talepleri

‘Ekonomik durgunluk pırlanta talebi için risk’
Raporda aralarında Tiffany ve DeBeers’in de yer aldığı mücevher şirketlerinin talepleri eksiksiz karşılamaya eğileceklerine; bunu da elmas yataklarına; pırlanta kesim ve parlatma operasyonlarına yatırım yaparak mümkün kılacaklarına temas ediliyor.
TÜSİAD: Merkez Bankası faiz kararı ile önemli bir adım attı
Toplumun her kesiminden gelen katılımcı ve çoğulcu demokrasi talepleri karşısında özgürlük alanlarını genişletmek, adalete güveni temin etmek bakımından AB normlarında siyasi reformlarımıza da yeniden önem vermemiz gerekmektedir.
Belediye uçak ve helikopterden sonra araç, icabında şoför kiralayacak
Kiralama talepleri; https://fly.burulas.com.tr, https://budo.burulas.com.tr internet adreslerinden veya 444 99 16 nolu Çağrı Merkezinden alınıyor." denildi.SEFERE BİR SAAT KALA DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİYOR
Ukrayna'da meclis protestoların ateşini yükselten torba yasasında geri adım attı
Öte yandan muhalefetin talepleri doğrultusunda, parlamentoda cumhurbaşkanının yetkilerini kısıtlayacak ve bu yetkileri yürütmeye verecek köklü anayasal reformlar görüşülecek.Ukrayna Başbakanı Nikolay Azarov parlamento oturumu öncesinde istifa etmişti.
TZOB: Yeraltı sularına sayaç takma zorunluluğu ertelenmeli
benzerlerine ölçüm sisteminin, bir yıl içinde belge sahibince kurulmasının öngörüldüğünü bildiren Bayraktar, “Bu süre içinde ölçüm sistemi kurmayanların talepleri halinde, bedeli yüzde 10 fazlası tahsil edilmek üzere, 1 Mart 2016 tarihine kadar Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından kurulacak veya kurdurulacak
Cam üzerinde et pişirilecek düzenek geliştirildi (Özel)
Bu ürünün dünya pazarına çıkışı konusunda da ciddi bir talepleri var." şeklinde konuştu.'KİRLER, DETERJANSIZ SOĞUK SUYLA ÇIKIYOR'Nano seramikle yaptıkları kaplamayı ızgara camlarına da uyguladıklarını ifade eden Aydeşkin, "Burada soğuk suyla ve deterjansız, hiç ovalamadan, sadece silerek
Devrim Türk: Madencilik yönetmeliği yatırımları engelliyor
Ama, taleplerimiz orman veya başka izinlerden dolayı beklemek zorunda. Bir yıldır bekleyen izin talepleri var. Bunların çözülmesi gerekiyor ki yatırımlar artabilsin.
Avrupa havalimanlarında grev tehdidi
FRANKFURT - Avrupa genelinde uçuş kontrolörleri greve gitme tehdidinde bulundu. AB’nin ortak hava sahası planına karşı çıkan kule görevlileri, talepleri yerine getirilmez ise gelecek hafta Avrupa’da uçuşları durduracak.
Cenevre 2 Konferansı başladı
Suriye lideri Beşşar Esed’in geçiş dönemi ve gelecek seçimlerde iktidarda kalma yönündeki talepleri konferansın kırılma noktasını oluşturuyor.Suriye hükümeti temsilcileri ve muhalefetin temsilcileri arasındaki doğrudan görüşmelerin ise Cuma günü başlaması ve bir hafta kadar sürmesi öngörülüyor.
Otomobil sporlarında 2014 takvimi açıklandı
TOSFED Yönetim kurulunun, takvim konusunda gelen bilgi ve talepleri değerlendiren sportif direktörün raporunu incelemesinin ardından onayladığı 2014 Ulusal ve TOSFED Kupaları Yarışma Takvimi TOSFED resmi web sitesinden ilan edildi.
Cenevre 2 başladı; Putin, Obama ile telefonda görüştü
Suriye lideri Beşşar Esed’in geçiş dönemi ve gelecek seçimlerde iktidarda kalma yönündeki talepleri konferansın kırılma noktasını oluşturuyor.Suriye hükümeti temsilcileri ve muhalefetin temsilcileri arasındaki doğrudan görüşmelerin ise Cuma günü başlaması ve bir hafta kadar sürmesi öngörülüyor.
Stürk su ürünleri ABD pazarında üç koldan atağa geçti
yönelik donuk ürünler kategorisinde de 2013 yılında önemli mesafeler katettiklerini dile getiren Kızıltan, “Fuar süresince STG standında toplanan alım talepleri de ülkemizdeki firmalar tarafından iyi değerlendirilse Amerika’ya ihracatımız daha da üst seviyelere ulaşır.
Suriye, Rusya’dan Halep’te kısmi ateşkes için yardım istedi
Birleşmiş Milletler ve Rusya’nın talepleri doğrultusunda her şeyin yapılabileceğine değinen Muallim, “Ümit ediyorum bu tecrübe silahlı gruplar ve teröristlerin kontrolünde olan diğer kasabalara doğru yaygınlaştırılır.
Eczacı İşverenler: Bulunmayan ilaçların çözümü için döviz kuru güncellenmeli
ECZACILARIN TALEPLERİEczacıların taleplerinin uygulanamaz ve kabul edilemez boyutta olmadığını belirten Saydan taleplerini şu şekilde sıraladı: “İlaç fiyat düşüşleri ilan tarihinden itibaren 45 gün sonra yürürlüğe girmeli
Mehmet Şimşek: Mezardan babam çıksa dahi işini yapmam
Hatta 2012’den kalma bir talepleri var yerine getirilmemiş benim haberim yok. Bu adı geçen 2 kişi var. Muhammet Tayfur Uzun ve Şevket Kaçmaz benim abim çerçevesinde adı geçenler.
Arıcılık, sigorta kapsamına alındı
Bakanlık, 2014 yılında bitkisel ürün sigortasında üreticilerin 10 günlük bekleme süresinin azaltılması talepleri de dikkate aldı. Üreticiler için uygulanan 10 günlük bekleme süresi 7 güne indirildi.
Belediye süt sektörüne girdi, firmalarla rekabet başladı
Önümüzdeki günlerde müşteri talepleri doğrultusunda 700 gramlık taze kaşar ve 1 kilogramlık günlük dil peyniri-tel peyniri üretimine de başlayacağız." dedi. BESAŞ satış noktalarında 300 mililitre ayran 60 kuruş, 1 litre ayran 1.
TÜPRAŞ İzmit Rafinerisi dönüşüm projesi sebebiyle durdu
Duruş programı, ülkemiz akaryakıt ürünleri ihtiyacı ve müşterilerimizin talepleri dikkate alınarak 1,5 yıl öncesinden planlanmış olup, ürün arzında herhangi bir aksama olmayacaktır. Yatırım tutarı 2.7 milyar dolar olan ve 2014 yılı sonbaharında devreye alınması planlanan proje ile Tüpraş Rafinerileri’nde üretilen 4.
TÜSİAD Başkanı’ndan demokrasi ve kuvvetler ayrılığı vurgusu
Buna karşılık hemen tüm ülkelerde rejimleri ne olursa olsun, orta sınıflar daha şeffaf, hesap veren ve hukukun üstünlüğüne saygılı yönetim talepleri ile sokağa dökülüyor.Bir örneğini Türkiye’deki Gezi Parkı olaylarında da gördüğümüz gibi demokrasi çerçevesi seçimler kadar vatandaşların kararlara katılma imkanları ile de ölçülüyor
Işık: Kurda stabilite yakalanacak, kaygılı olmaya gerek yok
Dolar kuru ile ilgili öngörüleri ve Merkez Bankası’ndan talepleri sorulan Işık, "Bu dönemde elbette volatilite yani oynaklık olur. Merkez Bankası da gerektiğinde önlemlerini alır.
'Türkiye'de GSMH’nin teknolojiye dönüşümü Doğu Avrupa'nın altında'
Şehirlerdeki insanların talepleri değişti. Ve artmaya da devam edecek." dedi. Buçukoğlu, düzenlediği basın toplantısında 2015’te 1 trilyonun üzerinde birbirine bağlı aygıtlar olacağını söyledi.
Rosatom: Akkuyu nükleer santralin hazırlık çalışmaları tamamlanmak üzere
Fukuşima’da yaşanan sorunun ardından taleplerin neredeyse ikiye katladığını kaydeden Kriyenko, “Çin ve Hindistan’da inşa edilen nükleer santrallere önem veriyoruz. Tianwan’da Rus uzmanlar 2 nükleer santral inşaatını tamamladı.
Engelli ve eski hükümlü istihdamı için ceza havuzu formülü
sürdürülebilirliği; eş finansman katkısı; bütçe imkanları; kendi işini kuracaklar için iş planı ve kuruluş sermayesi olup olmadığı; işgücü piyasasının talepleri; isteklinin varsa daha önceki proje deneyimi ve paydaşlarla ilişki düzeyi gibi başvuru rehberinde belirtilen kriterlere göre değerlendirecek.
23 bin 4/C’liye kadro müjdesi
YÖK’ün ve Memur-Sen’in talepleri arasında bulunan ve yaklaşık 114 bin öğretim görevlisini yakından ilgilendiren ücret iyileştirmesinde ise olumlu bir sonuç çıkmadı. Ekonomik yükünden dolayı Maliye Bakanlığı'nın bu konuya şimdilik soğuk baktığı öğrenildi.
Sağlık-Sen taleplerini Müsteşar Acar’a iletti
Memiş, ziyarette torba yasa görüşmeleri öncesi sendikanın taleplerini aktardı.Sağlık Bakanlığı'na bağlı çalışmakta olan halen 660 vekil ebe-hemşire olduğunu ve bunların 4-B statüsüne geçirilmesi ile alakalı 2012 Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı sonucu Sağlık
MÜSİAD’dan ‘iç talep ve ihracat artırılsın’ önerisi
Ankette Türkiye ile ilgili büyüme tahminleri ve talepleri soruldu. Cevaplara göre Türkiye’nin 2014 büyümesi 2013’ü aşacak. Avrupa’nın toparlanması, ülkenin ekonomisine olumlu etki edecek.
EPDK Başkanı Köktaş'tan pahalı benzin yorumu
EPDK Başkanı, “Kurda yaşanan artıştan dolayı dağıtım şirketlerinin talepleri olacak mı önümüzdeki dönemde?” sorusuna da şu cevabı verdi: "Bakış açısı olarak şunu ortaya koymak lazım.
İran'dan gelen doğalgazın 10 milyon metreküp düştüğü günler olmuş
"Uluslararası bazı firmaların talepleri olmuştu. Depolama ile ilgili tesis kurmanın destekçisi olacağımızı söyledik. İran, Ukrayna ve Rusya’dan gelen somut bir girişim olmadı.
8 ayda 7 bin 287 sağlık çalışanı şiddete uğradı
Maalesef aradan geçen 1 yılda sağlık çalışanları yine unutulmuş, çalışanları memnun edecek ve talepleri karşılayacak düzenlemeler hayat bulmamıştır. Sayın Bakan Mehmet Müezzinoğlu’da sağlık çalışanları için bir adım atmamıştır.
Memur-Sen, KPDK’da uzlaşılan maddeleri Bakan Çelik’e iletti
Bakan Çelik ise taleplerin Bakanlar Kuruluna ileteceğini söyledi. Memur-Sen, kamu görevlilerinin kazanımlarına yenilerini eklemek için çalışmalarını sürdürüyor. Kamu görevlileri için kazanımı toplu sözleşme ile sınırlandırmayan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı
‘Gelişmiş ülkelerdeki demokrasiye imrenerek bakıyoruz’
40 bin üyesi bulunan ATSO’nun şehrin en büyük sivil toplum örgütü olduğu hatırlatmasında bulanan Budak, bu nedenle yarışa girecek adaylardan talepleri olacağını söyledi. Adaylardan imzalamalarını isteyecekleri bu protokolde kente olmasını istedikleri, alt ve üst yapı çalışmalarının yer alacağını anlatan Budak, buna yönelik alt yapı çalışmasını
Rum Başpiskopos, KKTC'deki eski mallarını satan Rumları vatan haini ilan etti
karşılayamaması, bütün kamuda her gün ortaya çıkan çürüme ve yolsuzluk, Troyka’nın, bir çeşit tefeci kredisi karşılığında milli itibarımızı aşağılayan haksız talepleri ülkemizin bugününü ve yarınını egemenliği altına alıyor, çoğu kişiyi cesaretsizliğe, çoğunu da umutsuzluğa sürüklüyor.
Reklamcılıkta yeni nesil uygulama
Şuan yeni görücüye çıktığımız için talepleri değerlendiriyoruz.” (CİHAN)
Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım için arsa tahsisleri devam ediyor
ilgili olsun efendim insan sağlığı ile ilgili olsun buna varıncaya kadar da mümkün olduğu kadar yatırımcıların bu özelliklerini ortaya çıkartarak yatırım taleplerini karşılıyoruz. Şu ana kadar da 15 günde yaptığımız toplantılarda ciddi anlamda bu istihdamla ilgili yatırımla ilgili kararlarımızı vermiş oluyoruz ben hayırlı uğurlu olsun diyorum.
TESK'ten esnafa müjde: Sosyal güvenlik talepleri yakında TBMM'de
ANKARA - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), esnaf ve sanatkarların sosyal güvenlik sorunlarına ilişkin taleplerinin önümüzdeki günlerde TBMM’ye geleceğini açıkladı. Konfederasyonun talepleri arasında kadın esnaf ve sanatkarların doğum borçlanması, emekli esnafın ödediği yüzde 15'lik sosyal sigorta destek priminin kalkması, 5510 sayılı
İşverenle iş arayanlar istihdam zirvesinde buluştu
UMEM kapsamında meslek lisesine yapılan yatırımlar, iş taleplerini eritebilmek için çok önemli. UMEM ve işbaşı eğitimi birleştirilerek tek çatı altında devam etmeli. Meslek liseleri, daha etkin bir hale getirilmeli.
Bayraktar: 2014 yılında 500 bin konutun dönüşümü başlatılacak
"Bugüne kadar vatandaşlarımızın kendi talepleri ile risk tespiti yaptırdığı bina sayısı 61 bini geçti." diyen Bakan Bayraktar, kentsel dönüşümün yanında ülke ve şehirlerin marka değerlerini arttıracak projeleri hayata geçirdiklerini anlattı.
Yanukoviç, MGK başkan yardımcısı ve Kiev belediye başkanını görevden aldı
vatandaşların anayasal hakları olan barışçıl gösteri haklarını çiğneyerek zorla müdahalede edilmesinde payları olduğu gerekçesiyle ve Ukrayna Başsavcılığının Talepleri doğrultusunda Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç; Belediye Başkanı Aleksandr Popov ve SNBO Başkan Yardımcısı Vladimir Sivkoviç’i görevden aldı.
Umre fiyatları 800 Euro’dan başlıyor
Türkiye’den bu sene umreye 400 bin, Hacc'a 100 bin kişinin gittiğini aktaran Özdal, taleplerin seneden seneye arttığını belirtiyor. Aşırı talep dolayısıyla Suudi Arabistan’ın umre vizelerini kısıtladığından söz eden Özdal, "Daha evvel kutlu yolculuğun müddeti 30 gün idi, bu seneden itibaren 14 oldu.
Zafer Çağlayan: Teminat mektupları alınan kararla koruma altında
tarafından Libya’da olağanüstü durumun sona erdiği ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarının kaldırıldığına atıfla teminat mektubu tazmin taleplerinde bulunulduğu yönünde haberler üzerine yazılı açıklama yaptı.
Nikos Uzunoğlu: Türkiye'de epey yol alındı, ancak sorunlar bitmedi
İstanbul Rum Edebiyat Cemiyeti arşivinin Rum vakfına geri verilmesi de talepleri arasında yer alıyor.Türk hükümeti tarafından yapılan çağrısı üzerine dönenlerin ya da dönmeyi düşünenlerin sayısını tam olarak bilemediklerini ifade eden Prof.
Türkiye'de yumurtanın fiyatını belirleyen Afyon, ihracatta da lider
Evrenkaya, “Günün arz ve talepleri doğrultunda doğal bir protein ürünü olan yumurtayı Türk Gıda Kodeksine uygun hijyen ve kalitede kontrol çerçevesinde paketleyerek günlük sevkiyatımızla tüketicilerimizin sofralarına ulaştırmaktayız.
Fenerbahçe'ye mahkemeden iyi haber
Kulübü, eski yöneticisi Recep Özcan ve Özcan Timuroğlu'nun, 2 - 3 Kasım 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'na yönelik tedbir taleplerinin Anadolu 29. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından reddedildiğini duyurdu.
Turizm sektörü, Travel Turkey İzmir’de buluştu
Sağlık turizminde talepleri ülkemize çekmemiz gerekiyor. Oluşturulacak 7-8 sağlık serbest bölgesinden bir tanesi de İzmir’de kurulacak." Partner il olmaktan onur duyduklarını belirten Çanakkale Valisi Ahmet Çınar ise "Çanakkale tarihi açıdan önemli bir şehir.
TZOB, elmada ihracat iade desteği istedi
Üretiminin gereği gibi değerlendirilebilmesi için pazara yönelik çeşit araştırması, dış pazar istekleri araştırılarak alıcı ülke talepleri doğrultusunda üretim yapılması, bir standart oluşturularak verim ve kalite artırılması gereğine vurgu yapan Bayraktar, şunları kaydetti:
Develi’den 100 TIR kamış ihracatı yapılıyor
Kamış ve sazlık ürünlerine her geçen gün taleplerin arttığı ve artık yapı sektöründe de strafor yerine yapı malzemesi kamış bloklar üretimi yapıldığını belirten Tuna, “Ülkemizde yaygın olarak kullanılan straforun sağlık açısından zararı nedeniyle Hollanda ile Almanya'da
Suriye muhalefetinde yolsuzluk iddiası istifa getirdi
Atasi’nin koalisyondaki yolsuzluk iddiaları ve bunun soruşturulması talepleri sebebiyle istifa ettiği öne sürülüyor.Muhalif kaynaklar, koalisyon içinde bir süredir yolsuzluk yapıldığı yönündeki iddialar sebebiyle huzursuzluğun olduğunu aktardı.
Tayland'da göstericiler başbakanlığı kuşattı
Göstericiler talepleri yerine getirilene kadar geri adım atmayacaklarını vurguluyor. Göstericilerin ayrıca başbakanlık binasının elektriğini kestiği gelen bilgiler arasında.
Bakan Çelik: Fazla çalışma varsa ücreti de olacak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Bakan Çelik'in başkanlığında geçtiğimiz gün yapılan KPDK toplantısında memurların talepleri ele alındı. Toplantıya Kamu Görevlileri Sendikaları Heyet Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, yetkili sendikaların başkanları ile diğer konfederasyonların genel başkanları
Kosova'da Türkçe kimlik ve pasaportlar basılacak
İçişleri Bakanı Bayram Recebi, Türk toplumunun talepleri doğrultusunda Türkçe ibareli kimliklerin de verilmeye başlayacağını bildirdi.Kosova Kamu Yönetim Bakanı Mahir Yağcılar ise karartan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade ederek, "Kosova hükümeti ve azınlık grupların arasında imzalanan 'İstikrar