şövalyesi

Moldova Başbakanı Leanca, Bozdağ aracılığıyla Erdoğan'dan kılıç talep etti
Bir zamanlar Türk orduları ile savaşa girme cesaretini gösterdiğinden dolayı Katolik Avrupa tarafından kendisine "Hıristiyanlığın şövalyesi" unvanı verilen Boğdan Beyi Büyük Stefan, 1517'de ölüm döşeğinde evlatlarına şu vasiyeti bırakır: "Belki de yakında himayeye muhtaç olacaksınız.
'Çocuklar, şövalye olup Turgut Reisi öldürüyor ve oyunu kazanıyor'
Jean şövalyesi oluyorlar. Burada çocukların karşısında bir düşman var. O düşman ise bir kahraman oluyor. Türk denizcilik tarihinin en önemli isimlerinden biri olan ve Malta'da 83 yaşında şehit olan Turgut Reis de var.
Erdoğan'ın hediye ettiği kılıç Moldova'da sevinçle karşılandı
Bir zamanlar Türk orduları ile savaşa girme cesaretini gösterdiğinden dolayı Katolik Avrupa tarafından kendisine “Hıristiyanlığın şövalyesi” unvanı verilen Boğdan Beyi Büyük Stefan, 1517’de ölüm döşeğinde evlatlarına şu vasiyeti bırakır: “Belki de yakında himayeye muhtaç olacaksınız.
Colorado’daki facia geride yürek burkan hikayeler bıraktı
Batman serisinin son yapımı olan ‘‘Karanlıklar Şövalyesi’nin Yükselişi’’ isimli filmin gösteriminde yaşanılan silahlı baskında hayatını kaybedenler içinde Veronica en genci idi. Henüz 6 yaşında olan Veronica için ailesi ve yakınları cenaze merasimini bekletmeyi planlarken, talihsiz annenin komadan çıkması umud ediliyor.
Norveç, katliamın yıldönümünde ölenleri anıyor
Katliamın arkasından yakalanan ve kendisini Haçlı Şövalyesi olarak gören Norveçli zanlı, polisteki ifadesinde tek başına hareket ettiğini söylemişti. Breivik, mahkemedeki savunmasında katliamı Norveç’i ele geçirmek isteyen Müslümanları durdurmak için gerçekleştirdiğini iddia etmişti.
Hollanda'da Türk eğitimciye şövalye unvanı
ROTTERDAM - Hollanda'da gönüllü eğitim çalışmalarıyla tanınan Türk asıllı Bekir Cebeci'ye Kraliyeti Şövalyesi nişanı takıldı.Rotterdam Belediyesi Başkanı Ahmed Aboutaleb, şövalye unvanı alan 17 kişi arasında bulunan Bekir Cebeci'nin, 30 yıldır göçmenlerin çıkarlarını savunup eşit haklar
Norveç'teki saldırıların zanlısı, silahlı bir örgüte bağlı olduğunu söyledi
Haberde, Breivik'in saldırıları tek başına yaptığını söylemesine rağmen "kendisinin bu örgütün bir temsilcisi ve şövalyesi olduğunu" ifade ettiği belirtildi. Haberde, Breivik'in örgütü 'Hıristiyan silahlı bir örgüt' olarak tanımladığı iddia edildi.
Yeşilçay: Türkler Avrupa'da yalnızca dansöz ve dönerle değil müzikle de tanınıyor
"Armida Operası'nın konusu ise özetle şöyle; Rinaldo, Franken Kontu ve Haçlı Seferi şövalyesi Balduin von Boulogne refakatinde Doğu'ya gelir. Eski bir şehir olan Edessa (Şanlıurfa) fethedildikten sonra ihtiraslarını sonuna kadar yaşar ta ki zehirli bir ok tarafından aniden durdurulup kendisini Armida ve onun derviş
saat 24'den sonra servis edilecek Yeşilçay: Türkler Avrupa'da yalnızca dansöz ve dönerle değil müzikle de tanınıyor
” Armida Operası’nın konusu ise özetle şöyle; Rinaldo, Franken Kontu ve Haçlı Seferi şövalyesi Balduin von Boulogne refakatinde Doğu’ya gelir. Eski bir şehir olan Edessa (Şanlıurfa) fethedildikten sonra ihtiraslarını sonuna kadar yaşar ta ki zehirli bir ok tarafından aniden durdurulup kendisini Armida ve onun derviş
Jean-Bernard Pommier, 7. Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali'nde
Anayurdu Fransa, sanatçıya Ulusal Değerler Birliği görevlisi payesini ve Légion d'Honneur şövalyesi unvanını layık gördü. Sanatçı, 2008-09 yıllarında, Londra'daki Beethoven'ın piyano sonatlarının tamamını içeren performansları ile büyük başarı yakaladı.
Çorumlu avukatlar: Anayasa Mahkemesi rejim şövalyesi izlenimi veriyor
Zira nitelikli çoğunluk ile kabul edilen bir değişikliğin esastan iptal edilmesi ile birlikte insanlarda artık bu kurumun bir rejim şövalyesi olduğu izlenimi uyanmıştır. Yapması gereken sadece şekil denetimi iken konunun esasına girmemelidir.
Berlin Uluslararası Film Festivali'nde 'Altın Ayı' bugün sahibini bulacak
Fatih Akın ayrıca Fransa Kültür Bakanlığı tarafından 'sanat ve edebiyat şövalyesi ödülü' (Chevalier des Arts et des Lettres) ile onurlandırıldı. Ödülü, festival için Berlin'de bulunan Fransa Kültür Bakanı Frederic Mitterrand, Fransa Büyükelçiliğinde düzenlenen törenle Akın'a takdim etti.
Amerikalılar Bodrum'u çöl yaptı
Tapınak Şövalyeleri'yle ilgili kitaplarıyla tanınan Raymond Khoury'nin bir eserinden uyarlanan, ABD-Kanada ortak yapımı 'The Last Templar (Son Tapınak Şövalyesi)' isimli filmde, Bodrum olarak tanıtılan yerde uçsuz bucaksız çöller, develer ve Afrika tarzı evlerden başka bir şey görülmüyor.
Filiz Eczacıbaşı'na İtalyan Dayanışma Yıldızı Şövalyesi ünvanı verildi
Eğitim Vakfı (İKSEV) Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper'e İtalyan Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano'nun takdir ettiği 'İtalyan Dayanışma Yıldızı Şövalyesi' ünvanı, törenle verildi. İzmir Müzik Müzesi'nde düzenlenen törende İtalyan Dayanışma Yıldızı Şövalyesi Riyakat Nişanı'nı takdim eden İzmir İtalyan Konsolosu Simon Carta, Filiz Eczacıbaşı