taleplerinin

İşveren, ‘işçi görevini yerine getirmedi’, Yargıtay; ‘Madem öyle uyarmalıydın’
İş Mahkemesi, davacının kıdem ve ihbar tazminatı taleplerinin reddine hükmetti. Mahkeme, davacının isteğini kısmen reddince iki taraf da dosyayı temyize gönderdi. Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, işveren ‘savunma almalı ve fesih sebeplerini ispatlamalıydı’ diyerek yerel mahkemenin kararını bozdu.
Tahkim Kurulu, FDT'nın 52/1. maddesindeki değişikliğe itirazı reddetti
Yapılan müzakere neticesinde futbolcu Serdar Akdoğan ile Koray Kurt'un taleplerinin reddine oybirliği ile (2014/24 K.);Sanıca Boru Elazığ Spor Kulübü'nün TFF Yönetim Kurulu'nun 12.01.2014 tarih ve 36 sayılı toplantısında aldığı karara itirazına ilişkin dosyada, Sanıca Boru Elazığ Spor Kulübü'nün gerekçeli itiraz dilekçesini sunmasının beklenmesine karar
Bakan Müezzinoğlu: Hastanelerimizdeki 90 bin yatağı 4 yılda yenileyeceğiz
Üreticilerin KDV ve diğer alanlarla ilgili taleplerinin şubat ayında yapacakları masa başı toplantı çalışmaları ile ele alacaklarını vurgulayan Müezzinoğlu, “Alandan sorumlu müsteşar yardımcısı ve kurum başkanımızın ve arkadaşlarımızın olacağı ekiplerle aylık olabilir
Suriye muhalefeti, Cenevre’ye katılma kararı aldı
Cabra açıklamasında, “Görülme masası (Cenevre -2), devrimin bütün taleplerinin amaca ulaşacağı tek yönlü yoldur. İlki ve en önemlisi, kabasın (Beşar Esed) bütün gücünün elinden alınmasıdır.” ifadelerini kullandı.
Eczacı İşverenler: Bulunmayan ilaçların çözümü için döviz kuru güncellenmeli
Eczacıların taleplerinin uygulanamaz ve kabul edilemez boyutta olmadığını belirten Saydan taleplerini şu şekilde sıraladı: “İlaç fiyat düşüşleri ilan tarihinden itibaren 45 gün sonra yürürlüğe girmeli ve ilan edildiği tarihten itibaren
Eskişehirspor’a Erkan ve Veysel için teklifler verildi
Galatasaray’ında Tarık için mücadele verdiğini hatırlatan Akman, "Beşiktaş, bu iki futbolcu için böyle bir taleplerinin olduğunu dile getirdiler. Bununla ilgili görüşmeler devam ediyor.
TESK'ten esnafa müjde: Sosyal güvenlik talepleri yakında TBMM'de
ANKARA - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), esnaf ve sanatkarların sosyal güvenlik sorunlarına ilişkin taleplerinin önümüzdeki günlerde TBMM’ye geleceğini açıkladı. Konfederasyonun talepleri arasında kadın esnaf ve sanatkarların doğum borçlanması, emekli esnafın ödediği yüzde 15'lik sosyal sigorta destek priminin kalkması, 5510 sayılı
Fenerbahçe'ye mahkemeden iyi haber
Kulübü, eski yöneticisi Recep Özcan ve Özcan Timuroğlu'nun, 2 - 3 Kasım 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'na yönelik tedbir taleplerinin Anadolu 29. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından reddedildiğini duyurdu.
Lavrov, Haniye ile görüştü, Gazze ambargosunun kaldırılmasını istedi
konusundaki kararlarını desteklediklerini ifade Rusya Dışişleri Bakanı, Filistin halkının komşularıyla barış içinde yaşayan bir devlet kurmaya yönelik taleplerinin Rusya tarafından desteklendiğini belirtti.
THD’den Tüketici Kanunu’na tenkit
Yeni çıkan kanunda tüketici örgütlerinin taleplerinin dikkate alınmadığını dile getiren Hasan Akman, “Yasada, Tüketici örgütlerinin uygulamadan gelen bilgi ve birikimlerine yer verilmemiştir. Yasanın 4. maddesinin 3.
Kılıçdaroğlu, Johns Hopkins Üniversitesi’nde konuştu
Konuşmasının girişinde Gezi Parkı olayları ile ilgili hazırlanan bir videoyu izleten Kılıçdaroğlu, "Özgürlük taleplerinin karşısında hiçbir diktatör duramaz. Bu gerçeği bütün dünyanın bilmesi gerekir.
Suriye muhalefetinde yolsuzluk iddiası istifa getirdi
Koalisyonda görevli 25 kişinin bahsi geçen yolsuzlukların soruşturulması için Atasi’ye başvuruda bulundukları ancak bu taleplerinin karşılanmaması sebebiyle işe gelmeyerek grev yaptıkları ifade edildi.
Tayland'daki çatışmalar: En az 100 yaralı
Başbakan Yinglack Şinavatra ise yönetim karşıtı göstericilerin taleplerinin kabul edilemez olduğunu ve istifa etmeyeceğini açıklamıştı. Protesto noktaları haricinde ülkede hayat normal bir şekilde devam ediyor.
Ukrayna’da 'Euro Meydan’a öğrenciler de çıktı
Başkent Kiev’in ana meydanında diğer eylem yapan gruplarla birleşen öğrenciler siyasi bir taleplerinin olmadığını belirtti. Cihan Haber Ajansı’na konuşan bir grup öğrenci; “Avrupa ile entegrasyon istiyoruz.
Memur-Sen: Hükümet ile büyük oranda anlaştık
Memurların taleplerinin görüşüleceği toplantıda memurları yetkili konfederasyon Memur-Sen temsil edecek. Toplantı öncesi kurulda görüşülecek konuları Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) değerlendiren Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, heyecanla bekleyen milyonlarca
Alman hükümeti, ırkçı suç örgütleri ile mücadele etmeli
DUİSBURG - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, göçmenlerin insani taleplerinin, Berlin'de ikamet eden bir Alman'dan daha değersiz görülmemesi gerektiğini söyledi. Hans’ın Mehmet'ten, Emma’nın Ayşe’den üstün tutulmaması gerektiğini söyleyen Bahçeli, "İnsanlar arasına kategorik ayrımlar getirilmemelidir.
Türk şirketlerinin globalleşme istekleri artıyor
Yatırım Ofisi (UKTI) Türkiye Yatırım Bölüm Başkanı Sernur Tatari, Türk şirketlerinin global işlere başlama ve markalarını global pazara taşıma konusundaki taleplerinin, dikkat çekici şekilde arttığını söyledi.
Bakan Çelik: Kıdem tazminatı için pazartesi 'Üçlü Danışma Kurulu' toplanacak
Bugün vatandaşların 2000 yılı sonrası taleplerinin Kamu Başdenetçisi tarafından kendilerine bir tavsiye şeklinde geldikten sonra ilgili hukuk birimlerine gönderdiklerini kaydeden Çelik, 1 aylık bir sürenin olduğunu, bu süre içerisinde çalışmanın tamamlanacağını
Japon turistin katil zanlısı cinayeti arkadaşının işlediğini iddia etti
Sanık avukatının yargılamanın genişletilmesi ve diğer taleplerinin de mesnetsiz olduğu, teşhisin ve bilirkişi raporlarının ayrıntılı, gerekçeli ve usule uygun olması nedenlerinden dolayı reddetti.Ayrıca mahkeme, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Hukuk Müşavirliği tarafından davaya katılma hususu ile ilgili değerlendirme yapılacağı yazısı üzerine de, Bakanlığa
Erdoğan: Romanya’da ibadethane için gerekli adımlar atılıyor
İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Romanya’da yaşayan Türklerin ve soydaşların ibadetlerini yerine getirmeleri noktasında mabet ve ibadethane için arsa taleplerinin yerine getirildiğini söyledi.
Hüda Par: Çözüm sürecinde PKK ve lideri ile görüşülmesini doğru buluyoruz
"BDP'NİN TALEPLERİNİN BİR KISMI YERİNDE"Görüşmede BDP'nin taleplerinin görüşülmediğini de kaydeden Yapıcıoğlu, BDP'nin taleplerinin bir kısmının yerinde olduğunu, ancak bazı taleplere katılmadıklarına dikkati çekti.
Uluslararası Helal Akreditasyon Forumu yarın başlıyor
Söz konusu piyasa taleplerinin karşılanması ve uluslararası ticareti kolaylaştırmak adına yeterli düzeyde kabul gören bir helal belgelendirme ve akreditasyon alt yapısının kurulmasına ihtiyaç olduğu kaydediliyor.
Teğmen Çelebi'nin 'Sehven davası' karar için ertelendi
Şikayetçi Mehmet Ali Çelebi ile avukatının soruşturmanın genişletilmesine ilişkin taleplerinin reddine karar veren hakim Cemil Gedikli, taraflara son beyanlarını hazırlamaları için süre vererek duruşmayı erteledi.
Almanya'da sözleşmeli öğretmenler grevde
Öğretmenlerin taleplerinin yanı sıra senatonun yeni düzenlemesine göre 2014 yılında okullar için yapılan harcamaların yüzde 9 oranında artması öngörülüyor. (CİHAN)
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Suriye için Londra yolcusu
Londra’daki Bakanlar Toplantısı’nda Suriye halkının meşru taleplerinin karşılanmasına yönelik uluslararası çabaların ele alınması bekleniyor. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, yarın Londra’da gerçekleştirilecek Bakanlar Toplantısına Türkiye’yi temsilen katılacak.
Rum basını: Türkiye'nin ilerleme raporuna Maraş'ın konulmasını Füle engelledi
arkadaşlarının Rum yönetiminin, 550 sayılı Güvenlik Konseyi kararına dayanılarak Maraş’ın BM’ye verilmesi ifadesinin ilerleme raporuna eklenmesi yönündeki taleplerinin reddettiğini yazdı.Füle'nin yakın çalışma arkadaşlarının, Türk tezini benimseyip Maraş’ın yasal sakinlerine iadesinin kapsamlı çözümün parçası olduğuna, bu nedenle Güven Yaratıcı
Bese Hozat: Demokratikleşme paketi süreci bitiren deklarasyondu
PKK’nın taleplerinin son derece makul olduğunu söyleyen Sabri Ok, “AKP zihniyet olarak çözüme kapalı. Kürt sorunu aslında Erdoğan bir ara söylemişti: Düşünmezseniz yoktur.
Kış kapıya dayandı, kış çayları tezgahta görücüye çıktı
Ankara Ulus’ta baharat ve bitki satan Mehmet Güray, yavaş yavaş vatandaşların kış çayına olan taleplerinin arttığını ve normalde günde 100 gram satarken şimdi günde birkaç kilo sattıklarını anlattı. Kışa hazırlıklı olmak için bu çayı tükettiğini söyleyen müşterilerden Ahmet Bekir, “Annem kalp hastası sürekli öksürüyor.
Bıçaklar kurban için bileniyor
Ankara’nın bıçak ustalarından Mogan Bıçakçısı Turhan Tuncay, Kurban Bayramı’nın gelmesiyle bıçak bileme taleplerinin arttığını söyledi. Yeni bıçak alma ve bileme işlerinin arttığını dile getiren usta Tuncay, keskin bıçakların sırlarını verdi.
İsrailli sanıklara kırmızı bülten talebi reddedildi
Avukatların taleplerinin alınmasının ardından duruşmaya ara verildi. Duruşma sonunda, dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı Ashknazi'nin de aralarında bulunduğu 4 sanık hakkında yakalama ve kırmızı bülten çıkarılması talepleri, sanıkların
MAZLUMDER: Polis, zorunlu olmadıkça silah kullanmasın
Mehmet Arif Koçer, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, kampanya ile temel temel taleplerinin, şiddet unsurlu direniş olmadıkça ve polisin veya vatandaşın yaşamını korumak için kesin zorunluluk haline gelmemişse ‘polis silah kullanamasın’ olduğunu vurguladı
CHP’li Keskin: Türkiye’nin en önemli sorunu pakette yok
Siyasal iktidarın talimatlarını, buyruklarını, taleplerinin gereklerini yerine getiren, iktidarın borazanı konumuna gelmiş. Çok sayıda medya kuruluşu var ama hepsi tek yönlü yayın yapar hale gelmişlerdir.
Türkiye’den Yunanistan’a ‘azınlık hakları’ cevabı
tarafından takdirle karşılandığı görüşüne yer verilen Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğünden yapılan yazılı açıklamada ‘‘Azınlık statüsündeki vatandaşlarımızın meşru taleplerinin karşılanması amacıyla gerçekleştirilen reformlar, esasen ülkemizde son dönemde gerçekleştirilen kapsamlı reform sürecinin bir parçası olup, devletimizin vatandaşları
CHP'li İnce: Sırada İstiklal Marşı var
Terör örgütü PKK'nın taleplerinin topluma alıştıra alıştıra yerine getirildiğini öne süren İnce " 25 Ocak 2008'de AK Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna, kamuda türban serbest olacağını beyan etti. 28 Ocak 2008'de AK Parti jet bir toplantı yaparak Hüsnü Tuna'yı disipline sevk etti.
Bahçeli: Demokrasi tehdit altındadır
Bahçeli, “Demokratikleşme hamleleri, PKK'nın aklanması, temize çıkarılması ve taleplerinin karşılanmasına göz göre göre seferber edilmiştir. Hiç kuşkunuz olmasın ki demokrasi tehdit altındadır.
AK Partili Çelik: Özgürlükleri vermeyi bir ihsan olarak görmedik
gazetecilerin sorularını cevaplayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, bir soru üzerine, "Türkiye'nin demokratikleşme çabası kürt vatandaşların meşru taleplerinin yerine getirilmesi ile PKK'nın silah bırakması farklı kategorilerdir.
Gül: İslam ile demokrasi arasında bir ikilem yoktur
Mısır’daki sorunlara da değinen Gül, “Suriye örneğinde olduğu gibi meşru hak ve özgürlük taleplerinin şiddet yoluyla bastırılması bir iç çatışma sürecini başlatmıştır. Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki dönüşüm sürecinde en kritik ülke şüphesiz ki Mısır’dır.
BDP: Paket, çözüm sürecindeki tıkanıklığı aşacak paket değil
BDP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, "Bu paket, Akil İnsanlar Heyetlerinin raporlarının çok gerisinde, toplumsal grupların taleplerinin çok uzağındadır. Kürtlere 'Kürt' diyemediği gibi Alevilere de 'Alevi' diyememiş.
Brezilya'da öğretmenlerin protestosu şiddete dönüştü
Kararın ardından öğretmenlerin taleplerinin yerine getirildiğini açıklayan Başkan, gruplardan grevi sonlandırmalarını talep etti. (CİHAN)
MHP'li Vural: Paketin özü PKK'nın taleplerinin önünü açma
ANKARA - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, demokratikleşme paketi ile ilgili, "Bu paketin özü PKK’nın siyasal taleplerinin önünü açmadır." dedi. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında demokratikleşme paketini eleştirdi.
Eski Meclis önünde ‘Andımız’ protestosu
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, burada yaptığı konuşmada, terör örgütünün taleplerinin hayata geçirmeyi amaçlayan şüpheli bir paketle karşı karşıya olduklarını savundu. Milletin ve devletin geleceği üzerinde kirli bir oyun oynandığını ileri süren Koncuk, “Bu oyunun son sahnesi ise demokratikleşme paketi adı altında, Türk milletine dayatılan
Bahçeli: Başörtülü Meclis’te niye olmasın?
Demokratikleşme paketine eleştirilerini resepsiyonda da yineleyen Bahçeli, paketle ilgili olarak, “PKK taleplerinin topluma sunulması var. Bizi de düşündüren kısım burasıdır.
Erdoğan: Değişiklikler arasında anayasa değişikliği gerektirecek bir unsur yok
Gerek yerel yönetimler gerek merkezi yönetimler yani bizler yine bu inanç gruplarına birçok taleplerinin fiili olarak karşılanmasında gerekli destekleri bugüne kadar verdik veriyoruz bundan sonra da vereceğiz.
28 Şubat davasında savcı, sanıkların tutukluluklarının devamını istedi
Mahkemeye başkanı duruşmalara tutuklu sanıkların tutukluluğa itiraz taleplerinin değerlendirilmesinden ardından savcı Kemal Çetin mütalaasını verdi. Savcı Kemal Çetin tutuklu sanıkların mahkeme bildirdiği sağlık raporlarına ilişkin adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasının mahkemenin takdirine bırakılmasını ve sanıkların
Bahçeli: PKK ve İmralı, paketin her yerine sinmiş
‘PKK’nın bölücü ve ayrılıkçı taleplerinin kısa, orta ve uzun vadeye yayılarak hayata geçirilmesinin, İmralı canisiyle Başbakan’ın kafa kafaya vererek hazırladığı yol haritasına göre şekilleneceğini’ söyleyen Bahçeli, “İlk etapta, yasal düzenleme gerektirmeyen
28 Şubat davasına bayram arası verilecek
Mahkemeye başkanı duruşmalara tutuklu sanıkların tutukluluğa itiraz taleplerinin değerlendirilmesinden sonra Kurban Bayramı tatilinin ardından devam edecek şekilde ara vermek istediklerini söyledi. Mahkeme heyeti savunması alınmayan tutuklu sanıkların müdafilerine tutukluluk durumları ile ilgili 5 dakikayı geçmemek üzere söz verilmesini kararlaştırdı.
Paketi değerlendiren Prof. Dr. Tosun: Yetmez ama evet (Özel)
Özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitimin önünün açılması, kurslardan özel okullara geçiş önemli olmakla birlikte özellikle Kürtlerin taleplerinin bu konuda yeterli ölçüde karşılanmadığını düşünüyorum.
Erdoğan: Bu paket, Türkiye’nin ulaştığı seviyenin bir tezahürüdür
olacağını, bundan sonra da demokrasinin daha da derinleştirilmesi için tartışmalar yaşanacağını belirten Başbakan Erdoğan, “Esas olan, hak ve özgürlük taleplerinin, altını çiziyorum, siyasi bir zeminde, demokratik bir kültürle dile getirilebiliyor ve muhatap bulabiliyor olmasıdır.
Destici: Demokratikleşme paketinden fazla bir beklentim yok
Yani bu paket PKK’nın bir takım taleplerinin içerisinde yer alacağı, hükümetin kendi iktidarını devam ettirmek için ön gördüğü bir takım düzenlemelerin yer aldığı, öbür taraftan da işte bu Heybeliada Ruhban Okulu'nun açılması gibi AB’nin ve batının dayattığı
1500 yıllık Justinianus Köprüsü'nün saklı kalan eserleri günyüzüne çıkacak
Bakanlıktan kamulaştırma taleplerinin de olduğunu ifade eden Alemdar, şunları söyledi: "Vatandaşın yerini alırsak, kamulaştırırsak orada daha rahat çalışma imkanımız olacak. Köprü sayesinde Dünya Tarihi Kentler Birliği'ne üye olduk.