slayt gösterisi

Bodrum 'Türk Filmleri Haftası' sona erdi
Öte yandan geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden ünlü oyuncu Tuncer Kurtiz ve yazar Turgut Özakman hazırlanan slayt gösterisi ile anıldı. (CİHAN)
Kaymakam Sevgili için veda yemeği
programında katılımcılara sunulan ikramların ardından program Kaymakam Sevgili’nin ilçedeki beş yıllık görev süresi içerisinde gerçekleştirdiği hizmetlerin slayt gösterisi eşliğinde sunumu ile başladı.
Arabistan Büyükelçiliği iftar programında Kabe tadilatıyla ilgili bilgi verildi
Programda Kabe'nin inşası hakkında bilgi veren bir slayt gösterisi sunuldu. Slayt gösterimi ile Kabe'de devam eden inşaat çalışmaları katılımcıların dikkatini çekti.Bakan Taner Yıldız, iftar yemeğinden sonra konuşma yapmadan ayrıldı.
CHP'li Büyükerşen, kendini savunmak için mahkemeye slayt kurdu
Mahkemede, belediyeden getirdiği slayt gösterisi eşliğinde kendini savunan tutuksuz sanık CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, hakkındaki iddiaları kabul etmeyerek, "Seçimle alamadıklarını mahkeme yoluyla baskı kurarak almak istiyorlar.
Çocuk meclisi üyeleri UNESCO’da
Türkiye’den Dünya Mirası’na üye olan yerleri ve adaylıkları ilan edilen noktaları slayt gösterisi eşliğinde anlatan Atila Ege, UNESCO’nun tüm dünyada sürdürmekte olduğu çalışmalar hakkında açıklamalar yaptı.
Öğrencilere, gıda güvenliği anlatılıyor
2 okulda yaklaşık 220 öğrenciye slayt gösterisi eşliğinde ‘Güvenilir Gıda ve Sağlıklı Beslenme ’ile ilgili bilgi verilirken öğrencilerin gıda konusunda şikayetlerin de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 'ALO 174' gıda hattını kullanabilecekleri ifade edildi
'Risale-i Nur ve İttihad-ı İslam Sempozyumu' 6. kez yapıldı
Slayt gösterisi, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan üç oturum halinde tertiplenen 6. Risale-i Nur ve İttihad-ı İslam Sempozyumu'nda ilk oturum, protokol konuşmalarının ardından 'İslam Dünyasının Problemleri ve Çözüm Yolları' konusunda düzenlendi.
Trafik haftası nedeniyle öğrencileri bilgilendirdiler
Etkinlikler nedeniyle öğrencilere animasyon, çizgi film izletildi, slayt gösterisi eşliğinde trafik bilgiler verildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü yetkilileri öğrencilere genel trafik kuralları, yaya geçitlerinden geçişler, trafik işaretlerinin anlamları, okul taşıtlarına inişler
Muş’ta Turizm Haftası kutlaması
Ayrıca programda, turizm, turizmin bölgesel ve ulusal ekonomiye katkısı ile Muş'un turizm potansiyeli konuları içeren slayt gösterisi sunuldu. Açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Çetin, turizm sektörünün, dinamik yapısıyla, ülkelerin gelişmesinde, kalkınmasında, itici
Diyarbakırlı 8 bin öğrenci İstiklal Şairi'nin hayatından sınava girdi
Ödül töreninden önce Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan küçük bir slayt gösterisi düzenlendi, öğrenciler Mehmet Akif Ersoy şiirleri okudu. Sınavda birinci olan Zelal Ari'ye dizüstü bilgisayar, ikinci olan Yusuf Ari'ye bisiklet, üçüncü olan Hüseyin Yazıbilmez'e tablet bilgisayar hediye edilirken
Ankara Milli Eğitim Müdürü Aydoğan: Fedakar olmayan, lider olamaz
Seminer sonunda Hayati Durmuş tarafından, ‘Kardeş Okul’ ve ‘Gönül Köprüleri Kurma Projesi’ konulu slayt gösterisi sunuldu ve sponsor olan firmalara teşekkür plaketi verildi. (CİHAN)
Halepçe katliamı 25. yıl dönümünde Danimarka meclisinde anıldı
yapıldığı programda klasik Kürt melodileri eşliğinde Halepçe katliamına ait video görüntülerinin yanı sıra, o günün olaylarını anlatan resimler eşliğinde slayt gösterisi yapıldı. Program boyunca salonu dolduran davetlilerde duygulu anların yaşandığı görüldü.
TÜMSİAD’dan 'İslam'da Ticaret Ahlakı' konferansı
Enver Alper Güvel ile Hoşkadem Camisi Din Görevlisi Abdurrahman Yılmaz’ın 'İslam'da ticaret ahlakı' üzerine katılımcılara slayt gösterisi eşliğinde bilgi vermesi ve önerilerde bulunması ile devam etti.
Prof. Dr. Kaçar Cizre'de geleceğin Ebul-İz’leriyle buluştu
Kaçar, onun eserleri hakkında slayt gösterisi eşliğinde bilgi verdi. Ebul-İz’in eserlerinden çok etkilendiğini belirten Kaçar, gençlerin sorularını da cevapladı. Sohbetin sonunda ise kitap imzalayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.
Bakan Çelik: Provokasyonlara rağmen barış için çalışacağız
Kahvaltı sonrası program, sivil toplum kuruluşlarının etkisi ve ŞUGİAD’ın faaliyetlerini anlatan slayt gösterisi ile başladı. Ardından kürsüye çıkan ŞUGİAD Başkanı Mehmet Öksüzoğlu, hükümetin yatırımcılar için sundukları fırsatlar için teşekkür etti.
"Afrikalı, tanıdıktan sonra Türklere 'iyi yürekli beyaz adam' diyor"
Slayt gösterisi eşliğinde sunumunu yapan ve salonda bulunanlara yaşanan insanlık trajedisine karşın şükretmekten geri kalmayan Afrikalıların vakur duruşunu gösterdiği örneklerle anlatan Opr. Dr Fahrettin Er, Afrika’da sıkıntısı büyük ölçüde hissedilen su kuyularının açılması için katılımcıların kendi aralarında birleşerek su kuyusu açarak destek olabileceklerini
YÖK Başkanı Çetinsaya, Azerbaycan Eğitim Bakanı ile bir araya geldi
Azerbaycanlı Bakan, daha sonra YÖK Başkanı Çetinsaya ve beraberindeki heyete Azerbaycan eğitim sistemi hakkında slayt gösterisi ile bilgi verdi. YÖK Başkanı Çetinsaya da yaptığı konuşmada, son 10 yılda Azerbaycan eğitim sisteminin gelişiminden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Medical Park, 2013'te 80 milyon liralık yatırım yapacak
Hikmet Çavuş, ilk olarak Samsun hastanesine bugüne kadar ki yapılan yatırımları slayt gösterisi eşliğinde anlattı. Daha sonra 2013 yılında yapmayı düşündükleri projeleri basın mensuplarıyla paylaşan Çavuş, yıllık yatırım bütçelerinin birçok ilçe belediyelerinden daha yüksek olduğunu,
Dink sonrası TSK siteleri için hazırlanan sunum başlığı: Hoş gidişler ola
çizilmeye çalışıldığı; fakat hiç de medyanın iddia ettiği gibi Hrant Dink’in Türk dostu olmadığı ve Ermeni soykırımının tanınmasını istediğini anlatan slayt gösterisi.”'Hoş gidişler ola' başlıklı power point sunumunun hard diskte çıkan belgeler arasında olduğu görülüyor.
Şehit annesi: Bir Noyan'ım daha olsaydı da onu da yollasaydım
Gecede Eğitim Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı slayt gösterisi eşliğinde bugüne kadar ilçeden şehit düşen askerlerin isimleri tek tek okundu. Şiirlerin okunduğu bölümde ise şehit Ayhan Demirci'nin annesi Makbule Demirci, şehit Noyan Aydın'ın annesi Ayşe Aydın ve şehit Metin Çevik'in annesi Şehribar Çevik'in gözyaşlarını
Haydar Aliyev 9. ölüm yıl dönümünde Kars’ta anıldı
Anma programı Haydar Aliyev’in hayatının anlatıldığı slayt gösterisi ile sona erdi (CİHAN)
Umut Yıldızı umut oldu, 24 çocuk hayatlarında yeni bir sayfa açıyor
eğitim kapsamında kursiyerlerin aldığı eğitimler, hafta sonları polis mensuplarıyla eğlenceli vakit geçirmeleri, katıldıkları sosyal aktiviteler, hazırlanan slayt gösterisi ile katılımcılara izletildi.
Çeşme'de eğitim gören 25 Somalili çocuk İzmir'i gezdi
Öğrenciler, akranlarına önce dünya çocuklarının içinde bulundukları durumu ve çocuk haklarını anlatan bir slayt gösterisi sundu. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'le de sohbet eden çocuklar, ardından Güzelbahçe'de gezdi ve yemek yedi.
Atatürk, ölümünün 74. yıldönümünde Nevşehir'de törenlerle anıldı
Hayat hikayesinin slayt gösterisi eşliğinde sunulmasının ardından Atatürk’ün annesini ziyaret etmek için bindiği trende, ölüm haberini alması bir anı olarak aktarıldı. Törende TOKİ Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğretmenlerinden Ayla Köse 'Son Mektup' isimli şiiri okudu.
12 Kasım Depremi'nin yıldönümü nedeniyle anı defteri açıldı
57’de belediye önünde slayt gösterisi yapılacak ve hemen ardından da tasavvuf musiki konseri düzenlenecek. 12 Kasım 1999 Cuma günü saat 18.
'İnsanlara yardıma, el uzatmaya gidin dendi, gittik ve gitmeye devam ediyoruz'
Daha sonra program, kurbanın önemini anlatan slayt gösterisi ile son buldu. (CİHAN)
Belediye personeline trafik eğitimi verildi
geçiş hakkı, emniyet kemerinin önemi, geçiş üstünlüğüne haiz araçlar, güvenli geçiş üstünlüğünü kullanma ve trafikte uyulması gereken kurallar hakkında slayt gösterisi eşliğinde bilgi verildi. Seminere Kozan Belediyesi'ndeki birim amirleri ve personelleri katıldı.
Denktaş'ı anlatan "Kod Adı Toros" fotoğraf sergisi açıldı
Fotoğraf sergisi nedeniyle düzenlenen törende Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın çocukluğundan itibaren hayatından kesitlerin yer aldığı slayt gösterisi de yer aldı. Genç Mücahitler Derneği Asbaşkanı Mehmet Özcafer, genç mücahitler olarak vatana ve bayrağa sahip çıkarak mücahitlik onurunu devam ettirdiklerini kaydetti.
Bucak Belediyesi, güneşten elektrik üretecek
Proje Koordinatörü Bucak Belediyesi Orman Mühendisi Fatih Dündar Uzun proje hakkında slayt gösterisi eşliğinde bilgiler verdi. Uzun, “Güneş haritasında bölgemiz en bol güneşli olan bölgede bulunmaktadır.
Almanlar, yenilenebilir enerji yatırımları için Afyonkarahisar’a geldi
Konuşmaların ardından Afjet Genel Müdürü Yusuf Ulutük tarafından Afjet’in potansiyeli, yatırımları ile çalışma sistemi hakkında slayt gösterisi eşliğinde bilgiler verildi. (CİHAN)
Fenerbahçe'de Başkan Yıldırım ayakta alkışlarla karşılandı (1)
vefat eden üyeleri için yapılan saygı duruşu ve hep birlikte okunan İstiklal Marşı'nın ardından Başkan Aziz Yıldırım alkışlar arasında kürsüye gelerek slayt gösterisi eşliğinde bir konuşma yapmaya başladı.
Samsun'da dört mevsim fotoğraf yarışmasının ilkbahar etabı sonuçlandı
Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda jüri üyeleri tarafından seçilen fotoğrafları Samsun Valisi Hüseyin Aksoy slayt gösterisi eşliğinde tek tek tanıttı. Vali Hüseyin Aksoy, “Samsun’un doğal güzelliklerini, değerlerini ortaya çıkarmak adına bir fotoğraf yarışması öngörmüş ve bu çalışma kapsamında başlattığımız
Medeniyet Kurucu Şehirler: Tokyo, İstanbul, Paris, New York
’Paris’ konulu konuşmasına şehrin tarihini anlatan bir slayt gösterisi ile başlayan İstanbul Arel Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Aykaç Erginöz, Paris’in gelişiminde felaketlerin olmamasının şehre avantaj sağladığına değindi.
Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu’nda mezuniyet sevinci
Daha sonra slayt gösterisi eşliğinde sahneye davet edilen öğrenciler, plaketlerini anne ve babaların elinden aldı. Programın sonunda öğrenciler hep birlikte sahnede keplerini fırlatarak mezuniyetin sevincini doyasıya yaşadı.
Samanyolu Koleji'nde mezuniyet sevinci
/> Özel Samanyolu İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekibi'nin gösterisi ile başlayan mezuniyet töreni, öğrencilerin çocukluk ve okul günlerinin yer aldığı slayt gösterisi ile devam etti. Törende, mezun olan 130 öğrenciye ve öğretmenlerine plaket verildi.
'Nikotin, esrar ve eroinden daha fazla bağımlılık yapan bir madde'
Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Birimi Sorumlusu Esin İlhan, sigaranın zararları ve bırakma yöntemleri üzerine slayt gösterisi eşliğinde sunum gerçekleştirdi.
Canbolat: Hemşireliği seçeceklere tek tavsiyemiz mesleklerini sevmeleridir
Konferans kapsamında geçmişten günümüze hemşireliğin tarihsel gelişiminin anlatıldığı slayt gösterisi ardından KMÜ Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nejla Canbolat, temeli insan ve insana hizmete dayanan hemşirelik mesleğinin bilim, sanat ve meslek çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Eyüp’te kutlu doğum çoşkusu
Kardeşlik konulu slayt gösterisi sergilendi. Naat-ı şerifler okunup ilahiler söylendi. Gecenin açılış konuşmasını yapan Müftü Dr. Muammer Ayan, Hz. Peygamber’e (SAV) ilgi duyanların, Hz.
Siirt mağaralarını MTA inceleyecek
Düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerin şiirlerini okumalarının ardından Siirt’ti tanıtan bir slayt gösterisi yapıldı. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri de yurdun dört bir yöresine ait türküleri seslendirdi.
Canik Belediye Başkanı Genç: Samsun, ikinci İstanbul olabilecek tek şehirdir
KASİAD Başkanı Abdurrahman Hacıkerimoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı program, KASİAD'ın çalışmalarının anlatıldığı slayt gösterisi ile başladı. Toplantıda konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun'un yeniden uluslararası kent yapılabileceğine dikkat çekti.
Hakkari'de Kütüphane Haftası 'Vizontele' ile başladı
Yapılan konuşmaların ardından Güner Sernikli'nin 'Bir Zamanlar Hakkari' konulu slayt gösterisi ile Hakkari'den doğa, çocuk, kadın, yayla ve yaşam fotoları salondakilere izletildi. Slayt gösteriminin ardından salonda bulunanlara kitap dağıtılarak yarım saat kitap okuma etkinliği yapıldı.
Öğrenciler ateşin üzerinden atladı, davul zurnayla halay çekti
Niyazi Sönmez, slayt gösterisi eşliğinde 'Türkiye’de Nevruz Kültürü' konulu sunum yaptı. Okulun Türkçe Bölümü 3. sınıf öğrencilerinden Sıla Demir, 'Bahardır', Yalçın Öztürk de 'Nevruz' isimli şiirlerini okuduğu programda Sınıf Öğretmenliği 2.
Edremit'te öğretmen okullarının 164. yıldönümü kutlandı
Programın ilgi çeken bir diğer bölümü de bilgisayar formatörü ve İngilizce öğretmeni Kemal Aztekin’in hazırladığı, okulu tanıtan slayt gösterisi oldu. Programda Müzik öğretmeni Hadi Tiryaki’nin bestelediği Öğretmen Lisesi Marşı da okundu.
Ümran Menderes’e vefa ödülü
Daha sonra Menderes ailesinin fotoğraflarından oluşan bir slayt gösterisi izlendi. Merhum Aydın Menderes’in eşi Ümran Menderes ‘yılın kadını’ seçildi. Menderes’e ‘Vefa Ödülü’ verildi.
Bakan Çelik, okuma salonlarının ödül törenine katıldı
Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda, daha sonra okuma salonlarında okuyan çocukların konuştuğu bir slayt gösterisi izletildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yaptığı konuşmada, bölgede eğitimin önemine dikkat çekerek, törende öğrencilere seslendi.
Altınöz: 28 Şubat, Erbakan'ı iktidardan uzaklaştırmak için yapıldı
Anma töreni, Necmettin Erbakan'ın İzmirli öğrencilerinin konuşmalarından hazırlanan bir slayt gösterisi izlenmesinin ardından okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.Erbakan'la uzun yıllar birlikte çalıştığını söyleyen SP Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, "Bir yıl önce kendisini bugün toprağa verdik.
KMÜ’de dağcılık semineri verildi
Slayt gösterisi ve soru-cevap şeklinde gerçekleşen seminerde dağcılıkla ilgili temel kavramlar, dağcılığın dağcı (alpinist), dağcılık (alpinizm), dağcılık çeşitleri, Türkiye ve dünyadaki dağlar ve özellikleri, dağcılık malzeme
Tonyalılar Savcı Hakan Kılıç'ı unutmadı
Törende, Hakan Kılıç’ın resimlerinden oluşan bir slayt gösterisi sunuldu. Hükümet Konağı önünde düzenlenen anma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Törene katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Tonya Cumhuriyet Başsavcısı Alper Arıtan, “Merhum Savcı Kılıç’ın görevini layıkıyla yerine getirildiğini ve halk
AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanlığı’na İskenderoğlu yeniden seçildi
Daha sonra yapılan hizmetlerle ilgili bir slayt gösterisi yapıldı. AK Parti İl Başkanı Adnan Günnar da AK Parti'nin başarısından bahsederek, “Vakfıkebir’de tüm partili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.
Deprem şehidi Alime öğretmenin ismi, okulda yaşayacak
Alime Paşa’nın hayatıyla ilgili slayt gösterisi esnasında duygusal anlar yaşandı. Vali Esengül Civelek, hayatını kaybeden öğretmenin annesi Melahat Paşa’nın elini bir an olsun bırakmadı. Alime Paşa’nın kardeşleri Akire, Mehmet ve babası Ahmet Paşa slayt gösterisi esnasında gözyaşlarına hakim olamadı.