sütten

TFF Yönetim Kurulu üyesi Üner: TFF ile vuruşmam şimdi başlıyor
Peki Trabzonspor Kulübü, bu dosya konusunda sütten çıkmış ak kaşık mı?Ben bir şey daha söyleyeyim. Etik Kurulu'nun bütün raporunu baştan aşağı okudum. Trabzonsporla ilgili tek bir şüphe dahi yok.
Uçmaklıoğlu: Serbest veterinerler iş yapamaz hale geldi (Özel)
Sattığı sütten kilo başına 3–5 kuruşa geçimini sağlamaya çalışıyor. Çiftçiden mazottaki vergi alınmamış olsa ucuz yem maliyeti olur." şeklinde konuştu. Aydın’da 220 veteriner hekimin serbest çalıştığını kaydeden Uçmaklıoğlu, Türkiye genelinde ise bu sayının 5 bin 800 olduğunu sözlerine ekledi.
Bulgurda yapay gıda boyası tespit edildi
Firma Adı: Sütten Gıda Turz. İnş. Ve Oto San. ve Tic. Ltd. Şti./İSTANBULÜrün Adı: Süt Kaymağı (Bitkisel yağ tespiti)Marka ve Son Tüketim Tarihi: Çerkezeli
Besici, süt yeminde de fiyatın düşmesini bekliyor
Onun için Avrupalı besici Türk besicine göre sütten yüzde 35 oranında daha fazla para kazanıyor. Bizde süt girdileri pahalı olduğu için üretici sütten kazandığını genelde saman, saman balyası, yonca, slajlık mısır, arpa ve süt yemine veriyor.
Güler: Kürtçe selam verebilen bir insanı bu memleket çok bekledi
harman olduğu bir kent olduğunu, kendisinin de Mardin'de doğduğunu, bir süt kardeşinin Süryani olduğunu dile getiren Güler, "Bir annenin çocuğuna verecek sütten daha kıymetli paylaşabileceği bir şey olur mu arkadaşlar.
Türkiye'nin en büyük sorunu mirasla bölünen araziler
Sütten ağzı yanan çiftçi tarlada gram saman bırakmadı." diye konuştu. (CİHAN)
"Bir takım çevreler, 'hükümet gitsin de bu ülke batarsa batsın' düşüncesinde"
Ama biz sütten ağzımız yandı, yoğurdu üfleyerek geçiyoruz. Bu olaylar tesadüfi olamaz. Bu olaylar artacak biçimde bir yerlerde destek bulursa, sokaklar yönetilemez hale gelirse diye ellerini ovuşturanlar var.
Gıda alışverişi yaparken önce kuru gıdaları en sonda da donmuş ürünleri alın
Örneğin çiğ sütten yapılan bu ürünlerde Brusella, Salmonella gibi insan sağlığını önemli derecede tehdit eden mikroorganizmalar olabilir. Sokakta satılan çiğ sütler alınmamalıdır.
Tedavisi tamamlanan karacalar doğaya bırakıldı
Sütten kesilip doğaya uyum sağlayacak konsitütüsyona geldiklerinde Polanezköy Tabiat Barınağı’na bırakıldı. (CİHAN)
Kafeinli içecekler, erken doğum ve düşük nedeni
Süt ve sütten yapılmış gıdaları tüketirken pastörize olmasına, peynirlerin tam mayalanmış olmasına dikkat edin. Kalsiyum ile zenginleştirilmiş sütleri tüketin.
Dünya standartlarında üretim yapan Türkova bölgedeki sütün yüzde 60’ını işliyor
Süt topladığımız üreticilerimiz içinde, aylık sütten geliri 3-5 bin lira olan köylü halkımız var. Kaliteli süt vererek bu işi bilinçli yapan köylü halkımız aylık düzenli maaş gibi gelir edebiliyor. Böylelikle bu işin meslek haline getirilmesiyle köylerdeki göçü de önlemiş olacağız.
O gelin konuştu: Kadınlar küfrediyor, erkekler vuruyordu
6 aylık bebeğin sütten kesildiğine ve kadının panik atak geçirdiğine dikkat çekti. Haberde olayın yargıya intikal ettiği de belirtildi. (CİHAN)
Brüksel’in maskotu 'Çiş Yapan Çocuk'tan bu sefer süt aktı
Sınır Tanımayan Veterinlerler Örgütü’nün inisiyatifi ile Çiş Yapan Çocuk, bir gün boyunca çişini sütten yaptı. Dünya Süt Günü vesilesi ile Afrika’da zor durumdaki süt üreticilerin sıkıntılarına dikkat çekilmek istendi.
Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yazıcı: Çiğ süt tüketimi yaygınlaştırılmalı
Çiğ sütten (köy sütü) sütünüzü kaynatıp için, kaymağınızı yiyin, yoğurdunuzu mayalayın, yayığınızı çalkalayın, ayranınızı için reklamlara kapılmayın.” dedi. (CİHAN)
Vekillere süt ve ayran ikramı
Sütten 'çok harika bir içecek' olarak söz eden Bakan Eker, “2012 yılı itibariyle 17 milyon süt üretimimiz var. Bu üretim rakamıyla da Türkiye süt üretiminde 190 ülke içerisinde dünyanın 9.
Süt içmek boyu uzatıyor
Türkiye’nin Avrupa ülkeleri arasında son sırada yer aldığına değinen İnanç, “Ülkemizde çok az süt tüketiliyor ve kullanılan sütlerin yüzde 40’lık bölümü ise açık sütten oluşuyor. Sağlığa uygun olmadığı halde halen Türkiye’de satışına devam edilen açık sütler birçok hastalığa neden oluyor.
Yıldız: Bir çay bardakla bir litre sütün fiyatı aynı üretici mağdur
Türkiye’de kişi başına süt tüketiminin de Avrupa ülkelerine göre çok geride olduğunu vurgulayan Yıldız, çocukların sütten çok çay, gazlı içecekler tükettiğini dile getirdi. Süt tüketiminin arttırılması için büyük kampanyalar düzenlenmesi, her yaştan insanın süt içmeye teşvik edilmesi gerektiğini ifade eden Yıldız, “Sütle ilgili bilgi ve de gerekli
Arınç: Sen bakıcı aile olmazsan, onlar da çocuğu tutar başkasına verir
Başbakan Yardımcısı, bütün ailelerin, annelerin ve babaların sütten çıkmış ak kaşık olmadığını belirterek, ‘’Demirle bacağını dağlıyorsa bir çocuğun, saçlarını sıfır numaraya kazıtıyorsa, her gün tokat sesleri bir yerden geliyorsa benim Almanya’ya 'sen bunları görme karışma bunlar
Süt kalitesini arttırmak isteyen üreticiye hayvan başına destek verilecek
İnek sütü içinse soğutulmuş sütten farklı olmak üzere bakanlığın belirleyeceği dönemler ve miktarlar üzerinden ödeme yapılacak. (CİHAN)
Kadıköy'de pet-shoplarda hayvan satışı yasağı başladı
Yurt dışından yasal olmayan yollarla getirilen hastalıklı hayvanların aşı takvimleri tamamlanmıyor, bazı yavrular erken zamanda sütten kesilerek annelerinden ayrılıyor, pet -shoplar gece kapandığı için hayvanlar bütün gece yalnız bırakılıp açlığa terk ediliyordu.
Bağış: Türkiye'nin süt ve süt ürünleri, AB iskeletini sağlamlaştıracaktır
politikalarının karşısında Türkiye’nin süt dökmüş kediye döneceğini düşünenler bir kez daha yanıldığını bildiren Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü: "Atalarımız sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer demiş.
SP Batman İl Başkanı Fırat: Sağlık Bakanı ateşle oynuyor
Fırat, konuyla ilgili açıklamasında şunları ifade etti: “Süt anneleri tarafından süt bankalarına verilecek sütten içen karşıt cinsten iki insanın, yıllar sonra evlenmek için bir araya gelemeyeceğini kim garanti edebilir.
Kuşadası'nda içtikleri süt sonrası rahatsızlanan öğrenciler taburcu edildi
Yetkililer, sütten zehirlenme diye bir şeyin söz konusu olmadığını, öğrencilerdeki rahatsızlık hissinin psikolojik olabileceğini söyledi. (CİHAN)
Manisa'da hastaneye kaldırılan öğrencilerde zehirlenme çıkmadı
MANİSA - Manisa merkeze bağlı Muradiye beldesindeki Atatürk İlköğretim Okulu’nda beş öğrenci, içtikleri sütten zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Hastane yetkilileri, şu an itibariyle öğrencilerde herhangi bir zehirlenme bulgusuna rastlanmadığını, öğrencilerinin sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.
Diyanet: İnsan sütünün saklanıp bebeklere verilmesinde dini sakınca yok
“Süt verecek kadının kendi çocuğunu sütten mahrum bırakmaması. Başka kadının sütünü içen çocuklar arasında oluşacak mahremlik dairesini, olabildiğince daraltmak için pratik bir tedbir olarak, bir kadından alınan sütün sadece erkek veya sadece kız çocuklara
BDP’li Kürkçü: Bu işin arkasında gladyo kalıntıları var
AKP sütten çıkmış ak kaşık değildir. Taban örgütleri, onların yöneticilerinin yer aldıkları... Örneğin Sinop Gençlik Platformu.
'Süt içen çocukların okul başarısı daha yüksek'
Çünkü daha önceki yıllarda bilinçsizce dağıtılan sütlerde fazla tüketim nedeniyle sütten 'zehirlenme' diye adlandırılmış olan 'laktoz intoleransı' olmuştu. Her bir çocuk için belirlenen 200 mililitrelik bir kutudan fazla süt verilmemesi lazım.
Bakan Eker: Sütten rahatsızlanan öğrencilere okul sütü dağıtılmayacak
Mesele ele alınırken, 'sütten zehirlendiler’ ifadeleri kullanıldı. Bu tamamen gerçek dışı. Bu sene bilgilendirme daha iyi yapıldı.
Hendek'te 50 kadına süt sığırcılığı eğitimi verildi
Hayvancılıkla uğraşarak aile ekonomisine katkıda bulunan kadınların, süt sığırcılığı ile sütten elde ettiği geliri artırmak amacıyla Hendek Belediyesi, İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından süt sığırcılığı kursu düzenlendi.
'PKK sütten çıkmış ak kaşık değil örgüt içi infazlar için öz eleştiri yapmalı'
ANKARA - Hak ve Özgürlükler Partisi (Hak-Par) Genel Başkanı Kemal Burkay, PKK'nın 'sütten çıkmış ak kaşık' olmadığını belirterek örgütün kendi öz eleştirisini yapması gerektiğini söyledi. Burkay, " Binlerce faili meçhul cinayet var.
Tutuklu Başkan Kılıç'ın eşi: Evimden milyonlarca liranın çıktığı yalan
Eşi Tuncay Kılıç'ın sütten çıkma ak kaşık olmadığını, insan olarak mutlaka hataları bulunduğunu da ifade eden Vicdan Kılıç, şunları söyledi: "Çalma çırpma kesinlikle yok. Eşimi şikayet edenler, haram para yiyemediler diye bunu yaptı.
Manavgat'ta süte su katanlar afişe edilecek
Yeniköy'de bulunan süt soğutma tankı ve laboratuarlarında toplanan her sütten günlük numune alımı yaptıklarını anlatan Ay, Mustafa K. isimli süt üreticisinin ısrarlı uyarılara rağmen süte su katmaya ve yağını almaya devam ettiğini söyledi.
Tarım sektörünün yüzde 75’ini kadınlar oluşturuyor
Diğer taraftan konservecilik, salça ve tarhana yapımı, meyve suyu çıkartılması, reçel, marmelat, pekmez, turşu, kaynamış sütten peynir yapımı konularında çiftçi kadınlarımıza eğitim verilmesi çalışmalarımızı da devam ettirmekteyiz.
Tonya’da kurulacak çimento fabrikası için ÇED toplantısı yapıldı
Hala annesinin sağdığı sütten aldığı harçlıkla kahvede oturanlar var. Dükkanının kapatıp ayak uzatanlar gelip burada bize akıl verecekse, biz de onların aklına göre Tonya’yı yöneteceksek bize de yazıklar olsun.
Anne sütünü artıran 6 altın öneri
Annelerin genellikle kısa süre içinde sütten kesildiğini belirten uzmanlar, bu süreyi artıran 6 altın öneriyi sıraladı. International Hospital Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilem İrkin, emzirme döneminde sağlanan sütteki enerjinin büyük bir kamsının annenin yediklerinden karşılandığını
Yayladan inmeye hazırlanan köylüler kışlıkları hazırladı
Sütten yağ da yapan kadınların bu işi biraz zahmetli. Sütün kaymağını yayığa koyan kadınlar, yayığı bir o tarafa bir bu tarafa sallayarak yağ elde ediyor. Yaklaşık yarım saat süren bu işlemin ardından ortaya çıkan tereyağı, kovanlara doldurularak kışın yenilmeyi bekliyor.
Süt üreticisi: Piyasa, 'İstediğim fiyata satarım' diyenlerin eline geçmesin
Polonya'da süt üreticisi kaba yem açığını yüzde 80 oranında kapattığı için sattığı sütten para kazanıyor. Bizde ise üretici para kazanamadığı için ineğini kasaba gönderiyor.
Ot kuraklığı süt verimini de etkiledi
Şimdi ise saman fiyatları yükseldiğinden dolayı, sütten de eskisi gibi verim alamıyoruz." şeklinde konuştu. (CİHAN)
Afyon kaymağına sıkı takip, sahte kaymak satanlara 2 bin 500 lira ceza
İyi süzülmemiş, iyi temizlenmemiş sütten yapılan, yada sahte kaymaklar Afyon’un kaymak sektörüne de darbe vuruyor." dedi. "AFYON AYAĞINA KURŞUN SIKMASIN"
Çiftlik kurdu, el değmeden süt üretiyor
Hayvancılığın daha gelişmiş sistemlerle yapılması gerektiğini anlatan Çoban, çiftçilerin hem sütten hem hayvandan kazanacakları ifadesine yer verdi.
Döngel: Tahliyelere tepkili olanlar katledilen ülkücüleri görmezden geliyor
ütopik hayaller uğruna aziz milletimizin her türlü değerini peşkeş çekmeye yeltenen Marksist-Leninist ve bölücü gruplar, en başından beri bazı çevrelerce sütten çıkmış ak kaşık gibi takdim edilip kamuoyu oluşturulurken milliyetçi-ülkücü camia katil, bölücü ve yıkıcı gibi takdim edilmiştir.
Hamileler aşırı sıcak ve klimalı ortamlardan uzak durmalı
Küflü ve pastorize olmayan sütten yapılan peynirler de gebelere önerilmez. Gebeliğin 6 ve 8. haftalarında bulantı ve kusma daha yoğundur. Bu dönemde yağlı ve baharatlı gıdalardan uzak durulmalı, az az, sık sık beslenmelidir.
'Dondurmada süte göre daha yüksek enerji, mineral ve vitamin var'
En iyi kalsiyum kaynağı olarak bilinen süt, yoğurt, peynir gibi besinlerin yanısıra sütten hazırlanmış dondurma, çocukların kalsiyum ihtiyacına katkı sağlar.” şeklinde konuştu. Günün büyük bölümünü televizyon ve bilgisayar başında geçiren, oyun oynamayan, spor yapmayan çocukların dondurmayı dikkatli yemesi gerektiğini vurgulayan
"Dondurma satın alırken ambalajının yüzeye yapışık olmamasına dikkat edin"
Aksi takdirde çiğ veya pastörize edilmemiş sütten üretilen dondurma insanlarda Brusella hastalığına neden olabilir. Bu nedenle, sokakta satılan, kaynağı bilinmeyen ve hijyenik koşullarda üretimi sağlanmayan ürünlerin tüketimi sağlık için risk oluşturabilir.
'Dağıtılan sütlerde hastalık yapıcı mikroorganizma ve bakteri toksini yok'
ihale kapsamında dağıtımını üstlendiği illere sevk edilmek üzere üretilen 23 ayrı partide yer alan 20 bin 241 bin 64 kutuluk 4 milyon 48 bin 212 litrelik sütten 63 adet numune analiz edilmek üzere çeşitli laboratuvarlara gönderildiği kaydedildi.
Prof. Dr. Esen Demir: 41 çocuğa süt alerjisi tedavisi uyguluyoruz
Bu programı yaparken hastalar her hafta gelmek şartı ile çok sulandırılmış sütten başlayıp, giderek 1 bardak süte kadar artırılma şeklinde, yaklaşık 4 ay süren bir aşı programıyla, her hafta artırmak kaydı ile bu programı tamamlıyor.
Bakan Eker: Okul sütüyle ilgili siyasi rant sağlamaya çalışıldı
Ama bu çocuklara hiçbir doktor bu çocuk sütten zehirlendi demedi. Ama televizyon, gazete ve siyasi rant sağlayanlar sütten zehirlendi dediler. Bir tane çocuk sütten zehirlenmedi.
Erzurum'da 65 öğrenci okul sütünü içtikten sonra rahatsızlandı
Katranlı köyü Şehit Ragıp Köse İlkokulu ile Merkez Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda eğitim gören 65 öğrenci dağıtılan sütten etkilendi. Zehirlenme belirtisi olarak mide bulantısı ve kusma şikayetiyle öğrenciler İlçe Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.
Başbakan Erdoğan: Türkiye'deki süt firmalarının biri hariç tamamı ihale aldı
Daha kaliteli sütten bahsettim diyor. Ya biz ne var ne yok sütü topluyoruz. Bu ifadeleri kullanarak çocukların anne babaların zihninde tereddüt oluşturdun. Sen ortaya atacaksın pisliği biz temizlemekle mi uğraşacağız?
Kılıçdaroğlu: CHP'liler alışkanlıklarından vazgeçmeli
İlköğretim okullarında sütten rahatsızlanan öğrencileri hatırlatan ve hükümeti yine beceriksizlikle suçlayan Kılıçdaroğlu, "En sonunda süt işi de çıktı ortaya. Süt gibi ak olduklarını söylüyorlar.