sorunlar

Kahramanlı: Hedefimiz Süper Lig
Bunun için sezon başından bu yana ciddi çalışmalar yaptıklarını ancak maddi sıkıntılar başta olmak üzere bu süreçte çeşitli sorunlar da yaşadıklarını ifade eden Kahramanlı, bunlara çözüm üretebilmek için olağanüstü kongre kararı alarak yönetimi güçlendirdiklerini vurguladı.
Putin: Rusya’nın tek rakibi kendisi
MOSKOVA - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın tek rakibinin iç sorunlar ve sıkıntılar olduğunu söyledi.Rusya’nın Soçi kentinde 7 Şubat’ta başlayacak Kış Olimpiyatları ile ilgili Rus televizyonuna konuşan Putin, Olimpiyatların yapılacağı alanı kendisinin seçtiğini
Turizmci de kurdaki yüksek artıştan şikayetçi
Arada derede sorunlar var. Avrupa’da devam eden bunalım var. Bireylerin tatil için kendi ülkelerini tercih etmeleri kuvvetli ihtimal. Türkiye artık öyle bir yere geldi ki geri gidiş kolay değil.
Kendi kurduğu gazeteden atıldı
Ekonomik olarak zor günler geçiren ve iktidardaki Halk Partisi (PP) ile sorunlar yaşayan El Mundo gazetesini bünyesinde barındıran Unidad Editorial şirketinin yönetim kurulu, çareyi Ramirez’i görevden almakta buldu.
'Dövizdeki yangını söndürmek için doğru politikalar kullanıldı'
Türkiye’nin temel sorunun esasında bu fiyat değişikliklerine yol açan yapısal sorunlar olduğunun altını çizen Böke, konuyla ilgili olarak Cihan'a yaptığı değerlendirmede, Merkez Bankası’nın elinde ise daha ziyade yangını söndürecek araçlar bulunduğunu vurguladı.
Almanya'da Müslümanlara, kefenle defin izni verildi
Yasa değişikliğinin yeni sorunlar ortaya çıkaracağını düşünenler de var. İş güvenliği ve sağlığı gibi sebeplerden dolayı mezara girmenin yasak olmasından dolayı tabutsuz cenazeyi mezara yerleştirmenin zor olacağı iddiası bunların başında geliyor
Usame Nuceyfi: Onay alınmadan Irak bütçesinin sunulmasına tepki gösterdi
Nuceyfi, hükümet ile Bölgesel Kürt Yönetimi arasında çıkan sorunlar nedeniyle 2007 yılında tasarlanan petrol yasasının hala parlamentoda geçmediğine de dikkat çekti. Nuceyfi, Irak Parlamentosunun işlevliğinin ortadan kaldırılmak için bazı taraflar buna çaba serf ettiğini de iddia etti.
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Türkiye merkezli düşünürsek, sizce Türkiye'nin en acil sorunları neler ve nasıl çözümler öneriyorsunuz?Belki en acil sorunlar, şu anda da yine gündemdeki yerini koruyan ihtilaflar, iftiraklardır.
" Türkiye ile Azerbaycan arasındaki turizm potansiyeli yansıtılamıyor"
Toplantıda geçen sene turizm sezonunda karşılaşılan sorunlar ve 2014'le ilgili hedefler konuşuldu. Basına açıklamalarda bulunan turizm şirketi yöneticisi Habip Babayev ise Azerbaycanlıların Türkiye'deki turizm potansiyeli hakkında yeterince bilgi sahibi olmadıklarını
'Bir yatırımcı olarak kendimi Türkiye’de güvende hissetmemeye başladım'
Çünkü hem bölgede hem Türkiye'nin kendi iç politikasında yaşanan sorunlar ekonomiye zarar verebilir.” şeklinde konuştu. (CİHAN)
Gaziantepspor, Sergen Yalçın ile yola devam kararı aldı
GAZİANTEP - Gaziantepspor'un Antalya kampı bitmeden kulüpte yaşadığı sorunlar nedeniyle kamptan ayrılan Teknik Direktör Sergen Yalçın, Gaziantep’e dönüyor. Gaziantepspor Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, Sergen Yalçın’la yola devam kararı aldıklarını twitter adresinden açıkladı.
TÜSİAD Başkanı: Yeni HSYK kanun teklifinden büyük rahatsızlık duyduk
Böylelikle, kanun teklifi, bağımsızlığı zaten tartışmalı olan HSYK yapısına, yeni sorunlar ilave etmektedir." dedi. TÜSİAD'ın 44.
Sefin Dizayi : Bağdat bizimle uzlaşmaktan yana (Özel)
ERBİL - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Sözcüsü Sefin Dizayi, Bağdat ile aralarındaki sorunların çözümü konusunda olumlu izlenimler edindiğini söyledi. Kürt bölgesinin Türkiye'ye petrol satışını başlatması üzerine Bağdat ile Erbil arasındaki gerilim tırmanmıştı.
Rusya'nın Sesi radyosu, 17 Aralık süreci ve Türk-Rus ilişkilerini irdeledi
Şu anda, Irak, Suriye, İran ve tabii ki Suriye’yle ciddi sorunlar yaşıyor. “TÜRKİYE’NİN EN TEMEL HATASI, ARAP BAHARI”-Türkiye’nin Suriye politikasındaki değişiklikleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
"Kredi kartıyla taksitlendirmeye son verilmesi sektörü zor duruma düşürecek"
Sektörel sorunlar ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette komite taleplerini dile getiren 31. Meslek Komitesi'nden Meclis Üyesi Behlül Bayrak, BDDK tarafından telekomünikasyon sektöründe kredi kartı ile taksitlendirme uygulamasına son verildiğini benzer şekilde bilişim
Aziz Yıldırım: Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, şike davasını uydurdular
Türkiye'de bugün etnik sorunlar var, onlarla mücadele eden kişilere terörist denildi. Bu ülkede Genelkurmay başkanını terörden dolayı hapse koydular.- Bütün bu dosyaların arkasında Gülen mi var, böyle mi düşünüyorsunuz?
'Karabağ Meselesi; Nereden Nereye?' çalıştay başladı
Bunun için ise en güzel araç Ermeniler ve sorunlarıydı. Halka duyurulmadan olağanüstü hal ilan edildi ve sokaktaki 82 kişi Sovyet Rusya askerleri tarafından öldürüldü. Ancak Azerbaycan’ın bağımsızlık filizlerinden haberleri yoktu.
AK Parti'li Oktay Saral: Biz cemaate asla düşman değiliz
SORUNLAR HUKUKTAN AYRILMADAN ÇÖZÜLMELİBir takım sorunların var olduğunu, bu sorunların hukuk içerisinde hukuktan ayrılmadan çözülmesi gerektiğini söyleyen Oktay Saral, "Hiç kimseyi rencide etmeden, hiç kimseye
CPJ: Yolsuzlukla mücadelede demokratik araçlar kullanılmalı
Fikir özgürlüğü ve basın hürriyeti konusunda mevcut kanunların ciddi sorunlar teşkil ettiğine vurgu yapan Ognianova, "Hali hazırdaki yasalar, hükümetin ve diğer devlet organlarının basın hürriyetine kısıtlama yapabilmesine, özellikle de Terör ile Mücadele kanunuyla izin vermekte.
Bilic: Mevcut durumdan isimler çıkartmak daha önemli
Ayrıca ligin ilk yarısında stat ve sakatlıklarla ilgili sorunlar bizi zor duruma düşürdü. Fakat yinede ligde çok kötü bir durumda değiliz. Bizim sonuna kadar savaşan ve pes etmeyen bir yapımız var.
Nedim Türkmen: TFF'nin tekrar kararı doğru
Çünkü onların denetimlerinde büyük sorunlar yaşanıyor. Kulüplerin kendilerine özgü şirket modeli ile yönetilmesi gerekiyor. Kulüpler yeterli denetim mekanizmaları ile yönetilirse sorunlar ortadan kalkacaktır.
FIFA 2013 Altın Top 2. kez Cristiano Ronaldo'nun oldu
Portekizli yıldız ödülünü daha önce sorunlar yaşadığı FIFA Başkanı Sepp Blatter'in elinden aldı. Ronaldo'yu kendisi ile aynı ismi taşıyan küçük oğlu Cristiano da yanlız bırakmadı.Teşekkür konuşması yapan Ronaldo mutluluktan gözyaşlarına hakim olamadı.
Doğu Avrupa’dan alınan göç AB’nin işine yarıyor
BERLİN - Almanya’da fakir göçünün beraberinde getireceği sorunlar tartışmalarda öne çıkarken, tam tersini düşünenler de var. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) raporuna göre, Doğu Avrupa’dan alınan göç Avrupa Birliği’nin (AB) işine yarıyor.
El Pais: Erdoğan demokrasinin denge ağırlıklarını dinamitliyor
11 yıllık yönetimden sonra yürütmenin başı için aynı sorunlar en ciddi tehdit oluşturuyor.” ifadelerini kullandı."İDDİALARA CEVAP YERİNE SORUŞTURMAYA SABOTAJ"Erdoğan’ın iddialara cevap verme yerine soruşturmayı "sabote ettiğini" yazan İspanyol gazetesi, “Başbakan, kendi kaderiyle ülkesininkini karıştıran tüm otokratik
Galatasaray ile Fenerbahçeli kadın basketçiler yarın finalde karşılaşacak
Bazı sorunlar yaşadık. Ama özellikle yarı finalde iyi bir mücadele ortaya koyduk. Arka arkaya iki maç oynadığımız için takımımın oyuncularımızın toparlanması kolay olmayacak.
Muhalifler, Cenevre-2 Konferansı’nın ertelenmesini isteyecek
Suriye yönetimi ile muhaliflerin masaya oturacakları Cenevre-2 Konferansı hazırlıkları sürerken, kendi içinde sorunlar yaşayan muhalif koalisyonun, konferansın ileri bir tarihe ertelenmesini isteyeceği bildirildi.
Ünal Aysal: Rakiplerimizle yarışabilecek imkanlara sahibiz
Rakamsal sorunumuz yok; ama bazı teknik sorunlar var. Bu transferin de alternatifi var." (CİHAN)
2013-14 Teknik Adamlar Zirvesi başladı
Direktörlüğü tarafından, yürütülmekte olan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak ve tüm seviyelerde görev yapan teknik adamların yaşadıkları sorunlar ile çözüm önerilerini paylaşmak üzere 8-10 Ocak 2014 tarihleri arasında Antalya Titanic Deluxe Hotel Belek'te bir dizi toplantı düzenlendi.
2013-14 Teknik Adamlar Zirvesi başladı
Zirvede, yürütülmekte olan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak ve tüm seviyelerde görev yapan teknik adamların yaşadıkları sorunlar ile çözüm önerileri konuşulacak. (CİHAN)
Fatih Terim, teknik adamlarla bir araya geliyor
Direktörlüğü tarafından, yürütülmekte olan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak ve tüm seviyelerde görev yapan teknik adamların yaşadıkları sorunlar ile çözüm önerilerini paylaşmak üzere 8-10 Ocak 2014 tarihleri arasında Antalya Titanic Deluxe Hotel Belek'te bir dizi toplantı düzenlenmiştir.
EPDK Başkanı Köktaş'tan pahalı benzin yorumu
Konjonktürel bir takım davranışlar ile ileride bu sefer çok daha ciddi sorunlar ile karşılaşırız. Bu gün elektrik piyasasının arz sorunu yoktur. İletim sorunu yoktur, dağıtım sorunu yoktur.
'Fenerbahçe Avrupa'ya gidebilir, Beşiktaş'la UEFA'ya dava açabilirler'
/>"Gerçekten de, gündemde olan şekliyle yeniden yargılama söz konusu olursa Beşiktaş'ın ve Fenerbahçe'nin 'UEFA kararına zemin oluşturan sebeplerde ciddi sorunlar olduğu' noktasından hareketle yeni bir başvuruda bulunup, Avrupa kupalarından haksız bir şekilde men edilmiş olduklarını gerekçe göstererek UEFA'dan tazminat talebinde
Candır: Merkez, dövizi düşürmek için üst bantı yükseltecektir
Politik sorunlar zaten var. FED'de Ocak sonundaki beklentiler giderek düşüyor. Paranın daha da kesilmesi anlamına geliyor. Dışsal etkilerden dolayı Mart’ta bir kırılma olabilir.
TİM Başkanı’ndan tüketici kredisi uyarısı
Büyükekşi, “Dikkatli olmazsak büyümede sorunlar yaşayabiliriz. Aynı gelir seviyesindeki vatandaşa daha fazla tasarruf ettirmek bir dönem sonraki milli geliri düşürebilir. Hem tüketim üzerinde baskı kurup hem vergiler konusunda rasyonel adımlar atılmazsa Cumhuriyetin 100.
Hewlett-Packard, Almanya’da yüzlerce kişiyi işten çıkaracak
Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan teknoloji devi Hewlett-Packard, yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle dünya genelinde 34 bin kişiye çıkış verecek.ABD’li şirket özellikle Çinli Lenovo başta olmak üzere uzak doğulu rakipleriyle rekabet etmekte zorlanıyor.
Medical Park Antalyaspor'dan Dany ve Hleb açıklaması
Sedef'in rahatsızlanmasının büyük şansızlık olduğunu dile getiren Gencer, Sedef'in oynadığı stoper mevkisinde cezalı futbolcuların çokluğu nedeniyle ciddi sorunlar yaşadıklarını kaydetti.4 YABANCI OYUNCUYLA YOLLAR AYRILIYOR
Kasımpaşa'lı Sanharib Malki: 15 yaşına kadar sokakta oynadım
Başkan ve teknik direktör arasında da sorunlar vardı. Bunun ardından teknik direktör değişimi oldu 2010-2011 sezonunun başında yeni hoca Peter Maes beni takımında düşünmediğini ifade etti. Amatör kariyerimden o zamana kadar oynadığım kulüplerde hiçbir teknik direktörle sorun yaşamamıştım.
Almanya'da faturayı ödeyemeyen 322 bin abonenin elektriği kesildi
Mali sorunlar yaşayan bu evlere söz konusu gecikme zamları ortalama aylık 114 Euro olarak yansıdı.Enerji fiyatları karşılaştırma platformu Verivox tarafından yapılan araştırmaya göre, ülke genelinde enerji dağıtım hizmeti veren bin 100 şirketin üçte biri 2014’te
Ersun Yanal: Birileri istiyor diye yabancı kuralı değişmez
Rakiplerimiz çok güçlü, rakiplerimizin sezon başındaki profillerine ve yapılarına bakacak olursak onların hiçbir sorunları yokmuş gibiydi. Kazanılan kupalar vardı, yeni yapılanmalar vardı, seçilen yönetimler, hem Avrupa’da hem Türkiye’de başarı sloganlarıyla yola çıkılmıştı.
Türkiye Ziraatçılar Derneği'nden uyarı: Bakliyat mutfağı yakacak
ithalatı yapılması, piyasadaki mal kıtlığı ve stokçuluk nedeniyle zorunlu hale gelmiştir ancak uluslararası piyasalarda da bu yılki iklim koşulları nedeniyle sorunlar vardır. Bu ürünler, uluslararası piyasalarda da stokçuluk nedeniyle yüksek fiyattan satılmaktadır.
Almanya'da işi bırakan futbolcular borca batıyor
VdV Başkanı Baranowsky, “İlişkilerin dostluk temeline kurulu olduğunu düşünen futbolcular ise bu noktadan sonra psikolojik sorunlar yaşamaya başlıyor.” uyarısında bulundu.
Mehmet Özdilek: Ankara'da bize karşı favori yok
14 yıl hizmet verdiğim Beşiktaş'a karşı özel bir maça çıkacağını söyleyen Özdilek, "Beşiktaş sorunlar yaşasa da sonuçta Beşiktaş'tır. O yüzden çok dikKatli olmamız gerekiyor.
Perakende Kanunu TOBB ETÜ’de masaya yatırıldı
Sektörde birtakım sorunlar yaşandığını dile getiren Metin şöyle dedi: “İşletme açılışlarındaki bürokratik işlemler, ödeme sürelerine ilişkin yaşanan sıkıntılar, haksız rekabet ve pazar kaybı bu sorunların başında gelmektedir
Fikret Orman: Devre arasında gerekli takviyeleri yapacağız
Başkan Fikret Orman, Beşiktaş Kulübü ile Kasımpaşa Kulübü arasında yaşanan sorunlar hakkında ise şunları kaydetti: "Ben polemik yaratacak şeylere girmek istemiyorum. Bizim uslubumuzda hiçbir camiayı ufak görmek gibi bir durum yok.
Erivan, Türkiye’nin baraj inşaatının yasal olup olmadığını araştırıyor
Uzmanlara göre birkaç yıl sonra biz Ermenistan’ın Ağrı vadisinde sulama sistemiyle ilgili olarak ciddi sorunlar yaşayabiliriz.” dedi.Tigran Sarkisyan, konuyla ilgili uluslar arası sözleşmelerin incelenmesi gerektiğini kaydetti.
Davutoğlu, D-8 zirvesini değerlendirdi
Bir anlamda o gelmeden önce ikili ilişkiler, bölgesel sorunlar konusunda bir çok meseleyi ele aldık. Özellikle Afganistan’daki Bangladeş'teki Suriye’deki gelişmeler gündemimizin bir parçasıydı. Yine öyleden sonra da dışişleri bakanlığını fiilen yürütmekte olan başbakan başdanışmanı ve bu anlamda Sayın Navaz Şerif'e vekaleten dışişleri bakanlığını yürüten Sayın Sertaj
AB: Yargı sürecinin bağımsızlığı garanti altına alınmalı
Yolsuzlukla Mücadele Stratejisi’nin etkili uygulaması için kuvvetli siyasi iradeye ihtiyaç duyulduğu vurgulanmış, siyasi partilerin finansmanı konusunda sorunlar olduğuna dikkat çekilmişti. Siyasilerin ve kamu görevlilerinin mal varlıklarının tespitine yönelik düzenlemelerin kuvvetlendirilmesi talep edilmiş, “Yolsuzlukla mücadele davalarında tarafsızlık ilkesine
Büyük Koalisyon’un önündeki ‘büyük’ görevler
gelişmelerden Euro krizine, eğitim sistemindeki fırsat eşitsizliğinin kaldırılmasından yenilenebilir enerjiye geçiş ve demografik değişimin beraberinde getirdiği sorunlarına kadar birçok çözüm bekleyen alanlarda adımlar atılması gerekiyor.
Rus turistler 4,3 milyonla tarihi rekor kırıyor, hedef alternatif turizm
artışın sağlanmasında alternatif turizm, yüksek hizmet kalitesinin makul fiyata verilmesi, paket turlar, coğrafi yakınlık ve rakip destinasyonlarda yaşanan sorunlar yer alıyor.Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliği görevine başlayan Alper Özkan, Cihan Haber Ajansı’na(Cihan) turizm sektörünün Rusya ayağında elde
BM: Suriye'deki çatışmalar hayallerimizin ötesinde oldu
Ancak seneler geçtikçe sorunlar da arttı. Bugün Suriye, Orta Afrika Cumhuriyeti, Mali gibi bir çok sorunlu alan var.’’ şeklinde konuştu.