talep

Merkel ve tüm kabine üyelerine suç duyurusu
CCC ve diğer dernekler ise soruşturmalar çerçevesinde eski NSA çalışanı Edward Snowden’i şahit olarak dinlenmesini talep ediyor. Federal Hükümetin ise ABD ile olan ilişkilerin zedelenmemesi için Snowden’i dinlemek istemediği belirtiliyor.
Elektrik kesintileri vatandaşı bezdirdi
Bu konuda bir an önce çözüm bulunmasını talep ediyoruz.” dedi. MidMar Tekstil Fabrikası Müdürü Abdurrahim Aslan ise elektrik kesintileri meydana geldiğinde jeneratöre mazot yetiştiremediklerini sözlerine ekledi.
Çöpten topladığı eşyalarla yapay şelale üretiyor
Müşterilerin görüş ve taleplerini aldıktan sonra atölyemizde portatif modeller üreterek yerine montaj ediyoruz. Gelişen dünyanın talebinin de bu yönde olduğunun farkındayız.
İnterfaks: 2 ABD savaş gemisi Karadeniz’de
Kirby açıklamasında bölgedeki ABD komutanlıklarının her türlü ihtimale karşı talep gelmesi durumunda, Rus hükümeti ile istişare edilerek destek için kullanıma konabileceğini söylemişti. ABD’nin destek teklifinin oyunlara katılacak Amerikalı sporcuların güvenliği ile ilgili tartışmaların ardından gelmesi dikkat çekti.
Dövizdeki artış kuru üzüm fiyatını yükseltti
Üzüm fiyatının dünyadaki arz talep dengesine göre belirlendiğini dile getiren Özkasap, döviz artışı ve yurtdışından gelen taleplerin fiyatı yükselttiğini ifade etti. Bu sene dünya genelinde tonuna göre 500 dolar arttığına dikkat çekerek, “Dövizin yükselmesiyle beraber bu rakamlar aşağı düşmeye başladı ama güzel olan üzümümüzün bir sene
GSM firmaları poliçe bildirim tarihlerini bildiremeyecek
ermesinden sonra sigorta şirketi sigorta acentesinin portföyü sayesinde önemli menfaatler elde ediyor ise sigorta acentesi, sigorta şirketinden tazminat talep edebilir.' denilerek sigorta acenteleri kanun koyucu tarafından sigorta şirketlerine karşı korunmuştur.
Münih Güvenlik Konferansı'na Ukrayna damga vurdu
Klitschko ise hukuk ve yönetim sisteminde reformlar yapılmasını, seçimlerin öne alınmasını ve siyasi tutukluların derhal serbest bırakılmasını talep etti. Eylemlerin süreciğini dillendiren Klitschko, Ukrayna hükümetinin eylemcilere baskı yaptığını ve şu ana kadar 27 kişinin kayıp olduğunu söyledi.
UİB'den uluslararası pazar ve piyasa araştırmaları semineri
İhracat yapabilmek için ürüne talep olan bir dış pazar bulunması gerektiğini ifade eden Sarpaş, “Öncelikle ürününüzü pazarlayabileceğiniz ülkeleri belirleyip bu ülkeleri etraflı bir şekilde incelemelisiniz.
Trabzonspor, Alexandru Bourceanu'yu Trabzon'a getirdi
Bourceanu 4 yıllık sözleşme, ev, araba, maaş artı prim, yılda 2 kez aile üyeleri dahil bilet ve yıllık 50 bin avro artış talep ettiği yazıldı. (CİHAN)
Tayland, erken genel seçimler için sandık başına gidiyor
Tayland Başbakanı Yingluck Shinawatra, istifasının talep edildiği kütlesel gösterileri durdurmak için erken seçim kararı almıştı. Shinawatra’nın partisinin kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor ancak parlamentoda çoğunluğu sağlayamamasının politik boşluk oluşturabileceği kaydediliyor.
Muallim: Muhalifler evham içinde
ŞAM - Suriye Dışişleri Bakanı ve Şam yönetiminin müzakere heyeti vaşkanı Velid El Muallim, Esed’in yetkilerini devretmesini talep eden muhalifleri evham içinde olmakla suçladı.Suriye resmi haber ajansı SANA'da yer alan habere göre; Velid El Muallim, Suriyeli muhalifler ile gerçekleştirilen Cenevre 2 görüşmelerini değerlendirdi.
Trabzonspor, Steaua Bükreş'ten Bourceanu'nun transfer etti
Bourceanu 4 yıllık sözleşme, ev, araba, maaş artı prim, yılda 2 kez aile üyeleri dahil bilet ve yıllık 50 bin euro artış talep etti. Bourceanu takımıyla birlikte bulunduğu İspanya kampından bu sabah Trabzonspor'a imza atmak için ayrıldığı belirtildi.
‘Ekonomik durgunluk pırlanta talebi için risk’
Raporda aralarında Tiffany ve DeBeers’in de yer aldığı mücevher şirketlerinin talepleri eksiksiz karşılamaya eğileceklerine; bunu da elmas yataklarına; pırlanta kesim ve parlatma operasyonlarına yatırım yaparak mümkün kılacaklarına temas ediliyor.
Turizmci de kurdaki yüksek artıştan şikayetçi
Dolar ve Euro’da aşırı oynamaların olmamasını talep ediyor. Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Yönetim Kurulu Başkanı Timur Bayındır, “Dolar bu denli artmamalıydı, artmamalı.
Trabzonspor, şampiyonluk için UEFA ve FIFA’ya başvurdu
müeyyide uygulamalarını ve Trabzonspor’un Süper Ligi’in 2010-2011 sezonunun şampiyonu olarak tescil ve ilan edilmesi için gerekli tüm adımların atılmasını talep etti.UEFA ve FİFA’ya bugün yapılan başvuruyla ilgili bordo-mavili kulübün sitesinden yapılan açıklamada, Süper Lig’in 2010-2011 sezonundaki kirlilik ve şikenin, 3 Temmuz 2011
AGİT temsilcisi, Türkiye'deki internet yasa tasarısından endişeli
gönderilen değerlendirme raporunda ise Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın herhangi bir mahkeme gözetimi olmadan internet kullanıcıları hakkında bilgi talep etme ve toplama hakkı verilmesi ihtimalinden duyulan endişe dile getirildi.
Futbol maçında en çok çalınan dakika Türkiye'de
Talep edilen 90 dakika için senede hatırı sayılır meblağları futbola akıtan taraftarlar beklediklerini ise alamıyorlar.SÜPER LİG ORTALAMASI 52 DAKİKA
Uluslarası U16 Basketbol Turnuvası, Sakarya'da düzenlenecek
Salonlara gelecek seyircilerden herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Sadece basketbolu sevdirmek ve basketbolla büyüyen bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz." dedi.Hidayet Türkoğlu, Tutku Açık, Kerem Tunçeri, Ömer Aşık, Ersan İlyasova ve Cenk Akyol gibi Türk Milli Takım oyuncularının yanı sıra Tony Parker, Dirk Nowitzki
Kredi kartına taksit yaptıran, tatili geceliği 35 liraya getiriyor
Yurtiçi ve KKTC'de en çok talep gören yerlerin Belek, Kemer, Alanya, Bodrum, Çeşme, Girne, Bafra ve Marmaris olduğunu, erken rezervasyonla şu anda Marmaris ve Bodrum’da gecesi 35 TL’ye her şey dahil otel bulunabildiğini vurgulayan Akman, “Antalya’da
TFF Yönetim Kurulu üyesi Üner: TFF ile vuruşmam şimdi başlıyor
Örneğin Trabzonspor’un ilk mahkeme kararının ardından tescil iptal başvurusuna ret oyu kullandım yargıtay karar vermeden bir talep yapılamaz dedim. Ben taraf değilim ben haktan tarafım.
Alinur Aktaş: İnegöl mobilyası yükselişte
İkincisi ise nihai tüketiciye daha fazla ulaşıp İnegöl mobilyasının kullanımını artırmak, sorulan, talep edilen hale getirmektir.” İnşaat sektörü başta olmak üzere mobilya ile bağlantılı sektörleri ile işbirliğini gideceklerini söyleyen Aktaş, “Vazgeçemeyeceğimiz hedeflerimizden diğeri ise
Maliye Bakanı: Sayıştay’a 25 milyon muhasebe kaydı verdik
Ya Türkiye’deki sistemi değiştirmek lazım, ya da böyle bir talep anlamlı değil. Tüm dönemde tartışılan konu buydu. Sayıştay’ın vermedi dediği rapor aslında idare bazında bilanço mizan türü raporlar. Aslında biz o raporları da verdik ama haklı olarak o raporlar tutarlı olmaz niye?
Batum-Almatı demiryolu hattı Doğu Karadeniz için de fırsat olacak
gerekliliğini de ortaya koyacağı için, bu fikrin savunucuları olarak bizleri memnun edecektir ve bu konuda da gerekli çalışmaların bir an önce başlamasını talep etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.
İstanbul’da kentsel dönüşüme giren bina sayısı 30 kat arttı
EN FAZLA TALEP KADIKÖY’DEN İstanbul çapında kentsel dönüşüm sistemine talebin arttığını anlatan Çatalkaya, şu an aylık bin 500 bina olan rakamın sene sonuna kadar 2 bin 500’i görebileceği tahmininde bulundu.
'Kredi kartına taksit sınırlaması esnafın iş potansiyelini azaltacak'
Ekonomik konjonktürün yavaşlama eğilimine girdiği bir dönemde alınan bu kararların talep daralması, üretimin gerilemesi ve işsizliğin artmasına da yol açabileceğine dikkat çekerek, aceleye getirilmeden, meslek kuruluşlarının ve reel sektör temsilcilerinin de görüşleri alınarak yeniden gözden geçirilmesini
TZOB: Çiğ süte önerilen fiyat maliyeti karşılamıyor
belirlemek üzere 9 Ocak’ta bütün tarafların Ulusal Süt Konseyin’de bir araya geldiğini, bu toplantıda üreticilerin çiğ sütün litre fiyatını 1,20 TL olarak talep ettiğini anlattı. Sanayicilerin ise fiyatın 1 TL olarak devam etmesi gerektiğini ifade ettiklerini ve anlaşma sağlanamadığını belirten Bayraktar, toplantının, tarafların teklifleri değerlendirmesi
Rusya başsavcısından rüşvet ve yolsuzluk uyarısı
Savunma Bakanlığı ile birlikte satın alma ve kalite kontrol birimlerinde süreçlerin yasalara uygun olarak işletilmesini ve kontrollerin artırılmasını talep etti.Sovyet döneminden kalma askeri malzemeleri modernize etmeyi planlayan Rusya, 700 milyar dolarlık bir harcama yapmayı planlıyor.
Belediye uçak ve helikopterden sonra araç, icabında şoför kiralayacak
İstanbul’da deniz otobüsü, deniz uçağı veya helitaksiden sonra yolcular, talep ettikleri halde sürücülü veya sürücüsüz kiralık araç hizmetinden yararlanabilecek.Yoğun talep üzerine yolcuların gerek İstanbul gerekse Bursa’da ulaşımlarını kolaylaştırmak için uygun fiyatlarla sürücülü ve sürücüsüz araç kiralama hizmeti devreye
Tahkim Kurulu, TFF'nin kararını onadı, puan durumu değişti
vekilinin ise, duruşmada talep ettiği süreye uyarak TFF vekilinin cevap dilekçesine karşı beyanlarını sunduğu görüldü. Tüm dosya üzerinde yapılan müzakere neticesinde; TFF Yönetim Kurulu kararında usul ve esasa aykırılık bulunmadığı anlaşıldığından yapılan başvurunun reddine oybirliği ile
Tahkim Kurulu, Kasımpaşa'nın itirazını reddetti
vekilinin ise, duruşmada talep ettiği süreye uyarak TFF vekilinin cevap dilekçesine karşı beyanlarını sunduğu görüldü. Tüm dosya üzerinde yapılan müzakere neticesinde; TFF Yönetim Kurulu kararında usul ve esasa aykırılık bulunmadığı anlaşıldığından yapılan başvurunun reddine oybirliği ile
Toyota Genel Müdürü Özer: Vergi oranlarının yüksek olmasında sakınca görmüyorum
6 D-4D’nin tüketiciler tarafından uzun zamandır beklenen ve talep edilen bir araç olduğunu anlatan Özer, Verso 1.6 D-4D’den bu yıl 25 bin adet üretileceğini ve araçların büyük çoğunluğunun Avrupa ülkelerine ihraç edileceğini kaydetti.
New York Times: Erdoğan komplocu ve kışkırtıcı söylem kullanıyor
Gazete, Alman Dışişleri Bakanı Frank - Walter Steinmeier’in Brüksel’de “Avrupalıların, Türkiye’den hukukun üstünlüğünü talep etmesi gerektiğini” söylemesinin haklı bir çağrı olduğunu da yazdı. New York Times, Erdoğan’ın izlediği yanlış yol konusunda Obama yönetiminin de Ankara’ya güçlü bir mesaj göndermesi gerektiğini vurguladı.
Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de 700’den fazla Afrikalı sınır dışı edildi
Merkezi hükümet adalet bakanını dinlemeyen polisleri izine çıkarırken, Delhi eyalet başbakanının taleplerini reddetmiş, Afrikalı ülkelerin büyükelçilerini gelen talep üzerine Hindistan dışişlerine çağırarak güvence vermişti.
ABD - Pakistan stratejik diyalog toplantısında gündem Afganistan
ortaklığın karşılıklı güvene dayalı olduğunu dile getiren Aziz, ABD’den Pakistan ile ilişkilerine sadece Afganistan veya terörle mücadele olarak bakmamasını talep etti. (CİHAN)
İZTO Başkanı Demirtaş: Taksit kaldırılırsa iletişim sektörü yarı yolda kalır
telefonlarının dokuz aya kadar taksitlendirme kapsamına alınması, kontör kart ve benzeri ürün ve hizmetlerinse taksitlendirme kapsamı dışında tutulmasını talep ediyoruz. Diğer yandan sektörün gelişimi için de özellikle akıllı telefonların üretimi olmak üzere yerli üreticilere teşvik verilmeli.
Türkiye Finans’tan 100 milyon TL tutarlı Sukuk arzı
Halka arz rakamının 1,65 katı oranında talep gelen ihracın senelik Kira Gelir Oranı yüzde 10,1 oldu. Türkiye Finans Varlık Kiralama AŞ’nin İş Yatırım AŞ ve BMD AŞ ile 100 milyon TL tutarında halka arzı için 15-16 Ocak 2014 tarihlerinde talep toplandı.
Cam üzerinde et pişirilecek düzenek geliştirildi (Özel)
Bu ürünün dünya pazarına çıkışı konusunda da ciddi bir talepleri var." şeklinde konuştu.'KİRLER, DETERJANSIZ SOĞUK SUYLA ÇIKIYOR'Nano seramikle yaptıkları kaplamayı ızgara camlarına da uyguladıklarını ifade eden Aydeşkin, "Burada soğuk suyla ve deterjansız, hiç ovalamadan, sadece silerek
Kontaklar kapandı, 4 gün sebze-meyve taşınmayacak
Yasağı tamamen kaldırılmasını talep etmediklerini belirten Uyar, "Bizim için önemli olan akşam geçişleri. Akşam kısıtlamasının saat 17.
Hizmet ve perakende sektöründe güven endeksi azaldı
Hizmet sektörü güven endeksindeki azalış, son üç aylık dönemde iş durumu değerlendirmesindeki yüzde 1,6’lık, son üç aylık dönemde hizmetlere olan talep değerlendirmesindeki yüzde 2,8’lik ve gelecek üç aylık dönemde hizmetlere olan talep beklentisi değerlendirmesindeki yüzde 0,1’lik kötüleşmeden kaynaklandı.
Barcelona Başkanı’nı istifaya götüren kulüp üyesi, suç duyurusunu geri çekti
Jordi Cases’in Neymar’ın transferine ilişkin mantıklı bir açıklama talep ettiğini belirten avukatı, yeni Başkan Josep Maria Bartomeu’nun açıklamalarını tatmin edici bulduklarını aktardı. La Vanguardia gazetesinin haberine göre nihai kararı sorgu yargıcı Pablo Ruz verecek.
“Avrupa’ya evet, Brüksel bürokrasisine hayır”
CSU, AB karşıtı politika izlemeyecek ve Brüksel’den vatandaşlara daha yakın politika izlemesini talep edecek. Bavyera Başbakanı Seehofer, kardeş parti Hristiyan Demokrat Birlik’e (CDU) kıyasla Brüksel konusunda daha eleştirel siyaset izleyeceği mesajları verdi.
İspanya’nın en büyük market zincirinin sahibi, yolsuzluk soruşturmasında tanık
2008 yılında mali suç işleyip işlemediğini araştıran sorgu yargıcı Ruz, Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan partinin 2007 ve 2008 yıllarındaki beyannamesini talep etti. Sorgu Yargıcı Pablo Ruz, Halk Partisi’nin La Rioja kentinde 200 bin Euro’ya satın aldığı parti binasını kara para ile finanse ettiği kanaatine sahip.
Ahmet Ciğer: Türkiye iç çekişmelerden kurtulmalı, ekonomik yarışa girmeli
Burada Türk okulları ve öğretmenlerinin önemli rol oynadığını belirten Ciğer, “Öğretmenlerimiz yeri geldi tercümanlık, yeri geldi rehberlik yaptı; menfaat talep etmeden etkinliklerimizde görev aldı. Onların yetiştirdiği öğrenciler de okullarından ülkemize gelip kendi ülkelerinden yatırımcıların tercümanı ve rehberi oldu.
Barcelona, Neymar’ın kontratını açıkladı
Polemik konusu olan 40 milyon Euro’yu Neymar’ın başka bir kulübe gitmek istemesi halinde talep edilecek bedel olarak NyN şirketine ödediklerini kaydeden Sanllehi, “Başka hiç bir kulübün bu parayı ödeyemeye hazır olmadığını düşünmüştü.
Sporcu sağlığı, doping ve zararlıları paneli yapıldı
Panele iştirak eden antrenörler, toplantının son derece faydalı geçtiğini kaydederek, bu tür faaliyetlerin sık sık tekrarlanmasını talep etti. (CİHAN)
'Dolara talep devam ediyor, arz yok'
Mert Yılmaz, şu an TCMB’nin döviz rezervlerinin sorgulandığına işaret ederken, “Ben, doların 2,30 ve yukarısında kalıcı olmayacağı kanaatindeydim, ama talep devam ediyor, arz yok.” yorumunu yaptı. Yılmaz, dolar kurundaki hareketliliğin altın fiyatını da etkileyeceğini kaydetti.
Merkez'den dövize 2 milyar dolarlık müdahale
Ama şu anda gerek iş dünyası gerekse halktan dövize böyle bir talep yok. Hata dövizlerimizi satalım mı diye telefonlar geliyor bize.” ifadelerini kullandı.
Tahkim Kurulu, Kasımpaşa-Beşiktaş maçı kararını sonra verecek
Talep doğrultusunda duruşma açıldı, duruşmaya Kasımpaşa A.Ş. ve TFF vekilleri katıldı, sözlü açıklamaları dinlendi, müsabaka görüntüleri izlendi.- Beşiktaş A.Ş.
İngiliz polisi, tazyikli su kullanma izni istiyor
Uygulamanın tüm İngiltere ve Galler'de başlatılması talep ediliyor. (CİHAN)
Rum askerleri ekonomik krizden dolayı et yiyemez oldu
Aileler, askerdeki yakınlarının yaşam ve hizmet koşullarının iyileştirilmesini talep etti. (CİHAN)