sulakyurt

Üzerine ağaç devrilen kadın öldü
KIRIKKALE - Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde üzerine kavak ağacı devrilen kadın hayatını kaybetti.Olay, ilçeye bağlı Çevrimli köyünde meydana geldi.
"Türkiye'nin ayağındaki prangayı çözmek için bütün gayretimizi gösteriyoruz"
Kırıkkale’deki Balışeyh, Sulakyurt ve Delice ilçelerinde ziyaretlerde bulunan Atalay, vatandaşların sorunlarını dinledi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Gerek Suriye, Suriye'nin kuzeyindeki gelişmeler, gerekse bizim terörü bitirme yönündeki çözüm süreci çalışmalarımız, bütün bunlarda tek
Kavun üreticileri zararlı ve hastalıklara karşı uyarıldı
KIRIKKALE - Kırıkkale’de kavun üreticiliği yapan Sulakyurt ve Delice ilçelerindeki çiftçiler, hastalık ve zararlılar hakkında bilgilendirdi. İlde toplam 382 bin 320 dekarda kavun ekiliyor.
AHİKA, köylere 542 bin lira destek verdi
Çelebi ilçesine bağlı Karabucak köyü, Delice ilçesine bağlı Çongar ve Şahçalı köyü, Keskin ilçesine bağlı Armutlu, Cabatobası ve Eskialibudak köyü ile Sulakyurt ilçesine bağlı Sarımbeyli ve Yeşilyazı köyü.
Kırıkkale'de kaza: 1 ölü
KIRIKKALE - Kırıkkale Sulakyurt ilçesinde Hasan Öztürk (47) ve Seyfi Bayındır (47) bulunduğu araç, cenaze dönüşünde virajı alamayarak kaza yaptı. Kaza sonrasında Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırılan Öztürk, yolda yaşamını yitirdi.
Kırıkkale’de minibüste Osmanlı kılıcı bulundu
Balışeyh ilçe jandarma ekipleri, Kırıkkale'den Sulakyurt ilçesine giden minibüsü, Balışeyh'in Kulaksız beldesi yakınlarında durdurdu. Yolcu minibüsünde yapılan aramada, yolculardan G.
Sulakyurt Belediye Başkanı trafik kazası geçirdi
KIRIKKALE - Kırıkkale’nin AK Partili Sulakyurt Belediye Başkanı Ali Şahin kaza geçirdi. Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’ne kaldırılan Başkan Şahin'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Aile Sosyal Destek Programı kapsamında 14 bin ailenin kapısını çalındı
Keskin, Karakeçili, Balışeyh ve Sulakyurt ilçeleri, belde ve köylerinde pilot uygulama çalışmaları yürütülmüştür. İl merkezinde yürütülen çalışmalar alan taraması yöntemi ile bütün haneleri ziyaret ederek; ilçe, belde ve köylerdeki çalışmalar ise sorun olduğu tespit edilen hanelere ziyarette
Mehmetçiğe kalorifer ateşçiliği kursu
KIRIKKALE - Kırıkkale Sulakyurt Halk Eğitim Merkezi tarafından İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı’nda vatani vazifesini yapan Mehmetçik için kalorifer ateşçiliği kursu başlatıldı. Açılan kurs sayesinde askerler, burada hem vatani görevini yapıyor, hem de bir meslek öğrenmiş oluyor.
Kırıkkale’de 12 belediye kapanacak
bağlı Karaahmetli, Balışeyh ilçesine bağlı Koçubaba ve Kulaksız, Delice ilçesine bağlı Büyükavşar ve Büyükyağlı, Keskin ilçesine bağlı Konur ve Köprüköy, Sulakyurt ilçesine bağlı Güzelyurt ve Hamzalı, Yahşihan ilçesine bağlı Irmak ve Kılıçlar ile Kırıkkale merkeze bağlı Hasandede belediyesi kapanacak.
Tunceli'ye atanan Vali Güner, veda ziyaretleri yapıyor
Balışeyh, Sulakyurt, Delice ve Yahşihan ilçelerini ziyaret eden Vali Hakan Yusuf Güner, devlette hizmetin bitmeyeceğini ve bu görevin bir bayrak yarışı olduğunu söyledi. Güner, "Kamu görevi bir bayrak yarışı, bu bayrağı benden sonraki bürokratların daha ileriye taşıyacağını düşünüyorum.
Kırıkkale'de çobanların kavgası kanlı bitti: 1ölü
KIRIKKALE - Kırıkkale'de aralarında husumet bulunan 2 köy çobanı arasında çıkan tartışma kanlı bitti. Olay, Kırıkkale'nin Sulakyurt İlçesi'ne bağlı Anbardere Köyü'nde meydana geldi.
Kırıkkale’de 20 belediyeye 499 bin lira hibe ödenek
Kırıkkale'nin ilçe ve belde belediyelerinin aldığı hibe paralar şu şekilde: Bahşılı ilçesi 94 bin, Karakeçili, Balışeyh, Delice, Çelebi, Sulakyurt ilçeleri ile Büyükyağlı, Çerikli, Konur, Köprüköy, Güzelyurt, Hamzalı, Büyükafşar, Kulaksız, Koçubaba, Karaahmetli, Hasandede, Hacılar, Kılıçlar ve Irmak beldeleri
Kırıkkale’de traktör devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
KIRIKKALE - Kırıkkale'deki traktör kazasında bir adam yaşamını yitirdi, oğlu ise yaralandı.Sulakyurt ilçesine bağlı Ayvatlı köyünde, Bahattin Biçer (46) ve oğlu Tuğrul Biçer (14), tarlasında çalıştıktan sonra eve dönmek için yola çıktı.
Vali Güner: 3 yılda 350 kamu yatırımı bitirildi
Sulakyurt ilçemiz, tarihinde en büyük devlet yatırımı olan 26 bin dönüm sulama alanına sahip olacak. Barajın Aralık 2014 tarihinde hizmete açılması planlanmaktadır.
2 bin 600 dekarlık alanı sulayacak Sulakyurt Barajı'nın temeli atıldı
KIRIKKALE - Kırıkkale’de inşaa edilecek Sulakyurt Barajı'nın temeli, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun katıldığı törenle atıldı. Kırıkkale'de 2 bin 600 dekarlık alanın sulanmasını sağlayacak olan baraj, 2014 yılının sonunda hizmete başlayacak.
Kırıkkale’de 2 bin yıllık mezar bulundu
Balışeyh ile Sulakyurt ilçeleri sınırında bulunan Seydintepe Tümülüsü adı verilen bölgede Anadolu Medeniyetleri Müzesi Müdürlüğü, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun kararı ile kazı çalışmasına aralıksız devam ediliyor
Güçbirliği Platformu, Kırıkkale suları için bir araya geldi
yapılan toplantıda, Kırıkkale merkezdeki sel ve dere yataklarının düzenlenmesi ve estetik hale getirilmesi, Kızılırmak çevre düzenlemesi ve ıslahı, Keskin ve Sulakyurt, Balışeyh ilçelerindeki baraj inşaatları, sulama ve enerji konuları çalışıldı.
Atalay: 4. dönem milletvekilliği için çalışmamız yok
Sulakyurt Barajı’nın ihalesinin yapıldığını açıklayan Milletvekili Ramazan Can da, barajın Sulakyurt ilçesinin ekonomisine katısı olacağını söyledi. Kırıkkale’nin teşvik konusunda aslında 3.
150 oğlak bir haftada telef oldu, üreticiyi bulaşıcı hastalık korkusu sardı
KIRIKKALE - Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesine bağlı Deredüzü köyünde hayvancılık yapan İbrahim Cesur’a ait 150 oğlak, henüz belirlenemeyen bir nedenden ötürü 7 gün arayla telef oldu. Veterinerlerin teşhis koyamadığı oğlak ölümlerinin insan sağlığına olumsuz etkileri olduğunu belirten Cesur, yetkililerden yardım istedi.
Dosteller'den engelli çocuklara yardım
KIRIKKALE - Kırıkkale Dosteller Öğrencileri Destekleme ve Yardımlaşma Derneği tarafından Sulakyurt’ta yaşayan 33 engelli çocuğa Adana Dosteller Derneği tarafından gönderilen giysi ve ayakkabılar dağıtıldı.
Kırşehir'de dolandırıcılık operasyonu: 6 gözaltı
KIRIKKALE - Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde 2 ayrı yerleşim birimine yapılan eş zamanlı operasyonda dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 6 kişi gözaltına alındı. Yozgat'ta dolandırıcılık ve sahtecilik suçlarından aranan şüphelileri takibe alan polis, Sulakyurt ilçe merkezi ile Yeşilyazı köyüne eş zamanlı operasyon düzenledi
Vali Güner, vatandaşların şikayetleri dinledi
KIRIKKALE - Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesine giden Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, hem vatandaşların sorunlarını dinledi hem de geçen yıl kayda alınan şikayetlerin yerine getirilip getirilmediğini kontrol etti.
Balıkesir Vali Yardımcısı Şahin göreve başladı
Kırıkkale Sulakyurt, Kahramanmaraş Nurhak, Kayseri Hacılar, Balıkesir Savaştepe, Mersin Bozyazı ve Samsun Çarşamba kaymakamlıklarıyla Gümüşhane Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. İngilizce bilen Nusret Şahin, evli ve iki çocuk babası.
Silahla oynarken annesini vurdu
KIRIKKALE - Kırıkkale’nin Sulakyurt İlçesi Yeniceli köyünde silahla oynayan çocuk annesini vurduğu iddia edildi. Anne bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
Sulakyurt Göleti'ne 20 bin balık bırakıldı
KIRIKKALE - Kırıkkale genelinde balık yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak için Sulakyurt’taki göletlere 20 bin adet balık bırakıldı. Balıklar kontrollü bir şekilde su ile buluşturuldu.
Sulakyurt’ta mezarlar bakıma alınıyor
KIRIKKALE - Kırıkkale’nin Sulakyurt Belediyesi, İş-Kur ile ortaklaşa düzenlenen ‘Toplum Yararına Çalışma Projesi’ (TYÇP) kapsamında, ilçedeki mezarlıklarda bakım ve temizlik çalışması başlattı. Proje kapsamında ekipler, ilçedeki 3 mezarlıkta bakım ve temizlik çalışmaları yapacak.
Çevre ve Orman Bakanlığı, Sulakyurt Belediyesi'ne çöp aracı hibe etti
KIRIKKALE - Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Kırıkkale'nin Sulakyurt Belediyesi'ne çöp kamyonu hibe edildi. Bakanlığın, 30 Mart'ta Ankara'da düzenlediği törenle belediyelere dağıttığı çöp kamyonlarından biri de Sulakyurt Belediyesi'ne verildi.
Kırıkkale’de 138 köy yollunun açma çalışmaları aralıksız sürüyor
Merkez, Yahşihan, Karakeçili ve Bahşili ilçesinde 17 köy, Balışeyh ilçesinde 16, Delice ilçesinde 25, Keskin ilçesinde 52, Çelebi ilçesinde 13 ve Sulakyurt ilçesinde 15 köy yollu kapalı bulunuyor. Kırıkkale İl Özel İdaresi’nden alınan bilgilere göre, Kırıkkale genelinde 7 greyder ve 8 ekip ile karla mücadele edildiği belirtildi.
Doğu'nun tek bayan elektrik arıza ekibi işbaşında
Ardahan Merkeze bağlı Sulakyurt köyünde, direkte arızayı onaran bayan arıza ekibi elemanlarından Handan Kayatürk (29) ve Nevin Gök Kara'yı (30) gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemezken, köylü kadınlar bayanları alkışlayarak tebrik etti
AK Parti Kırıkkale'de yeni yönetim açıklandı
KOORDİNATÖRLERİ Bahşılı Murat Bektur, Balışeyh Sıdkı Arifoğlu, Çelebi Cehdi Pehlivanlı, Delice İsa Güventürk, Karakeçili Yılmaz Sümer, Keskin Edip Tahan, Sulakyurt Serkan Üstüner, Yahşihan Kamil İnce.
Sulakyurt SML'de yangın paniği
Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesi Sağlık Meslek Lisesi (SML)'de yangın çıktı. Kalorifer dairesi girişine bağlı kalyak yakıtından çıktığı öğrenilen yangında ölen ya da yaralanan olmadı.
Tarla kavgası kanlı bitti
Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesi Çevrimli köyünde meydana gelen tarla sınırı kavgası kanlı bitti. Silahların da kullanıldığı kavgada biri ağır iki kişi yaralandı.
17 kanun kaçağı sandık başında yakalandı
Polis mıntıkasında 4 ve jandarma bölgesinde 13 olmak üzere toplam 17 kişiden 5'i tutuklanarak Kırşehir ve Sulakyurt Cezaevi'ne gönderildi. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, 2313 Sayılı Kanuna Muhalefet, resmi belgede sahtecilik ve bilişim sisteminde
Fareler köyü bastı
Kırıkkale''nin Sulakyurt ilçesine bağlı Ağaylı Köyü'nde vatandaşlar farelerden muzdarip. Ağaylılar, yetkililerden köyde ilaçlama yapmasını beklediklerini belirterek, aksi taktirde hastalıkların başgöstereceğini ifade etti.
Vali Güner: Kırıkkale Türkiye'nin ulaşım üstü oluyor
çıkacağını açıklayan Vali Güner, "1000 günde 1000 Gölet Projesi kapsamında Ceritmüminli, Yahşihan Mahmutlar Şarklısı, Çerikli Gelingüllü, Balışeyh Akçakavak ve Sulakyurt sulama projeleri devam etmektedir.
Minikler, folklor yarışmasında kültür mozaiği oluşturdu
17 Ağustos Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen yarışmaya küçüklerde Atatürk, Sulakyurt, Yunus Emre, Zübeyde Hanım, İstiklal, Namık Kemal ve Mehmet Varlıoğlu ilköğretim okulları katıldı. Yıldızlarda Sulakyurt, İsmet Aydınlı, İstiklal, Çelebi, Tınaz, Namık Kemal, Mehmet Varlıoğlu ve Mustafa Necati ilköğretim okulları iştirak etti.
Kırırkkale Sulakyurt'ta jeotermal su bulundu
Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesi Güzelyurt beldesi Acı Mevkiinde jeotermal su bulundu. Sondaj çalışması başlatılan mevkide, aramalar aralıksız devam ediyor.
Serviste geçen süreyi etüt yaparak değerlendiriyorlar
Kırıkkale'deki evlerinden servisle Sulakyurt ilçesindeki okullarına giden Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, yolda geçirdikleri süreyi öğretmenleri ile birlikte etüt yaparak değerlendir. Kırıkkale kent merkezinde oturan ancak Sulakyurt ilçesindeki Sağlık Meslek Lisesi'nde eğitim gören 65 öğrenci, okullarına gitmek için sabah saat 07.
Kırıkkale'de kaçak içki yakalandı
Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, Sulakyurt'ta kaçak içki imalatı ve satışı yapan bir gruba yönelik operasyon düzenledi. Oerasyonda 1300 litre rakı, 660 litre şarap, 1 adet rakı imal düzeneği ve 134 adet boş rakı şişesi ele geçirildi.
Doktorlar döner sermayeden daha fazla pay almak için faturaları şişirmiş (Özel)
Buna son örnek Kırıkkale Sulakyurt Devlet Hastanesi'nde yaşandı. Sağlık Bakanlığı müfettişi geçen yıl hastaneye giden 140 hastaya kesilen faturaları inceledi. Bu hastaların 70'ine doktorlar tarafından hayali tedaviler yapılıp Sosyal Güvenlik Kurumu'na yaklaşık 11 bin lira fatura edildiği tespit edildi.
Erzurum Vali Yardımcısı Karatepe görevine başladı
Genel Müdürlüğü'nde Çocuk ve Gençlik Programları Müdürlüğü, Canlı ve Banttan Yayın Sunumu ile Rekabet Kurumu Başkanlığı görevlerinde de bulunan Karatepe, Sulakyurt ve Bayramören ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı.
Sulakyut'ta alternatif ürün kabak ekimi yapıldı
Kırıkkale'nin Sulakyurt İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından zirai mahsül çeşitliliğinin artırılması için buğdaya alternatif ürün olarak çerezlik kabak hasatı yapıldı. Sulakyurt İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Yeşilli köyünde Haydar Karabina'ya ait olan tarlada örnek ekimi yapılan çerezlik kabağın ilçede alternatif ürün olması
Kızıldere İlköğretim Okulu, kardeş okul desteğiyle yenilendi
Kardeş okul projesini 7 yıldır yürüttüklerini ifade eden Başkan Sevinç, önceki yıllarda da Sulakyurt ilçesi ve Hamzalı beldesi ilköğretim okullarına kırtasiye, bilgisayar, ses sistemi, televizyon, VCD player gibi yardımlar yaptıklarını söyledi.
40 kişilik infaz koruma memurluğu kadrosuna bin 47 kişi başvurdu
Sınavı kazanacak 6 bayanın Delice ve Sulakyurt cezaevlerinde görev yapacağı ifade edildi.
18 cezaevi kapatılacak
Cezaevi'nin Ödemiş M Tipi Cezaevi'ne, Anaç A2 Tipi Kapalı Cezaevi'nin Kastamonu E Tipi Kapalı Cezaevi'ne, Keskin Kapalı Cezaevi'nin kapatılıp hükümlülerin Sulakyurt K1 Tipi'ne, tutukluların da Delice K1 Tipi Kapalı Cezaevi'ne, Kulu A1 Tipi Kapalı Cezaevi'nin Konya E Tipi Kapalı Cezaevi'ne, Cihanbeyli A Tipi Kapalı Cezaevi'nin
Ardahan'da Dünya Çevre Günü dolayısıyla yaklaşık 2 bin fidan dikildi
Ardahan'da Dünya Çevre Günü dolayısıyla Telekom İl Müdürlüğü'nün desteğiyle İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından Sulakyurt köyü yakınlarında hatıra ormanı niteliğinde ağaçlandırma çalışması yapıldı.
Öğrencilerin projeleri Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı'nda sergileniyor
M, Merkez, Yahşihan, Sulakyurt, Celebi, Keskin, Delice, Bahşili, Balışeyh Halk Eğitim Merkezleri, Atatürk Sağlık Meslek Lisesi, Kız Teknik ve Meslek Lisesi katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
Kırıkkale Sulakyurt İlçesi Belediye Başkanlığı seçimi sonuçlandı.
Kırıkkale Sulakyurt İlçesi Belediye Başkanlığını resmi olmayan sonuçlara göre AKP adayı ALİ ŞAHİN kazandı. Saat 04:08 itibari ile oy sayım işlemi tamamlanan Sulakyurt ilçesinde seçmenlerinin yüzde 61.
Kırıkkale Sulakyurt İlçesi Belediye Başkanlığı seçimi sonuçlandı.
Kırıkkale Sulakyurt İlçesi Belediye Başkanlığını resmi olmayan sonuçlara göre AKP adayı ALİ ŞAHİN kazandı. Saat 04:08 itibari ile oy sayım işlemi tamamlanan Sulakyurt ilçesinde seçmenlerinin yüzde 61.