taleplerine

Dövizdeki artış kuru üzüm fiyatını yükseltti
Şu an için yurtdışı taleplerine bağlı. Arz talep dengeleri, fiyatlarda önemli. Üzüme yurtdışından talep geldiği sürece bu fiyatların aşağısında olacağını tahmin etmiyoruz.” dedi. Dövizin dengelenmesiyle birlikte yurtdışından gelen talebin arttığını da kaydeden MTB Başkanı Özkasap, “Talepler doğrultusunda üzüm işletmelerimiz, pazarda gerekli
Freedom House: Türk demokrasisi krizde; baskı çok büyük
Hükümetin eylemlerinin tartışılmasını engellemek amacıyla medya üzerine baskı uyguladığının ifade edildiği raporda, taleplerine olumsuz cevap veren gazeteciler ve medya patronlarını da cezalandırdığı vurgulanıyor.
Putin’den AB’ye “Ukrayna’nın içişlerine karışmayın!” uyarısı
Ashton ve diğer AB temsilcilerinin muhalefetin erken seçim taleplerine de müdahil olma gibi bir niyetleri olmadığını belirten AB Konsey Başkanı, “İnsanların taleplerine saygı göstererek şiddetin bir an önce durması ve Ukrayna’da siyasi istikrarın sağlanmasını istiyoruz.
AP’nin “şeffaflığı geliştir” önergesine Hizmet Hareketi’nden destek
Dialogue Platform – IDP) tarafından yapılan açıklamada da AP önergesinden memnuniyet duyulduğu belirtilerek “şeffaflığı geliştirme ve tarafsız inceleme” taleplerine destek verildi. IDP tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
TÜSİAD Başkanı’ndan demokrasi ve kuvvetler ayrılığı vurgusu
yönetimlerin çoğunlukçu demokrasi anlayışının cazibesine kapılmaması kadar, kuvvetler ayrılığına mutlak surette riayet edilmesi ve vatandaşların katılım taleplerine duyarlı olunması gerekiyor. Yaşanan küresel kriz nedeniyle otoriter rejimlerin çabuk ve kesin karar verebilme becerilerinin kitlelere cazip geldiği bir vakıa.
Berlin'de çadırda yaşayan mültecilere ültimatom
Kreuzberg Belediye Başkanı Monika Herrmann (Yeşiller) ise boşaltma taleplerine karşı çıkıyor. Herrmann, Hamburg’dakilere benzer şiddet olaylarının çıkmasından endişe ediyor.Mülteciler bir yılı aşkın bir zamandır kendilerine çalışma izni verilmesini, başvuru yaptıkları eyalette yaşama mecburiyetlerinin kaldırılması talep ediyor ve
MÜSİAD: Yolsuzluğu kim gündeme getirirse getirsin araştırılmalı
MÜSİAD Başkanı ardından 2013 yılını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, MÜSİAD’ın yolsuzluk olayı ile ilgili taleplerine karşılık olarak, “Hiçbir yolsuzluğun üstünü örtmeyeceğiz ama 2 haftadır yaşadıklarımıza baktığımızda zamanlama konusunda içeriğine baktığımızda siyasi bir işçilik
Ekonomi habercilerinden THY’nin basın ambargosuna tepki
Aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi de olan Celal Toprak, THY'nin bir şirket olarak müşterilerinin taleplerine cevap vermsi, mutluluğu için elinden geleni yapması gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:
Ukrayna, Rusya ve AB’nin kıskacında
Ukrayna yönetimi göstericilerin talep ettiği kabine değişikliği, parlamento ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin erkene alınması taleplerine karşı çıkıyor. AB ile Ukrayna’nın çıkarlarını koruyacak şekilde işbirliği anlaşmasını bahar aylarında imzalamaya olumlu baktıklarını kaydeden Yanukoviç, Rusya ile de ekonomik sorunların
Rusya Merkez Bankası, 3 bankanın daha lisansını iptal etti
Investbank açıklamasında müşterilerine panik yapmamaları önerisinde bulunurken, BDF’nin Kasım başından bu yana müşterilerinin taleplerine olumlu cevap veremediği, Smolensk Bank’ın da benzer sorunlar nedeni ile Merkez Bankası’ndan yardım talep ettiği kaydediliyor.
Kırgızistan’da öğrencilerin vagonda eğitim mücadelesi
Zor şartlarda çocuklarını okutan köylülerin okul taleplerine ise henüz bir olumlu cevap gelmemiş. Vagonun fedakar öğretmenlerinden Mariya İsayeva, “Vagon okulumuzda 1 ile 8 arasındaki sınıflardan öğrenciler öğrenim görmekte.
Bu kursa katılanların yüzde 80’i iş buluyor
kursiyerlerin Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika aldıklarını vurguladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sadece sanayicilerimizin değil, ticaret erbabımızın taleplerine göre de nitelikli personel yetiştirmeye hazır olan BUTGEM; bilişim teknolojileri, telden araba kursu ve uygulamalı girişimcilik gibi farklı alanlarda da eğitimlerine
Erdoğan: Romanya’da ibadethane için gerekli adımlar atılıyor
devam etti: “Gerek Köstence’de gerek Bükreş'te şu anda orada yaşayan soydaşlarımızın inançlarını yerine getirme noktasındaki ibadethane noktasında, arsa taleplerine değerli mevkidaşım bu konuda orada gerekli çalışmayı yapıp ve oradaki müftümüzün de kendilerinin uygun gördüğü yeri kendilerine tahsis için gerekli adımları atmış
Kırım Tatar Milli Meclisi’nin yeni başkanı belli oldu
Halihazırda Ukrayna Parlamentosu’nda Kırım Tatarlarını temsil eden Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, daha önce yaptığı açıklamada delegelerin taleplerine rağmen kurultayda KTMM başkanlığı görevini bırakacağını ve yeniden aday olmayacağını duyurmuştu.
Mehmet Ali Aydınlar: Korkunun ecele faydası yoktur
Buradan uyarmak isterim ki, hiçbir irade değişim arzusu ile kongreye odaklanmış olan Fenerbahçe kongre üyelerinin taleplerine set çekemez. Özetle, korkunun ecele faydası yoktur.
HAK-İŞ, 38. kuruluş yıldönümünü kutladı
HAK-İŞ yayımladığı sonuç bildirgesinde, işsizlik, kıdem tazminatı ve taşeron işçilik konularında görüş ve taleplerine yer verdi. Konfedarasyonun 38.
Bakan Bağış: İlerleme raporları karne değildir
artan diyalogunun AB tarafından da kabul edildiğini söyleyen Bağış şöyle devam etti: “Bu kapsamda din dersleri daha kuşatıcı, toplumun tüm kesimlerinin taleplerine cevap verebilecek bir düzeye taşınmıştır.
Egemen Bağış'tan New York Times'a Hz. Ali'nin sözüyle cevap
Bu paket, halkımızın taleplerine cevap verebilmek amacıyla, seçim sisteminden Kürt meselesine, nefret suçlarından kişisel verilerin korunmasına kadar çeşitli konuları kapsamaktadır. Bu paket kapsamında, farklı yaşam tarzlarına saygı güvence altına alınmış, Kürtçe de dahil olmak üzere özel okullarda farklı dillerde eğitim verilmesine imkan sağlanmış,
Soylu: Türkiye seçim ve hükümet sistemini değiştirmelidir
Milletin duygularına, milletin taleplerine, isteklerine sırtlarını dönmeleridir. Onun için çok değerli Çanakkaleliler, Türkiye'nin önünde bir fırsat daha var. O fırsat da bir tarafta hükümet sisteminin değişmesidir.
Arınç: Yılbaşına kadar AVM’lere karşı küçük esnafı koruyan bir yasa çıkaracağız
Esnafla birlikte olmalıyız ve onların taleplerine kulak vermeliyiz. Geçmişe göre esnafımız daha iyi artlar altında. Elbette daha iyi olmasını isteriz.
Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda bayram bereketi
Vatandaşların bayramda gelecek misafirlerine ikramda bulunmak üzere yoğun bir hazırlık içerisinde olduğunu, esnafların da vatandaşın taleplerine cevap verebilmek için sabahlara kadar çalıştığını ifade eden Gönen, “Bayram öncesi özellikle kahve, şeker ve tatlı satışları zirve yapıyor.
İhtiyaç sahibi öğrencilere dershane desteği
SYDV'ye gelen eğitim yardımı taleplerine öncelik verdiklerini ifade eden Soğukpınar, "Vakfımızda dosyası bulunan ailelerin dershaneye gidemeyecek durumdaki ilk ve orta öğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerini destekleyerek bu çocuklarımızın ileride
"Trafik kazaları bilimsel yaklaşımlarla çözülmesi gereken en önemli sorun"
kendini tanıyan, tutum ve davranışlarını aldığı eğitimlerle geliştiren, değiştiren ve kontrol altına almasını bilen, etik değerlere sahip, hizmetini toplumun taleplerine göre yönlendiren, sorunlar karşısında durmadan çözüm üreten, karayollarında akan her damla kanda sorumluluğunu hisseden, hukuka ve insan haklarına saygılı trafik
Bakanlık, yanlış teşhis ve tedaviye 6 milyon 600 bin lira tazminat ödendi
sonuçlanan idari davaların 7 bin 79 adedini SSK’dan devre bağlı olarak daha önce açılmış ve devirden sonra Sağlık Bakanlığı aleyhine görülen nöbet ek ödeme taleplerine ilişkin davalar oluşturdu. 2002 ile 2013 yılı Temmuz ayı arasında hizmet kusuru sebebi ile Sağlık Bakanlığı aleyhine açılan dava sayısı ise 4 bin 284.
Çandarlı Limanı’nın ilk tesisi 'Ateşçelik' hizmete girdi
mühendisliğe yatırım yaparak gelecekte tek başımıza EPC (engineering, procurement, contracting) yüklenicisi olup daha büyük coğrafyada anahtar teslimi proje taleplerine cevap vermek, paralel projelendirmelerle birlikte potansiyel küçük rüzgar türbinleri taleplerini karşılamak, sonuç itibarıyla imkanlarımız ve inancımızla gücümüzü
Baklavada hile uyarısı
Ayrıca bayramlık tatlı taleplerine cevap vereceğiz. Kurban Bayramı için 10 ton tatlı türü ürettik. Ayrıca baklava, kadayıf, şekerleme gibi 20 tür tatlı ve sade, güllü, fıstıklı başta olmak sureti ile 20 tür lokum ürettik.
Türkiye'nin demokrasi süreci ve Ortadoğu politikası Brezilya'da tartışıldı
Ermeni diasporasının taleplerine ilişkin soruyu, 'Birinci Dünya Savaşı yıllarında ülkede bazı acılar yaşanmıştır.' şeklinde cevaplayan Alpay, Türkiye'nin bu sorunla yüzleşmesi gerektiğini ancak bu yüzleşmenin 'soykırımın kabulü' şeklinde algılanmaması gerektiğini sözlerine ekledi.
Kaza yapan usulsüz öğrenci servisi sürücüsüne 166 TL ceza
Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin öğrenci servis işini yürüten Konya Turizm yetkilileri ise konu hakkındaki bilgi taleplerine herhangi bir cevap vermedi. Konya'da önceki gün Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini taşıyan 42 C 0926 plakalı öğrenci servisi Akabe Mahallesi'nde kavşakta bir otomobille
Merkel iki hafta içinde koalisyon ortağını belirlemek istiyor
Son zamanlarda eyaletlerin ve yerel yönetimlerin daha fazla mali yardım taleplerine değinen Merkel, koalisyon görüşmelerinde federalin beklentilerinin de dikkate alınacağını kaydetti. Koalisyon görüşmelerinde yer alan CDU/CSU Grup Başkanı Volker Kauder, “Daha karar vermedik.
Tunceli'de bir köye eski isminin yazılı olduğu Kürtçe tabela dikildi
TUNCELİ - Tunceli'de köylerine eski isminin verilmesi için başvuruda bulunan köylülerin taleplerine olumlu cevap verilince, köye eski isminin yazılı olduğu Kürtçe tabela dikildi.Tunceli merkeze 18 kilometre uzaklıkta bulunan Xaceriye köyünün ismi, 1960'lı yıllarda Güdeç olarak değiştirildi.
Gül: Bölge dışı ülkelerin çelişkili tavrı istikrarsızlığı tetikliyor
İyi yönetişim şeffaflık ve hesap verebilirlik taleplerine cevap verilmesi gerektiğini de belirtmiştim. Bu gerçekleşmediğinde halkların bir gün isyan etmelerinin ya da dış müdahalelerin kaçınılmaz olacağını söylemiştim.
Askeri hastenelerde görev yapan sivil memura döner sermayeden pay geliyor
Türkiye genelindeki askeri kurumlarda teşkilatlanarak sivil memurların sorun ve taleplerine yönelik çalışma yaptıklarını ifade eden Yazgan, en önemli sorunlardan birinin askeri hastanelerdeki sivil memurların döner sermayeden ve sağlık hizmetleri tazminatından
Kamu Sen: Demokratikleşme paketi 76 milyonun değil, terör örgütünün talepleri
Bu paketle, terör örgütünün talepleri 76 milyon vatandaşımızın ortak taleplerine tercih edilmekte, bebek katilleriyle yapılan pazarlıklarda verilen sözler, tüm milletimizin arzusuymuş gibi gösterilmektedir.
Obama, Cumhuriyetçileri 'fidye' istemekle suçladı
Başkan, halkın yoğun taleplerine cevap verebilmek için önümüzdeki birkaç saat içinde arızanın giderileceğini söyledi. (CİHAN)
Obama, Cumhuriyetçileri "fidye" istemekle itham etti
Başkan, halkın yoğun taleplerine cevap verebilmek için önümüzdeki birkaç saat içinde arızanın giderileceğini kaydetti. (CİHAN)
Özbekistan, tartışmalı dağdan askerini çekiyor
Bu arada Özbek tarafı askerlerini çekerken tartışmalı dağ üzerindeki hak iddia taleplerine ise bir açıklık getirilmedi. Taraflar bilahare yapacakları görüşmelerde bu konuya açıklık getirmeye çalışacak.
Özdemir: Çifte vatandaşlığı koalisyon görüşmelerinde gündeme getireceğiz
Merkel, kampanya süresince Türklere çifte vatandaşlık hakkı taleplerine kapıları kapatmıştı. Soldaki SPD ve Yeşiller ise bu talebi yerine getirecekleri sözünü vermişti. Angela Merkel, bu hafta önce SPD ile koalisyon ihtimalini ele alacak, daha sonra ise Yeşiller'le temas kuracak.
Brezilya'da protestolara dijital çözüm
SAO PAULO - Brezilya'da protestolara çözüm arayan hükümet, halkın taleplerine doğrudan ulaşabilmek için dijital bir platform geliştirdi. Hükümetin dijital kimliği olarak tanıtımı yapılan internet platformu, devlet ile iletişime geçmek ve sesini duyurmak isteyen vatandaşları muhatap alıyor.
"Daraltılmış bölge sistemi temsilde adalet adına iyi bir seçim sistemi"
Türkiye’de çeşitli toplumsal katmanların taleplerine cevap verebilecek bir paket. Fakat ‘yetmez ama Evet’ hatırlarsanız 2010 referandumun da ‘yetmez ama evet’ demiştik. Bence bu pakete öyle bakılması gerekiyor.
Erdoğan: Bu paket, Türkiye’nin ulaştığı seviyenin bir tezahürüdür
Artık Türkiye’de, vatandaşının ihtiyaçlarına, taleplerine, çığlığına, feryadına kulak tıkayan, vatandaşını asimile eden, taleplerini reddeden, ihtiyaçlarını inkar eden bir devlet anlayışı yoktur. Bu ülkede artık, kamu alanını otoriterleştiren, bu alanı, kendi tanımladığı makbul vatandaşa benzemeyenlere cehennem haline getiren bir devlet anlayışı yoktur.
Bakan Faruk Çelik: İçeride güçlü Türkiye istemeyenler var
Milletin taleplerine daha çok kulak vermeliyiz ve canla, başla millet ne diyorsa onların gerçekleşmesi konusunda gayretlerimizi eksik etmemeliyiz ki içeride de güçlü Türkiye istemeyenlerin maskesi düşsün, onlar dik değil, başları eğik
Obama: Nükleer mesele çözülürse İran'la ikili ilişki yolında büyük adım olur
kapsayıcı bir idare noktasında isteksiz veya yetersiz kaldığını öne süren Obama, geçici hükümetin devrimin yanlış yola girdiğine inanan milyonlarca Mısırlının taleplerine cevaben geldiğini ifade etti.
Bahçeli: Demokratikleşme paketi PKK’nın zorla elde ettiği yeni bir başarısıdır
Başbakan Erdoğan PKK taleplerine boyun eğmiş, bölücü hayasızlığa ön iliklemiş ve sonunda da çaresizce diz çökmüştür. Başbakan, PKK’ya yakayı kaptırmış, terör lobilerine ipleri vermiş, daha da vahimi onurunu çiğnetmiş, millet iradesine karşı nankörlük ve namertliklerle kırdığı rekorlara
Gürsel Tekin: Yurttaşlarımızın taleplerine en doğru karşılık veren SPD’dir
Yurttaşların taleplerine en doğru karşılık veren de SPD’dir.” dedi.Gürsel Tekin, Berlin’deki bir daimi pazar yerini de ziyaret ederek esnafla sohbet etti. (CİHAN)
Türk toplumu: Alman siyasetçileri seçimden sonra da camiye bekleriz
Türk STK’lar, siyasetçilerden halkın taleplerine kulak vermesini, seçmenlerden ise mutlaka sandığa giderek vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerini istedi.BW İslam Kültür Merkezi (VİKZ) Başkanı Yavuz Kazanç, vatandaşlar arasında geçmişteki gibi seçime ilgisizliğe rastlamadığını, aksine kime oy verileceği yönünde
Alman siyasetçileri, cami önünde oy istedi
Mutlaka vatandaşlarımız oylarını kendi taleplerine kulak verecek adaylara ve partilere vermeliler.” dedi. Öte yandan Feuerbach Merkez Camii imamı hutbeden, seçme hakkı olan vatandaşların Pazar günü seçimlere katılıp oy kullanmaları konusunda çağrıda bulundu.
Bağış: 23 ve 24. faslın açılmaması bizim değil, AB’nin ayıbıdır
Bakan Ergin, Trabzon Barosu Başkanı Mehmet Şentürk’ün konuşmasında dile getirdiği avukatlık yasasıyla ilgili eleştiri ve taleplerine de cevap verdi. Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) bu konuda bugüne kadar ki tutuk tavrından rahatsız olduğunu dile getiren Ergin, “Bir meslek birliği olan Barolar Birliği’ne rağmen Avukatlık
ABD Konsolosu Espinoza: Eksperlerimiz Esed'in silahları vermeyeceği kanaatinde
Protestocuların taleplerine yönelik adımlar atılmasını bekledik. Mısır'da demokrasiyi destekledik ama demokrasi bizim sadece seçim demek değildir. Mısır'da halk için olumlu şeylerin olması için çalışıyoruz.
Rusya, Rumların 3,3 milyar dolarlık borcunu erteledi
Rusya’ya teşekkür eden Rum Bakan, adanın taleplerine olumlu cevap veren Moskova ile her alanda ilişkileri geliştirmeye hazır olduklarını açıkladı. (CİHAN)
TOKİ kentsel dönüşümle kiracıyı da ev sahibi yapıyor
Vatandaşlar taleplerine göre 2 + 1 ya da 3 +1 niteliğinde konut edinebilecek.TOKİ, 420 konutun zemin katı olan 8 daireyi kuraya dahil etmedi.