sunucuları

İş kazalarının maliyeti bakanlık bütçelerine denk
Sağlık hizmeti sunucuları, en geç 10 gün içinde SGK’ya bildirmelidir. Çalışanlar için hayati bir tehlike oluşturan bir husus tespit edildiğinde, bu tehlike giderilinceye kadar iş yerinin tamamında veya bir bölümünde iş durdurulur.
Belediye başkanı radyo programcıları ile bir araya geldi
İSTANBUL - Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, ulusal radyo programcıları ve sunucuları ile kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Nevzat Demiröz’ün de katıldığı kahvaltıda yeni tanıtım filmi izlendi.
Kiev'de, Bursa'nın sağlık turizmi tanıtıldı
gerektiğini dile getiren Metin Yurdakoş şunları söyledi; "Bursa'daki valiliğimizin desteği ile böyle bir organizasyon yapmış olmaktan, Bursa özel sağlık hizmet sunucuları olarak biz müteşekkiriz. Memnunuz ve bu ihtiyacın giderilmesine yönelik ileride yeni çalışmaların yapılması gerektiğine inanıyoruz.
“Gaziantep’te fark ücretlerini artırmadan mevcut uygulamayı devam ettireceğiz”
GAZİANTEP - Merkezi Gaziantep’te bulunan Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) Genel Başkanı Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, özel sağlık hizmeti sunucularının aldığı farkın yüzde 200’e çıkarılması yönündeki Bakanlar Kurulu Kararı ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.
Araçüstü ekipman ihracatında hedef Avrupa
Üretici, ithalatçı ve servis sunucuları bir araya getirecek fuar, CNR Holding bünyesinde bulunan Sine Fuarcılık ile Araç ve Araçüstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği (ARÜSDER) tarafından tertip edilecek.
İki sunucunun 'Spor Aşkı' evlilikle sonuçlandı
Durmuş’un, Skyturk360 televizyon kanalında birlikte sundukları spor, sanat ve eğlence dünyasının ünlülerinin konuk olarak katıldığı 'Spor Aşkına' programının sunucuları dünya evine girdi.'Spor Aşkına' programı sırasında başlayan iş arkadaşlığını daha sonra gerçek aşka dönüştüren Artış ve Durmuş ikilisi özel davetlilerin katıldığı bir törenle hayatlarını
SGK: Fazla alınan ilave ücretin 10 katı cezai şart getirildi
2013 tarihinde yayımlanan Zeyilname-2 ile yapıldığı belirtilen açıklamada, “2012 yılında Özel Sağlık Hizmeti Sunucuları ile yapılan sözleşmenin 11.1.8. numaralı maddesine göre; Fazla ilave ücret alan sağlık hizmeti sunucularına, son 1 yıllık fatura ortalamalarına göre 1000 TL ile 6000 TL arasında değişen tutarlardan
SGK: Daha ağır yaptırım içeren maddelerin geçerliliği devam ediyor
hastalara kaliteli ve tıp biliminin genel kabul gören kurallarına uygun sağlık hizmeti sunulmasının amaçlandığına işaret edilen açıklamada, sağlık hizmeti sunucularına ise kuruluş ve faaliyetleri ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan mevzuat hükümlerine uyma yükümlülüğünün getirildiği bildirildi.
Sağlam: Milletvekillerinin posta adreslerini TBMM izlemiyor
tr uzantılı elektronik posta sunucuları üst düzey güvenlik kuralları içerdiğinden, bu uzantıyı içeren adreslere gelen (virüs, malware, trojan, keylogger gibi) zararlı içerikli postalar sistem tarafından kullanıcı müdahalesi olmaksızın otomatik olarak
Sağlık Bakanlığı: ‘Raporlar karıştı aile dağıldı’ haberi yeni değil
Gebelik gibi özel sağlık hizmeti gerektirecek durumlarda uygun sağlık hizmetinin planlanması ve verilmesi için tespiti yapan sağlık sunucuları durumu kişinin aile hekimine bildirir. Aile hekimi ise bizzat kişiye ulaşarak ücretsiz sağlık danışmanlığı verir, doğuma kadarki süreç birlikte planlanır.
TBMM'nin sitesine 3 bin 730 siber saldırı yapıldı
2008-2013 yılları arasında TBMM'ye ait internet siteleri, ağları, sunucuları ve sosyal medya hesaplarına 3 bin 730 saldırı yapıldığının tespit edildiğini açıklayan Sağlam, saldırılarda hiçbir sistemin devre dışı kalmadığını ancak yoğun ziyaret nedeniyle kısa süreli yavaşlamalar olduğunu
SGK'dan sağlık kuruluşlarına MEDULA uyarısı
1 Mayıs itibariyle bu bölüme kayıt işlemi yapılmamış sağlık hizmet sunucularının hizmet kayıt işlemi yapması sistem tarafından engellenecek. SGK, MEDULA -Hastane sistemini kullanmakta olan tüm sağlık hizmet sunucularını uyardı.
Türkiye’den siber güvenlik ve roaming için uluslararası güç birliği çağrısı
Bunun için yerel internet servis sunucuları ortaya koyulmalı, fiyatlar da uygun seviyelere gelmeli.” dedi. İnternet güvenliğinin önemine de değinen Acarer, şunları kaydetti:
Spor programlarına izleyiciden rekor şikayet
Bunun üzerine RTÜK, aralık ayında Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği'nin de işbirliğiyle, spor programlarının yapımcıları, sunucuları ve yorumcularının katılacağı bir değerlendirme toplantısı yapmaya karar verdi.
SGK Başkanı Acar: Futbolcuların vergi matrahı 38 milyon lira arttı
Acar, ‘Risk Odaklı Denetim Modeli’ ile ilgili olarak da şu açıklamalarda bulundu: “Bu model sayesinde sağlık hizmet sunucuları başta olmak üzere sosyal güvenlik açısından risk unsuru taşıyan tüm sektörlerin daha etkin ve verimli şekilde denetimleri yapılacak.
İşçi Partisine yönelik iddianame 6 başlıktan oluşuyor
dokümanlarda yer alan metin halindeki e-postaların, dijital olarak da e-postada kayıtlı olduğu, ancak e-posta adreslerinin çeşitli yazılımlar ile e-posta sunucuları kullanılarak sahte olarak açıldığı ve e-posta adreslerinin Adalet ve Kalkınma Partisi ve Taraf gazetesi ile alakasının olmadığı teknik olarak yapılan tespitlerden
Özel hastanelerin hastadan alacağı pay yüzde 20 arttı
“Kamu idaresi sağlık hizmeti sunucuları dışındaki vakıf üniversiteleri dahil sözleşmeli sağlık hizmeti sunucuları tarafından, Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu'nca belirlenen sağlık hizmetleri bedeline ek olarak alınabilecek ilave ücretin belirlenmesine
Suda doğum ve robotik cerrahi sigorta kapsamında
Sağlık alanında yaşanan dönüşümler ve yenilikler çerçevesinde Özel Sağlık Hizmeti Sunucuları’nın önemini ve yerini bildiklerini ifade eden Acar, şunları kaydetti: “Ancak sağlığa ayrılan bütçenin de belirli sınırlar içerisinde tutulması gerekmektedir.
Terör örgütü KCK, ‘Öcalan’ı manevi lider olarak’ gösterin talimatı vermiş
Sanık Erbey ile görüşen televizyon sunucuları, Öcalan’ın normal bir tutuklu olmadığını, Kürtlerin manevi bir lideri olduğunu iddia ediyor. KCK’nın önceki duruşmalarında da çıkan belgelerde Öcalan’ın manevi bir kişi olduğunun vurgulanması gerektiği ileri sürülmüş, KCK sisteminin de Öcalan’ın özgürlüğü inşa edildiği
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Özel Sağlık Hizmeti Sunucuları ile yapılan Hizmet Alımı Sözleşmesi çerçevesinde sektör temsilcileri ile Ankara'da Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlık Binası’nda bir araya gelecek.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Özel Sağlık Hizmeti Sunucuları ile yapılan Hizmet Alımı Sözleşmesi çerçevesinde sektör temsilcileri ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlık Binası’nda bir araya gelecek.
Bulut Bilişim İzmir'de masaya yatırılıyor
kişilerin sahip olduğu devasa çevrimiçi sunucuları kullanmasını sağlayacak. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra getirdiği evrensel paylaşım özelliği sayesinde aynı zamanda paylaşılan verilerin nerede depolanacağı sorununu da ortaya kaldırıyor.
'SPAS' devreye girdi
Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık hizmet sunucuları ile üniversite ve anlaşmalı özel sağlık hizmeti sunucuları, eczane ve optik işletmelerince provizyon sorgulamasının SPAS programı üzerinden yapılacağını belirten Göveren “Sağlık yardımlarına müstahak olunmasına
Türk öğrencilerin Çin’deki kolbastı şovu büyük beğeni topladı
Galanın sunucuları arasında üniversitenin dördüncü sınıfında okuyan Türk öğrenci Halil Çizmeci de yer aldı. Gösterilerin sonunda hediye çekilişi yapıldı.
Türkiye, Orta Doğu konferansının Finlandiya’da yapılmasından memnun
Sekreteri Ban Ki-moon ile Orta Doğu’da nükleer silahlardan ve diğer kitle imha silahlarından arındırılmış bölge tesisi önerisini içeren 1995 kararının ortak sunucuları Rusya, İngiltere ve ABD’nin, Orta Doğu’da nükleer silahlardan arındırılmış bölge kurulması konusunda önümüzdeki yıl düzenlenmesi öngörülen konferansa Finlandiya’nın
Ümraniye Belediyesi, Bosna Hersek’te kültür merkezi açtı
Kültür merkezinde sınıflarda kullanılacak bilgisayarlar için kablolu ve kablosuz internet altyapısı ve sunucuları hazırlandı. (CİHAN)
AVRASYA FEED - Rus zengin, Jirinovski’den 100 dolarlık saatını aldı
Bunun üzerine NTV sunucuları ülke parlamentosu alt kanadı Duma Başkan Birinci Yardımcısı da olan Jirinovski’ye, “Siz fakirlerin ve Rusların hakkını koruduğunuzu söylüyorsunuz, ama neden saatiniz pahalı marka Breguet.
Bursa'da Sağlık Turizmi Derneği kuruluyor
Bursa’da kamu, özel sektör, üniversite, sivil toplum örgütleri, sağlık hizmet sunucuları ve diğer paydaşların katılımıyla bir dernek kurulması için ilk çalışmalara başlanmış bulunduğu bildirildi. Uluslararası Yaşlanma ve Yaşlılık Kongresi Koordinatörü İffet Erçil, Bursa Sağlık Turizmi Derneği’nin resmi kuruluşunun, 29 Eylül-2 Ekim 2011 tarihleri arasında Bursa’da
Nilüferli öğrenciler, harçlıkları ile 8 ailenin kimsesi oldu
“Kimse Yok Mu” program sunucuları Cengiz Toraman ve Ahmet Bozkuş ile okulun “Biz Varız Kulübü” Bursa’da yardıma muhtaç 8 aileye yardım eli uzattı. “Kimse Yok Mu” ve “Biz Varız Kulübü” yardıma muhtaç ailelerin tüm ev ihtiyaçlarını beraber gidermek için yola çıktı.
Türkçe olimpiyatları Laos finalleri büyük bir coşku ile yapıldı
Elemelerin en çok dikkat çeken öğrencileri ise sunucuları idi. 3 yıl önce Türkiye’de Türkçe olimpiyatlarına katılan ve Türkçe sevgisi giderek artan Phetnary Souvannarath ve Thipphaphone Naphayvong yaptılar.
CNN International Ukrayna’yı mercek altına alıyor
Ayrıca, CNN International kanalının tecrübeli sunucuları Kiev’de politika, iş, spor ve müzik dünyasından konuklarıyla canlı röportajlar yapacak. Amerikan CNN televizyonunun "Dünyayı i-List ile gezin" sloganıyla dünya genelinde yayımlanan serisinde her ay faklı bir ülke tanıtılıyor.
'Akıllı işaretler' çocukları zararlı internet sitelerinden koruyacak
Şimdiye kadar müstehcen ve şiddet içeren sitelerin Alman sunucuları (server) tarafından iki türlü işaretlenmesine rağmen, uygulamaların doğru dürüst denetlenmediğini belirtildi. Yetkililer ise üçüncü bir alternatif olan yeni kanunun yanlış anlaşılmalara sebep olacak şekilde yazıldığına dikkat çekerek, bu şekilde uygulanamayacağını savunuyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Özürlüler Günü'nde ünlüleri biraraya getiriyor
30 Kasım 2010- SALI Özürlü sporculara "Hep Destek Tam Destek" sağlamak için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, TV Haber Sunucuları, Eski Milli Futbolcu ve Spor Program Yorumcusu Sergen Yalçın, Eski Milli Futbolcu ve Spor Program Yorumcusu Hakan Şükür ile Galatasaray Eski Futbolcularından Cüneyt
İzolasyon bilinci arttı, doğalgaz tüketimi yüzde 20 düştü (Özel)
Doğalgaz sunucuları, vatandaşların izolasyon bilincinin her geçen gün arttığını belirtiyor. Son yıllarda hızla yaygınlaşan yalıtım çalışmaları sayesinde, doğalgaz tüketimi yüzde 15 – 20 civarında geriledi.
E-Rapor uygulaması, 30 Ekim'de başlıyor
basamak sağlık hizmeti sunucuları tarafından elektronik ortamda gönderilmesinin zorunlu hale getirildiği hatırlatılarak, "Ancak teknik nedenlerden dolayı ilaç raporlarının MEDULA sistemi üzerinden gönderilmesi zorunluluğu 30.
Google, Alman yasalarını görmezden geliyor
Süddeutsche Zeitung'da yer alan bir habere göre Google ve diğer bazı internet ağı sunucuları, Alman Veri Koruma Yasasının içerdiği kuralların bazılarını ihlal ediyor. Google'In Avrupa'dan topladığı bilgileri Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) gizli yerlerde sakladığı belirtiliyor.
SGK'dan sağlık kuruluşları ve iş yerlerine 8 milyon 500 bin lira ceza
Antalya'da 80 özel hastaneyle paket anlaşma olduğunu belirten Erol, "Kurumumuz tarafından hizmet satın alınan sağlık hizmeti sunucularının, vatandaşlarımıza hizmet verirken, vatandaşlarımızın karşılaştığı sorunlar yine vatandaşlarımız tarafından ya da sağlık hizmet sunucularınca il müdürlüğümüze
Sümer Tilmaç'a sunucu ismini karıştırınca programı terk etmiş
Program sunucuları, programlarına çıkardıklarını insanın kim olduğunu bilmiyor. Bende çok kızdım. Kardeşim benim ismim Sümer Tilmaç.
Hastadan fazla para alan sağlık kuruluşlarına 1,3 milyon lira ceza (Özel)
Hastane, eczane, optik, tıp ve dal merkezleri ile sürekli toplantılar düzenlediklerini belirten Ali Pekten, "Şu ana kadar sağlık hizmet sunucuları ile birlikte 20'ye yakın toplantı düzenledik. Bu toplantılarda sağlık sektöründe yaşanılan sıkıntılar konuşulurken kurumun hazırladığı mevzuatlar hakkında da bilgiler verildi.
İstirahat raporunu işveren onaylayacak
Erol, yaptığı yazılı açıklamada, SGK'nın sigortalılarının maruz kaldığı hastalık, analık, iş kazaları hallerinde müracaat ettikleri sağlık hizmet sunucuları tarafından uygun görülmesi halinde 5510 Sayılı Kanunun 15 ve 16 maddesi gereği, iş göremezliğin 3.
SGK Ankara İl Müdürlüğü'nden hastanelere 'hata' semineri
Müdürlüğü, kuruma kesilen faturalarda yapılan yanlışlıkları en aza indirmek ve sözleşme maddelerinde uyulmayan noktalara dikkat çekmek için sağlık hizmet sunucuları ile toplantı yapmaya devam ediyor. Gazi üniversitesi Tıp Fakültesi konferans salonunda Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Kastamonu, Bolu, Karabük, Siirt, Şırnak, Batman, Mardin ve Diyarbakır illerindeki özel hastane
İlçe Milli Eğitim Müdürü Demirtaş'tan Finike Koleji'ne teşekkür ziyareti
Muslahattin Demirtaş ve şube müdürleri, 23 Nisan töreninde, tören yöneticisi olarak görev alan Finike Koleji beden eğitimi öğretmeni Nurcan Şanlı ile program sunucuları Kerim Sarıgül ve Nuray Özer'e göstermiş oldukları gayretten dolayı teşekkür etti.
Esnek ve düşük maliyetli çözümleriyle şirketlerin öncelikli tercihi
Firmanın modüler Blade sunucuları sanallaştırma teknolojisi ile Çevik mimariden yararlanan Lefthand P4000 SAN veri depolama birimleri ve Tümleşik Altyapıları işletmelerin ilk yatırım ve edinme maliyetlerini düşürmelerine, Yeşil BT yaklaşımı ile
HP'den düşük maliyetli Yeşil BT veri merkezleri
Hewlett Packard (HP) Proliant Blade sunucuları ile müşterilerine rekabet gücü katarak performansı artıran, yatırım geri dönüşünü hızlandıran ve az enerji tüketen düşük maliyetli Yeşil BT sistemleri sunuyor.
Gümrükçüoğlu: Kentlerdeki en önemli sorun başında donanımlı hizmet sunucuları ve yönetici sayısının azlığı
Trabzon Belediye Başkanı ve Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, kentlerdeki en önemli sorunların başında donanımlı hizmet sunucuları ve yönetici sayısının azlığının geldiğini söyledi.
Toroğlu: Bu ülke başbakanını asıyor, sonra havaalanına, caddeye ismini veriyor
RTGD'nin 2009 Radyo Televizyon Oscarı ödül töreninde Lig TV'de yayınlanan 'Maraton' programı 'Yılın En İyi Spor Programı' ödülüne layık görülürken, program sunucuları Erman Toroğlu ve Şansal Büyüka, ödülü MHP Genel Başkan Yardımcısı Toskay'ın elinden aldı.
Adana'nın suyunu içen şöhretin zirvesine çıkıyor
aşıklar; sinema-tiyatro oyuncuları, yönetmen ve yapımcılar; müzik adamları; resim, heykel, fotoğraf sanatçıları, karikatüristler; gazeteciler, televizyon sunucuları; kurtuluş savaşında varlık gösterenler, siyaset adamı, sendikacılar; sporcular ve spor adamları başlıkları altında ünlüleri topladı.
Eczacılardan uyardıı; ilacı akılcı kullanın
Bölge Kayseri Eczacılar Odası Başkanı Bülent Ünsal, tüm dünyada akılcı ilaç kullanımının hem kamu, hem sağlık sunucuları, hem de hastalar açısından özenle üzerinde durulması gereken bir konu olduğunu söyledi.
Van'da DTP'li Belediye Başkanı Kaya çelenk törenine katılmadı
Vali Çakacak ve Garnizon Komutanı Vekili Akbilen çelenk koyduktan sonra belediyeden yetkili olmayınca program sunucuları, belediye başkanlığı için anons yapmadı. Diğer kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri de çelenklerini koyduktan sonra tören, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'yla sona erdi.
SGK, sağlık harcamaları artınca 88 bin hastaya mektup yazdı (özel)
Karnesi ve Hasta Yakını Sevk Kağıdı uygulamalarının kalkması ve Kimlik Numarası üzerinden müstahaklık sorgulaması yapılması nedeniyle bazı Sağlık Hizmet Sunucuları tarafından 'sağlık hizmeti almadığınız halde sağlık hizmeti almışsınız gibi' kurum adına fatura düzenlendiği anlaşılmıştır.