talebimizi

Memur-Sen, KPDK’da uzlaşılan maddeleri Bakan Çelik’e iletti
Bugün de sayın bakana KPDK'da uzlaşmaya vardığımız maddelerin Torba Kanun'da yer alması talebimizi ilettik. Umuyoruz ve ümit ediyoruz ki kamu görevlilerimizin yüzünü güldürecek gelişmeler olur." dedi. PEK ÇOK TALEBİ İLETTİ
Erdoğan’dan Putin’e: Bizi Şanghay’a alın, AB sıkıntısından kurtarın
Başbakan Erdoğan, Avrasya ülkeleri ile serbest ticaret anlaşması yapmaya da hazır olduklarını kaydederek, “ŞİÖ’ye üyelik talebimizi daha önce de sayın Putin’e ifade etmiştim. Bunu önemsiyoruz…” dedi.
"Ecdadın damak tadı baklavayı bütün dünyaya tattıracağız"
O dönemde İtalyan ve diğer ülkelere battaniye üretimi için randevu talep ettiğimizde, bizim Türkiye'den aradığımızı öğrenince talebimizi geri çeviriyorlardı. Ama bugün geldiğimiz noktada, onlar ayağımıza geliyorlar, bizimle görüşmek için randevu talep ediyorlar.
CHP’li Hamzaçebi: Raporlar gelmezse, suç duyurusunda bulunacağız
ANKARA - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, TBMM’ye sunulmayan raporları Sayıştay’dan istediklerini belirterek, "Bilgi edinme kanununa göre de bu talebimizi, tekrar Sayıştay’a bildireceğiz. Bunlar yerine gelmezse, üzülerek ifade ediyorum, Sayıştay yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunmak zorunda kalacağız.
Malatya Şeker Fabrikası özelleştirme kapsamından çıkartılıyor
Başbakan Erdoğan’a kentin sorunları, beklentileri, vizyonuyla ilgili sunumlar yaptık, Hızlı trenin planlanandan daha erkene alınması talebimizi ilettik. Başbakan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a hızlı terinin daha erkene çekilmesi ile ilgili talimatlarını verdi.
Rumlar, KKTC’deki Trabzonspor taraftarları sınırdan geçirmeyecek (Özel)
Adadaki Trabzonspor taraftarlarının KKTC üzerinden Apollon Limassol maçına gitmesi için talebimizi ilettik." dedi. BM nezdinde Rum kesimiyle görüştükten sonra kendilerine olumsuz cevap verildiğini dile getiren Büyükyılmaz, "Rumlar, Kıbrıs Türk tarafındaki Trabzonsporlu taraftarların
Tutuklu M.V.D.'nin avukatı: Müvekkilime suçlu yaftası yapıştırıldı
Talebimizi biz yapacağız. Gerçi re'sen savcılıkta şu aşamada serbest kalması yönünde bir talebi olabilir. Çok acı verici bir olay, ben çok üzüldüm ama tabi ki neyi olup neyin olmadığının netleşmesini bekledim.
Danıştay tahsisi iptal etti 2 gemi, bin araç limanda bekliyor
Ek süre talebimizi tekrarlıyoruz. Ayrıca bu süreç içerisinde yapılan yatırım çalışamaz hale getirilirse bu güne kadar yapılan yatırımlar ve uğranılan zararlar için tazminat yoluna gitmek zorunda kalacağız.
Mazlumder: Ali İsmail Korkmaz'ı öldürenlere hak ettiği ceza verilmeli
Bu açıklama vesilesiyle, faillerin hak ettiği cezayı almaları ve adalet talebimizi yineliyoruz. Ali İsmail Korkmaz’a Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz." (CİHAN)
ERDEMİR, tedarikçileriyle buluştu
karşılandığını dile getiren Yazıcı, “Sağ olsunlar bizim içimizde meclis üyesi olarak bulunan Erdemir Stratejik Planlama Müdürü Necati Altındaş Bey'e bu talebimizi ilettik o da yetkililere bildirdi. Kendisinin katılımıyla gerçekleşecek bu toplantının temel amacının üyelerimizin iş potansiyelini geliştirmek olduğunu belirtmek istiyorum.
Alevilerin taleplerini Cumhurbaşkanı'na ilettiler
Kendisi görüşme talebimizi kabul etti. Olumlu bir görüşme oldu. Cumhurbaşkanımıza detaylı bilgi sunduk. Cumhurbaşkanımız gereğini yapacağını ifade etti.
TETAŞ’ın elektrik borçlarını ödemeyen şirket açıklaması
yönelik müteaddit defalar yazılı taleplerde bulunulmuş, ancak gerek kayyım heyeti ve gerekse şirket tarafından mahkemeye bu yönde müracaat olmamış; mahkeme talebimizi reddetmiştir. Alacaklarımızın tahsili yönünde her türlü girişim devam etmektedir.
TETAŞ: Metal Demir Çelik’in elektriğini kestik
yönelik müteaddit defalar yazılı taleplerde bulunulmuş, ancak gerek kayyım heyeti ve gerekse şirket tarafından mahkemeye bu yönde müracaat olmamış, mahkeme talebimizi reddetmiştir. Alacaklarımızın tahsili yönünde her türlü girişim devam etmektedir.
Okula başlama yaşı değişti
verilmesinin uygulamadaki birçok sorunu çözeceğini ve memnuniyetsizliği azaltacağını ifade etmiş ve Bakanlıktan bu konuyla ilgili adım atılması yönünde talebimizi ilettik. Bunun üzerine çalışma başlatan Milli Eğitim Bakanlığı talebimize karşılık vererek rapor isteme yaşını 66 aydan değil bir önceki yılın okula başlama yaşı
Acemi birlikleri Anadolu şehirlerinin yüzünü güldürecek
başlattığı çalışmaların hız kazandığını belirten Elvan, ”Biz Milli Savunma Bakanımız İsmet Yılmaz ile bu konunun gündeme geldiği gün görüştük ve Karaman olarak talebimizi ilettik. Kendisi çok makul karşıladı ve Karaman’ın bu düşünce içerisinde mutlaka olması gerektiğini bildirdik.
Jandarmadan korkan trapçı Amazon kızlar, Bakan Kılıç’tan atış poligonu istiyor
Talebimizi de ilettik. İnşallah talebimizi karşılıksız bırakmaz.” şeklinde konuştu. HERKESİ TRAP SPORUYLA İLGİLENMEYE DAVET EDİYORUZ
Kimse Yok mu Derneği, Kovancılar'da 30 aileye gıda yardımında bulundu
Dernek yetkilileri bu talebimizi kabul etti ve hızla ailelerin sosyal incelemelerini gerçekleştirerek yardımları ulaştırdılar. Bu hassasiyetlerinden dolayı dernek yönetim kurulu ve idarecilerine teşekkür ediyoruz.
Bingöl'deki cinsel istismara ilişkin iddianame kabul edildi
Tutuklama talebimizi ileri ki aşamalarda, delil durumu değiştikçe sürekli belirteceğiz. Bu talebimizi sunarken sanıkların görevden uzaklaştırıldıklarını bilmiyorduk, sonraki talebimizde bunu gerekçe olarak göstereceğiz.
Şifa Üniversitesi'nde gelenek bozulmadı
YÖK talebimizi onayladı ve bu kontenjanlar, tercih formlarında aynı şekilde yer aldı. ÖSYM'nin açıkladığı LYS sonuçlarına baktığımızda Şifa Üniversitesi'ni gururlandıran birçok konu görüyoruz.
Öğrencilerle ilgili yeni kıyafet yönetmeliği esnafı sevindirdi
Biz hem velilerin, hem de esnafımızın gözü, kulağı, dili olarak bu talebimizi birkaç kez bakanlığa ilettik. Bizlerin bu yöndeki taleplerini değerlendiren bakanlık yeni yönetmelik yayınladı. Bu yönetmelikle kıyafet belirleme hakkı yüzde 50 muvafakat ile velilerimize tanındı.
TSE'den uyarı: Asansörlerinizi kontrol ettirin
rapor halinde kamuoyuna açıklayarak, piyasada bulunan ve kalitesizliğiyle insanımızın can güvenliğini hiçe sayan firmalar hakkında yasal işlem yapılması talebimizi resmi kurumlara ileteceğiz. Vatandaşlarımızın asansörlerini TSE’ye kontrol ettirmelerinin, uygun olmayan asansörleri kullanmamalarının, TSE belgesi bulunmayan bakım firmaları ile sözleşme yapmamalarının
PAÜ’ye Spor Bilimleri Fakültesi kurulacak
Göreve geldiğim günden itibaren senato ve yönetim kurulu toplantılarında bu konuyu konuştuk ve Spor Bilimleri Fakültesi’nin açılması için YÖK'e talebimizi ilettik. Karşılıklı değerlendirmelerden sonra bugün YÖK Başkanlığı’ndan mutlu haberi aldık.
Beşiktaş'tan, 'CAS'ın Yürütmeyi Durdurma Kararı' açıklaması
Avrupa kupalarına katılmaması için aldığı tedbir kararına Uluslararası Spor Mahkemesine (CAS) yaptığımız itiraz neticesinde, Uluslararası Spor Mahkemesi, bu talebimizi yerinde bulmuş ve Tahkim Kurulu'nun aldığı kararın yürütmesini durdurmuştur.
Fenerbahçe Kulübü, Şenes Erzik'i istifaya çağırdı
"Öncelikle, kamuoyunun tamamına da duyurduğumuz, Şenes Erzik’in istifasına yönelik talebimizi bugün ısrarla yinelediğimizi belirtmek isteriz. Fenerbahçe Spor Kulübü özelinde Türk kulüplerinin hukuki linçlerine seyirci kalanların serzenişte bulunma ve vatan millet edebiyatı yapma hakkı yoktur.
DYP’li Sisi, Mısır darbecisi Sisi'ye görüşme mektubu gönderdi
Müslüman kardeşler görüşme talebimizi olumlu karşıladı. Ülkenizdeki Kıpti ve diğer azınlıklar ile görüşme programlarımız devam ediyor. Bu vesile ile zat-i alinizden görüşme talep ediyorum.
Alevi Kültür Dernekleri, BDP’yi ziyaret etti
Eşit yurttaşlık olan talebimizi yerine getirileceği bir alan olur. Yapılacak olan yeni anayasan beklentimiz 75 insanı kaplayacak bir değişiklik olmasını bekliyoruz. Barış sürecinin konuşulduğu bir alanda inanç özgürlüğünün yaşandığı bütün taleplerin karşılanabileceği alan olsun istiyoruz.
Çiftçi sulama suyu fiyatı düşürüldü
çiftçiyi sevindiren gelişmeler kaydedildiğini belirten Oda Başkanı Posacı, “Aydın Ziraat Odası olarak mazot ve gübredeki ÖTV’nin düşürülmesi yönündeki talebimizi sürekli olarak ilgililere iletiyoruz. Bununla birlikte sulama sezonunun başlamasıyla üreticimizin yükü biraz daha artıyor.
Cephanelik patlamasında bilirkişi raporu aileleri tatmin etmedi
Bu talebimizi de mahkemeye sunacağız. Yeniden bilirkişi raporu hazırlansın. Bir el bombasının sandığın üzerine düşerek cephaneli yakması, patlatması makul gelmiyor.
Memur-Sen: Türkiye'yi karıştırmak isteyenlerin oyununa gelinmemeli
sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, zorunlu rotasyon uygulamaları yerine, kalkınmada öncelikli illerde görev yapanlara pozitif ayrımcılık yapılması gibi pek çok talebimizi ilettik. Sayın Başbakan bunları not aldı, olumlu haberler almayı bekliyoruz.
Memur-Sen 4B ve 4C'lilere kadro istedi
personel istihdamına son verilmesi, mevcut sözleşmeli personelin tamamının kadroya geçirilmesi ve kamuda sadece kadrolu personel istihdam edilmesi yönündeki talebimizi yineliyoruz." görüşünü belirtti.
CHP, Uludere için yeni bir komisyon kurulmasını istedi
Bu mücadelenin bir adımı olarak yarın yeni bir Uludere araştırma komisyonu kurulması talebimizi TBMM gündemine getiriyoruz.” dedi. Uludere olayında siyasi sorumluluğun hükümete ait olduğunu savunan Tanrıkulu, "TBMM, Araştırma Komisyonu kurarak hem gerçek failleri hem de siyasi sorumluluğu
TZOB Başkanı Bayraktar: Miras hukuku tarım sektörüne büyük zarar vermiş
Talebimizi Tarım Bakanımıza ve Başbakan Erdoğan’a ilettik ve olumlu cevap aldık. Başbakanımızın destekleriyle miras hukuku hazırlandı.
Soylu: Hedefimiz yükselen bir Türkiye
Mevlana’yı Şeb-i Aruz’u sadece kendimizin kutlaması talebimizi karşılar mı? Mevlana’yı Moskova’da, Berlin’de, Washington’da, Paris’te, Lizbon’da Şeb-i Aruz’u anlatamadıktan sonra zenginlik ne işe yarar?
TSO Başkanı: Reyhanlı'daki zarar 10 milyon TL'nin üzerinde
Kılıç, "Sivil toplum kuruluşları ve halktan gelen talep üzerine ikinci patlamanın olduğu alana şehitler anısına bir anıt yapılması yönündeki talebimizi, Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve İçişleri Bakanı Muammer Güler'e ilettik.
RTÜK Başkanı: Alkollü içeceklerin mozaiklenmesi ile ilgili bir düzenleme yok
Bu müeyyideleri uygulamış olmamız bu programın yayımdan kaldırılması, final yapması vs talebimizi dile getirmez. Biz sadece şunu söylüyoruz yayıncıya.
TOBB Uşak’a endüstri meslek lisesi yapacak
Bu anlamda hassasiyet göstererek talebimizi dikkate alan TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bugün burada imzaladığımız protokolle Uşak’ta kalifiye işgücüne katkı sağlayacağımıza inanıyor, ilimize hayırlı olmasını diliyorum.
‘Başka bölgedeki kayıp-kaçağın bedelini niye biz ödemek zorunda bırakılıyoruz’
Yorgancılar, “Bizler, her platformda haksız rekabet ortamı oluşturulmasın, hem vatandaş, hem bölge hem de sanayici nezdinde buna müsaade edilmesin talebimizi iletiyoruz. Özellikle de, üretimde çok önemli bir girdi olan elektrik üzerinde zaten mevcut vergi ve ek yükümlülükler normalin üstündedir.
"Ekmeğe zam yok ama fırın enflasyonu engellenirse maliyetler düşer"
İçişleri Bakanlığı ile görüştük, talebimizi ilettik. Başbakan Erdoğan’ın genelgesinden sonra bakanlık da genelge yayımlayacak. Ruhsatsız üretim yapan işletmelerin üretimine son vermeleri konusunda gerekli uyarıyı yapacaklar, konunun takipçisi olacağız.
Aylık 3 bin 500 liraya çoban bulamayan besiciler çobanlık yapmaya başladı
Çoban bulamadıkları için sıkıntı yaşadıklarını ifade eden besici Cahit Çetin de, İŞKUR'dan çobanlık için kurs açması talebinde bulunarak, “İŞKUR bu talebimizi değerlendirsin ve bize çoban bulsun. Çünkü biz şimdiye kadar çoban bulamadık.
Avukatın ısrarı üzerine Pamukbank davası ertelendi (Özel)
Ancak bizim süre talebimizi geri çevirdiniz. Bu nedenle mahkemenin tarafsızlığını yitirdiğini düşünüyor ve reddihakim talebinde bulunuyoruz." dedi. Duruşmaya tekrar ara verildi ve davanın karar aşamasında olması, talebin davayı uzatmaya yönelik bulunması ile yasada belirtilen tarafsızlığı yitirme şartlarının oluşmadığı
Çanakkale'de eğitim işbirliği
Rektörümüz, bu talebimizi ilk andan itibaren olumlu karşıladı." şeklinde konuştu. Üniversite ile şehir ve üniversite ile kurumlar arasındaki ilişkilerin kendileri için öncelikli olduğunu dile getiren Rektör Laçiner de valilik himayesinde
Orman işçileri TBMM’yi faks yağmuruna tuttu
Umarım yetkililer bu haklı talebimizi dikkate alır ve bu sorunu çözerler.” dedi. (CİHAN)
Gürsel Tekin'den Muammer Güler ve Kadir Topbaş hakkında suç duyurusu
Namuslu savcıların talebimizi yerine getirmesini istiyoruz.” diye konuştu. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlamak istemeyen Tekin, “Süreç çok önemli. Süreçle ilgili Genel Başkanımız düşüncelerini yarın söyler.
Bebekleri elinden alınan Türk aile hukuk mücadelesi veriyor
/>Kendi ailesinden davaya ilişkin hiçbir destek alamadıklarını kaydeden Ahmet Ulubaş “Görülen iki duruşma için ailemden şahitlik istedim, ancak ailem bu talebimizi reddetti.” dedi. Ulubaş, ailesinin ret gerekçesini şöyle açıkladı:
Kemal Kılıçdaroğlu yeni CHP’yi anlattı
CHP olarak daha demokratik, daha özgürlükçü, herkesi kucaklayan çağdaş bir anayasa talebimizi her zaman söyledik, yine de söylüyoruz. Zaman içinde göreceksiniz bütün taşlar oturacaktır ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin akılcı, mantıklı tutumu parlamentoya da egemen olacaktır.
Bulgaristan Bursa Konsolosluğu'na bina desteği
Başkan Dündar’ın kendilerine gösterdiği ilgiye teşekkür eden Hadjiev, şunları söyledi: "Sayın Başkan ve Belediye Meclisi, talebimizi değerlendirip bize gerekli desteği vermiştir. Kendilerine teşekkür ediyorum.
CHP'li Güneş: Cilvegözü patlaması diğerleri gibi faili meçhul olacak
HSYK'nın Hatay Başsavcısı'nın hukuka aykırı davranması karşısında gerekli işlemleri başlatması talebimizi sürdürüyoruz. Medyanın konuya ilişkin ilgisinin sürmesini halkın haber alabilmesi hakkı nedeniyle diliyoruz.
Bursaspor: Ertuğrul Sağlam talihsiz açıklamalar yaptı
/>Öncelikle sayın Ertuğrul Sağlam’a gönderilen ihbarname kanuni bir zorunluluktur, zira sözleşme feshini kulübümüze yazılı olarak bildirmemiş, bu konudaki sözlü talebimizi yerine getirmemiş ve TFF talimat ve kurallarına göre kulübümüzün sözleşme feshini gerek TFF'ye gerekse kendisine yazılı biçimde bildirmesi zorunluluğu doğmuştur
Büyükelçi Burcuoğlu: Cinayet ile Fransa’da PKK ifşa edildi (Özel)
Bilgi talebimizi karşılamak üzere İçişleri Bakanı Manuel Valls beni çağırdı ve olayın işleniş tarzı hakkında çok ayrıntılı bilgi verdi. Muhtemel baş sanık ve şüpheli Ömer Güney hakkında bilgileri de vermişti.
Türkmenler Kerkük Eğitim Müdürlüğü'ne atama istiyor
Bu talebimizi alana kadar eylemlerimize devam edeceğiz." dedi.Mardin Gökkaya ise taleplerinin yerine getirilmemesi durumunda tüm okullarda Türkmen öğrenciler olarak eylemlerine devam edeceklerini belirtti.