talebinin

Çöpten topladığı eşyalarla yapay şelale üretiyor
Gelişen dünyanın talebinin de bu yönde olduğunun farkındayız. Maliyetimizin yüzde 80’e varan kısmı hurda yollu malzeme olduğundan büyük tasarruf sağlıyoruz. Ayrıca ek bir taşıyıcı sisteme ihtiyaç kalmadığı için ağırlık olayını yok ediyoruz.
Özbekistan, Rusya’ya bin 500 vagon satacak
Rusya’nın vagon talebinin kesinleşmesi durumunda Özbekistan'ın ihracata dönük vagon üretiminde daha da artış olması bekleniyor. (CİHAN)
PFDK Şanlıurfaspor'un cezasını kaldırdı
- Duruşma talebinin reddine;- PFDK'ca Şanlıurfa Spor Kulübü'ne,a. Taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle FDT'nin 51/2.maddesi uyarınca 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezasına yapılan itirazının kabulü ile verilen cezanın kaldırılmasına;
Tahkim Kurulu, FDT'nın 52/1. maddesindeki değişikliğe itirazı reddetti
Yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine;Galatasaray A.Ş.'nin başvurusuna konu Futbol Disiplin Talimatı'nın 52/1.maddesindeki değişikliğe dair Kurulumuzca 28.
Tahkim Kurulu, TFF'nin kararını onadı, puan durumu değişti
- Esas hakkında karar verilmiş olduğundan uygulamanın durdurulması talebinin reddine, oybirliğiyle,Beşiktaş A.Ş. 'nin, TFF Yönetim Kurulu'nun 12.01.2014 tarih ve 36 sayılı toplantısında aldığı karara itirazına ilişkin dosyada TFF vekilinin başvuruya cevap verdiği; Beşiktaş A.
Tahkim Kurulu, Kasımpaşa'nın itirazını reddetti
kararında usul ve esasa aykırılık bulunmadığı anlaşıldığından yapılan başvurunun reddine, esas hakkında karar verilmiş olduğundan uygulamanın durdurulması talebinin reddine, oybirliğiyle, Beşiktaş AŞ.
Tahkim Kurulu Kararları
maddesinde belirtilen şartları taşımadığı anlaşıldığından futbolcu Serdar Özkan'ın "yaptırımın ertelenmesi" talebinin reddine oybirliğiyle (2014/12 K.);2. E.2014/12
Rumlardan Ruslara havada ve karada kolaylık
Mahi gazetesi, elde ettiği bilgilere dayanarak, Rusya’nın talebinin ardından Rum Savunma Bakanlığı ve Savunma Bakanı Fotis Fotiu’nun, Bakanlar Kurulu’nda gizli bir tartışmada Moskova’ya yönelik bir öneri hazırlandığını ve Lefkoşa Rum kesimindeki Rusya Büyükelçiliği aracılığıyla
Tahkim Kurulu, Kasımpaşa-Beşiktaş maçı kararını sonra verecek
'nin müdahil sıfatıyla yargılamaya katılma talebinin; asli ve fer'i müdahillik şartlarının gerçekleşmemesi nedeniyle reddine oybirliği ile;- Dosyanın incelemeye alınmasına;
Mahkeme kararına rağmen masrafını vermeyen bankayı icra yoluyla dize getirdi
Banka şubesi ise mahkemeye verdiği savunmada, zaman aşımı süresi geçtikten sonra yapılan iade talebinin, esasa girilmeden reddedilmesini istedi. Tüketicinin dava dilekçesinin kanuna aykırı olduğunu öne süren banka, savunmasında şu ifadelere yer verdi: "Sözleşmede haksız şart unsuru yoktur.
Akhisarlı zeytinciler 25 kuruşluk destek istiyor
Yasal satışların artmasıyla haksız rekabetin ortadan kalkacağını ve genel bir kalite artışı yaşanacağını, ayrıca tüketici talebinin de artacağını düşünüyoruz. Güçlü üreticiler, güçlü ekonomi demektir.
Almanya’da patates zam şampiyonu oldu
Uzmanlar göre küresel ısınma ve dünya genelinde gıda talebinin artması zamların en önemli sebebi. (CİHAN)
Rumlar, Rusya'nın hava üssü talebini kısmen kabul etti
“Bakanlar Kurulu son toplantısında, Moskova’nın, Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri uçaklarının Baf’taki ‘Andreas Papandreu’ hava üssünü kullanmaları talebinin kısmen yerine getirilmesine yeşil ışık yaktığını aktaran gazete, Rus savaş uçakları için bu kısıtlı kolaylıkların bile oldukça önemli olduğuna vurgu yaptı.
Koyun ve keçi sütünde de referans fiyat isteniyor
Türkiye’nin en büyük keçi çiftliklerinden birinin sahibi olan ve Türkiye piyasasındaki UHT keçi sütü talebinin yüzde 50’ini Kecheese markasıyla karşılayan Türer, bölgeler arası fiyat farkı olduğuna dikkat çekti.
Eski istihbarat şefinin Almanya'ya teslim edilmesine karar verildi
Bu arada, aynı gün tutuklanan eski istihbarat şeflerinden Zdravko Mustaç'ın Almanya'ya teslim edilmesi talebinin yarın karara bağlanacağı belirtildi. (CİHAN)
Hediyeliğe en büyük rağbet İstanbul’dan
com kurucusu Güçlü Gökozan, illerin hediyelik ürün talebinin giderek arttığına işaret etti. Kadınların ürünlerine daha çok ilgili olduğunu belirten Gökozan, “Bizim buldumbuldum.com’un kadın üyeleri yüzde 54 ile erkeklere göre daha çok.
Tahkim Kurulu, Manisaspor'un itirazını reddetti
Tüm dosya üzerinde yapılan müzakere neticesinde; (1) İtiraza konu her iki eylem yönünden yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine, (2) a. PFDK'ca teknik sorumlu Kemal Özdeş'e müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 40/1-c 34/4.
Tahkim Kurulu, Motta'nın 3 maçlık cezasını 2 maça indirdi
- Yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine,- PFDK'ca Beşiktaş'ın futbolcusu Roman De Moares Motta'ya taraftara yönelik saldırısı nedeniyle FDT'nin 43/1-a, 13. ve 34/4. maddeleri uyarınca 3 resmi müsabakadan men ve 6.
Nağaç: 2014‘te ABD toparlanacak, Türkiye‘yi olumlu etkileyecek
yatırımcıların siyasi riski göz önüne alarak yatırımlarını azaltması ya da çekmesi, ülke içerisinde tasarruf sahiplerinin risk algısından dolayı dövize talebinin artması Türkiye için mevcut riskler.” dedi. ‘‘FED KARARLARI EKONOMİYİ ETKİLEMEZ‘‘
Sultangazi’de tutuklu milletvekilleri için eylem
Özel yetkili mahkemelerin kapatılmasını isteyen Güven, tutuklu milletvekillerinin de serbest bırakılması talebinin dile getirdi. Yapılan açıklamalarda Uludere’de 35 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili de sorumluların ortaya çıkartılması ve cezalandırılması dile getirildi.
Tahkim Kurulu Kararları
Yapılan müzakere neticesinde; yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine; PFDK'ca Bayrampaşa Spor Kulübü futbolcusu Enes Can Kara'ya,- Rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FDT'nin 42.
"Batının iki yüzlü tavrından dolayı Türkiye yüzünü doğuya dönüyor"
Türkiye’nin Şanghay İşbirliği Örgütü’ne girme talebinin aslında batı ülkeleri için bir uyarı niteliğinde olduğuna vurgu yapan Gali: “Türkiye, siz bizi birliğe almazsanız biz de Şanghay İşbirliği Örgütü’ne katılırız.
Elektrik kesintilerine karşı ‘enerjiyi su formunda depolama’ önerisi
Burada gaye suyu bir yerde biriktirmek, elektrik talebinin tırmandığı dönemlerde kullanmaktır. Ülkemiz gibi kesintili karakterde yenilenebilir kaynakları olan ülkelerde bu tip HES’e kesinlikle gerek vardır.
Bakan Yıldız: Elektrik kesintilerini genelleştirmek doğru değil
Son 7 günde elektrik talebinin Antalya’da yüzde 25, İstanbul’da 6 Aralık’tan bu yana doğalgaz talebinin yüzde 42 arttığına işaret eden Yıldız, "Örneğin Mısır’a son 122 yıldan bu yana ilk defa kar yağıyor.
Rasmussen'in görev süresi 2 ay uzatıldı
Rasmussen, bu talebinin kabul edilmesi üzerine müttefiklere teşekkür etti. (CİHAN)
Tahkim Kurulu Fenerbahçe'nin cezasını onadı
- Yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine;- PFDK'ca Fenerbahçe A.Ş'ye taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 4.kez gerçekleştirilmesinden dolayı FDT'nin 52/5.
Kazak Petrollerinde Çin’in payı yüzde 24’e çıktı
Öte yandan, ABD Enerji Bakanlığı'nın tahminlerine göre, 2020 yılında dünya enerji talebinin yüzde 65 artacağı belirtildi. Bu talebin karşılanmasında da en önemli unsur petrol olmaya devam edecek.
Tahkim Kurulu Sow'un cezasını onadı
maddesinde belirtilen şartları taşımadığı anlaşılan "yaptırımın ertelenmesi" talebinin reddine oybirliğiyle, (2013/293 K.); karar verilmiştir. (CİHAN)
Yazıcı: İpek Yolu projesi ile Londra’yı Pekin’e bağlayacağız
Avrupa tarafından yapılan araştırmalar da Avrupa enerji talebinin 20 senede yüzde 45 artacağını ortaya koyuyor. Doğalgaz alanında Avrupa Birliği ülkelerinin şu an yüzde 51 olan ithalat bağımlılığı 2020’da yüzde 70'e çıkacaktır.
İŞKUR: İstanbul açık işte açık ara önde
2 bin 957 meslekte toplam 1 milyon 250 bin 497 kişilik açık iş olduğunu aktaran Yazıcı, en fazla açık iş talebinin ise 374 bin 916 kişiyle ‘beden işçisi (genel)’ mesleğinde olduğunu söyledi. En çok eleman talep edilen ilk 10 mesleği de açıklayan Yazıcı, “Beden işçisi (genel) mesleğini sırayla temizlik görevlisi, satış danışmanı, beden işçisi(temizlik), güvenlik
İsviçre G20 Zirvesi için umudunu Türkiye'ye bağladı
Avrupa, mali anlamda Avustralya’nın fazla ilgisini çekmediği için İsviçre’nin talebinin geri çevrildiği bildirildi. Açıklamaya göre Avustralya’nın hedefinde Doğu Asya ve Pasifik ülkeleri yer alıyor. İsviçre Maliye Bakanı Eveline Widmer-Schlumpf, bu yıl katıldığı zirveden memnun dönmüştü.
Çelik ihracatı 11 ayda 12,7 milyar dolar oldu
Soruşturma talebinin reddedilmesi ile bu önemli pazarı tekrardan kazanma şansına sahip olduk. Ülkenin siyasi koşullarını da yakından takip ediyoruz.
Pakistan'daki yarış, dershaneleri zorunlu kılıyor
Pakistan'da ülke dışında eğitim görme talebinin de yaygın olduğunu ifade eden eğitimciler, yurtdışındaki üniversitelere giriş için donanımlı olunması gerektiğini; ama bunu okulların tek başına sağlamasının imkansız olduğunu vurguluyor.
Aydın'da zeytinyağı tanıtımı için lokma döküldü
AYDIN - Aydın’da sivil toplum kuruluşlarının işbirliğiyle zeytinyağı talebinin arttırılması için 8 bin kişilik lokma döküldü. Aydın Ticaret Odası (AYTO), Sanayi Odası (AYSO) ve Ticaret Borsası (ATB)'nın ortak etkinliğinde, zeytinyağıyla pişirilen lokmalar büyük ilgi gördü.
Kredi kartıyla tatile sınırlama geleceği açıklaması sektörde kafaları karıştırdı
Kısa vadede olumsuz etkilerinin görülse bile uzun vadede Türk halkının cebindeki paraya göre tatil planı yapacağını söyleyen Gümüşhan, taksitli satış talebinin acenta ve tur operatörlerinin bir isteği olduğunu açıkladı.
İstanbul, 'Dünya İstihdam Kongresi'ne ev sahipliği yapacak
Buna bağlı olarak işgücü talebinin, gelişen teknoloji ve yeni üretim biçimleriyle gün geçtikçe değiştiğini ve daha da karmaşık bir hale geldiğini kaydeden Yazıcı, “Sorunun çözümüne yönelik arayışlar, kamu istihdam kurumlarının sorumluluklarını ve
İŞKUR,10 ayda 30 bin engelliyi işe yerleştirdi
2013 yılının ilk 10 ayında 1 milyon 250 bin 497 kişilik açık iş talebi aldıklarını kaydeden Yazıcı, açık iş talebinin yüzde 95’inin özel sektörden geldiğini dile getirdi. Yazıcı, açık iş rakamlarında geçen yıla göre yüzde 63 gibi önemli bir artış kaydettiklerini belirterek şunları söyledi:
İlbank, 74 yenilenebilir enerji projesini değerlendirmeye aldı
çalışmaları ile güneş, rüzgar ve mikro HES sistemleriyle belediye hizmetleri kapsamındaki enerji verimliliği ve enerji ihtiyaçlarının çözümü kapsamında 74 proje talebinin geldiğini belirtti. Bu projelerin daha da artması için gayret gösterdiklerini ve konuya hassasiyetle yaklaşmaya devam edeceklerini bildiren Karaman "Bankamıza gelen proje talepleriyle
İstihdam, Kariyer ve Girişimcilik Fuarı açıldı
3 gün sürecek fuarda iş arzı ve iş talebinin buluşturulması, gençleri girişimcilik ve kariyer konusunda bilgiler verilmesi planlanıyor. Bu sayede de bölgenin işsizlik oranının azaltılması hedefleniyor.
Mağdur üzüm üreticilerinin kredi borcu bir yıl ertelendi
Dolu, don olayı ve çeşitli afetlerden zarar gören çiftçilerden 3 bin 835’inin talebinin uygun bulunularak, kredi borçlarının bir yıl süreyle ertelendiğini bildirdi. (CİHAN)
Türkiye zeytinyağına doğuda pazar arıyor
Zeytinyağı talebinin devamlı arttığı bu pazarlarda ZZTK, tanıtım çalışmalarını önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi ve Türkiye’nin ihracatını arttırmayı hedefliyor. (CİHAN)
Menevşe: Türkiye'de her iki kişiden biri kendi işini kurmak istemektedir
İstihdam piyasası talebinin vasıfsız işgücünden nitelikli işgücüne doğru yöneldiğini anlatan Atila Menevşe, sosyal güvenliğin sadece işveren üzerine bırakılmış büyük bir yük olarak değerlendirdi. HER İKİ KİŞİDEN BİRİ İŞİNİ KURMAK İSTİYOR
Bakan Eroğlu: Türkiye'nin içme suyu meselesi çözülmüştür
Akıllı su tahsisinin bu çalışmalarda kilit rol oynadığını kaydeden Dünya Bankası Direktörü, tüm su kullanıcılarının talebinin hakkaniyetle karşılanabilmesinin önemine dikkat çekti. Türkiye’nin bu konudaki istikametinden heyecan duyduklarının altını çizen Fithtl, su kaynaklarının yönetiminde başarılı olunabilmesi için entegre çalışmalar yaptıklarını
CHP’li vekiller sanığın duruşmaya katılmamasına tepkili (3)
Sanıkla ilgili video ve sesli kayıt yöntemiyle uzaktan konferansla savunmasının alınmasına karar verildiğini aktaran Cihaner, yakalama talebinin ise reddedildiğini ifade etti. Cihaner, Türkiye’de yargının bittiğini öne sürdü.
Elektrik Üretim AŞ’ ye 'borcunu öde' tavsiye kararı alındı
tutarında kesin teminat mektubunun iadesinin gecikmesi nedeniyle bankaca tahsil edildiği iddia edilen masrafların yasal faizi ile birlikte taraflarına ödenmesi talebinin incelenmesi, Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürlüğü tarafından gelir kaydedilen 6 bin 353 TL tutarındaki nakit teminatın geç iade edilmesi ve iade miktarına göre idareye
Hüda Par: Çözüm sürecinde PKK ve lideri ile görüşülmesini doğru buluyoruz
Ana dilde eğitim talebinin, herkesimden Kürt'ün talebi olduğunu ifade eden Yapıcıoğlu, "Kürtçe eğitim dili de olmalıdır. Ana dilde eğitim bir haktır.
BDP’li Binici’den, önerge sitemi
ANKARA - BDP Şanlıufra Milletvekili İbrahim Binici, Siverek’te bir inşaat temel kazısında insan kemiklerinin bulunduğu olaya ilişkin Meclis araştırması talebinin, önergede yer alan bazı ifadelerin kaba ve yaralayıcı olduğu gerekçesi ile iade edildiğini belirtti.
Eşi ve 3 çocuğunu öldüren sanık yine tahliyesini talep etti
tıptan gelecek olan raporun beklenmesine, sanığın cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığı konusunda adli tıptan istenen raporun beklenilmesine ve tahliye talebinin reddine karar vererek duruşmayı 10 Aralık 2013 gününe erteledi.
Türk balıkları Barselona Su Ürünleri Fuarı'nda tanıtıldı
Özellikle turizmin yoğun olduğu bölgelerde taze deniz ürünü talebinin her geçen gün arttığını gözönüne alırsak, Türkiye su ürünleri sektörünün buradaki pazarı daha yakından tanıması halinde İspanya su ürünleri sektöründe iyi bir konuma yerleşeceği kanaatindeyiz.
Özel sağlık sigortalarına ömür boyu yenileme
Plan değişikliği talebinin şirket tarafından uygun bulunmaması durumunda mevcut sözleşmedeki şirket taahhütleri devam edecek. Grup sözleşmesinden ömür boyu yenileme garantisi alarak ayrılan kişi veya kişiler, özel şartlarda belirtilen süre içinde başvurmak kaydıyla, sigortalılıklarını şirketin aynı