sivas dört eylül kültür ve dayanışma derneği

33 sivil toplum kuruluşu, Madımak’ta ölenleri anacak
Sivil toplum kuruluşları, etkinlikle ilgili bugün Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği’nde (DEKDER) bir basın açıklaması yaptı. STK’lar adına açıklamayı yapan DEKDER Başkanı Elvan Cantemur, bir provokasyon ürünü olan Madımak Olaylarıyla Sivas halkının mağdur edildiğini söyledi.
Sivaslı STK’lar, siyasilerden boş vaat istemiyor
36 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin imza koyduğu bildiriyi, üyeler adına Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (Dekder) Başkanı Elvan Cantemur okudu. Türkiye genelinde seçim atmosferine girildiğini belirten Cantemur, bu sürecin kazasız, kavgasız, huzur ortamında, birlik ve beraberlik içinde ve kardeşçe geçmesini temenni
Kursiyer olabilmek için ÖSS gibi sınava girdiler
SİVAS - Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan ve AB’den hibe kredi almaya hak kazanan bilgisayar programcılığı kursuna 10 kat talep geldi. 90 kişinin seçileceği kursiyerlerin belirlenmesi için dernek çareyi ÖSS gibi sınav yapmakta buldu.
90 kişinin alınacağı kursa, 650'nin üzerinde müracaat oldu (Özel)
Bunun son örneği ise Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER) tarafından genç istihdamın desteklenmesi için Avrupa Birliği’ne sunulan ve kabul edilen ‘Bilgisayar ve Bilgisayar Programcılığı’ kursunda yaşandı.
DEKDER'in istihdama yönelik hazırladığı proje kapsamında 90 kişi eğitilecek
Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER), işsizliğin Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu Sivas'ta meslek edindirme kursu düzenleyecek. Meslek edindirme kursları ile işsizliğin azaltılması, firma ve işyerlerinin vasıflı genç eleman ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor.
Sivas Kültür Şöleni pazar günü yapılacak
Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER) tarafından organize edilen 'Sivas Kültür Şöleni' pazar günü gerçekleştirilecek. Programla ilgili DEKDER Başkanı Elvan Cantemur basın açıklaması yaptı.
Sanatçı Erkan Mutlu, Sivas'ta sevenleriyle buluşacak
Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER) tarafından Peygamber Efendimiz'in anlatılacağı bir program düzenlenecek. 2 Mayıs Pazar günü 4 Eylül Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek programa sanatçı Erkan Mutlu ilahileriyle renk katacak.
Sivas vişne şehri oluyor, 864 fidan toprakla buluşturuldu
Sivas'ın vişne şehri olması amacıyla faaliyetlerini sürdüren Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER), Cumhuriyet Üniversitesi kampüsü içinde meyve bahçesi oluşturuyor. Dernek, bu kapsamda 864 meyve fidanını toprakla buluşturdu.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER), Cumhuriyet Üniversitesi kampüsü içinde meyva bahçesi oluşturacak. (14.30) AK Parti Sivas il yöneticileri, BBP Eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölüm yıldönümü nedeniyle BBP Sivas İl Başkanlığı ve Sivas Belediyesi'ni ziyaret
Sivas'ın vişne şehri olması için kampanya başlatıldı
İklim şartları bakımından vişne yetiştirilmesine müsait olduğu belirlenen Sivas'ın, vişne şehri olması için ilk adım atıldı. Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER), Cumhuriyet Üniversitesi'yle protokol imzalayarak kampüs içinde bir meyve bahçesi oluşturulması için çalışma başlattı
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER) fidan dikme kampanyası başlatıyor. "Sivas'ta sizin de bir dikili ağacınız olsun" ismi verilen kampanyanın tanıtımı için basın toplantısı yapılacak.
"Aşı konusunda doktorların da kafası karışık"
Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (Dekder) ile Alevi Kültür Derneği koordinesinde H1N1 domuz gribi hastalığı hakkında seminer düzenlendi. Sivas Belediyesi Hanımlar Eğitim ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği seminere Sivas İl Sağlık Müdürü Dr.
Kimse Yok Mu ile protokol imzalayan DEKDER, 100 aileyi sevindirdi
Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER) ile Kimse Yok Mu Derneği, 100 ihtiyaç sahibi aileyi sevindirdi. Temel ihtiyaçlardan oluşan yardımlar, ailelerin rencide olmaması için gizli olarak yapılıyor.
CİHAN HABER AJANSI ÖN GÜNDEMİ
Sivas Dört Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği ile Kimse Yok Mu? Derneği tarafından, dağıtılacak yardımlar hakkında bugün bir basın açıklaması yapılacak. (13.00) Yurtdışında gerçekleştirdiği dev projeleri ile Türkiye'nin turizm bayrağını gururla dalgalandıran Rixos, Kazakistan'daki ikinci otelini Almaatı'da açtı.