süvari birliği

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşu canlandırıldı
Bu sırada vatandaşların alkışları arasında süvari birliği, temsili olarak İzmir’in kurtarılmasını canlandırdı. Bayrağın İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekilmesinden sonra Başkan Kocaoğlu, süvari birliği komutanına plaket verdi.
İzmir geçen ay en çok 9 Eylül kutlamalarını konuştu
İzmir Valiliği tarafından, süvari birliği ve bayrak çekmeyle Cumhuriyet Meydanı’ndaki geçit töreninin yapılmayacağını duyurmasına, bazı sivil toplum kuruluşları tepki gösterdi. Bunun yanısıra Türk Telekom İzmir Cup 2012 Erkekler Tenis Turnuvası'nda çiftlerde İngiliz David Rice-Sean Thornley ikilisinin şampiyon olması, İstanbul Nişantaşı’ndaki iki
"Komutanın, aşağıdakilere suç yükleyip kendisini kurtarması yakışıksız" (Özel)
1962 ve 1963 yılları arasında Ankara'da Harbiyelileri isyana teşvik ettiği gerekçesiyle asılan Süvari Birliği Komutanı Binbaşı Fethi Gürcan'ın oğlu Ömer Gürcan, Cihan Haber Ajansı muhabirine açıklamalarda bulundu.
Gül, krallar gibi karşılandı
Bunun ardından ise Süvari Birliği eşliğinde Kraliyet atlı arabaları tören alanına geldi. Kraliçe Elizabeth ve Cumhurbaşkanı Gül ilk arabaya binerken, Hayrünnisa Gül ile Edinburgh Dükü Philip ikinci arabada yerlerini aldı.
Sakarya Zaferi'nin 90’ıncı yıldönümü coşkuyla kutlandı
Burada Türk Silahlı Kuvvetleri, Mehteren Bölüğü, Tarihi Bölük, Atlı Süvari Birliği ile yaya ve moturlu askeri birlikler tören geçidi yaptı. Özellikle Atlı Süvari Birliği'nin geçişi Polatlılılar tarafından alkışlar arasında beğeniyle izlendi.
İzmir'in kurtuluşunun 89. yılı kutlanıyor (1)
Temsili süvari birliği komutanı ve bir askerin hükümet konağına koşarak girmesi ve Türk bayrağını asması alkışlarla seyredildi. Temsili komutan ve karşılamadaki canlandırma ekibinde bulunanlara, Vali Kıraç tarafından plaket verildi.
Sakarya Zaferi'nin 89. yıldönümü coşkuyla kutlandı
Daha sonra Cumhuriyet meydanında Türk Silahlı Kuvvetleri, Mehteran Bölüğü, Tarihi Bölük, Atlı Süvari Birliği, Yaya ve Motorlu Askeri Birliklerin tören geçişi yapıldı. 22 gün, 22 gece süren Sakarya Meydan Muharebesinin yaşandığı Duatepe'de devam eden kutlama etkinlikleri Sakarya Savaşı Canlandırması, TSK Hava Kuvvetleri Uçakları, TSK Kara
Binbaşı Fethi Gürcan'ın oğlu Ömer Gürcan: Asker cami bombalamaz diyenler, 12 Eylül'ün hesabını versin
1962 ve 1963 yılları arasında Ankara'da Harbiyelileri isyana teşvik ettikleri için asılan Aydemir ve Süvari Birliği Komutanı Binbaşı Fethi Gürcan'ın idamları ile ilgili tartışmalar aradan 46 sene geçmesine rağmen sürüyor.
Sakarya Zaferi'nin 88. yıl dönümünü kutlama programı başladı
Törende, Çanakkale ve Kore savaşları ile Kıbrıs Barış Harekatı'na katılanları temsil eden tarihi bölük, atlı süvari birliği, Genelkurmay Askeri Tarih ve Stratejik Etüt Başkanlığı'na bağlı mehteran bölüğü geçiş yaptı.
Sakarya Zaferi'nin 88. yıl dönümü kutlanacak
Türk Silahlı Kuvvetleri Atlı Süvari Birliği, Tarihi Bölük, Askeri Birlikler ve Belediye araçları Cumhuriyet meydanında resmi tören geçidinde bulunacak. BAŞBAKAN ERDOĞAN VE DEVLET ERKANI DUATEPE'DE
Süvarilerin İzmir'e girişi canlandırıldı
İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümü törenleri, süvari birliği gösterileriyle renklendi. Konak Meydanı'ndaki İzmir Valiliği önüne giden süvariler, hükümet konağının balkonuna çıkarak Türk bayrağını temsili olarak göndere çekti.