talebinde

Muallim: Muhalifler evham içinde
Muallim, ayrıca ABD heyetinin kendileri ile doğrudan görüşme talebinde bulunduğunu, ancak ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin konferans açılışında yaptığı konuşmadan ötürü özür dilememesi sebebiyle bu talebi reddettiklerini söyledi.
‘Ekonomik durgunluk pırlanta talebi için risk’
Raporda işlenmemiş elmas talebinde öngörülen yüzde 5,1 artış; sektör için önemli rol oynayan Çin ve Hindistan’ın büyüme oranları; buna bağlı olarak artan orta ve ileri ülkelerin durumları gibi makro ekonomik etkenlerden ileri geliyor.
Enflasyon kısa vadede yüzde 5'in üzerinde seyredecek (3)
Bu çerçevede, yakın dönemde yaşanan belirsizliklerin de etkisiyle yılın ilk çeyreğinde özel kesim talebinde bir yavaşlama gözlenebileceği belirtilmiştir. Öte yandan, Avrupa ekonomisinde beklenen kısmi toparlanmanın dış talebi olumlu etkileyeceği öngörülmektedir.
Enflasyon kısa vadede yüzde 5'in üzerinde seyredecek (2)
Yılın son çeyreğinde özel tüketim talebindeki ılımlı seyir devam etmiştir. Tüketim malları üretimi Ekim-Kasım döneminde bir önceki çeyreğe kıyasla azalırken ithalatı artış göstermiştir. Dördüncü çeyrek genelinde otomobil satışları bir önceki çeyrek ortalamasına göre artış kaydetmiştir.
Aşırı yükselen döviz kuru KOBİ’leri vurmaya başladı
Bir üyemiz döviz kredisi kullandığı bankanın kendilerinden ek teminat talebinde bulunduğunu, bir başkası ara mamuller için ithalat yoluyla temin ettiği hammaddedeki aşırı fiyat artışını, diğeri yüksek kur nedeniyle artan maliyetlerinin kendilerini çok zor durumda bıraktığını söyledi.
Yunan medyası: AB'den Erdoğan'a soğuk karşılama
Erdoğan'ın, oteli önünde toplanan Türklerin aksine AB'de soğuk bir çekilde karşılandığını savunan gazete, AB'li liderlerin Erdoğan'dan daha fazla demokrasi talebinde bulunduklarını kaydetti. Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy'un "17 Aralık'tan sonra Türkiye'deki siyasi gelişmeler konusunda Erdoğan'a geriye dönülmemesi için AB'nin
TOKİ, 31 ilde 148 işyeri ve 10 konutu satışa çıkarıyor
Bütün taşınmazlar açık artırmaya vadeli muhammen bedellerle çıkacak, bankada yapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcılar peşin ödeme talebinde bulunabilecek. Bu durumda, taşınmazlar için peşin ödeme indirimi yapılmayacak.
Aziz Yıldırım'ın Avukatı Bayraktar: Maalesef adil yargılama yapılmadı
ulaştıklarını henüz kendilerine iletilen resmi bir tebligat bulunmadığını, tebligatın ulaşmasının ardından, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’na karar düzeltme talebinde bulunacaklarını söyledi.Yeniden yargılama konusuna bir kez daha değinen Bayraktar, "CHP’den 3 milletvekili yeniden yargılama konusunda bir kanun tasarısı sundu.
SGK, alacakları için gayrimenkullerin peşine düştü
belgelerin temin edilmesi, hizmet birleştirme taleplerini belirtilen tarihten önce yerine getirmeleri ve emeklilik şartlarını tamamladıkları tarihte tahsis talebinde bulunmaları halinde, kendilerine aynı gün içerisinde maaş bağlanabilecektir.
Norveç, İsveç'ten hapishane kiralamak istiyor
Hatta bunu fırsat bilen Norveç, yer bulamadığı mahkumlar için İsveç’ten hapishane kiralama talebinde bulundu. İsveç’te suç oranının artmasına rağmen hapishanelerin boşalmasının altında yatan birçok neden olduğu belirtiliyor.
Madenciler devlet yardımıyla ihracatını ikiye katlayacak
org" adresindeki devlet yardımları danışma sisteminden destek talebinde bulunan firmalara, 5 dakika içinde dönüş yaptıklarını söyledi. (CİHAN)
Rumlar, Rusya'nın hava üssü talebini kısmen kabul etti
LEFKOŞA - Rusya, hava kuvvetlerine ait savaş uçaklarının, Rum Milli Muhafız Ordusu'nun (RMMO) Baf’taki “Andreas Papandreu Hava Üssü”nü kullanması talebinde bulundu. Rum Bakanlar Kurulu, son toplantısında, Rusya’nın bu talebini kısmen karşılama kararı aldı.
Muhalifler, Cenevre-2 Konferansı’nın ertelenmesini isteyecek
İSTANBUL - Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Milli Koalisyonu (SMDK) Başkanı Ahmet Carba'nın, Cenevre-2 Konferansı’nın ertelenmesi talebinde bulunacağı öğrenildi.Suriye yönetimi ile muhaliflerin masaya oturacakları Cenevre-2 Konferansı hazırlıkları sürerken, kendi içinde sorunlar yaşayan muhalif koalisyonun, konferansın
Türkiye, Gine'ye laboratuvar desteği verdi
Gine hükumeti yetkilileri laboratuvarın modern standartlara ulaşması için Türkiye’den yardım talebinde bulundu.Yardım talebini yerinde incelemek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 16-22 Aralık 2013 tarihleri arasında Gine’ye çalışma ziyareti gerçekleştirdi.
Fransa'dan Türkiye'ye "kaçak göç" eleştirisi
Kaçak göçmenlerin Yunanistan'ı Batı Avrupa'ya geçiş noktası olarak kullandığı vurgulanırken, 2010-2012 yılları arasında Yunanistan'a sığınma talebinde bulunanların oranının sadece yüzde 1 olduğu belirtildi.
Kabile savaşları Hindistan’da binlerce kişiyi evinden etti
Analistler, bölgedeki kabile güçlerinin zaman zaman özerk toprak talebinde bulunması sebebiyle aralarında çatışmalar çıktığını yazdı.Assam, Nagaland ve Arunachal Pradeş eyaletlerinde sık sık otorite sıkıntısı yaşayan Hindistan hükümeti, zaman zaman Çin etkisinden de şikayet ediyor.
'Fenerbahçe Avrupa'ya gidebilir, Beşiktaş'la UEFA'ya dava açabilirler'
BEŞİKTAŞ VE FENERBAHÇE UEFA'DAN TAZMİNAT TALEBİNDE BULUNABİLİR Açıklamalarını sürdüren uzman hukukçu Avukat Emin Özkurt, Fenerbahçe'nin ve Beşiktaş'ın, müsabakalardan men edildikleri döneme ilişkin UEFA'dan tazminat talep etme haklarının olabileceğine
Kırgız siyasetçi Rusya’dan siyasi sığınma istedi
BİŞKEK - Kırgızistan’ın önde gelen muhalif partilerinden Ata Curt'un (Ata Yurt) Başkanı Kamçıbek Taşiyev, Rusya’dan siyasi sığınma talebinde bulundu. Taşiyev, Rusya’nın kendisine ve ailesine siyasi sığınma hakkı verdiğini söyledi.
Mahkeme, 2 kat artan döviz kredi borcunu Türk lirasına sabitledi
Tüketici İsa Yaşa, 15 Temmuz 2008 tarihinde bir bankadan konut kredisi talebinde bulundu. Banka yetkilisi, faiz oranı düşük ve yatay seyreden Japon Yen'i üzerinden konut kredisini tüketiciye önerdi. Bunun üzerine üzerinden 4 milyon 87 bin 266 Japon Yeni konut kredisi alan Yaşa, 47 bin 199 TL’ye tekabül eden borcu karşılık ilk taksit olarak 635,00 TL ödedi.
Polisin vurduğu şizofren gençle ilgili soruşturma iki haftada tamamlanacak
Şizofreni hastası olan Kara’nın ailesi uzman doktor çağırıp yardım talebinde bulunmuş ve Kara'nın odasında bıçak gibi tehlikeli cisimlerin bulunduğunu belirtmesi üzerine doktor ancak polis ekibinin kontrolü altında görüşebileceğini söylemişti.
Pınar Selek: Beraatimi istiyorum
Hakkında, Adalet Bakanlığı'nın Fransa'dan iade talebinde bulunduğu yönünde çıkan haberleri değerlendiren Selek, bunun yeni bir durum olmadığını, Şubat sonunda yapılan bir başvuru olduğunu hatırlattı. Selek, Yargıtay süreci devam eden davanın yeniden bu şekilde gündeme gelmesinin de manidar olduğunu kaydetti.
‘Yanıltıcı reklam cezaları firmaların karına göre değişsin‘ önerisi
Devletin yapması gereken bu zamana kadar vatandaş tarafından verilen tüm onayları iptal etmesi ve firmaların yeniden onay talebinde bulunmasını sağlamayı duyurması gerekiyor.” dedi.‘‘KREDİYE SINIRLAMA VATANDAŞI TEFECİYE İTER‘‘
Rheinmetall beraat etti
Rheinmetall’i, Apartheid’a birçok taşıt ve silah göndermek ile suçlayan mağdurlar, Rheinmetall ve Daimler adlı şirketlerden tazminat talebinde bulunmuşlardı. (CİHAN)
TOKİ yeni yılda 23 ilde 108 işyeri satacak
Bütün taşınmazlar açık artırmaya vadeli muhammen bedellerle çıkacak, bankada yapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcılar peşin ödeme talebinde bulunabilecek. Bu durumda, taşınmazlar için peşin ödeme indirimi yapılmayacak.
Perakendeciler, yeni yasa istiyor
sektöründe var olması gerekliliğine dikkat çekerek, “Özellikle son dönemdeki büyümenin ithalata dayalı başlığına da baktığımızda arzın gelmiş olduğu noktaya talebinde getirmemiz gerekiyor. Bu da yasalarla, yönetmeliklerle, kararnamelerle ve uygulamalarla gerçekleştirilebilir.
TCMB: Dördüncü çeyrekte nihai yurt içi talebte toparlanma devam edecek
Özel kesim tüketim talebinde önemli rol oynayan güven endeksinin de ılımlı ölçüde artış gösterdiğini dile getirirken, sabit sermaye yatırım harcama beklentisinin Kasım ayında da devam ettiğini aktardı.
Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım için arsa tahsisleri devam ediyor
Gerçekten geç kalmadan bir an önce organize sanayi bölgesinden fizibilitelerini yaparak arsa talebinde bulunmalarını istiyorum. Çünkü bu şehrin önünün çok açık olduğu her zaman her toplantıda dile getiriyoruz.
Şizofren Türk genci polis kurşunuyla öldü
Zaman zaman agresif davranışları olan şizofren hastası Kara’nın çaresiz kalan ailesi, uzman doktorunu arayıp yardım talebinde bulundu. Hastanın odasında, bıçak ve çekiç gibi tehlikeli olabilecek aletler bulunduğunu uzman doktora söyleyen Kara’nın ailesi, uzman doktorun hasta ile ancak
Mısır'da göstericiler ve polis arasında çatışma: 1 ölü
Kahire'de düzenlenen yürüyüşte "Rabia" işaretini taşıyan göstericiler, Mursi'nin serbest bırakılması ve askeri yönetime son verilmesi talebinde bulundu.Cuma gösterilerinde genelde çatışma yaşanmazken, bugünkü gösteride olaylar çıktı.
Putin’in af ettiği Hodorkovski hapishaneden ayrıldı
Dün Putin basın toplantı sonrasında Hodorkovski’nin af talebinde bulunduğunu, yakın gelecekte bu konu ile ilgili belgenin imzalanabileceğini söylemişti. Gelişmelerin ardından Putin bugün Hodorkovski’nin af edilmesini öngören kararı imzaladı.
Putin, 10 yıldır hapiste tutulan iş adamı Hodorkovski’nin af kararını imzaladı
Dün Putin basın toplantı sonrasında Hodorkovski’nin af talebinde bulunduğunu, yakın gelecekte bu konu ile ilgili belgenin imzalanabileceğini söylemişti. Hodorkovski’nin af talebi ile ilgili mektubunun kendisine ulaştığını ifade eden Putin, “O 10 yıldan fazla hapiste kaldı.
Bozkurt: Geri Kabul Anlaşması ile ilgili endişeler var
yaşayan Türkler, AB vatandaşlığına geçmiş kişiler, AB-Türkiye ortaklık hukukundan kaynaklanan haklar dolayısıyla AB ülkelerinden birinde yaşayanlar ve iltica talebinde bulunmuş olanlar için sorun yaratmayacak Geri Kabul Anlaşması.
Putin: Hodorkovksi affedilebilir
MOSKOVA - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 10 yıldır hapiste tutulan eski petrol şirketi Yukos’un ortaklarından Mihail Hodorkovski’nin af talebinde bulunduğunu, yakın gelecekte bu konu ile ilgili belgenin imzalanabileceğini
Almanya'ya en çok sığınmacı Rusya'dan geliyor
Federal İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2013 yılının ocak ile kasım ayları arasında sığınma talebinde bulunanların sayısı 100 bine dayandı.Sadece kasım ayında 12 bin 130 kişi sığınma talebinde bulundu.
Elektrik kesintilerine karşı ‘enerjiyi su formunda depolama’ önerisi
Böylece elektrik arz ve talebinde dalgalanmalar dengelenecek ve arz güvenliği temin edilecektir.”Türkiye’de büyüme rakamlarının ve sanayi üretiminin enerji tüketimini artırdığına değinen Tuna, “Türkiye’de elektrik tüketiminin artışı 2016’dan sonra önemli
Davutoğlu: Lefkoşa'ya yol Atina'dan değil Ankara'dan gider
BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer’ın daha önce de kendisiyle görüşme talebinde bulunduğunu vurgulayan Davutoğlu, bugünkü görüşmenin o zeminde yapıldığını söyledi.Atina ziyaretinin önceden planlanmış bir temas olduğunu da vurgulayan Davutoğlu, “Lefkoşa’ya yol Atina’dan değil Ankara’dan gider.
Davutoğlu: Downer'le verimli bir görüşme gerçekleştirdik
/>Davutoğlu, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber’i ziyareti sırasında, bir soru üzerine, Downer’in KKTC ziyaretini öğrencince dün kendisiyle görüşme talebinde bulunduğunu kaydetti.Downer’in müzakere süreci bağlamında daha önce Ankara’ya gittiğini ve görüştüklerini kaydeden Davutoğlu; müzakerelerde gelinen son aşamayı, Atina temaslarını ve
Bulgaristan'da siyasi partiler, Erdoğan'ın sözlerinden rahatsız
GERB partisi milletvekili Tsveta Karayançeva ise hiç kimsenin kendilerinden toprak talebinde bulunmaya hakkı olmadığını belirterek, partinin bu konuda kabul ettiği deklarasyonu okudu. Aşırı milliyetçi Ataka partisi ise dışişleri bakanlığının Türk büyükelçisine bu konuda nota vermesini teklif etti.
Almanya’da televizyon vergisini ödemeyenlere haciz gelebilir
Dört eyalet, yeni uygulamayla birlikte 1 milyar Euro fazla gelir elde edilmesi üzerine acil indirim talebinde bulundu. GEZ’in aylık 1 Euro’ya kadar düşürülmesini talep edenler bile var. (CİHAN)
Çağlayan: Sanayi rakamları büyüme hedeflerini destekliyor
Avrupa ekonomilerinin ithalat talebinde artış Türkiye’nin ihracatına olumlu yansıyacak, bu da sanayi üretimini daha da artıracak, Avrupa’daki göreceli iyileşme ile bölgeye ihracatımızdaki artışlar bunun işareti.
Carba: Esed’in Suriye’nin geleceğinde rolü olmayacağına dair güvence aldık
SMDK Başkanı, Suriyeli taraflardan hiç birinin Cenevre 2 Konferansı sürecinde ateşkes talebinde bulunmadığını söyledi. (CİHAN)
Ukrayna'da ‘Milyonların yürüyüşü’ meydanı doldurdu
karşı bir "top yekün direniş" gösterilmesi, polis devletine dönüşmeye karşı olduklarını cumhurbaşkanı ve başbakanın istifası, erken seçimlere gidilmesi talebinde bulunuyor.Ukrayna İçişleri Bakanlığı operasyon karargahı, eylemlere yaklaşık 50 bin kişi olarak açıklarken, Timoşenko’nun Anavatan Partisi eylemci sayısını 500 bin olarak
Timoşenko: Geri adım atmayın
Ayrıca, tutuklu lider Timoşenko, muhalefet parti liderlerinden iktidar erken seçim kararı alan kadar müzakere masasına oturmamalarını talebinde bulundu. Timoşenko mesajında; “Geri adım atmayın pes etmeyin.
Mısır'da göstericiler ve polis arasında çatışma
Kahire'de düzenlenen yürüyüşte "Rabia" işaretini taşıyan göstericiler, Mursi'nin serbest bırakılması ve askeri yönetime son verilmesi talebinde bulundu.Cuma gösterilerinde genelde çatışma yaşanmazken, bugünkü gösteride olaylar çıktı.
Kılıçdaroğlu: Önümüzdeki süreçte Amerika’da daha güçlü bir CHP olacak
Özgürlük talebinde bulunanların şiddete mağruz kalmaması gerekiyor. Bunlar bizim arzularımız. Tabii bunları dile getireceğiz.
Aşırı sağcı parti, Sırbistan ve Makedonya'dan toprak talebinde bulundu
SOFYA - Bulgaristan Meclisi'nde temsil edilen aşırı milliyetçi Ataka Partisi, Sırbistan ve Makedonya'dan toprak talebinde bulunulmasını istedi.Mecliste deklarasyon yayınlayan parti, Makedonya'dan Strumitsa, Sırbistan'dan da Tsaribrod ve Bosilegrad'ın Bulgaristan'a iadesini istedi.
TUSKON’un 19 köprüsünden 30 milyar dolar ihracat geçti
“Afrika’dan iki ülkeden biri tıp fakültesi ile ilgili bir eğitim kurumu inşa etme, bu anlamda bizimle ortak faaliyet yürütme talebinde bulundu. Diğeri de ismini vereyim Tanzanya da hastane yapacaklarını bildirdi.
Rusya, Kıbrıs Rum Kesimi’nden askeri üs istemiyor
MOSKOVA - Rusya, Kıbrıs Rum Kesimi’nden askeri üs talebinde bulunduğu yönündeki iddiaları yalanladı. Rus askeri diplomatik kaynak haber ajansı İnterfaks’a yaptığı açıklamada, Rusya’nın Akdeniz’de Kıbrıs adasından kalıcı bir askeri üsse ihtiyacı olmadığını söyledi.
Anastasiadis: Sonuca ulaşmamız için alınması gereken çok yol var
Anastasiadis’in kapsamlı çözüm müzakerelerinin sürdürülmesi için bir ortak açıklama talebinde bulunduğunu ve zamanla bunu bir ön koşul haline getirdiğini anlatan Eroğlu, Eylül’ün ilk haftasından beri özel temsilcilerin böyle bir taslak üzerinde çalıştıklarını
Türk doktorlar Filipinler’de hayat kurtarıyor
perişan halde olan bebeğin anne ve babası, Kimse Yok Mu sağlık ekibinin bulunduğu ve tayfundan en çok etkilenen Tacloban şehrindeki mekana gelerek yardım talebinde bulunmuştu.Bu arada tayfun sırasında dalgalardan kaçmak için evlerinin metal kaplı çatılarına çıkarak ayak ve kollarını kesen yaralıların da yardımına Kimse Yok Mu ekibi