sydv

İşitme engelli ressam, 7. kişisel sergisini açtı
Şahiner, resim sergisi ile ilgili bilgilendirmeyi Manavgat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda (SYDV) görevli işitme engelliler tercümanı Kuddisi Aydın'la birlikte yaptı. Gazipaşa'da geçimini örtüaltı muz üreticiliği yaparak sağladığını belirten Şahiner, muz yetiştiriciliği dışında vaktinin önemli bir bölümünün evinin resim atölyesinde
İhtiyaç sahibi öğrencilere dershane desteği
MALATYA - Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), ihtiyaç sahibi 110 öğrenciyi ücretsiz dershaneye gönderdi. Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, yaptığı açıklamada, eğitime büyük önem verdiklerini belirtti.
'İyilik Ödülleri' sahiplerini buldu
'Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Proje İyilik Ödülü' Bağcılar Kaymakamlığı Sydv-Vefa-Yet Koruyucu Yetim Destek Projesi'Yılın Jüri Özel Ödülü' ise Suriye İnsanı Yardım Platformu’na verildi.
Dolandırıcılar bu sefer de kaymakamın adını kullandı
SYDV kanalıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yiyecekten giyeceğe kadar yardım ediyoruz ve bu yardım devam edecek. Vatandaşlarımızın bu şekildeki talepleri ciddiye almamasını ve para transferi yapmamasını, akabinde de emniyet birimlerinin derhal haberdar edilmesini istiyoruz.
Vali, alkol bağımlılığından kurtulmak isteyen şahsa sahip çıktı
Vali Balkanlıoğlu'nun talimatı üzerine hareket geçen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), uzun yıllar alkol bağımlısı olan Şenol’u hastaneye yatırarak tedavisinin başlatılmasını sağladı.Eşinden boşandığını ve alkol bağımlısı olduğunu belirten Şenol, çevrelerindeki bazı arkadaşlarının desteği ile hayatını sokaklarda sürdürdüğünü söyledi.
Halfeti Kaymakamlığı'ndan ihtiyaç sahibi ailelere yardım
ŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Halfeti Kaymakamı Mehmet Keklik ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SYDV) Müdürü Ahmet Oğuz, Kalkan köyüne bağlı Kınık mezrasında yaşayan ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek,
Afyonkarahisar SYDV'den ihtiyaç sahibi asker ailelerine nakdi yardım
AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) sosyal güvencesi olmayan ve ihtiyaç sahibi olan asker ailelerine 250 lira nakdi yardımda bulunuyor. Vakıf Başkanı Vali İrfan Balkanlıoğlu, asker ailelerinin çocuğunun askere katılması münasebetiyle maddi sıkıntılar yaşayabileceğini ifade ederek, yapılan yardımların
Engelli vatandaşın yeni evi aileyi mutlu etti
ANTALYA - Antalya’nın Gazipaşa ilçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) engelli ailelerin umudu oluyor. Gazipaşa Gökçebelen köyünde ikamet eden Çetiner Ailesi yeni evine kavuştu.
Elleri ve ayakları olmayan engelli sıcak bir yuvaya kavuştu
Sosyal Yardımlaşma Vakfı (SYDV) ile görüştüğünü belirten Çoban, “Belediye olarak evin alt yapısı ve konteynırın konulmasını sağladık. Tabii kendisinin ellerinin ve ayaklarının olmaması nedeniyle evde sistem tamamen değişti.
Turhal'da takdir alan 698 lise son sınıf öğrencisine 100 lira nakit para ödülü
TOKAT - Tokat'ın Turhal ilçesinde, okullarını bitirerek takdir belgesi alan 698 lise son sınıf öğrenci, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından nakit 100 lira ile ödüllendirildi. Öğrencilerin ödülleri, Belediye Kültür Merkezi'nde yapılan program ile öğrencilere takdim edildi.
Fedakar anne kredi aldı, çaycılıktan kendi işinin patronu oldu
AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar’da 3 çocuk annesi Nazik Gök, yerini belediyeden, kredisini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan (SYDV) alarak kurduğu iş yeri sayesinde hem geçimini sağlıyor, hem de çocuklarını
Malazgirt'te etkili olan fırtına evlerin çatısını uçurdu
İlçe Kaymakamı Muhammet Gürbüz ise hasar tespiti yaptıklarını belirterek, maddi durumu iyi olmayan ailelere SYDV aracılığı ile yardım yapılacağını söyledi. (CİHAN)
İhtiyaç sahibi annelere 250 TL yardım
MALATYA - Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Anneler Günü dolayısıyla köylerde yaşayan dul, muhtaç ve kimsesiz 25 anneye 250’şer lira nakdi yardım yapıldı.
Görme engelli, cepten gelecek mesaja göre halk otobüsüne binecek
Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından hazırlanan AB projesi, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) tarafından kabul edildi. Projeye, 200 bin lira destek verileceğini belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu, altyapı çalışmalarına başlandığını, 3 ay içerisinde hizmete gireceğini söyledi.
Mültecilere yönelik uygulama ve hizmetler ilden ile farklılık gösteriyor
Bunun yanında Emniyet Yabancılar şube müdürleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) müdürleri, duyarlı sivil toplum kuruluşları, yerel idare, hayırsever işadamları ve özellikle bu alanda organizasyon yapabilme becerisi olan güvenilir ve saygın
Engelli çocuk ve annesi yeni eve kavuştu
AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), evleri yıkılmak üzere olan engelli çocuk ve annesine yeni bir ev yaptı. Vakfın sahip çıktığı Ramazan Yaman, kendisinin özürlü olduğunu ve annesiyle Hacı Alioğlu Mahallesi'nde yaşadığını söyledi.
Patnos'ta 2 bin 500 öğrenciye giyim yardımı
yardımını öğrencilere dağıtma programına Kaymakam Üzeyir Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Eskin ile Patnos Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının (SYDV) Müdürü Murat Kılıç katıldı. LC Waikiki Tema Mağazacılık Hizmetleri Anonim Şirketi yardım komisyonu tarafından gönderilen yardım paketleri, ilçeye bağlı köy okullarında yaklaşık 2500 öğrenciye dağıtıldı
Valiye yapılan ihbarla engelli aile hayata yeniden tutundu
Bir çöp evde dört çocuğuyla birlikte yaşayan ailenin dramını öğrenen Balkanlıoğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığıyla aileyi sağlık kontrolünden geçirdi, evlerinin baştan sona tamir edilmesini sağladı.
İşitme engelliler, sorunlarını 3G görüntüsüyle anlatarak çözüyor
İşitme engelli tercümanı Guddisi Aydın, Manavgat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) bünyesinde işitme engellilerin sorunlarının çözümü için çalışma yapıyor. İşitme engelliler, sorunlarını tercümanları Aydın'a 3G görüntülü telefon görüşmesiyle yaparak anlatıyor.
Van'daki eğitimcilere 'liderlik' semineri verildi
VAN - Van Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından SODES kapsamında okul müdürlerine ve öğretmenlere kişisel gelişim semineri düzenledi. 'İlham Veren Lider-Etkili Liderlik' konulu seminerde daha çok kendi hayatından örnekler veren eğitimci-yazar ve kişisel gelişim uzmanı Alişan Kapaklıkaya, katılımcılara kahkaha
Afyonkarahisar Valiliği'nin tüp bebek projesi 18 aileye umut oldu
AFYONKARAHİSAR - Afyonkarsahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın (SYDV) sosyal güvencesi olmayan ailelerin tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmaları için başlattığı projeden 18 aile faydalanacak.
Kütahya'da SYDV personeli her gün şehri dolaşıp ihtiyaç sahibi arıyor
KÜTAHYA - Kütahya'da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) personeli her gün şehrin genelini gezerek ihtiyaç sahibi arıyor. Günde en az 10 ev ziyareti yapıp ihtiyaç sahiplerini belirleyen SYDV çalışanları; tren garı, otobüs terminali ve şehrin genelini kontrol ederek evsiz kişiler olup olmadığını
Turhal'da takdir alan 550 lise son sınıf öğrencisine 100 lira nakit para ödülü
TOKAT - Tokat’ın Turhal ilçesinde yarıyıl tatiline takdir belgesi alarak giren 550 lise son sınıf öğrenci, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından nakit 100 lira ile ödüllendirildi.
İşitme engellilerin temel din eğitiminde 'engel' kalmadı
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ve Manavgat Müftülüğü, işitme engellilerin dini vecibelerini yerine getirmede doğru bilgi sahibi olması için 'İşitme Engelli Vatandaşlarımıza Din Bilgisi Eğitimi Projesi'ni hazırladı.
Susuz’un Çığrıklı köyünde öğrencilere giyecek yardımı yapıldı
Susuz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın (SYDV) talebi üzerine Markalar Birliği Derneği yönetimi, Susuz’a öğrencilere verilmek üzere bin 750 kışlık mont ve bot gönderdi. SYDV Başkanlığı'na gelen kışlık malzemeler, Kaymakam Vedat Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rıza Uray tarafından Çığrıklı İlköğretim Okulu'ndaki ihtiyaç sahibi
Manavgat Kaymakamlığı sigara içenlere para yardımı yapmayacak
ANTALYA - Manavgat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), ihtiyaç sahiplerine yönelik aylık 150 liralık nakdi yardımın, sigara içenlere yapılmaması kararı aldı. Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, yaptığı açıklamada kararı oybirliğiyle aldıklarını söyledi.
2012’de örnek gösterilen SYDV, 15 bin ailenin yüzünü güldürdü
AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Danayışma Vakfı(SYDV) bu yıl içerisinde yaptığı yardımlarla 15 bin 265 ailenin yüzünü güldürürken, 29 aileyi de iş sahibi yaptı. Vakıf, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından kömür dağıtımı, genel sağlık sigortası ve bireysel gelir getirici projelerin uygulanmasında örnek gösterildi.
Cizre SYDV'deki sıramatik uygulaması vatandaşı sevindirdi
ŞIRNAK - Şırnak’ın Cizre ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın (SYDV), uyguladığı sıramatik vatandaşları sevindirdi. Cizre Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, daha önce uygun olmayan bir görüntüye çözüm buldu.
Denizli’de gizli yoksulları bulmak için kapı kapı gezilecek
DENİZLİ - Denizli’de imkansızlıkları sebebiyle devletten yardım isteyemeyen vatandaşları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) görevlileri kapı kapı dolaşılarak tespit edecek. Bu araştırma için 80 mahalle, 8 belde ve 17 köy sekiz bölgeye ayrılarak, SYDV heyeti tarafından oluşturulan ekipler sahaya inecek.
Malatya'daki sığınmacılara para, kömür ve tekerlekli sandalye yardımı
MALATYA - Malatya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Afganistan, İran, Suriye ve Iraklı 250 sığınmacı aileye toplam 112 bin 642 lira nakdi, 202 ton kömür, 7 tekerlekli sandalye yardımında
Merzifon Kaymakamı, ihtiyaç sahiplerini yerinde tespit ediyor
düzenleyecekleri sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik edici mahiyette düzenlenecek olan faaliyetlere Merzifon Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığımızca destek vereceğiz.” diye konuştu.
Muş'ta 150 sosyal konuta 4 bin 875 başvuru yapıldı
Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından alınan başvuruların sorunsuz bir şekilde tamamlandığını açıklayan SYDV Müdürü Nurettin Bozkurt, toplam yapılacak olan 150 konutun yüzde 10’nun özürlü vatandaşlara ayrılacağını söyledi.
Kars'ta kar bastırdı, kömür dağıtımları hızlandı
KARS - Kars Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) şehirde 2 gündür etkili olan kar ve soğuk hava ile kömür yardımı dağıtımlarını hızlandırdı. SYDV tarafından bu yıl Kars il merkezinde 22 mahalle ve merkeze bağlı 72 köyde ihtiyaç sahibi 4 bin 940 aileye hane başı 2 ton olmak üzere toplam 9 bin 881 ton
Görme engellilere yönelik, Braille alfabesi kursu başladı
Manavgat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV), Manavgat Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi(RAM), İlçe Halk Eğitim Merkezi(HEM) ve İlçe Halk Kütüphanesi'nin birlikte hazırladıkları proje çerçevesinde kurs halk kütüphanesinde veriliyor.
Hakkari’de 25 bin aile kömür dağıtılıyor
HAKKARİ - Hakkari’de Soysal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığıyla 25 bin aileye kömür dağıtılıyor. Kömürler, SYDV’nin kiraladığı kamyonetlerlere yüklenerek ailelerin evlerine kadar götürülüp imza karşılığında teslim ediliyor.
SYDV, kış öncesi 2 bin ailenin ısınma problemini çözdü
AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ihtiyaç sahibi 2 bin aileye yaklaşık 4 bin ton kömür yardımında bulundu. SYDV Başkanı Vali İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar’da kışın sert geçmesi, havaların soğuması nedeni ile yoksul, muhtaç vatandaşların ısınma problemi çekmemesi
Susuz’da 24 aileye 48 adet gebe düve dağıtıldı
KARS - Kars’ın Susuz ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, hayvancılık yapabilmek için yeterli kaynağa sahip olmayan vatandaşlara 48 adet üç aylık gebe düve dağıtıldı. AK Parti milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç ile Susuz Kaymakamı Vedat Yılmaz'ın katıldığı teslim töreninde, Cumhuriyet mahallesi ve Aksu köyünde oturan 24 aileye
Afyon Valiliği'nin tüp bebek projesi ailelere umut oldu
AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), sosyal güvencesi olmayan ailelerin tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmaları için proje başlattı. Proje kapsamında, anlaşma yapılan Acıbadem Hastanesi'nde yoksul ailelerin tüp bebek giderlerinin karşılanması sağlanacak.
Suşehri SYDV’den bayramlık nakdi yardım
SİVAS - Sivas Suşehri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, Kurban Bayramı dolaysıyla 203 kişiye nakdi yardım yapıldı. Kaymakam Mehmet Demiral, ‘’Kurban Bayramı öncesi ilçe merkezi ve köylerde bulunan ihtiyaç sahibi 203 kişiye, 150'şer lira nakdi yardım yapılmaya başlandı.
Kaymakam Bingöl, Midyat bürokratlarının telefonunu muhtarlara dağıttı
Midyat’ta SYDV’na kayıtlı 12 bin dosyamız mevcut, utanan ve ya bize gelmeye imkanı olmayan vatandaşımızın ayağına gideceğiz." diye konuştu.
SYDV'nin belirleyeceği 3 aile tüp bebek uygulamasından yararlanacak
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV)belirleyeceği 3 asil ve 3 yedek yararlanıcı ailenin tespiti için çalışmalara başladıklarını ve 26 Ekim’de müracaatların sona ereceğini söyledi.
İhtiyaç sahibi aileler devlet desteğiyle tüp bebek sahibi olacak
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Malatya İl Müdürü Nebi Tepe, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Acıbadem Sağlık Grubu işbirliğiyle tüp bebek tedavi giderlerini karşılayamayan ihtiyaç sahibi ailelerin tüp bebek tedavilerinin yaptırılması
SYDV mağdur yaşlıların evlerini temizletip, ütülerini yaptırıyor
AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV), Yoksul Yaşlılara Tertemiz Bir Dünya Projesi kapsamında yaşlıların evlerini temizletip, ütülerini yaptırarak, sağlık kontrolünden geçiriyor
1 milyon 154 bin gence prim borcu çıktı
ödememeleri için sosyal güvenceleri yoksa, yeşil kart vizeleri bitmişse 30 gün içinde, adrese dayalı kayıt sistemine göre bulundukları il veya ilçelerdeki SYDV merkezlerine müracaat ederek gelir testi yaptırmaları gerekmektedir.
Çadırdaki çocuklar eğitimde ‘ihale’ engelline takıldı
Tedbir olarak SYDV bütçesinden eğitim yardımları var. Fakirler için ‘al çocuğu götür parayı al’ gibi bir tedbiri haftaya devreye sokabiliriz.”dedi. Balaban, Sarıçam ilçesinde yaklaşık bin 500, Yüreğir’de ise 800 civarında öğrencinin taşıma kapsamında olduğunu sözlerine ekledi.
Turhal’da üniversiteyi kazanan 140 öğrenciye nakdi yardım yapıldı
TOKAT - Tokat'ın Turhal ilçesinde bu yıl üniversiteyi kazananlara Turhal Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından nakdi yardım yapıldı. Toplam 140 öğrenciye nakdi yardım yapıldığını belirten Turhal SYDV, bunu öğrencilerin başarısını artırmak için teşvik amaçlı yaptıklarını açıkladı.
Alaplı’da ihtiyaç sahibi 3 aileye eşya yardımı yapıldı
Alaplı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi aileler için yapılan ve onarılan evlerin eşyaları Deniz Feneri Derneği tarafından karşılandı. Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, “SYDV tarafından ihtiyaç sahibi 3 ailenin evi yeniden yaptırılmıştı.
Gurbetçiler, Afyonkarahisar’daki engellileri unutmadı
AFYONKARAHİSAR - Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV), Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Emirdağ Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (EYAD) tarafından gönderilen akülü engelli araçları ihtiyaç
İran 8 yıl baktığı mültecileri Türkiye’ye gönderdi
İlimizin imkanları ölçüsünde ilgililerin temel barınma ve beslenme ihtiyaçları SYDV, il müdürlükleri, mahalli idareler ve sivil toplum kuruluşlarımızca karşılanmaktadır.” açıklamasında bulundu.
SYDV, Ağustos’ta 352 milyon liralık yardımda bulundu
AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) geçtiğimiz ağustos ayı içerisinde bin 768 kişiye 363 milyon 352 bin liralık yardımda bulundu. Vakıf tarafından hayata geçirilen projeler sayesinde ise yardıma muhtaç durumda olan girişimciler, yardım yapar hale geldi.