talepten

Enerji Bakanı: Şu anda enerji arzımız talepten daha fazla hale geldi
ANKARA - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Şu anda enerji arzımız talepten daha fazla hale geldi. Bu soğuk hava koşullarında bizim doğalgaz arzıyla ilgili bir problemimiz bulunmuyor.
İlbank, 74 yenilenebilir enerji projesini değerlendirmeye aldı
Güneş enerjisi, rüzgar enerjisi ve mikro HES sistemleri ile ilgili gelen 15 talepten 9 adedinin güneş enerjisi sistemleri, 2 adetinin rüzgar enerjisi sistemleri ve 4 adetinin ise mikro HES sistemleri yapılması hususu ile ilgili olduğu kaydedildi.
Bayram bitti, dönüş çilesi AŞTİ'yi kilitledi
Yoğun ilgiden memnun olan, vatandaşların taleplerini karşılamaya çalışan otobüs firmaları, artan talepten dolayı ek seferler koydu. Özellikle AŞTİ girişinde otobüsler uzun kuyruklar oluşturuyor.
Bakan Çelik’ten emeklilere kötü haber
Biz, ilgili, yetkili sendika Memur-Sen’le banka müdürlerini toplu sözleşme sürecindeki talepten dolayı bir araya getirdik. Orada, Memur-Sen Genel Başkanı talebini bir kez daha dile getirdi ve ayrıldı.
CHP: Net ihracat büyümeyi aşağı çekti
büyümeye yaptığı katkının 7,5 puana ulaştığı, buna karşın net ihracatın, aynı dönemde büyümeyi 3 puan aşağı çektiği belirtilerek, “Bir diğer ifadeyle yurtiçi talepten büyümeye gelen her bir puanlık katkının 0,4 puanı yurtdışındaki üretici ve işçiler tarafından karşılanmış.
Gazprom: Doğalgaza talep artışı sürdü
Avrupa doğalgaz piyasalarının toparlanmayı sürdürdüğü belirtilen açıklamada, “Gelişmeler hem Avrupa’nın Rusya doğalgazına gösterdiği güçlü talepten, hem de RWE’ye yönelik geçmişe dönük doğalgaz tedarikine alacakların kısmen yeniden girişinden kaynaklandı.
Zihinsel engelli çocuklar atla hayata tutunuyor
Yoğun talepten dolayı bu yıl da başlattığımız kurs sonunda inşallah yine birkaç çocuğu atlı spor kulübü, at çiftlikleri gibi yerlerde istihdam edeceğiz.” dedi. Başkan Gürlük, ayrıca kursta eğitim alan çocuklara İş Kur tarafından harçlığın yanında öğle yemeği de verildiğini söyledi.
Körfez’deki 1.5 trilyon dolarlık inşaat sektöründe BAE önde
Uzmanlar, talepten dolayı ülkede arazi fiyatlarının aşırı yükseldiğini vurguladı. Tüm dünyada inşaat maliyeti arazi maliyetinin ortalama yüzde 35’ine denk gelirken krallıkta bunun yüzde 60 olduğu ifade etti.
Bu pazara ‘hormon’ giremez
Duran Candar isimli esnaf Sofdağı’ndan üzüm, salatalık, domates gibi ürünleri getirdiklerini, talepten de memnun olduklarını kaydederken, Yusuf Kınacı ise hormonsuz meyce ve sebzelere halkın ilgisinin güzel olduğunu vurguladı.
Mısır'daki darbeden dolayı Antalya'da turizm sezonu 2 ay uzayacak
Turizm sezonu yoğun talepten dolayı en az 2 ay daha uzayacak.Mısır'daki savaştan dolayı rezervasyonlar Antalya ve Alanya'ya aktarılıyor. Eylül ve ekim aylarındaki rezervasyonları alan oteller kasım ayına da rezervasyon yaptırıyor.
Afyon manda kaymağı Ramazan’da yok satıyor
Talepten dolayı manda kaymağı bulmakta zorlanıyoruz. Taleplere yetişemiyoruz. Siparişlerimizi en az üç gün önceden alıyoruz.” dedi. Pancar, tatlıların üzerinde veya sabah kahvaltılarında üzerine bal dökülerek tüketilen meşhur Afyon kaymağı lezzetini Afyonkarahisar’da haşhaş küspesiyle beslenen mandaların
İzmit'teki bisiklet eğitim pisti kursiyerlerin akınına uğruyor
Korkmaz, kursa olan talepten memnun olduklarını belirterek, “Gayet iyi, güzel. Özellikle her zaman git gide zaman artıkça duyuluyor. İletişim konusunda biraz sıkıntımız var.
Havalar ısındı, Antalya'nın karpuzu 1 buçuk liradan kapışılıyor
Normalden bir ay önce piyasaya karpuz sürdükleri için ciddi kazanç elde etmeyi düşünen üretici, gelen talepten de oldukça memnun. Manavgat'ta 18 yıldır karpuz üreten Mustafa Kansu, bu yıl arz ve talebin iyi olduğunu, fiyatın da sevindirici olduğunu söyledi.
Babacan: Bu sene yüzde 4, gelecek sene yüzde 5 büyüyeceğiz
Daha dengeli büyümeye yani hem iç talepten hem ihracattan büyümeye açığız. Büyüme 2012’de daraldı. Bu daralma şuurlu idi, müdahaleye bağlı idi. Barajın kapaklarını açarak dilediğiniz miktarda su akıtırsınız.
'Frenin ayarı tutmadı, büyüme verileri hayal kırıklığına uğrattı'
Önemli ve sağlıklı olan, büyümenin hem iç hem de dış talepten beslenmesidir. Günümüz küresel rekabet ortamı ve Türkiye ekonomisinin yapısal özellikleri, tek kanatlı bir büyümenin sürdürülebilir olmasını engellemektedir.
Babacan: Dengelere dikkat ettikten sonra emlak piyasasından korkmamak lazım
2013'te büyümenin yarısı iç talepten yarısı dış talepten gelecek." dedi. İç talepteki bir miktar canlanmanın cari açık üzerinde de bir miktar etkisi olabileceğini ifade eden Başbakan Yardımcısı, 2013'te biraz daha yüksek bir cari açık çıkabileceğini
Babacan: 2013 için konulan yüzde 4 büyüme hedefi aşılabilir
Bunun yarsı iç tüketim, yarısı dış talepten gelecektir. Tabii iç tüketimde ölçülü olmayan kredi artışına dayanan tüketimi ayarlamak için adım atmalıyız. Dış talepten gelen büyümeye de açık olmalıyız.
"Türkiye'nin sanayisi inşaat üzerine kurulu, inşaat durursa sanayi de durur"
Bir talepten fazla arz vardır, bir şeyin talepten fazla arzı olunca müşteri öldürerek malı almak ister. Türkiye'nin sanayisi inşaat üzerine kurulmuştur.
Ev tekstilinde söz sahibi English Home’a Katarlı ortak
alındığında; Quatar First Investment Bank desteğinin English Home’un başarısını çok daha ileriye götüreceğine ve yeni dönemde ev tekstil sektöründe artan talepten daha fazla yararlanacağımıza eminim.” Quatar First Investment Bank Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bin Fahad Al Marri ise ortaklığı dair açıklamasında, "Bu yatırım, ekonomisinin yüksek performans
TEPAV: Ekonomi 2012’den daha iyi olacak
şu ifadelere yer verildi: “Büyüme oranının bir puanın biraz üzerinde artacak olmasına karşın, hala potansiyelinin altında kalacak olması nedeniyle iç talepten bir baskı gelmeyecek enflasyona. Döviz kurunda öngördüğümüz gelişmeler ise enflasyonu azaltacak yönde gelişmeler.
"Oyuncak bilgisayarlar çocukların harfleri öğrenmesini zorlaştırıyor"
Bazı gazetelerde aşırı talepten dolayı bu tür oyuncakları kuponla dağıtıyor. Uzmanlar, çocukların eline geçen bu oyuncak dizüstü bilgisayarların özellikle harfleri öğrenmede çocuklara yarardan çok zarar sağladığına dikkat çekiyor.
iPhone 5, ilk gün 2 milyon ön siparişle rekor kırdı
Apple’dan yapılan açıklamada ön siparişlerin çoğunun 21 Eylül Cuma günü teslim edileceği, ancak yoğun talepten dolayı bazı müşterilerin ancak ekim ayında telefonlarını teslim alabilecekleri duyuruldu.
Yorgancılar: Uçağın yeniden yükselişe geçmesi sağlanmalı
Ender Yorgancılar, ithalattaki gerilemenin iç talepten fazla olması ve döviz kurlarının da etkisiyle talebin bir miktar içeriye kaydığını dile getirdi. Net dış ticaretin de büyümeye ikinci çeyrekteki yüzde 5,6 düzeyinde katkı yapmaya devam etmesinin olumsuz küresel konjonktür sebebiyle mümkün görülmediğini vurgulayarak,
Muğla sahillerinde bayram bereketi
Yoğun talepten son derece mutlu olduklarını ifade eden turizmciler, çifte bayram yaşadıklarını dile getirdi. Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Müdürü Cahit Sarıbey, şu an Marmaris'te yer bulmanın mümkün olmadığını belirterek, "Birçok tesis bayramın üç günlük süresini
Petkim, ilk yarıda ihracatını yüzde 33 artırdı
Petkim Genel Müdürü Hayati Öztürk, dünya ekonomilerine bağlı olarak daralan talepten dolayı Ortadoğu üreticilerinin yanında Avrupa ve Asya üreticilerinin de ihracatta Türkiye’ye yöneldiklerini sözlerine ekledi.
Muş'ta kışa yönelik tezek hazırlığı başladı
Aynı zamanda ekmek pişirmek için tandırda da kullanılan tezeklerin satışının iyi olduğunu belirten Veysi Sönmez adlı satıcı, talepten memnun olduklarını söyledi. Her gün bir römork sattığını ifade eden Sönmez, “Yıllardır bütün modernleşmelere rağmen tezek özelliğini yitirmedi.
Bakan Yıldız: İran doğalgaz fiyatlarını makul seviyeye çekecek
Enerjide arzın talepten büyük olduğunu kaydeden Yıldız, bunun kabul edilebilir bir sonuç olduğunu belirtti. Ekonomi Muhabirleri Derneği’nin organize ettiği bir etkinliğe katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
Bakan Yıldız: Petrol 90 doların altına inerse, istediğimiz seviyeyi yakalarız
Gerekçeleri arz ve talepten kaynaklanmıyor. Tekrar eski fiyatlara ulaşacaktır demiştik. Nitekim de öyle oldu.
Çin ekonomisinde tehlike sinyalleri (Haber - Yorum)
Rakamlar ayrıca imalat sanayisinin büyümesinde iç ve dış talepten dolayı azalma olduğunu gösterdi. Çin’de büyüme birinci çeyrekte yüzde 8,1 oldu. Bu rakamlarla reel ekonominin ikinci çeyrekte daha da aşağıya ineceği bekleniyor.
Ümit Boyner: Yeni teşvik paketine büyük önem veriyoruz
Resimde, bulanık olan ikinci bölüm ise, bu yeniden dengeleme çabasının, yani iç talepten dış talebe yönelmenin, GSYH artışındaki yavaşlamayı ne ölçüde ve ne kadar sürede tazmin edebileceği ve yüksek büyüme hızlarına yeniden nasıl çıkılacağına ilişkindir.
Başbakan Erdoğan: Muhatabımız terör örgütünden emir almayan siyasetçiler
kutlamalarını şiddet gösterisine çevirmek için yoğun çaba harcadığını belirten Erdoğan “Biz nevruzun 21 Mart gününden önce kutlanması yönündeki talebe, bu talepten önce aldığımız istihbarata dayalı olarak sıcak bakmadık.
Bakan Yıldız: Yaptığımız zammı bizde sevmiyoruz
Yansımanın arz ve talepten kaynaklanan dengesizlikle böyle bir fiyat dalgalanmasına sebep oldu. Ben de ham petrol fiyatlarından hoşnut olmadığımı söylemiştim.
Bakan Yıldız: Elektrik zamlarında 3-4 aydır sıkıştık ve zorlandık
Zamların gerekçeleri ile ilgili açıklama yaptıklarını anlatan Taner Yıldız, “Eğer ham petrolün fiyatı arz ve talepten kaynaklanmıyor. Gerçek fiyata dönerse bu artışlarla ilgili fiyatlar esner.
Ezcacıbaşı, Rusya'ya ikinci bir fabrika kurmayı planlıyor
Talepten ve fuardaki genel hareketlilikten memnun olduğumuzu söyleyebilirim. Yurtdışında Almanya, Fransa, İngiltere ve Rusya’dan sonra Ukrayna’daki firmamız Vitra’nın 5.
Girişimcilikte 'Simit satarak bugünlere geldim' devri sona eriyor (Özel)
Her bir kursa katılım sayısı 30 kişi olmasına rağmen talepten dolayı ön eleme yapmak zorunda kalıyoruz. Katılanların yüzde 60'ı kendi işini kuruyor." diye konuşuyor.
Belçika, taharet musluğunu keşfetti
Jose Wyns şu an için yeni ürünü sadece Avrupa ülkelerinde pazarlamayı düşündüklerini belirtirken, Almanya’da 2 yıl önce satışına başlandığını ve talepten mutlu olduklarını da ifade etti.Geberit firması şu an otomatik taharet musluğu bulunduran 3 farklı tuvalet modeli üretmiş.
Özürlüler Memur Seçme Sınavı kayıtları kursun verildiği yerde yapılıyor
Yoğun talepten dolayı bir şube daha açılması yönünde girişimlerimiz var.’’ diye ifade etti. Kursiyer Mustafa Erkabaktepe de şunları ifade etti: ’’Ben Global Çağrı Merkezi’nde çalışmaktayım.
CHP Kurultayı Hazırlık Komisyonu çalışmalara başladı
iç işleyişten kaynaklanan sorunların asgariye indirilmesi için önemli fırsatlar oluşturacağını dile getiren Matkap, tüzükten beklenen değişikliğinin 6 talepten oluştuğunu ifade etti. Parti içi demokrasi geliştirilmesi, adayların belirlenme yöntemlerinde demokratik yöntem, kongrede il ve ilçe başkanlıkları ve genel başkanlık adaylıkları yüzde 20 desteğin
Belçika Başbakanı'nın eskort talebini hem polis hem de asker soğuk karşıladı
Asker Sendikası ACMP, başbakanlıktan yapılan açıklama karşısında şaşırdıklarını ve bu yönde resmi bir talepten kendilerinin haberi olmadığını savundu. Sendika yayınladığı bildiride ‘‘Hükümet anlaşmasında yer alan askeri personelin sayısındaki ciddi azaltmalar gözünde önünde alındığında başbakanın bu yöndeki kararı tutarlı
Simyader’den Pervari’ye İHL talebi
SİİRT - Siirt İmam Hatip Mezunları Yardımlaşma Derneği (Simyader), yoğun talepten dolayı Siirt’in Pervari ilçesine bir imam hatip lisesi(İHL) yapılmasını istedi. Siirt iline ikinci İHL binasının kazandırılmasında emeği geçen Simyader, şehir merkezindeki öğrenci yoğunluğunu azaltmak için şimdi de Pervari ilçesinde lise yapılmasını
Arıcılık Sertifikası'na yoğun ilgi
Törende konuşan Birlik Başkanı İhsan Karataş yoğun talepten dolayı 2. kursu açacaklarını belirtti. Başkan Karataş, kursların amacının eğitimli ve bilinçli üreticilerin yetişmesini sağlamak, bal üretimini ve kalitesini arttırmak olduğunu, aynı zamanda daha çok aileye geçim
Meyve çekirdekleri süs eşyası ve şık takıya dönüştü
olarak bijuteri tarzı takılara yönelmenin son zamanlarda oldukça revaçta olduğunu ifade ederek, "Bunu halk eğitimlere bağlı takı kurslarına olan yoğun talepten de görmek mümkün. Bizim yaptıklarımızı bu bağlamda bijuterinin üst segmenti olarak değerlendirmek gerek diye düşünüyorum.
Almanya’da rekor başvurular üniversitelerin kapasitesini zorluyor
sıkıntıya parmak bastı: 49 bin öğrencisi bulunan LMU’nun bir çok başvuruyu geri çevirdiği, buna rağmen kendine bir yer bulan öğrencilerin ise yine aşırı talepten dolayı istedikleri derslere katılamadıkları belirtiliyor.
Develi’de Girabolu meyvesinin hasadına başlandı
Son yıllarda girabolu meyvesine olan ilgiden ve talepten memnun olan üreticiler, girabolu meyvesinin 2011 yılı borsasını 2 TL'den açtı. (CİHAN)
Patnos'ta kışlık odun ve tezek satışları başladı
Hem kalorifer kazanını hem de sobayı tutuşturmak için kullanılan odunun satışının iyi olduğunu belirten Mehmet Yılmaz isimli satıcı, talepten memnun olduklarını, her gün 5 ila 10 römork satış yaptığını belirtti.
Ramazan çadırı Yekaterinburg’a taşındı
Yoğun talepten memnun olan organizatörler, gelecek yıl çadırın kapasitesini iki katına çıkarmayı planlıyor. (CİHAN)
Hidayet Türkoğlu'nun takımının adı “Olimpik Basket” oldu
Yapılan çalışmanın bir kulüpleşme adımı olduğunu da belirten Hidayet Türkoğlu, ''Kulüpleşme adımı, kısa zamanda organizasyonumuza gösterilen ilgi ve talepten sonra ortaya çıktı.'' diyerek sözlerini şöyle tamamladı:
Enerji sektörnü güneş çarptı
Bunun dışında piyasada talepten fazla üretim var ve Almanya gibi güneş enerjisi sektörünün ileri olduğu pazarlarda devlet teşvikinin iptal edilmesi sektör için sorun oluşturduyor. İflas haberiyle birlikte dün Frankfurt borsasında bu sektörle alakalı şirketlerin hisse senetlerinde sert satışlar yaşandı.
Kurların hızlı yükselişi yurt içi tur ve otellere talebi artırdı
Hatta birçok otel, gelen yoğun talepten ötürü bayram dönemine denk gelen konaklamalara 5-6 gece gibi minimum konaklama şartı koydu, yani 5-6 gecenin altında konaklama taleplerini almıyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.
Ramazan ayı öncesinde pastırma ve sucuk satışları arttı
Korkmaz Sucukları Yönetim Kurulu Başkanı Nuri korkmaz, Ramazan ayı öncesinde pastırma ve sucuk imalatlarına gelen talepten dolayı üretimlerini artırdıklarını açıkladı. Nuri Korkmaz, Ramazan’da özellikle iftar sofralarının vazgeçilmezi olan sucuk ve pastırmanın sadece evlerde değil, bütün restoranlardaki iftar menüleri içerisinde yer aldığını