sivas dört eylül kültür ve dayanışma derneği dekder

Sivaslı STK’lar, siyasilerden boş vaat istemiyor
SİVAS - Sivaslı sivil toplum örgütü temsilcileri ortak bir açıklama yaparak seçim sürecinde siyasileri boş vaatlerde bulunmamaları konusunda uyardı. Birlik Aşuresiyle bir araya gelen Sivas Sivil Toplum Platformu üyeleri, 12 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesi siyasilerden beklentilerini açıkladı.
Kursiyer olabilmek için ÖSS gibi sınava girdiler
SİVAS - Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan ve AB’den hibe kredi almaya hak kazanan bilgisayar programcılığı kursuna 10 kat talep geldi. 90 kişinin seçileceği kursiyerlerin belirlenmesi için dernek çareyi ÖSS gibi sınav yapmakta buldu.
90 kişinin alınacağı kursa, 650'nin üzerinde müracaat oldu (Özel)
SİVAS - Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı çerçevesinde AB’den hibe kredi almaya hak kazanan ve 90 kişinin alınacağı kurs için 650'nin üzerinde müracaat oldu. Sınav ya da mülakatlarla işe almalarda yaşanan yoğunluk, AB hibe kredili kurslarda da yaşanmaya başladı.
DEKDER'in istihdama yönelik hazırladığı proje kapsamında 90 kişi eğitilecek
Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER), işsizliğin Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu Sivas'ta meslek edindirme kursu düzenleyecek. Meslek edindirme kursları ile işsizliğin azaltılması, firma ve işyerlerinin vasıflı genç eleman ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor.
Sivas Kültür Şöleni pazar günü yapılacak
Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER) tarafından organize edilen 'Sivas Kültür Şöleni' pazar günü gerçekleştirilecek. Programla ilgili DEKDER Başkanı Elvan Cantemur basın açıklaması yaptı.
Sanatçı Erkan Mutlu, Sivas'ta sevenleriyle buluşacak
Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER) tarafından Peygamber Efendimiz'in anlatılacağı bir program düzenlenecek. 2 Mayıs Pazar günü 4 Eylül Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek programa sanatçı Erkan Mutlu ilahileriyle renk katacak.
Sivas vişne şehri oluyor, 864 fidan toprakla buluşturuldu
Sivas'ın vişne şehri olması amacıyla faaliyetlerini sürdüren Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER), Cumhuriyet Üniversitesi kampüsü içinde meyve bahçesi oluşturuyor. Dernek, bu kapsamda 864 meyve fidanını toprakla buluşturdu.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Başbakan Erdoğan, Süryani Cemaati Başkanı Kenan Altınışık ve Süryani Ortodoks Ruhani Lideri Metropolit Yusuf Çetin ve Ermeni Cemaati Başkanı Bedros Şirinoğlu'nu kabul edecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Arap Birliği Zirvesi'ne katılmak üzere akşam saatlerinde Libya'ya gidecek.
Sivas'ın vişne şehri olması için kampanya başlatıldı
İklim şartları bakımından vişne yetiştirilmesine müsait olduğu belirlenen Sivas'ın, vişne şehri olması için ilk adım atıldı. Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER), Cumhuriyet Üniversitesi'yle protokol imzalayarak kampüs içinde bir meyve bahçesi oluşturulması için çalışma başlattı
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 39 yıl aradan sonra Burdur'u ziyaret eden ilk cumhurbaşkanı olacak. Gül, Burdur'da valiliği, belediyeyi ve garnizonu ziyaret ettikten sonra işadamlarıyla bir araya gelecek.
"Aşı konusunda doktorların da kafası karışık"
Sivas İl Sağlık Müdürü Dr. Vakkas Özmercan, "Domuz gribi aşısı konusunda basında çıkan haberler nedeniyle doktor olarak bizim bile kafamız karıştı, vatandaş ne yapsın?" dedi. Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (Dekder) ile Alevi Kültür Derneği koordinesinde H1N1 domuz gribi hastalığı hakkında seminer düzenlendi.
Kimse Yok Mu ile protokol imzalayan DEKDER, 100 aileyi sevindirdi
Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER) ile Kimse Yok Mu Derneği, 100 ihtiyaç sahibi aileyi sevindirdi. Temel ihtiyaçlardan oluşan yardımlar, ailelerin rencide olmaması için gizli olarak yapılıyor.