şölenle

''Malouda, Türkiye'ye sürgüne gitti''
Site, yüzlerce Trabzonspor taraftarının Fransız oyuncuyu havaalanında büyük şölenle karşıladığını aktardı. (CİHAN)
Antalya Stadyumu’nun temeli atıldı
İnşaat alanı 87 bin 331 metrekare olan 33 bin kişilik, 360 derece daire şeklinde olan stadın temeli görkemli bir şölenle yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından Bakan Suat Kılıç, “Her zaman her zeminde şunu ifade ettik, biz tek vatan, tek devlet, tek bayrak ve tek milletiz.
Vali Kıraç: Türk okullarında görev yapan öğretmenleri kutluyorum
Bu güzel kültür atmosferinin insanlık atmosferinin bu şölenle örtüşüyor. Bu çocuklar artık Diyarbakır’ın fahri elçisi olarak gittikleri yerlere bunlardan bahsederek gelecekte dünyaya tanıtmada iyi bir merhale olacaktır.
Kültür Şöleni sosyal medyayı salladı
İlk gün 'renklerinbuluşması' etiketiyle 4 bin 500 kişi 13 bin civarında mesaj atarak, şölenle ilgili görüşlerini dile getirdi. İkinci gün ise 'kültürşöleni' ve 'İzmirdeolsam' etiketleriyle 15 bin kişi 50 binden fazla tweet attı.
Myanmar standı ziyaretçi akınına uğradı
Şölenle birlikte ilk defa ülkeyi tanıyanlar ve ismini yanlış telaffuz edenlerin olduğunu kaydeden Sobay, "Ziyaretçilere, biz Myanmar nerede diye soruyoruz. Afrika, Amerika, Avrupa diyorlar.
İzmirliler Kültür Şöleni'ni bağrına bastı
Geçen yıl İzmir’de düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'na geldiğini, bu yıl ise açılışın şölenle yapıldığını aktaran İzmirli Sema Çiftçi ise şunları söyledi: “Türkçe Olimpiyatları'nı geçen yıl bir arkadaşımın davetiyle tanıdım.
Romanya’dan Kültür Şöleni’ne çıkartma
Bu şölenle de Türk insanı bu ülkelerin kültürünü, örf adetlerini öğreniyor. Bu açıdan şölen çok önemli bir aktivitedir.” şeklinde konuştu.
Hatay emniyeti izin vermiyor, İşçi Partisi diretiyor
ve Kardeşlik Şöleni'nin şehrin huzur, güven ve barış ortamına neden olabileceği gerekçesiyle açık havada yapılacak şölene izin verilmeyeceğini, ayrıca şölenle ilgili bildirilerin dağıtılmasının da yasak olduğunu açıkladı.
İptal edilen MHP Samsun İl Başkanlığı seçimi 11 Ağustos'ta yapılacak
Oradan bir şölenle ayrılacağız.“ dedi. 12 Mayıs tarihinde Yaşardoğu Spor Salonu’nda yapılan MHP Samsun İl Başkanlığı seçimi, seçimi kaybeden adaylardan bazılarının Yüksek Seçim Kurulu’na başvurmasıyla sonuç iptal edilmişti
Uluslararası Opera Festivali finali Başakşehir’de yapıldı
Opera repertuvarının seçkin yapıtlarını, görsel bir şölenle sanatseverlerle buluşturan festivalin kapanış oyunu olan Aşk-ı Memnu, bildik bir hikayeyi, operanın eşsiz diliyle Başakşehirli sanatseverlere sunuldu.
Sivas'ta 318 çocuk için sünnet şöleni yapıldı
SİVAS - Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel toplu sünnet şöleni gerçekleştirildi. 23.sü düzenlenen şölenle birlikte 318 çocuk erkekliğe ilk adımını atttı.
Şenol Güneş, Türkçe Olimpiyatları Kültür Şöleni'ni ziyaret etti
Şölenle ilgili görüşlerini dile getiren Güneş, "Mühim olan insanlığı ön plana çıkarmak. Din, dil, ırk ve millet mefhumu daha sonra gelir.
İstanbullular kültür şölenine hayran kaldı
Dünya ülkelerini adeta İstanbul’a taşıtan şölenle ilgili duygularını dile getiren ziyaretçiler, ilk defa bu denli renkli bir şölene şahitlik ettiklerini ve şöleni çok beğendiklerini söyledi. Renkli şölende duygularını dile getiren ziyaretçilerden Ahmet Kaymaz: “Güzel bir olay.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Çelenk koyma yasaklarını kafalarına çalacağız
Egemenlik Caddesi’nde CHP’li belediye tarafından yaptırılan 19 Mayıs Gençlik Meydanı, Genel Başkan Kemal Kılıçtaroğlu’nun katılımıyla düzenlenen görkemli şölenle açılışı gerçekleşti. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, belediye başkanı Ali Acar’ın hangi zorluklarla meydanı yaptığını aktararak, “Şimdi gelin de belediye başkanına kızmayın!
Öğrenciler Kitap Okudu hediyeler yerini buldu
Program yapılan görsel şölenle sona erdi. (CİHAN)
Ankara, uluslararası fuar alanına bu yıl içinde kavuşuyor
katılan ve projelerini anlatan Başkan Gökçek, yapımı gerçekleştirilen Aile Yaşam Merkezi’nin hazır olduğunu, havaların ısınmasıyla Nisan ayında güzel bir şölenle açılacağı müjdesini verdi. Akyurt’u, Başkent’te gurur duydukları bir ilçe olarak gördüklerini ve ne kadar hizmet yaparlarsa yapsınlar hakkını ödeyemeyeceklerine inandığını söyleyen Başkan Gökçek, Akyurt
Karaçay Malkar Halk Şairi İsmail Semenov Eskişehir’de anıldı
yılında tarihi güzellikleri ile ünlü ilçesi Odunpazarı'nda gerçekleştirilen görkemli bir şölenle anıldı. Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ve Karaçay Malkar Dernek Başkanı Fevzi Tezcan’ın ev sahipliği yaptığı şölene, Karaçay Balkar
Büyükşehir 17 şirketinden 16'sını özelleştiriyor
Büyük bir beğeni toplayan bu gösterinin açılışını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yapacağız ve bayramı da çok güzel bir şölenle kutlamış olacağız.” dedi. SUÇ ORANI EN DÜŞÜK BÜYÜKŞEHİR, ANKARA
Büyükşehir Belediye Meclisi'nden yeni kararlar
ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Gençlik Parkı’nda yapılan dev fıskiyelerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda muhteşem bir şölenle açılması kararlaştırıldı. Meclis’te ayrıca, Büyükşehir Belediyesi’ne ait 17 şirketin özelleştirilmesi, Gölbaşı Belediyesi’ne ait hayvan barınağının Büyükşehir Belediyesi’ne, yine Büyükşehir’e ait
TTSİS'ten İstanbul Boğazı'nda görkemli kutlama
Yıl Yemeği’nin gerçekleştirildiği gecenin en renkli sürprizi ise İstanbul Boğazı’nı benzersiz bir görsel şölenle donatan ‘Video Mapping’ uygulaması oldu. Uygulama, İstanbul Boğazı’nda ilk kez gerçekleştirildi.
ÇAYKUR Genel Müdürü Sütlüpoğlu, EYOF’u değerlendirdi
Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın Trabzon'da muhteşem bir görsel şölenle başladığını ifade etti. Sütlüoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: "ÇAYKUR, gerek açılışından bugüne kadar gerek sporcuların konakladığı olimpiyat köyünde ve gerekse müsabakaların yapıldığı 5 noktada oluşturulan
Kepez Belediyesi'nin üçüncü sünnet şölenine kayıtlar başladı
Bu şölenle, dar gelirli ailelerimize bir nebze de katkı sağlayabilirsek kendimizi mutlu sayarız.” şeklinde konuştu.
Ankara 'Dünya Çocuk Oyunları' ile şenlenecek
günü Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan büyük bir şovla, tıpkı Çin’deki olimpiyatların ve EXPO’nun Şangay’daki açılışları gibi büyük bir şölenle yapılacak. Ankara, dünya çocuklarına, tabiri caizse başkentlik yapacak.
Türkiye-Suriye Kültürel Etkinlik Haftası Zirve Üniversitesi’nde başladı
Üniversitesi ve Suriye Dostluk Derneği işbirliğinde düzenlenen “Türkiye-Suriye Dostluk Kültür Haftası” etkinlikleri Zirve Üniversitesi Kızılhisar Kampusu'nde şölenle başladı. 23 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte konferans, sergi, sinevizyon gösterileri ve folklor gösterileri olacak.
Karapınar Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi başlıyor
gerçekleştirilecek olacağına dikkat çeken Sakallı, ”Vatandaşlarımızın bize teslim ettikleri evlerini davulla zurnayla birlikte yıkacağız, biz de büyük bir şölenle yeni evlerini kendilerine teslim edeceğiz.
İmam nikahlıların resmi nikah masrafını belediye karşılayacak
Müracaat eden çiftlerin resmi nikah töreni, 8 Mart 2011 Salı günü Belediye Nikah Salonu'nda şölenle icra edilecek.” (CİHAN)
2010'un en iyi müzesi Panorama 1453
Otuz üç dalda verdiği 2010 Yılı Kültür Sanat Ödülleri'ni açıklayan ESKADER, İstanbul'un fethini görsel bir şölenle canlandıran ve açıldığı günden bu yana ziyaretçi rekorları kıran Panorama 1453 Tarih Müzesi'ni "Yılın En İyi Müzesi" seçti.
'Üsküdar'a Kadar Kastamonu Festivali' başlıyor
festival, 26 Aralık'ta Haldun Algaş Spor Kompleksi'nde yapılacak şölenle son bulacak. 'Üsküdar'a Kadar Kastamonu' adlı festivalde, Kastamonu'nun tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri, doğal oluşumları, endemik türleri, doğa sporları, yöresel tatları, sanayi ve sanayileşme gibi
200 yıllık batılılaşma serüveni kitap oldu
İstanbul ve özellikle de Beyoğlu'nun daha önce hiç yayınlanmamış fotoğraf kareleri eşliğinde görsel bir şölenle sunulan kitap; 'Öteki İstanbul', 'Beyoğlu'nun adı Pera iken' ve 'Beyoğlu'ndan Arta Kalan' başlıklarıyla üç bölüm halinde hazırlandı.
İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu İstanbulluları Hac yolculuğuna çıkarttı (Özel)
getirmek için yola çıkan Sürre Alayı geleneği Harbiye'de bulunan Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen konserle sanatseverlere görsel ve müzikal bir şölenle sunuldu. İstanbullular, Tarihi Türk Müziği Topluluğu tarafından icraa edilen müzik ve görsel sunumlarla Sürre Alayı'yla adeta Hac yolculuğuna çıkmış oldu.
Basketbolda yarının dev adamları İstanbul'da buluşuyor
31 Ekim günü yapılacak ödül töreniyle sona erecek şölenle; yıl boyunca basketbol eğitimi alan minik sporcuların maç tecrübesinin artması, takımdaşlık ve paylaşım duygusunun gelişmesi, yeni dostluklar kurması hedefleniyor.
Gürcistan'dan Türk işadamlarına çağrı: Gelin, 40 dolara 3 gün içinde şirketinizi kurun
kapanabildiğini, bunun iki ülke arasındaki ticareti olumsuz yönde etkilediğini dile getiren Lebanidze, Çıldır-Aktaş sınır kapısının ise 2011'de büyük bir şölenle bayram havasında açılacağını kaydetti.
Ramazan ayında dansöz oynatılması tepki çekti
Fethiye Belediyesi düzenlenen şölenle kendilerinin bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.
FIBA2010'nun resmi açılışı öncesi basın toplantısı düzenlenecek
2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nın 27 Ağustos'taki şölenle yapılacak resmi açılışından önce yarın saat 11.00'de Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu'nda bir basın toplantısı gerçekleştirilecek.
2010 FIBA Dünya Şampiyonası'na görkemli açılış
15"te Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenecek şölenle gerçekleştirilecek. Dünya basketbol devlerinin bir araya geleceği bu önemli organizasyonunun açılış gecesinin en büyük sürprizi ise dünyaca ünlü Cirque De Soleil olacak.
Kimse Yok Mu Derneği 87 çocuğu sünnet ettirdi
yıldır Kimse Yok Mu Derneği ile işbirliği içinde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını hem sağlıklı bir ortamda sünnet ettirdiklerini hem de düzenlenen şölenle çocukları ve ailelerini sevindirdiklerini belirten Belediye Başkanı Sadık Edis ise "Sosyal Belediyecilik anlayışımızın bir parçası olan toplu sünnet merasimini gerçekleştirmekten
Kepez Belediyesi 500 çocuğu ücretsiz sünnet ettirecek
Antalya'nın merkez ilçelerinden Kepez Belediyesi bu yıl ikincisini düzenleyeceği şölenle 500 çocuğu sünnet ettirecek. Kepez Belediyesi 10 Temmuz'da sünnet şöleni düzenleyecek.
Denizli'deki Türkçe Şöleni'ni binlerce kişi seyretti
Açılış konuşmasını yapan Servergazi Eğitim Kurumları Genel Müdürü Zeki Göçer, dünyanın her yerinde insanların mutlu olmak için çaba sarf ettiğini, bu şölenle çocukların biraraya gelerek mutluluğu elde ettiğini söyledi.
Vali Karaloğlu, eşiyle rafting yaptı
Karaloğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkenin en önemli doğa harikası olan ve köpük köpük görsel bir şölenle insanları kendisine hayran bırakan Kahnispi Şelalesi, bunun yanında Türkiye'nin en önemli çaylarından biri olan ve rafting sporuna ev sahipliği yapacak olan bu değerlerin
Eğitimdeki başarıyı öğrencilerin sanat yönünü öne çıkarmakta buldu
çerçevesinde düzenlemiş olduğu ilköğretim ve ortaöğretim okulları arasında yapılan şiir okuma yarışması Mozaik Belediyesi konferans salonunda düzenlenen şölenle yapıldı. Mart ayında toplam 95 okulun katıldığı şiir yarışmasının finaline, 6 ilköğretim ve 6 Lise katıldı.
Karacakurt, şölene hazırlanıyor
Kırşehir'de Karacakurt Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği şölenlerin üçüncüsüne hazırlanıyor. Çok sayıda sanatçının katılacağı organizasyonla, 16 Mayıs Pazar günü Güzyurdu Köyü'nde gerçekleştirilecek.
SunExpress, krizde yaptığı tasarrufla kurumsal kimliğini yeniledi
SunExpress, Boeing'den aldığı 6 adet 737–800 uçağı ve şirketin yeni kurumsal kimliğini temsil eden renkleri ve logosunu Antalya Havaalanı'nda düzenlediği bir şölenle tanıttı. Şölen öncesi basın toplantısında konuşan Schwaiger, SunExpress olarak Türk turizminin en çok tercih edilen hava yolu olmak ve yolculara daha fazla değeri sunmak için kurumsal
Londralılar türküye doydu
Salonu dolduranları coşturan sanatçı, Londra'ya gelirken tereddütlü olduğunu; ancak salona girdikten sonra gördüğü coşku karşısında, baharı karşılayan bu şölenle ilgili tereddütlerini unuttuğunu belirtti.
Talat: Çözüme giden yolda istikrar için yeniden cumhurbaşkanı adayıyım (Özel)
Lefkoşa'da bugün akşam Atatürk Spor Salonu'nda büyük bir şölenle Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayacak olan Talat, yeniden aday olma sürecini Cihan'a değerlendirdi. Kıbrıs konusunda bugüne kadar uluslararası arenada büyük bir sempati topladıklarına vurgu yapan Talat, "Kuzey Kıbrıs'ın bugün kazanımları varsa bu kazanımlar dış
KADEKON yönetimi Ordu Valisi Düzgün'ü ziyaret etti
Son günde onu bir şölenle taçlandırmayı hedefledik. Bu çerçevede Karadeniz illerini ziyaret ederek, kentlerin kendi potansiyellerini batı pazarına sunma imkanı sağlayacak olan bu projeden kentin valilerini, belediye başkanlarını, ticaret
Erzurum Cirit Sahası, 10 yıllığına Geleneksel Spor Dalları Federasyonu'na verildi
Geleneksel Türk Sporları'nı organize edeceklerini de söyleyen İstanbulluoğlu, 20 ülkenin katılacağı şölenle Türk oyunlarının ilkkez böyle görkemli oynanacağını sözlerine ekledi. İmza törenine Erzurum Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Çintimar da katıldı.
Barış ve Demokratik Çözüm Platformu, 'Kazlıçeşme Şöleni' için valiliğe başvurdu
DTP'nin içinde olduğu 34 örgüt olarak barış gruplarını İstanbul'da bir şölenle karşılamak istiyoruz. Bu karşılama katılım olarak büyüyor. Biz buna barış ve demokratik çözüm şöleni diyoruz. Lazca, Kürtçe, Türkçe, Arapça, Çerkezce şarkılar söyleyeceğiz.
Başkent'in Gençlik Parkı pazar günü açılıyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 30 Ağustos Pazar günü muhteşem bir şölenle hizmete açılacak olan Gençlik Parkı'nda açılış öncesi son hazırlıkları gözden geçirdi. Parkı baştan sona gezen ve yetkililerle birlikte incelemelerde bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, daha sonra Lunapark'a geçerek, vatandaşlarla sohbet
Ankara'da Gençlik Parkı açılacak, Ramazan'da 30 ayrı noktada Ramazan Çadırı kurulacak
eskiyen binaları yıkılarak yerlerine modern binalar inşa edilen ve daha da yeşillendirilen Gençlik Parkı, Meclis kararıyla 30 Ağustos Pazar günü düzenlenecek şölenle hizmete açılacak. BAŞKENT'TE RAMAZAN NOSTALJİSİ
İzmirli minikler Zafer Bayramı için yarışacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı şölenleri kapsamında miniklerin yarışacağı bir turnuva düzenliyor. Dört branşta yapılacak turnuva, 4 ile 30 Ağustos tarihleri arasında devam edecek.