sivil toplum

Erdoğan, Almanya ve Hollanda merkezli STK temsilcilerini kabul etti
Şansölyesi Angela Merkel'in davetlisi olarak resmi temaslarda bulunmak üzere Berlin'e gelen Başbakan Erdoğan, kaldığı otelde Almanya ve Hollanda'dan gelen bazı sivil toplum kuruluşlarını kabul etti.Erdoğan, kaldığı Ritz Carlton Oteli'nde Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD), TDU Berlin, WEFA, İslami Toplum Milli Görüş, Hollanda Türk İşadamları Derneği
"İslam, on yıllardır Almanya’ya ait"
Açılışta, çok sayıda siyasi, semavi din ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi, konsolosluk yetkilisi ve Remscheid halkı bir araya geldi. Remscheid Diyanet Camii Başkanı Himmet Ertürk, törene katılanlara hitaben yaptığı konuşmada, "Bizleri yalnız bırakmayıp destek verdiğiniz için teşekkür ediyoruz.
“Marketlerde kasa çevresindeki çikolatalar kaldırılmalı”
İnsanların sağlığı için bu bölgeyi perakende meyve ile donatacak Lidl, sivil toplum örgütlerinin övgüsünü topladı. Tüketici koruma örgütü Foodwatch da bu fikri Almanya’ya taşımakta kararlı. Basın açıklamasında Foodwatch,“Anne- babaların kasalarda aldıkları ürünleri ödemeyi düşünürken bir de çocukları tarafından birer çikolata daha almaya zorlanması ve çocuklarının
Ischinger: Münih Güvenlik Konferansı dünya barışına katkı sağlıyor
MÜNİH - Almanya'da Münih Güvenlik Konferansı'nın bu yıl 50.si düzenleniyor. Dünya genelinden 400'e yakın devlet adamı, askeri yetkili ve sivil toplum örgütü temsilcisinin katıldığı zirvenin bu yıl ana gündem maddelerini Avrupa, Amerika ve Asya kıtalarını yakından ilgilendiren güvenlik, savaş ve
ESBAŞ CEO’su Güler, WFZC’nun Doğu Akdeniz ve Ortadoğu büyükelçisi oldu
WFZC büyükelçileri, sorumlu oldukları bölgelerde hükümetler, sivil toplum kuruluşları, iş dünyası ve basın nezdinde, konvansiyon adına dünyadaki serbest bölge uygulamaları hakkında tanıtım yapmaya, bölgelerin hak ve çıkarlarını savunmaya, gerektiğinde ulusal ve uluslararası arenada konvansiyonun
TÜSİAD ve TÜRKONFED Şırnak'ta toplandı
Sanayi Odası’nda düzenlen toplantıda, TÜSİAD ve TÜRKONFED tarafından hazırlanan 'Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi’ni (BORGİP)' Şırnaklı iş adamlarına ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine tanıttı.
Almanya Cumhurbaşkanı Gauck, uluslararası siyasette daha etkin rol istedi
Dünya genelinden 400'e yakın devlet adamı, askeri yetkili ve sivil toplum örgütü temsilcisinin katıldığı konferansta konuşann Gauck, Almanya'nın uluslararası siyasette Nasyonal Sosyalizm döneminden kalan hatıralardan dolayı geri durduğunu ifade etti.
TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Kadooğlu: Biz doğruları söylemeye devam edeceğiz
Bu ülkede eksik olan, sıkıntılı olan bir durum varsa bunu dile getirmek de sivil toplum kuruluşların görevidir. TÜSİAD olarak biz bu görevi yerine getiriyoruz. Bizim kimseyle bir sıkıntımız yok.
‘Otomotiv Test Merkezi 5 bin havyanın otladığı merayı bitirecek’
merkezinin yapılacağı yer Yenişehir veya başka bir ilçede ova veya mutlak tarım arazileri ve meralara zarar vermeden, Bursa’nın paydaşları, meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve bilim insanlarının görüşü alınarak katılımcı bir anlayışla belirlenmelidir.
Yatırımcı internetle GEKA'ya daha kolay ulaşacak
Bu anlamda bu program, bütün kurum ve kuruluşların, özel sektörün ve sivil toplum kuruluşlarının yararlanabileceği önemli bir çalışma oldu. Destekleri günü gününe takip edebilmek, kişi ve kurumların günlük işleri içerisinde oldukça zaman ve enerji alan bir uygulamadır.
Hak-İş Başkanı: Taşeron sistemiyle 17. yüzyılın köle tüccarlığı yeniden hortladı
Mustafa Destici, AK Parti Milletvekilleri Salim Uslu ve Hüseyin Tanrıverdi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ile Memur-Sen gibi bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
‘İtibarsızlaştırma kampanyasını kınıyoruz,mesnetsiz iddiaları iade ediyoruz‘
212 dernek, bu derneklere üye 54 binden fazla işadamı ve bu işadamlarının temsil ettiği 140 binden fazla şirket ile ülkemizin büyük ve yaygın iş dünyası sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Kuruluş amaçlarımızdan en önemlisimüteşebbislerimizin farklı ve yeni dış pazarlara açılmalarını desteklemek suretiyle Türk iş dünyasına hizmet etmektir.
Washington Post’tan sert makale: Erdoğan’ın taktikleri yeni değil
Yazıda Başbakan’ın hedefindeki son ‘güç merkezi’nin ise Hizmet Hareketi olduğu belirtiliyor: "Medya, iş dünyası liderleri ve sivil toplum; şimdi ise Gülen Hareketi: Güçlü, siyasi açıdan etkili topluluk… Başbakan hukuk kurallarını yıkmak suretiyle krizden (gerçek veya suni) nemalanıyor.
Freedom House: Türkiye, 'kısmen özgür' ülke
NEW YORK - Dünya genelindeki demokratik gelişimleri yakından takip eden Washington merkezli sivil toplum kuruluşu Freedom House’un (Özgürlük Evi) 2014 raporuna göre Türkiye ‘kısmen özgür’ ülkeler arasında yer aldı.
Pentagon’dan ‘baş örtüsü’ açılımı
Karar Amerikan İslami İlişkiler Konseyi ve Sih Koalisyonu gibi sivil toplum kuruluşları tarafından memnuniyetle karşılandı. ABD ordusunda yaklaşık 6 bin 500 Budist, 3 bin 700 Müslüman ve 4 bin 500 Yahudi kökenli askerin olduğu ifade ediliyor.
Muhtar Kent ve Klaus Schwab’tan 'genç istihdamı sorununa karşı girişim’ çağrısı
Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu yıllık toplantısından itibaren genç istihdamına yönelik çalışmalara başlayacaklarını belirtirken, “iş, hükümet ve sivil toplum liderlerinin, 2014 yılında istihdam sorununa acilen eğilmek için, işbirliği içerisinde ve ortaklaşa çalışmalar yürütmesi gerektiğine inanıyoruz.
İktidarın sıktığı su Kiev’deki ateşi söndürmüyor
Yasa ile birlikte sivil toplum kuruluşları, basın yayın organları, internet, kiliseler, radikal guruplar, eylem ve gösteri kanunlarında köklü değişiklikler yapıldı. Sayıları bini aşan yüzleri maskeli ve kasklı radikal Sağ Sektör (Pravıy Sektör) adlı grup, hükümet ve cumhurbaşkanın istifasını istiyor.
Kazakistan, Türkiye'ye ‘Dostluk Onur Madalyaları’ verdi
Konuşmaların ardından iki ülke ilişkilerine katkı sağlamış; milletvekilleri, vali, işadamları, işadamları, sivil toplum kuruluşları ve gazetecilere Dostluk Onur Madalyası takdim edildi. (CİHAN)
AB eski büyükelçisi: Tasfiyeler suçun kabulü gibi; mesele üyelik değil demokrasi
Aynı zamanda savunma endüstrisi, sivil toplum, erasmus gibi konular geliştirilebilir. Üyelik müzakerelerine yeni alanlar eklenmeli. (CİHAN)
ESİDEF: Yüzyılın barış hareketine sahip çıkmak herkesin vazifesi
Türkiye’de bugüne kadar elde edilen kazanımlar, güven ve istikrarın sivil toplum ve iş dünyasının desteğiyle kazanıldığının unutulmamasını isteyen Davulcuoğlu, şunları kaydetti: “Bundan böyle tüm enerjimizi, ülkemiz için hayati önem taşıyan orta gelir grubu barajını aşmaya, AB’ye tam üyelik
Eylemciler Kiev’in merkezinde kontrolü ele geçirdi
Yasa ile birlikte sivil toplum kuruluşları, basın yayın organları, internet, kiliseler, radikal guruplar, eylem ve gösteri kanunlarında köklü değişiklikler yapıldı. Sayıları bini aşan yüzleri maskeli ve kasklı radikal Sağ Sektör (Pravıy Sektör) adlı grup, hükümet ve cumhurbaşkanın istifasını istiyor.
Bakan Yıldız: Yamuk yapanın karşısında olacağız
Siyasi istikrarı korumanın iktidar kadar muhalefetin, yatırımcıların ve sivil toplum örgütlerinin görevi olduğunu ifade ettim. Enerji sektöründe ciddi sermaye transferleri olduğunu anlatan Yıldız, şöyle devam etti:
Aziz Yıldırım: Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, şike davasını uydurdular
Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu Fenerbahçe'dir. Bunu önümüzdeki günlerde de göreceğiz. - Şike sürecinde Başbakan Erdoğan'ın Fenerbahçe'ye faydası olduğu iddia edildi?
Hocaefendi WSJ'ye konuştu: Değerlerimiz ve duruşumuz değişmedi
Bir sivil toplum hareketi olarak hiçbir zaman tek bir partiyi ya da adayı desteklemedik. Ancak Hizmet içerisinde bireyler bazı partileri kendi inançlarına ve değerlerine daha yakın görerek kendi özgür iradeleri ile onları destekledi.
Rusya’dan vahşet fotoğraf yorumu: Suriye’de insanlık suçu işlendiğine şüphe yok
MOSKOVA - Rusya sivil toplum örgütü Savunma ve Dış Politika Konseyi Başkanı Fyodor Lukyanov, dün uluslar arası basında yer alan Suriye lideri Beşşar Esed’in işkence ile öldürdüğü muhaliflerin fotoğraflarının gerçek olma
'Karabağ Meselesi; Nereden Nereye?' çalıştay başladı
ANKARA - Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği, Avrasya Sivil Toplum İşbirliği Derneği, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Sivil Toplum Kuruluşlarına Devlet Desteği Şurası ve Ankara Büyükelçiliği’nin gerçekleştirdiği ’Karabağ Meselesi;
Almanya'da aşırı sağa karşı gösteri
Gösteri için 170´in üzerinde dernek ve sivil toplum kuruluşu çağrıda bulunmuştu. (CİHAN)
Rus parlamenterler Suriye’ye çıkarma yaptı
Parlamenter heyeti arasında Duma geleneksel Hristiyan değerlerinin korunmasıyla ilgili Duma Fraksiyonlar Arası Grubu üyeleri, ayrıca sivil toplum ve dini örgüt temsilcileri de bulunuyor. (CİHAN)
Bilişim Muhabirleri Derneği: İnternet yasası anayasal haklara müdahaledir
Yasa yapıcıdan beklentimiz, ‘ben yaptım oldu‘ zihniyetiyle hareket etmek yerine BMD ve diğer ilgili sivil toplum örgütlerinin konuyla ilgili görüşlerine dikkate almaları ve ileride uygulama aşamasında görülmesi muhtemel sıkıntıları bertaraf etmek adına kamu vicdanının sesini
AK Parti'li Oktay Saral: Biz cemaate asla düşman değiliz
AMSTERDAM - AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Hollanda'da sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve işadamları ile bir araya geldi. Saral, burada yaptığı konuşmada, "Biz cemaate asla düşman değiliz.
Modacıların gözü kulağı İzmir'de olacak
İZMİR - Hazır giyim ve moda sektörünün dünyada önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olan ve bu yıl 22. yılını kutlayan Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) öncülüğünde, 2007 yılından bu yana İZFAŞ tarafından düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir-Gelinlik, Damatlık ve Abiye
Avrupa’ya ‘yolsuzluk’ çıkarması yapan iktidar vekilleri, beklenen ilgiyi görmedi
Metiner’in ölen Ergenekon tutuklusu Kaşif Kozinoğlu’nu örnek göstererek Hizmet Hareketi’ni eleştirmesi dikkat çekerken, milletvekilleri Avrupa’da birçok sivil toplum kuruluşu (STK) ile de temasta bulundu.
Tunus’ta 'Yasemin Devrimi'nin üçüncü yıl dönümü kutlanıyor
Bütün siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları, devrim ile ilgili beklentilerini ifade eden aktiviteler yaptılar. Bu arada Cumhurbaşkanı Munsıf El Merzugi’nin devrim bayramı hatırına 1806 mahkuma özel af çıkardığı açıklandı.
Suriyeli mülteciler için 400 milyon dolar bağış
KUVEYT - Uluslararası sivil toplum kuruluşları, Suriye'de evlerini terk etmek zorunda kalan ve komşu ülkelere sığınan mülteciler için 400 milyon dolar bağış sözü verdi. Suriye'deki katliamlardan kaçan insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak için uluslararası toplum yine devreye girdi.
TÜSİAD: İnternetle ilgili düzenleme kaygı verici
Tasarının ilgili sivil toplum örgütleri, akademisyenlerin ve internet ekosisteminin paydaşlarının görüşleri dikkate alınarak iyileştirilmesi TBMM’den beklentimizdir." (CİHAN)
"Bedava kucaklaşma" herkesi şaşıttı
Kucaklaşma sayesinde insanların sevgi ile dolduklarını söyleyen genç, herhangi bir dini grup veya sivil toplum örgütüne bağlı olmadıklarını ifade etti. (CİHAN)
Fenerbahçe Antalya Derneği'nden birlik, beraberlik ve dayanışma gecesi
Türkiye’de Sivil Toplum Kuruluşu örneğini gösterdik. İyi ki varsınız. 3 Temmuz süreci sonrasında mahkemeye çıktığımız gün söylediğimiz sözlerin ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı. 'Oyunculara para verildi' denildi.
İsrail'in eski istihbarat şefi yakalanmamak için Danimarka'dan kaçtı
İsrail medyasının haberine göre, Filistinlilere ait bir sivil toplum kuruluşu, Gillon'un tutuklanması için Danimarka makamlarına başvurdu. Bunun üzerine harekete geçen Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, eski istihbarat şefinin hemen ülkeye dönmesini istedi.
Mahmut Uslu'dan Galatasaray'a gönderme
Bunun yanında da Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüyüz. Belki unutmuşsunuzdur. Biz 100. yılımızı kutlarken büyük ölümler olmuş biz de 100. yıl kutlamalarını iptal etmiştik.
Fransız komisyon başkanı: Atamalar, kafalarda soru işareti bırakıyor
Bu süreçte sivil toplum kuruluşları, gazeteciler ve göstericilerin haklarına sayı konusunda daha dikkatli olması gerekiyor. Bu konuda Türkiye'nin atacağı daha çok adım olduğunu düşünüyorum.
Bakan Eker: Tarımsal kalkınma için eğitime önem veriyoruz
Eker, sivil toplum örgütleri, özel teşebbüsler, tüketicilere yönelik kapasite geliştirme ve farkındalık yaratma konularında yürüttükleri çalışmalar ile tarımsal eğitim ve yayım alanında aktif rol oynadıklarını belirtti.
Alman siyaseti yeni yıl resepsiyonunda sivil toplumu ağırladı
BERLİN - Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, yeni yıl nedeniyle verdiği resepsiyonda vatandaşlar, sivil toplum kurumu temsilcileri ve federal hükümet üyeleriyle bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı Bellevu’de verilen resepsiyona geçirdiği kaza sebebiyle hafif sakatlanan Başbakan Angela Merkel koltuk değnekleriyle katıldı.
Fenerbahçe'den "adil yargılanma" açıklaması
tarafından bilindiği üzere Fenerbahçe; camiası, değerleri ve en önemlisi büyük taraftarıyla sadece bir spor kulübü değil aynı zamanda Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüdür. Ve bu durum artık bir söylem ya da tespit değil Türkiye’nin karşı konulmaz gerçeğidir.
'Birileri para saklayacak yer bulamazken memura verilen zam vicdanı sızlatıyor'
Aktif Sağlık-Sen Samsun İl Başkanı Fatma Danışman Hacıeyüpoğlu, insan faktörünün hep var olduğu bir toplumda ve kitle olarak hareket eden sivil toplum kuruluşlarında meslek dayanışması kadar, toplumu ilgilendiren olaylarda da karşı duruş sergilemenin esas olduğunu kaydetti.
Gençler olimpiyatlara hazırlanıyor
Parlak, üniversite yerel yönetimler ve sivil toplum dayanışmasıyla gerçekleştirilecek olan proje kapsamında, üniversite kapılarının ortaokul çağındaki gençlere açılmasından mutluluk duyduklarını açıkladı.
Malatya Hayvancılık OSB için yer aranıyor
Bu konuda sivil toplum kuruluşları inisiyatifi elinde bulundurmalı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi için seçilecek arazinin en az yüzde 75'inin hazine arazisi olmasını istiyor.
BM, Suriye'de ölenlerin sayısını artık açıklamayacak
BM İnsan Hakları Örgütü Sözcüsü Rupert Colville, daha önce 6 farklı sivil toplum örgütünden gelen bilgileri karşılaştırarak ölü sayısı açıkladığını belirtti. Colville, son bir yıl içinde kaynakların sayısının 2 ya da 3'e düştüğünü belirtti ve bu şartlar altında sağlıklı bilgi veremeyeceklerini ifade etti.
7 etap projeden 18 milyon lira hibe alan Bursa, 8. Etap için hazırlanıyor
birlik yöneticileri ile ortakları, Ticaret/Sanayi Oda yöneticileri ve üyeleri, diğer meslek örgütlenmeleri ile sanayici ve iş adamları dernekleri gibi sivil toplum örgütlerinin yanı sıra, tarımsal danışmanlık hizmeti sunan kişi ve kuruluşların toplantıya davetli olduklarını söyledi.
TZOB, yazılı medyaya haber olmada Türkiye birincisi oldu
Medya Takip Merkezi verilerine göre, medyada öne çıkan şirket yöneticiliği ve sivil toplum kuruluşu (STK) başkanlığını bir arada yapan işadamları arasında, 8 bin 256 adet haberle TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın Türkiye birincisi olduğu listede,
Sabri Ülker Bilim Ödülü başvuruları başladı
takip ederken, toplumun sağlıklı beslenme ve gıdalar hakkında doğru ve güvenilir bilgiye ulaşması ve eğitim imkanı sağlamak amacıyla üniversiteler, kamu ve sivil toplum kuruluşları gibi ilgili kurum ve kuruluşlar ile işbirliği içerisinde her türlü çalışmayı destekliyor.