Aksoy Suşehri Devlet Hastanesi'ndeki ilk tedavisinin ardından durumunun ciddiyetini koruması sebebiyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.
Kaza sonrası tanker alev alev yandı: 1 ölü
Yaralılar ambulansla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralıların genel sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.
Şaka kanlı bitti
(14) beyin travması geçirebileceği şüphesiyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.
Sivas'ta trafik kazası : 1 ölü 7 yaralı
Yaralılar daha sonra ambulansla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.
Otomobiliyle ağaca çarpan sürücü, hastanede hayatını kaybetti
Suşehri Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen sürücü Salim Aydın kurtarılamadı. Olayla ilgi soruşturma sürüyor.
Gölova'da trafik kazası:1 yaralı
Buradaki yapılan tetkiklerin ardından durumu ciddiyetini koruduğu için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.
Koyulhisar'da trafik kazası: 2'si ağır 4 yaralı
Sağlık durumları ciddiyetini koruyan Bilal Demiröz (60) ve Haldun Demiröz (70) Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Kaza ile ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.
Suşehri'ndeki kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye çıktı
Yaralılardan durumu ciddiyetini koruyan Esma Çınar, Beytullah Çınar (6), Oktay Göl (31), Taşkın Taş (30) ve Durmuş Taş Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Beytullah Çınar (6) yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
Suşehri'nde trafik kazası: 1 ölü, 7 yaralı
Yaralılardan durumu ciddiyetini koruyan Esma Çınar, Beytullah Çınar (6), Oktay Göl (31), Taşkın Taş (30) ve Durmuş Taş Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Kazaya karışan 58 EL 447 plakalı kamyonetin bir düğün dönüşü Bostancık Köyü'nden ayrıldığı öğrenildi.
Sivas'ta trafik kazası: 4 yaralı
Yaralılar, Şarkışla'dan gelen ambulansla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Sivas'ta ikinci boğulma vakası: Sulama kanalına düşen çocuk öldü
Olay yeri incelemesinin ardından Işık'ın cenazesi otopsi yapılmak üzere Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.
Sivas'ta iki kuzen ailelerinin gözleri önünde boğuldu
Olay yeri incelemesinin ardından cesetler, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı. Resul Genç ve Samet İnan'ın cesetleri, burada yapılacak otopsinin ardından toprağa verilmek üzere ailelerine teslim edilecek.
Bal yüklü kamyonet kamyonla çarpıştı: 2 ölü 3 yaralı
Aynı araçta bulunan Yasin Kır (20) ise kaldırıldığı Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kazada, kamyonette bulunan yaralılar Yusuf Kır (39) ve Hüseyin Gökmen (36) ile kamyon sürücüsü Kaya Işıkbay ise üniversite hastanesinde tedavi altına alındı.
Çocuklarının başlattığı anız yangınının ortasında kalan baba, ölümden döndü
Olay sonrası köylülerin de yardımıyla Suşehri Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Çiçek, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Çiçek, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi.
Hemşire sıkıntısı yaşayan Sivas CÜ Hastanesi'ne hemşire desteği
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nden devlet hastanelerine geçen hemşireler nedeniyle doğan ihtiyacı Sağlık İl Müdürlüğü karşıladı. Alınan karar doğrultusunda 18 hemşire üniversite hastanesine geçici olarak görevlendirildi.
Sivas'ta iki günde 2 kişi KKKA şüphesiyle öldü
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırılan Arife K.'nın cesedinden alınan numune incelenmek üzere Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü'ne gönderildi.
Tıp fakültesi hastanelerinde hemşire sıkıntısı yaşanıyor
Sadece Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nden bu sene 26 hemşire Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'nda yeterli puanı alarak istifa etti. Hemşire desteği verilmemesi halinde sağlık hizmetlerinde sorun yaşanacağını ifade eden Başhekim Prof.
Yozgat'ta trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı
Diğer yaralılar ise Akdağmadeni Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Kaza ile ilgili soruşturma başladı.
Sivas'ta işçi taşıyan minibüs ile TIR çarpıştı: 1 ölü, 16 yaralı
Işık ihlali nedeniyle meydana geldiği belirtilen kazada servis minibüsünde bulunan Gülnaz Akdoğan (39) ağır yaralı olarak kaldırıldığı Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nda hayatını kaybetti.
Ceza evinden çıkan şahıs, 2 kardeşi vurarak öldürdü
Sancak kardeşlerin cesetleri, daha sonra otopsi yapılmak üzere Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı. İki kardeşi vurduktan sonra olay yerinden kaçan zanlı M.
Tokat'ta kenenin ısırdığı kadın Sivas'ta hayatını kaybetti
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. KKKA hastalığı şüphesiyle 3 gün önce Tokat'tan Sivas'a sevk edildiği öğrenilen L.T., tedavi gördüğü Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi İntaniye Servisi'nde yaşamını yitirdi.
Irmakta kaybolan kişinin cesedi, düştüğü yerin 1,5 kilometre aşağısında bulundu
Evli ve 3 çocuk babası olan Durmuş'un cesedinin, otopsi yapılmak üzere Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı.
KKKA şüphesiyle ölen şahsın cenazesi ailesine teslim edildi
İki gün burada tedavi altında tutulan Ahmet Sözkesen, KKKA hastalığı şüphesiyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. 13 Nisan günü intaniye servisinde tedavi altına alınan Sözkesen, bugün öğle saatlerinde hayatını kaybetti.
Sivas'ta kırım kongo şüphesi ile hastaneye kaldırılan kişi öldü
Edinilen bilgiye göre iki gün önce Tokat'tan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne getirilen Ahmet Sözkesen isimli kişi KKKA şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı.
Sivas Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda bir mahkum intihar etti
Hükümlünün cesedi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı. Burada yapılan otopsinin ardından cenaze ailesine teslim edildi. Ölen hükümlünün, gasp suçundan ceza evinde olduğu ve 2019 yılında tahliye olmayı beklediği öğrenildi.
Hastane idarecilerine hap eğitimi verildi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi idarecilerine Hastane Afet Planı (HAP) eğitimi verildi. Hastanelerde yaşanması olası afetlere karşı personelin bilinçlendirilmesini amaçlayan hastane afet planı eğitiminde katılımcılar, Sağlık Bakanlığı HAP Eğitmeni Özlem
Ziraat Odası Başkanı, trafik kazasında öldü
Oda Başkanı Yıldız'ın cenazesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı. Otopsi sonrası Yıldız'ın cenazesi toprağa verilmek üzere Yıldızeli'ne gönderildi.
Otomobilin çarptığı ilköğretim öğrencisi hayatını kaybetti
Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Aybüke Kılıç, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kaza sonrası Hüseyin Bıyık, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandığı bildirilirken,13 yaşındaki Aybüke Kılıç'ın da otobüs şoförü olan babasını da doğmadan