taleplerini

Çöpten topladığı eşyalarla yapay şelale üretiyor
Müşterilerin görüş ve taleplerini aldıktan sonra atölyemizde portatif modeller üreterek yerine montaj ediyoruz. Gelişen dünyanın talebinin de bu yönde olduğunun farkındayız.
Burdur'da sanal düve borsası kurulacak
BTB Meclis Başkanı Hikmet Çangır ve yönetim kurulunun da katıldığı toplantının sonunda Bucak’taki üyeler taleplerini iletti. Buna göre üyeler, Borsa sitesin de Konya ve Polatlı bölgelerindeki Arpa-Buğday fiyatlarının günlük olarak Borsa sitesinde yer almasını, ayrıca Kekik, Salep
İşveren, ‘işçi görevini yerine getirmedi’, Yargıtay; ‘Madem öyle uyarmalıydın’
Mahkemenin davacı işçinin kıdem ve ihbar tazminatı taleplerini red etmesi Yargıtay’dan döndü. Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, işveren tarafından davacının yapmakla görevli olduğu işleri yapmak hususunda uyarılmadığı, savunmasının alınmadığı, ayrıca davalı tarafça ileri sürülen
Rusya Merkez Bankası 2 bankanın daha lisansını iptal etti
MOSKOVA - Rusya Merkez Bankası mudilerinin taleplerini yerine getiremeyecek olmaları nedeni ile iki bankanın daha lisansını iptal etti. Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada 31 Ocak 2014 itibari ile “My Bank” ve “Priroda” nın lisanslarının iptal edildiği belirtildi.
Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de 700’den fazla Afrikalı sınır dışı edildi
Merkezi hükümet adalet bakanını dinlemeyen polisleri izine çıkarırken, Delhi eyalet başbakanının taleplerini reddetmiş, Afrikalı ülkelerin büyükelçilerini gelen talep üzerine Hindistan dışişlerine çağırarak güvence vermişti.
"Kredi kartıyla taksitlendirmeye son verilmesi sektörü zor duruma düşürecek"
Sektörel sorunlar ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette komite taleplerini dile getiren 31. Meslek Komitesi'nden Meclis Üyesi Behlül Bayrak, BDDK tarafından telekomünikasyon sektöründe kredi kartı ile taksitlendirme uygulamasına son verildiğini benzer şekilde bilişim sektöründe de taksit
FIFA yöneticisi kupa teftişi için Brezilya'da
Kupa öncesi gerçekleştirilen ilk üst düzey toplantının çok verimli geçtiğini belirten yerel yöneticiler ise tüm tarafların endişe ve taleplerini dinlediklerini, çözüm için koordineli bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini ifade ettiler.
Suriyeli muhalifler Cenevre'ye katılacak (2)
Carba yaptığı basın toplantısında muhalifler olarak Cenevre 2 Konferansı'na katılmalarının asıl amacının başta Esed'i devirmek olmak üzere devrimin tüm taleplerini yerine getirmek olduğunu söyledi. Özgür Suriye Ordusu Genelkurmay Başkanı Selim İdris, Suriye krizinin siyasi çözümünü desteklediklerini ifade ederek, Cenevre'ye gidecek heyetin devrimin hedeflerini
Eczacı İşverenler: Bulunmayan ilaçların çözümü için döviz kuru güncellenmeli
Eczacıların taleplerinin uygulanamaz ve kabul edilemez boyutta olmadığını belirten Saydan taleplerini şu şekilde sıraladı: “İlaç fiyat düşüşleri ilan tarihinden itibaren 45 gün sonra yürürlüğe girmeli ve ilan edildiği tarihten itibaren
SGK, alacakları için gayrimenkullerin peşine düştü
olabilecekleri tarihten önce yapmaları gereken askerlik borçlanması, merkez müdürlüğümüzce istenilen bazı eksik belgelerin temin edilmesi, hizmet birleştirme taleplerini belirtilen tarihten önce yerine getirmeleri ve emeklilik şartlarını tamamladıkları tarihte tahsis talebinde bulunmaları halinde, kendilerine aynı gün içerisinde
Sağlık-Sen taleplerini Müsteşar Acar’a iletti
Memiş, ziyarette torba yasa görüşmeleri öncesi sendikanın taleplerini aktardı.Sağlık Bakanlığı'na bağlı çalışmakta olan halen 660 vekil ebe-hemşire olduğunu ve bunların 4-B statüsüne geçirilmesi ile alakalı 2012 Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı sonucu Sağlık Bakanlığı'na
Fenerbahçeli yıldız futbolcu Dirk Kuyt’un çocuk sevgisi
Gösteriyi baştan sona kamerayla kayda alan Kuyt hayranlarının fotoğraf çektirme taleplerini de geri çevirmedi. (CİHAN)
Obama, partilerin anlaştığı bütçeyi imzaladı
Açıklamada, anlaşmanın her iki partinin bütün taleplerini tam olarak karşılamadığı ifade edildi. ABD ekonomisinin büyüdüğünü ve daha fazla iş imkanı sağlandığını belirten Beyaz Saray, Amerika’da daha fazla iş imkanı sağlanması için şirketlere yardım edilmesi gerektiğini
Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım için arsa tahsisleri devam ediyor
ilgili olsun efendim insan sağlığı ile ilgili olsun buna varıncaya kadar da mümkün olduğu kadar yatırımcıların bu özelliklerini ortaya çıkartarak yatırım taleplerini karşılıyoruz. Şu ana kadar da 15 günde yaptığımız toplantılarda ciddi anlamda bu istihdamla ilgili yatırımla ilgili kararlarımızı vermiş oluyoruz ben hayırlı uğurlu olsun diyorum.
Sultangazi’de tutuklu milletvekilleri için eylem
Basın açıklamasıyla taleplerini dile getiren grup olaysız dağıldı. Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Sultangazi İlçe Başkanlığı üyesi yaklaşık 20 kişi, saat 14.00’da Sultangazi AK Parti İlçe Başkanlığı önünde toplandı.
İşverenle iş arayanlar istihdam zirvesinde buluştu
UMEM kapsamında meslek lisesine yapılan yatırımlar, iş taleplerini eritebilmek için çok önemli. UMEM ve işbaşı eğitimi birleştirilerek tek çatı altında devam etmeli. Meslek liseleri, daha etkin bir hale getirilmeli.
Taraflar kıdem tazminatı ve taşeron işçilik için yarın son kez toplanacak
Daha önceki toplantılarda kıdem tazminatı konusunda hükümetin getirdiği fon teklifine olumsuz bakan işçi ve işveren tarafları taleplerini sunacak.
Ukrayna’da taraflar 'yuvarlak masa 'toplantısında buluştu
hükümetin istifasını, erken cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri, tutuklu eski Başbakan Yuliya Timoşenko dahil siyasi tutukluların serbest bırakılması taleplerini yineledi. 11 Aralık'ta, Yanukoviç muhalif liderleri ülkeyi krizden çıkarmak için milli yuvarlak masaya toplantısına çağırmıştı.
Rusya Merkez Bankası, 3 bankanın daha lisansını iptal etti
MOSKOVA - Rusya Merkez Bankası, mudilerinin taleplerini yerine getiremeyecek durumda olmaları ve şüpheli para transferine dahil olmaları gerekçesi ile orta büyüklükte 3 bankanın lisansını iptal etti.
Alman eyaletleri, aşırı sağcı partinin kapatılmasında ısrarlı
BERLİN - Almanya’nın 16 eyaletinin başbakanları bugün Berlin'de bir araya gelerek yeni hükümetten taleplerini görüştü. Toplantıda, aşırı sağcı parti NPD’nin kapatılması ele alındı.
Öğretim üyeleri, meclis önüne kitap bıraktı
SOFYA - Bulgaristan'da üniversite öğrencilerinin hükümetin istifa taleplerini destekleyen bir grup öğretim üyesi, meclis önüne kitap bıraktı. Sofya Üniversitesi önünde toplanan görevliler, ellerinde kitaplarla parlamento önüne yürüdü.
EBSO Başkanı Yorgancılar: İç taleple büyüdük
sermaye piyasalarında yaşanan dalgalanmaların etkisiyle ülke içinde belirginleşen daha fazla kur ve faiz artışı beklentisinin, tüketicilerin kredi destekli taleplerini öne çektiğini belirtti. Bunun da büyümenin yavaşlamasını engellediğine dikkat çeken Yorgancılar, “Ancak ihracat ve dolayısıyla net dış talebin büyümeye katkısı negatif oldu.
Yanukoviç, Putin’le stratejik ortaklık anlaşmasına yakın
Hükümetin durumu kontrol edip etmediği ile ilgili soruya yanıt veren Azarov, gösterilerin ve şiddetin sona ermesinden sonra muhalefetin taleplerini dinleyebileceklerini ifade etti. Göstericilere neyi protesto ettiklerini soran Azarov, “Cumhurbaşkanının istifasını istiyorsanız, bu olmayacak.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısı yapıldı
Komisyonun ilk toplantısında taraflar, önerilerini ve taleplerini sundu. Taraflar, ikinci toplantıda Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Merkezinde 18 Aralık'ta bir araya gelecek.
Kılıçdaroğlu, Johns Hopkins Üniversitesi’nde konuştu
Konuşmasının girişinde Gezi Parkı olayları ile ilgili hazırlanan bir videoyu izleten Kılıçdaroğlu, "Özgürlük taleplerinin karşısında hiçbir diktatör duramaz. Bu gerçeği bütün dünyanın bilmesi gerekir.
Yazıcı: İpek Yolu projesi ile Londra’yı Pekin’e bağlayacağız
Projenin Avrupa ve Türkiye’nin büyük enerji taleplerini indireceği tahmin edilmektedir. Tabii şu muhakkak TANAP, Güney Koridoru’nun hayata geçirilmesinde mihenk taşı görevi görmektedir. Öte yandan Marmaray, Asya ve Avrupa kıtalarını İstanbul Boğazı’nın altından bir tünelle bağlamaktadır.
Belediye başkanı radyo programcıları ile bir araya geldi
Radyo programcıları, Beylikdüzü hakkında Yusuf Uzun’dan bilgiler alırken, ilçe ile ilgili taleplerini de iletti.Radyo programlarına katılmaktan büyük keyif aldığını belirten Uzun, iletişim çağında iletişim kazalarının vuku bulduğuna vurgu yaptı.
Tayland Başbakanı, göstericilerin istifa taleplerini reddetti
BANGKOK - Tayland Başbakanı Yingluck Shinawatra, hükümet karşıtı göstericilerin istifa etmesi yönündeki taleplerini reddetti. Shinawatra, anayasaya göre bunu yapmasının imkansız olduğunu belirterek, ancak mevcut siyesi krizi çözmek için “görüşmelere açık olduğunu” yeniledi.
Bakan Çelik: Fazla çalışma varsa ücreti de olacak
Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Başbakanlık ve 11 bakanlığın aralarında bulunduğu toplam 53 kurumda görev yapan memurların taleplerini toplantıya taşıdı. Fazla mesai ücretleri üzerinde duran Yazgan, fazla mesai ücretlerinin 666 KHK ile kaldırıldığını hatırlattı.
Bankacılık sektöründeki çalışma hayatı sorunları için komisyon kurulacak
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) son düzenlemesi ve yine kamuoyunun gündeminde olan bankacılık sektöründeki son teftişlerle ilgili olarak taleplerini Bakan Çelik’e iletti. Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çelik, Bankalar Birliği ile iki konu başlığı altında görüşmeleri olduğunu belirterek, “Bunlardan bir tanesi
Bursaspor davasında karar çıktı, merhum başkan ve arkadaşları beraat etti
Sanıkların beerat taleplerini değerlendiren mahkeme heyeti, sanıkların tamamının beraatine hükmetti. KEŞKE BERAAT KARARINI RAHMETLİ GÖRSEYDİ
Sanayici, sektörle ilgili dedikodulardan rahatsız
İktidara talip olan partilerimize açıkça Kayseri taleplerini, beklentilerini ifade edeceğiz. Kayserimizin bölgesel merkez olma özelliğini kesintiye uğratmak istemiyoruz. Kayseri 13 tane ilin ilişki içinde olduğu şehirdir.
AB yanlısı Ukraynalılar sabaha kadar eylem yaptı
Burada Ukrayna halkının istek ve taleplerini dile getiriyoruz. Halkın da olduğunu göstermek istiyoruz” diye konuştu. Ukrayna'da iktidar, Litvanya’nın başkenti Vilnius'ta 28-29 Kasım'da düzenlenecek, Avrupa Birliği (AB) Doğu Ortaklığı Zirvesi öncesinde ortaklık anlaşması hazırlığı
Yanukoviç, Füle ile görüştü
Ukrayna Parlamentosu'nun AB'nin taleplerini 21 Kasım'da görüşmesi bekleniyor. (CİHAN)
Türkiye’nin ihracat yapmadığı ülke sayısını bire düşürdü
Sayın Bakanımız Zafer Çağlayan'ın taleplerini dikkate alarak bu ülkeyle de ilgilenmeye başladık. Birkaç bağlantı yaptık ama henüz ürün göndermedik. Önümüzdeki günlerde Nauru'ya da ihracat yapacağız.
"Biz Türk çocuğuyuz, bize ‘gavur’ demeyin"
Pierre’nin hafriyattan zarar görmesinin engellenmesi ve Hıristiyanlara eşit muamele şeklinde taleplerini sıralayan Bayraktaroğlu, "Biz Türk çocuğuyuz. Ricam bizleri eşit görmenizdir.
Teşvik alan havayolu şirketi yüsek fiyattan bilet satamayacak
Havayolu işletmelerinin bu şartlar çerçevesinde hat ve uçuş taleplerini 15 Kasım 2013 tarihine kadar SHGM’ye yapması gerekiyor. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından teşvik alan hatlar Genel Müdürlük tarafından ilan edilecek.
Çandarlı Limanı denizyolu taşımacılığı kapasitesini yüzde 75 arttıracak
liman sadece ülkemize değil, Doğu Akdeniz’deki transit taşımacılığa hizmet edecek ve Ortadoğu, Karadeniz ülkeleri, Balkanlar ve Kafkasya bölgesinin taşıma taleplerini karşılayan limanların bir alternatifi olarak ülkeye hizmet edecektir.
Bakan Çelik: Kıdem ve taşeron sorunu için pazartesi yine bir araya geleceğiz
konuları, akademisyen ücretlerinde iyileştirme, 4/C’ye kadro, İş ve Meslek Danışmanları (İMD) için düzenleme, fazla mesai ücreti, aile yardımı gibi konularda taleplerini Bakan Çelik’e iletti. Gelen talepleri değerlendiren Çelik, akademisyenlerle ilgili çalışmaların YÖK tarafından yapılması gerektiğine işaret ederek, Memur-Sen’in YÖK ile yaptığı çalışmaların
AB’nin gündeminde Ukrayna ile ortaklık anlaşması var
Öte yandan Cox, AB’nin taleplerini gerçekleştirmek için 19-22 Kasım tarihleri arasında toplanacak olan Ukrayna Parlamentosu’nun siyasi değil tarihsel bir değişiklik yapmasını istedi. Brüksel, Ukrayna’dan; seçim ve savcılık yasasının değişmesi gibi bir dizi AB ile entegrasyon yasalarının geçmesinin yanı sıra eski Başbakan Yuliya Timoşenko meselesini
Rus bakanlardan Mısır’a Varyag’lı çıkarma
/>Arap basını Rus yetkililerin ziyaretini tarihi olarak nitelerken, Mısır El Ahram gazetesine konuşan Lavrov, “Mısır’ın siyasi, etnik ve dini tüm blokların taleplerini dikkate alarak mevcut sorunların üstesinden geleceğine inanıyoruz.
Babacan’dan kredi ve kart açıklaması: Makul genişlemenin önünü açacağız
Bu mağdurların temenni ve taleplerini karşılamak, hak kayıplarını gidermek sorumluluğumuz. Öte yandan Kıdem Tazminatı Fonu’na BES ile ele alındığında devlet katkısı verilebilir. Bu da sistemin ilerlemesi, fonun ilerlemesi için önemli bir ilave teşviktir.
Oury Jalloh olayında ırkçılık şüphesi
Konuyla ilgili Karlsruhe’deki Federal Başsavcılık'a taleplerini ileten sivil toplum inisiyatifi, olayın peşini bırakmayacaklarını açıkladı. (CİHAN)
Baz istasyonlarının ölçüm değerleri internetten canlı izlenecek
İnternet kullanıcılarının İnternetteki zararlı yayınlardan korunmasına yönelik tüketici taleplerini esas alaran Tüketici Hakları Yönetmeliği gereğince Güvenli İnternet Hizmetine İlişkin Usul ve Esaslar'ın yürürlüğe girdiğini de bildiren Beydoğan, söz konusu hizmetten
Trabzonspor'da yönetimin görev süresini uzatan karar iptal edildi
yapılan oylamanın doğru olmadığı ve tüzük değişikliğinin gerçekleşmediğini ileri süren davacılar Bakırtaş ve Yılmaz, davanın kulübüne dair karar verilmesi taleplerini tekrarladı.Davalı avukatlarından Ahmet Metin Genç, açılan davada iptali istenin hususun 68.
ABD’nin teknoloji devleri, NSA’e karşı birleşti
NSA’in taleplerini kamuoyu ile paylaşmakta ısrarcı olan şirketler, "Şeffaflığın artırılması ve bizden ne çeşit ve kaç adet talepte bulunulduğu konusunda daha fazla bilgi paylaşmaya izin verilmesi için yönetimi teşvik etmeye devam
Maliki, Irak’taki saldırıların sorumlusu olarak El-Kaide’yi gösterdi
Maliki, Suriye halkının demokratik ve çoğulcu yönetimden yana taleplerini desteklediklerini ifade etti. Suriye’de politik çözümün tek yol olduğunu vurgulayan Maliki, Esed rejimine karşı savaşan El-Kaide bağlantılı örgütler olduğunu dile getirdi.
Haberlerinde küfürlü sözlere yer veren ajansın çalışma izni iptal edildi
Komsomolets (MK) Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Moskova Gazeteciler Birliği Başkanı da olan Gusev daha önce Roskomnadzor Başkanı Aleksandr Jarov’a başvurarak taleplerini geri çekmesi ricasında bulunmuştu.
Bakan Ergin: Terörle mücadelede hukuk kuralları dışına çıkılmamalıdır
Terörden doğrudan ya da dolaylı olarak etkilenen vatandaşların hak taleplerini de dikkate alarak, özgürlüklere engel teşkil eden düzenlemelere son verdik.”Bakan Ergin, bu süreç içerisinde, Türkiye'nin bölgesel ve küresel ölçekte de bir huzur ülkesi olmasını amaçladıklarını aktararak, “Hükümet olarak, terörle mücadelenin
Sarısülük davası, sanık savunmasının telekonferansla alınması için ertelendi
Duruşmanın başlaması ile taleplerini ileten müşteki avukatları Şanlıurfa’ya tayin olan sanık A.Ş’nin savunmasının alınması, iddianamenin okunması için tutuklanmasını ve duruşma salonuna getirilmesini istedi.