sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu

Evlatlıklarını mahkeme kararıyla geri veren çift: Yıkıldık, evde ağlıyoruz
Aile, bunun için 2006 yılında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na başvurdu. Mutlu haber, 3 yıl sonra geldi. Kocaeli Kassel Çocuk Yuvası'ndan, biyolojik anne ve babanın evlatlık olarak vermeyi kabul ettiği, 3 aylık kız çocuğu Yılıdırım ailesine verildi.
Evlatlık aldıkları bebek 4 yaşına geldiğinde biyolojik aile geri aldı
Aile, bunun için 2006 yılında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na başvurdu. Mutlu haber, 3 yıl sonra geldi. Kocaeli Kassel Çocuk Yuvası’ndan, biyolojik anne ve babanın evlatlık olarak vermeyi kabul ettiği, 3 aylık kız çocuğu Yılıdırım ailesine verildi.
Kurban derilerinin toplanmasına ilişkin yönetmelik değişikliği yapıldı
faaliyetler sırasında yapılacak harcama ve elde edilecek gelirlerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Türk Hava Kurumu, Türkiye Kızılay Derneği, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Türkiye Diyanet Vakfı arasında paylaşılmasına ait esas ve usulleri kapsar" maddesi yürürlükten kaldırıldı.
Müezzinoğlu: Hakimlere sağlıkta şiddete başvuranı tutuklama yetkisi verilecek
Sağlık Bakanlığı çatısı altında çalışmakla birlikte ÇİM’in yapısında; Adalet Bakanlığı (Cumhuriyet Savcılığı), Milli Eğitim Bakanlığı, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK), Kolluk kuvvetleri (Çocuk polisi ve Jandarma) ve Baro yer alıyor.
SBS ve PYSB’de başvuruların eksiksiz olmasından okul müdürlüğü sorumlu olacak
2828 Sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu ile 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamına giren öğrencilerden sınav ücreti alınmayacak.SBS başvurusunu yapan ve PYBS başvurusunda bulunmak isteyen 8.
Diyarbakırlı kursiyerler, aile danışmanlığı sertifikasını aldı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Aile Danışmanlığı Merkezleri’nde, Özel Aile Danışmanlığı Merkezleri’nde, hastanelerde, belediyelerin ilgili birimlerinde aile danışmanlığı hizmetlerinin verilebilmesi için en az
Huzurevi yaşlılarına evde bakım hizmeti
Merzifon Belediyesi ve Acze Düşenler Derneği'nce yaptırılan ve ihtiyaçları karşılanan huzurevi, geçtiğimiz yıl imzalanan protokolle Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na devredildi. İki ayrı binadan oluşan huzurevi, daha kaliteli hizmet sunulabilmesi için tadilata alındı.
Sivas Sevgi Evleri'nde kurban heyecanı yaşandı
SİVAS - Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme kurumu SHÇEK’e bağlı Sivas Sevgi Evleri'nde barınan çocuklar kurban heyecanı yaşadı. Kılavuz Mahallesi'nde yaptırılan Sevgi Evleri adı verilen villalarda kalan çocuklar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer Yıldırım ile birlikte kurbanı yaşadı.
Trabzonsporlu futbolcular, sevgi evlerindeki gençleri ziyaret etti
TRABZON - Trabzonsporlu futbolcular, Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı yurt ve evlerde kalan çocuk ve gençleri kapsayan "Bordo Mavi Kalpler Büyüyor" projesi kapsamında sevgi evlerinde kalan çocuklarla bir araya
Bordo Mavi Kalpler projesi büyüyor
Trabzon'da Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı yurt ve evlerde kalan çocuk ve gençleri kapsayan ve geçtiğimiz yıl başarıyla gerçekleştirilen proje, bu yıl da “Bordo Mavi Kalpler Büyüyor” adıyla sürdürülecek.
28 Şubat, görme engelli bayan avukatın hayatını kararttı
Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK)'nun açtığı sınavı birincilikle kazanmış. Hizmet için eğitim sınavından 100 ve 87 notlarını almasına rağmen başörtüsü nedeniyle, 'hukuk müşavirliği' görevine geçmeyi beklerken, 657 Sayılı Yasa'nın 56'ncı
Seyircisiz maçlara alınacak kadın ve çocuk seyirciler ile ilgili açıklama
5- Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesinde bulunan veya denetiminde olan sosyal amaçlı çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtları kanalı ile müsabakalara getirilmek istenen 01.01.2000 tarihinde veya daha sonra doğmuş çocuklar için, Yurt Müdürlükleri tarafından Valiliklerden izin alınması gerekmektedir.
Aile danışmanları sertifikalarını aldı
Mehmet Ali Kuş, yeni düzenleme ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürcülüğü bünyesinde bulunan Aile Danışmanlığı Merkezleri ile Özel Aile Danışmanlığı Merkezleri’nde, hastanelerde, belediyelerin ilgili birimlerinde aile
Çocuk Esirgeme Kurumu çocukları, hayvanlarla vakit geçirdi
BURSA - Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan 25 çocuk, sahipsiz hayvanların kaldığı barınakta köpeklerle vakit geçirdi. Osmangazi Belediyesi’ne bağlı Hamitler Mahallesi’nde hizmet veren Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Yurtları’nda
Korunmaya muhtaç çocuklar istihdam edilecek
Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından bakılan ve korunan çocuklardan Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul ve kurumlarda çalıştırılmak üzere ilköğretim ya da ortaokul mezunları için 12.
Kamu kurumlarına hizmetli alınacak
Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen listede adı soyadı bulunmayanların müracaat ise kesinlikle kabul edilmeyecek. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilen listede ismi bulunan 85 kişi, 5 Ağustos 2012
Kampa alınan dezavantajlı öğrencilere sertifika verildi
öğrenci, 30’u dar gelirli aile çocuğu, 5’i Van depremi sebebiyle Çanakkale’ye göç etmiş ailelerin çocukları, 22’si yatılı ilköğretim bölge okullarıyla Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu yurtlarında kalan çocuklar ve 13’ü Roman öğrenci olmak üzere toplam 80 öğrencinin bulunduğu projenin sertifika törenine Milletvekili Mehmet Daniş, Çanakkale Vali
Emekli öğretmenler, korunmaya muhtaç çocuklar için ders anlattı
ERZURUM - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrunnisa Gül'ün, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK)’na bağlı çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtlarındaki çocuk ve gençleri gönüllü emekli öğretmenlerle buluşturmayı amaçlayan “Emekliyiz Gönüllüyüz”
N.Ç. davasında yine karar çıkmadı
’yi savunan İHD avukatlarından Reyhan Yalçındağ, Eren Keskin ve Erdal Kuzu’dan kimse katılmazken, sadece Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK)’nun hukuk müşaviri katıldı. Mardin 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen duruşmada daha önceki duruşmalara mazeretsiz katılmayıp ifade vermeyen 19 kişiden 17'si ifade verdi.
Süleyman Şah Üniversitesi öğrencileri kimsesiz çocukları sevindirdi
İSTANBUL - "30 Çocuk - 3 Saat" sloganıyla yola çıkan Süleyman Şah Üniversitesi öğrencilerinin girişimleriyle Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan 30 çocuk, Kartal Hayriye Dumankaya Yerleşkesi’ne davet edildi.
Trabzonspor, Galatasaray maçı hazırlıklarına başladı
Trabzonspor, idman öncesi Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu yurtlarında kalan çocuklarla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Teknik direktör Şenol Güneş ve futbolcular, tesislere gelen çocuklarla yakından ilgilendi.
14 yaşındaki kıza cinsel istismardan 6 kişi tutuklandı
ailesinin yanından alınarak Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na ait bir yurda yerleştirildi. (CİHAN)
Lise öğrencisine cinsel istismar iddiasıyla 9 kişi tutuklandı
Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK)'nca görevlendirilen sosyal hizmet uzmanı, istismara uğradığı ileri sürülen kız ve ailesiyle görüştü. (CİHAN)
Alperenler, Çanakkale ve Muhsin Yazıcıoğlu fotoğraf sergisi açtı
Serginin açılışını, BBP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karabacak, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürü Adnan İpekdal ile Alperen Ocakları Samsun İl Başkanı Coşkun Arslan yaptı. Açılışın ardından davetliler, sergiyi gezerek fotoğrafları tek tek inceledi.
Huzurevi sakinleri kışın vakitlerini bilardo oynayarak değerlendiriyor
YOZGAT - Yozgat Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Alparslan Türkeş Huzurevi'nde kalan 80’lik dedeler, vakitlerini kitap okuyarak ve bilardo oynayarak değerlendiriyor. Dedeler, bilardoda iddialı olduklarını ve kendilerini yenebilecek rakip bulamadıklarını belirtiyor.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Pala, kimsesiz çocukları ağırladı
BURSA - Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı Bursa Çocuk ve Gençlik Merkezi’ndeki çocukları ağırladı. Bursa Kent Konseyi ofislerinde gerçekleşen ziyarette konuşan Bursa Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdür Vekili Hüseyin Akti, örnek ve başarılı çalışmalarından ötürü
TFF'den kadın ve çocuk seyirciler ile ilgili açıklama
5- Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesinde bulunan veya denetiminde olan sosyal amaçlı çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtları kanalı ile müsabakalara getirilmek istenen 01.01.2000 tarihinde veya daha sonra doğmuş çocuklar için, Yurt Müdürlükleri tarafından Valiliklerden izin alınması gerekmektedir.
Kimsesiz çocuklar artık apartman kültürüyle büyüyor
KAYSERİ - Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SÇHEK), 2005 yılından beri, çeşitli nedenlerle çocuk yuvasına bırakılan çocukları yurtlarda değil apartman kültürü alarak evlerde yetiştiriyor.
Doktorların dikkati minik kıza yapılan tecavüz ve işkenceyi ortaya çıkardı
Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na verilirken, en küçük kardeşin babası tarafından götürüldüğü ifade edildi. Çocukların anne ve babasının nerede olduğu konusunda bilgi edinilemedi.
Afyonkarahisar’a TOKİ’den turistik kültür kompleksi
37 kütüphane, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu için ise 24 sevgi evi, 19 engelsiz yaşam merkezi inşa edildi. (CİHAN)
Vali Aksoy, yeni yıl kutlamasında yaşlıları ve yuvada kalan çocukları unutmadı
SAMSUN - Samsun Valisi Hüseyin Aksoy eşi Hülya Aksoy’la birlikte Huzurevi Bakım Rehabilitasyon Merkezi ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı Süleyman Yançatoral Çocuk Yuvası'ndaki yeni yıl eğlence programlarına katıldı.
11 ilde Cuma hutbesi işaret diline çevriliyor, uygulama yaygınlaştırılacak
Milli Eğitim Bakanlığı, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ve duyma engelli dernekleri ile işbirliği yapan Diyanet, işaret dilini bilen eğitimci ve dernek üyelerinden yardım alarak hutbeleri işaret diline çevirmeye başladı.
Muğla’da İş-Kur'a ulaşmak daha da kolaylaşıyor
ilçe ve belde belediyesinin 45’i Muğla, Fethiye ve Milas ticaret ve sanayi odaları, 12 ilçemizde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları, İl Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ve Muğla Üniversitesi olmak üzere toplam 62 kamu kurum ve kuruluşla yapılan protokollerle hizmet veriyoruz.
Türkiye’nin ilk termal huzurevinde yaşlılar dönüşümlü tedavi görecek
Balkanlıoğlu, Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından Hüdai Kaplıcası’nda bulunan arsaya TOKİ tarafından yapılan huzurevinin önümüzdeki aylar içersinde hizmete açılmasının planlandığını belirtti.
"0-18 yaş arası herkes çocuktur, yetişkin muamelesi yapmayın"
Bursa Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Sevgi Köyü Toplum Merkezi görevlilerinden Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı Deniz Solak, 0–18 yaş arası herkesin kanun önünde de çocuk sayıldığına işaret etti.
Terk edilen bebek, 4 günde evlatlık olarak verildi
Bulunduktan sonra Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde tedavi edilen, sonrasında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK)'na bağlı Dostluk Çocuk Yuvası'na yerleştirilen isimsiz bebeğin kimliği devlet tarafından çıkartıldı.
Engelliler hayata sporla bağlanıyor
NİĞDE - Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı Niğde Altunhisar Rehabilitasyon Merkezi'nde barınan kimsesiz ve geçmişte travma geçirmiş engelli kadınların, sosyalleşmesi için futsal takımı kuruldu.
Yetiştirme yurdu öğrencilerine ilahi konseri verildi
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan öğrencilere ilahi konserine İl Müftüsü Faruk Arvas, müdür vekili Gökhan Merakçı, Yurt Müdüresi Şengül Yılmaz, öğrenci ve görevliler katıldı.
Trabzonspor, kimsesiz çocukları unutmadı
TRABZON - Trabzonspor Kulübü, Trabzon’da Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) yurtlarında kalan çocuklar için “Bordo-Mavi Kalpler Projesi” başlattı. Bordo-mavili takımın kaleci antrenörü Alper Boğuşlu ve takım kaptanı kaleci Tolga Zengin öncülüğünde başlatılan projenin tanıtımı yapıldı.
Samsun’a iki ayrı İzcilik ve Gençlik Kent Merkezi yapılacak
Olimpik yüzme havuzu da Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesindeki arsaların uygun olan bölümünde imar çalışması yapıldıktan sonra bu sahada Samsun’a kazandıracağız." bilgisini verdi.
2 bin 200 yurt çocuğu, Çocuk Evleri ile artık çok mutlu
SAKARYA - Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, 2006 yılında başlattığı Çocuk Evleri Projesi ile yurt çocuklarının hayatını değiştirdi. Bu yıl itibariyle 2 bin 200 çocuk yurdun soğuk ortamından sıcak ev ve sevgi ortamına kavuştu.
Huzurevinde bayram heyecanı
Ülke genelindeki toplam 260 huzurevinin 77`si Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK)'na, 21`i belediyelere, 35`i dernek ve vakıflara, 6`sı ise diğer bakanlıklara bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyor.
Depremzede 29 çocuk bayramı Manavgat'ta geçirecek
ANTALYA - Van Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK)'ndan 29 çocuk ile 11 görevli, Kurban Bayramı'nı Antlaya'nın Manavgat ilçesinde geçirecek. Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) öncülüğünde, depremzede çocukların Titreyengöl'de bir otele yerleştirildiğini söyledi.
Kütahya polisinden çocuklara 3 boyutlu sinama keyfi
Polisevi Çok Amaçlı Salon'da, Kütahya Valiliği Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Sevgi Evlerinde kalan çocuklar, kamu personeli ve çocukları, Osmangazi Mahallesi Pınar Spor oyuncuları minikler grubu katıldı.
Kütahya'da bir kadın eşi tarafından darp edildi
Döndü Yılmaz'ın Kütahya Valiliği Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kadın Sığınma evinde 10 gün kaldıktan sonra tekrar eşi ile biraraya geldiği belirtildi. Eşi tarafından sürekli şiddete uğrayan Döndü Yenilmez, kaçarak evlendiği için babaevi yerine kayınpederinin evine döndü.
Eğitim Bir Sen'in Gaziantep Şubesi'nce hazırlanan kitapçığa tepki
" ifadelerine yer verilen açıklamada, "Korunmaya, bakıma veya yardıma muhtaç olan çocuklar sosyal devlet olmanın gereği olarak 2828 Sayılı Kanun (Sosyal Hizmetler Ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu) ile devlet tarafından koruma altına alınmış, aynı kanuna 25.
Stajyer sosyal hizmet uzmanları sahaya iniyor
Stajyerler, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Çankaya Kaymakamlığı, belediyeler, muhtarlıklar ve sivil toplum kuruluşları gibi mercilerle ailelerin direk temas etmesini ve hizmete ulaşımların kolaylaştırılmasına yardımcı olacak.
Kocası tarafından boğazı kesilerek öldürüldü
Ferdane Çöl, bakmakta zorlandığı için Ali Çöl'ü ve ilk evliliğinden 3 çocuğunu Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) yerleştirdi. Sedat Çöl, yaklaşık iki aydır yalnız yaşayan Ferdane Çöl ile barışmak için eve geldi.
Bakan Fatma Şahin: SHÇEK yurdun kalan çocuklarımız özel okullarda okuyacak
ANTALYA - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, toplam eğitim kalitesini yükseltmek için Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu(SHÇEK)’nda kalan çocuklara özel okullarda eğitim verileceğini söyledi.
Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Gözgeç: Mevcut sistem iflas etmiştir
Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesindeki çocuklardan, boksa yetenekli olanları, kuracağımız okula alacağız. Sayın Bakanımız ile yapacağımız görüşmeler sonrasında, biran önce projenin altını doldurmak ve hayata geçirmek istiyoruz.