sunulmadan

Validen, emniyetin raporuna açıklama: Amacını aşan ifadeler taşımaktadır
Raporun, kendisine sunulmadan gönderildiğini dile getiren Güvenç, rapor üzerinden yapılan yorumları eleştirdi. Vali Güvenç, şunları söyledi: “Bu da benim görüşüme göre il valisi olmadan yazılmamalıdır.
Türkiye genelinde 25 bayisini 4S konsepti ile yenileyecek
Avrupa’da yedi kız kardeş olarak bilinen önemli kamyon üreticileri ile rekabet edecek yeni çekicimiz, daha pazara sunulmadan Avrupa’nın önde gelen isimlerinin büyük beğenisini kazandı ve çekici sınıfında yeni bir sayfa açacağı özellikle belirtildi.
Akil İnsanlar rapor hazırlığında sona yaklaştı
Her bölgenin daha önceden hazırlamaya başladıkları raporlar, Erdoğan'a sunulmadan önce de birleştirilerek tek rapor haline getirilecek.Akiller çözüm süreci ile ilgili geniş çaplı rapor hazırlığı sonrası, haziran ayı sonunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la İstanbul'daki Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi’nde
Müebbet istenen sanıklar: Savcılığın mütalaasını tanımıyoruz
Bugün okunan belgeler savunma tarafına ve iddia makamına henüz sunulmadan 2 bin 200 sayfadan ibaret esas hakkındaki mütalaanın savcılar tarafından duruşmada yazılı olarak okunması, mütalaanın da karar gibi önceden hazırlanmış olduğunu ortaya koymuştur.
YÖK, Sağlık Bakanlığı'na teklifler raporu gönderdi
Kaliteli sağlık hizmeti sunulmadan kaliteli bir eğitimden söz etmek mümkün değildir. Ülke kaynaklarını etkin ve verimli kullanmak, sağlık alanında eğitimin ve hizmetin kalitesini ve yaygınlığını artırmak için uygulama alanı olarak EAH’lerinin Üniversitelerle
IKEA Türkiye'den 'bademli kek' açıklaması
aşamasındayken yapılan gıda analizlerinde bademli keklerde insan sağlığını tehdit etmeyen bakteri tespit edilmiş olup, ürünler mağazalara girmeden ve satışa sunulmadan tedbiren imha edilmiştir. Çin’de yaşanan bademli kek ile ilgili durumun IKEA Türkiye ile herhangi bir ilgilisi yoktur ve böyle bir sorun asla yaşanmamıştır.
Dışişleri: Holokost kurbanlarının anısı önünde saygıyla eğiliyoruz
Anma günü, Türkiye dahil 104 ülkenin ortak sunucusu olduğu ve BM Genel Kurulu’nda 1 Kasım 2005 tarihinde oylamaya sunulmadan oydaşma ile kabul edilen “Yahudi Soykırımı’nın Anılması” başlıklı karar vasıtasıyla ihdas edilmişti.
Zonguldak, 'tasman' afetiyle karşı karşıya
Yeni imar planı hazırlandıktan sonra kömür işletmesinin incelemesine sunulmadan onaylatılmıştır. Altında büyük rezervler bulunan kentteki çok katlı gökdelenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Hasara uğrayan evlerin yanında yeni apartmanlar yapılmaktadır.
Rusya parlamentosundan "kara liste" ile çocuklara sanal koruma
Yasa tasarısı meclise sunulmadan önce Başbakan Dmitri Medvedev, Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle yaptığı görüşmede internetin serbest olmasından yana olduğunu belirtmişti. . Yasaya karşı çıkan bazı Rus uzmanlar, bunun internet ağına ve özellikle gazeteci ve blog yazarlarına baskı unsuru olacağından endişe duyduklarını iddia etti.
Bakan Akdağ: İlaçlarınızı eczanelerden alın
Piyasaya sunulmadan önce Bakanlığın merkezi bilgi sistemine, kutu üzerindeki özel işaretle ilaç girmekte bu şekilde de piyasaya arzı yapılmakta. Vatandaşa satılıncaya kadar her kutu ilacı parmak izi ile takip edecek durumundayız.
Suriye'de hazırlanan yeni anayasanın örneği Esed'e sunuldu
Komisyon üyeleri hazırladıkları yeni anayasa referanduma sunulmadan önce bir örneğini Esed'e sundu. Suriye'de yönetim karşıtı gösteriler 11'inci ayına girerken ülkedeki şiddet her geçen gün artıyor.
Gaziantep’te balık satıcıları denetimden geçiyor
Balık pazarına günlük gelen balıkların daha satışa sunulmadan kontrolleri yapılmakta, tezgah öncesi satışa uygun olmayan balıkların satışına müsaade edilmemektedir.” dedi. Yalım, “Balık pazarının yanı sıra şehrin muhtelif yerlerinde satış yapan seyyar balık satıcıları ile ilgili olarak veteriner kontrollerinin yapılıp yapılmadığı
NYT: 2014’e kadar müzakereler açılmazsa Türkiye, AB masasından kalkabilir
NYT, müzakerelerin net bir üyelik perspektifi bile sunulmadan yıllardır devam ettiğine işaret etti. Türk tarafı yıllardır AB ne yaparsa yapsın masadan kalkan taraf olmayacağında ısrar ediyor.
'İmar planı netleşmeden ulaşım planı yapılmamalı'
ilgili alelacele kararlar vermenin sağlıklı sonuçlar doğurmayacağını kaydeden Şahin, “Bilimsel ve teknik altyapıdan yoksun, kent dinamiklerinin onayına sunulmadan alınan her türlü karar, şehrin geleceği açısından istenmeyen durumlara yol açar.
GTO, 'Hibe Proje Raporlama' eğitimi düzenleyecek
ile ilgili yaptığı açıklamada, günümüzde özellikle AB kaynaklı hibe destekleri ile gerçekleştirilen projelerde, nihai raporların hibeyi veren kuruluşa sunulmadan önce bir yeminli mali müşavir tarafından kontrol edilerek onaylanması gerektiğini ve bu işlemin AB kurumları tarafından kabul edilen tek onay olduğunu belirtti
Iğsız andıç sitelerinin içeriğinin silinmesinde Bakıcı'yı sorumlu tuttu
10 yıl boyunca sürdürülen bir çalışma olduğunu ifade eden Iğsız, "Eğer bir tasarrufta bulunma ihtiyacı ortaya çıktıysa böyle bir konunun en üst makama sunulmadan karar alınması mümkün değildi." şeklinde konuştu.
Damat'tan kilolu erkekleri fit gösteren kalıplar
Ürünler satışa sunulmadan önce ilk olarak Arar’ın modelliğinde hayata geçti. Orka Group inovatif ürünler basın toplantısında ve katıldığı toplantılarda süratle kilo verişinin sırrı merak edilen Arar, yeni kalıpların etkisini bire bir denemiş
Arıcılar balı ‘Termokovan’da üretecek
Hiçbir katkı sunulmadan doğal yollarla arının bal üretmesi sağlanıyor. Kovan içerisindeki bal arının ahşap çıtayı örmesiyle oluşuyor. Bu plastik kovanların ortasındaki bölüm ise küçük oğul arıların oğlunu ayırabilmeleri için kullanılıyor.
Paris Hilton ayakkabılarını tanıttı
Geçtiğimiz Salı günü Türkiye’ye gelen Paris Hilton, kendi tasarladığı ayakkabı koleksiyonu mağazalarda satışa sunulmadan bir tanıtım gerçekleştirdi. Hilton’dan önce toplantının yapılacağı salona gelen korumaları son kontrolleri yaptı.
BM'nin İsrail raporunun sızması, Türkiye-İsrail ilişkilerini kopardı
Türkiye'nin gerek İsrail'in taraf olmadığı ve sadece Başkan Palmer ve yardımcısı Uribe'nin imzalarını taşıyan raporun, henüz BM Genel Sekreteri'ne resmen sunulmadan önce 1 Eylül günü itibarıyla basına sızdırılmış olmasının da kuşkusuz bu bağlamda oldukça düşündürücü olduğuna dikkat çeken Davutoğlu, şunları söyledi: "Ben bu
Ertuğ: AB, Türkiye konusunda Güney Kıbrıs'a açık veto hakkı verdi
'' şeklinde konuşan AP milletvekili, ''Annan Planı oylamaya sunulmadan önce Kıbrıs'ın AB'ye alınma tarihi çoktan belliydi ve Güney Kıbrıslıların 'hayır' demelerinin negatif bir sonuç getirmeyeceği ortadaydı.
Tavuk üreticilerine aşı eğitimi
müşteriye varış aşamasına kadar üretiminin her noktasında laboratuvar analizleriyle denetlendiğini söyleyen Erşan, tüketime sundukları ürünlerin üretime sunulmadan önce uzun ve meşakkatli bir süreçten geçtiğini söyledi.
Başkentgaz ihalesi iptal, Karamehmet'in 92,6 milyon dolarlık teminatı yandı (2)
milyon dolar geçici teminat, ardından 29 Aralık 2010 tarihinde ihale komisyonu tarafından ÖYK’ya sunulmasına karar verilen tek teklif sahibi olarak ÖYK’ya sunulmadan önce de verilen teklifin yüzde 3’ü oranında 36,3 milyon dolar ek geçici teminat alındığı vurgulandı.
Merkel enerji devlerine sırt çevirdi, halka yöneldi
Ayrıca hükümetin atom santrallerle ilgili plan kamuoyuna sunulmadan önce hükümetin oluşturduğu Etik Komisyonu 28 Mayıs’ta atom enerjisinin riskleri üzerine yaptığı çalışmayı açıklaması bekleniyor. Tüketiciler ise atom santrallerinin kapanmasının elektrik fiyatların arttırmasından korkuyor.
KAŞİD, işten çıkarılan işçilerin hakkını mahkemede arayacak
İki yıl önce il emniyet müdürlüğünde işe başlayan bu arkadaşlarımız 2011 yılında yeni şirketin işe başlamasıyla işinden mazeretsiz, gerekçe sunulmadan ve gerekli ihtar yapılmadan kışın ortasında işsizliğe mahkum olmuştur.
Pardus'un yeni sürümünün adı Hasankeyf
Özgür yazılım dünyasının Türkiye'deki en önemli temsilcilerinden biri olan Pardus, aday sürüm sayesinde kullanıcılarına Pardus 2011-8217’yi, nihai sürüm sunulmadan önce test etme fırsatı veriyor. Bugüne kadar geliştirdiği sürümlere verdiği isimler ile Türkiye'de yok olma tehdidi altındaki ya da yok olmuş değerlere dikkat çeken Pardus, bu geleneğini Pardus 2011 aday
Poyrazköy davasında 4 tahliye
Kafes Eylem Planı ile ilgili rapor henüz savcılığa sunulmadan sanıklardan Eren Günay'a soruşturma savcılığına ifade vermesi sırasında, bu konuyla ilgili soru yöneltilmesi hususunda soruşturma savcılığından izahat istenmesine de karar verildi.
Gaziantep'te ikinci ciğer skandalı: 2 ton kokmuş ciğer ele geçirildi
Gerçekleştirilen operasyonla ilgili yapılan açıklamada, geçtiğimiz hafta içinde vatandaşa satışa sunulmadan 8 ton 880 kilogram kokmuş paf ciğerin yakalanarak imha edildiği, bu olay ardından zabıta ekiplerinin denetimlerini, et kesim ve et depolarına yönelik olarak artırdığı
Siirt fıstıkçılık merkezi olma yolundu
Çalapkulu, "Bu kadar önemli projelerin ilin ekonomisinden bir katkı sunulmadan gerçekleştirilecek olması ilimiz ekonomisi açısından çok önemlidir. Ancak, üretimi büyük ölçüde arttırmamız gerekir.
Rum parti lideri Omiru: Hristofyas'ın açıklamaları Türklerin işgalini haklılaştırıyor
yerleşiğin kalmasına ilişkin kabul edilmez tavizler ve Hristofyas'ın 3 eksenli önerileri konusunda sonradan bilgilendirildiklerini, mülkiyet önerileri sunulmadan görüşlerinin alınmadığını ifade etti.
Avrupa Birliği: Referanduma sunulacak öneriler doğru yolda atılmış adımlar
Angela Filote, paketin referanduma sunulmadan önce kamuoyunda daha çok tartışılmış olması gerektiğini de sözlerine ekledi.
Muhsin Yazıcıoğlu'nun cezaevi arkadaşı Abbasoğlu: Kenan Paşa'nın tabancasındaki son mermiyi kullanması için evet oyu vereceğim (Özel)
Hiçbir proje ve alternatif sunulmadan Anayasa değişikliğine karşı çıkanları da eleştiren Abbasoğlu, ordudaki terfilere müdahaleyi de desteklediğini belirterek "Asker bizim çocuğumuz, asker, askerliğini yapmalı.
Rusya, 29 milyar dolarlık dev özelleştirmeye yabancı şirketleri de bekliyor
Bakan, özelleştirme paketinde yer alan şirketlerle ilgili çalışmaların sürdüğünü, parlamentoya sunulmadan önce bir kısım değişiklikler yapılabileceğini de hatırlattı. Maliye Bakanı Aleksey Kudrin, özelleştirme paketinden 883 milyar ruble (29,3 milyar dolar) gelir tahmininde bulunurken, Nabiullina bunun 600-700 milyar ruble (19
Kahramanmaraşlı avukatlar, anayasa değişikliği davasına müdahil olmak için dilekçe verdi
Bülbül, "Şu anda anayasanın 175'inci maddesine göre referanduma sunulmadan yürürlüğe giremeyeceği ve norm haline gelemeyeceği için böyle bir kanun maddesinin veya anayasa değişikliğinin iptal edilmesi hukuken de mümkün değildir.
Yücel Sayman: Anayasa değişikliği, demokratikleşme için nefes borusu niteliğinde
Yüksek yargı üyelerinin, vesayetleri kırılacağını için değişikliğe karşı çıktığını söyleyen Sayman sözlerini şöyle sürdürdü: "Paket referanduma sunulmadan iptal yolunu arayacaklar. HSYK değişikliğine karşı çıkılıyor.
Çinli ticari araçlar satışa sunulmadan siparişler verildi
Türkiye'de mayıs ayında satışa sunulacak olan Çin markası FAW otomobilleri, daha satışa sunulmadan siparişler verilmeye başlandı. İlk ayda 200 adet Çin otomobili alıcılarına teslim edilecek.
ABD, Irak'tan çalınan 1000 tarihi eseri iade etti
asırda Asurlular dönemin ait altın küpeler ise New York'ta açık artırmayla satışa sunulmadan hemen önce tespit edilmiş. M.Ö 2100 yılında Babiller döneminde kalma olduğu belirtilen kil bir tablet ise Chicago havaalanında tespit edilmiş.
Rektörler, Tam Gün Yasası'nı İzmir'de mercek altına alacak
Tasarı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayına sunulmadan acil toplantı kararı alan Üniversite Hastaneleri Birliği (ÜHB) üyesi 23 rektör, yasa tasarısını enine boyuna incelemek üzere yarın İzmir'de toplanıyor.
Trabzonspor'dan EURO 2016 tepkisi
geldiğinde halkımızın, taraftarlarımızın ve futbol camiamızın haklı feveranının göz önüne alınarak konunun tekrar değerlendirilmesi ve adaylık dosyası sunulmadan önce gerekli değişikliklerin yapılmasını ve kamuoyunun bu konuda tatmin edilmesi için gereğini bilgilerinize sunarız.
Sağlık Bakanlığı: Geri çekilen aşı ile Türkiye'de kullanılan aşı aynı değil
Türkiye'de kullanılan aşıların her serisinin, kullanıma sunulmadan önce Refik Saydam Hıfzıssıha Merkezi tarafından biyolojik kontrole tabi tutulduğuna dikkat çekildi. Gebelere halen uygulanan aşının da kullanıma sunulmadan önce antijen miktarı ve etkinliği dahil kontrol edildiği ve herhangi bir olumsuzluk tespit edilmediği vurgulandı.
Vatandaş simitinde altın aradı
Simitler satışa sunulmadan, vatandaşlar uzun bir kuyruk oluşturdu. Vatandaşların, şanslarını artırmak için çok sayıda simit aldığı görüldü. Simitlerini alır almaz içini kontrol edenlerden bazıları sevinirken, bazıları üzüldü.
Bursa Oto Show 2009'da görücüye çıkan Renault Fluence'in fiyatı yarın açıklanacak
Satışa sunulmadan önce aracımızı Bursalıların beğenisine sunduk." dedi. "ARAÇLARDA FİYAT ARTIŞI OLABİLİR" ÖTV indirimi sırasında iyi bir satış rakamı yakaladıklarını ifade eden Merih Tüzün, devletten herhangi bir destek gelmediği takdirde sektörün gelişmesinin zorlaşacağını belirtti
Dubai, 2020 olimpiyatlarına adaylığını koyacak
Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Uluslararası Sergiler Bürosu'na herhangi bir teklif sunulmadan önce kapsamlı bir fizibilite çalışması yapılması öngörülüyor. Her iki aktiviteyi de aynı şehirde misafir etmekle Ortadoğu'da bir ilkin gerçekleşeceği ve iş, bilim ve teknoloji ile spor, eğitim ve kültürün biraraya geleceği belirtildi
Çeber'e işkence görüntülerini basına sızdıran bilirkişi hakkında suç duyurusu
Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, bilirkişi raporunu henüz mahkemeye sunulmadan yayınlayan basın kuruluşları, internet siteleri ve bilirkişi Özgür Tekol hakkında "Adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs etmek" iddiasıyla suç duyurusunda bulunulmasına
'Kolonya' 300 yaşında
Bu parfüm şişeleri piyasaya sunulmadan önce ilk olarak özel müşterilerimizin kullanımına sunuluyor" diyor. KOLONYA, 300 YILLIK SIR