talgat taceddin

Putin: İslamiyet, Rusya'nın manevi hayatının ayrılmaz parçasıdır
Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin, Rusya Müslümanları Merkez Müfütüsü Talgat Taceddin, Tataristan Müfütüsü Kamil Samigullin ve Kuzey Kafkasya Müslümanları Koordinasyon Merkezi Başkanı İsmail Berdiyev’le bir araya gelen Putin, "İslamiyet siyasi yaşamımızda
Putin din adamları ile Kızıl Meydan’da “Birlik” mesajı verdi
Rusya Patriği Kirill, Rusya Müslümanları Merkezi Dini İdaresi (TSDUM) Başkanı Talgat Taceddin, Rusya Müftüler Konseyi Birinci Yardımcısı Damir Gizatullin, Rusya Yahudi Cemaati Hahambaşı Berel Lazar ve Rusya Budistlerinin lideri Baş Lama Damya Ayuşev törende
Tatarların İslamiyet’i kabulünün 1090. yılı Rusya’da kutlanıyor
kentinde düzenlenen törene Tataristan Cumhurbaşkanı Rustem Minnihanov, Devlet Danışmanı Mintimer Şaymiyev, Rusya Müslümanları Merkezi Dini İdaresi Başkanı Talgat Taceddin ve diğer yetkililer katıldı. Törene Türkiye’den İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Moskova Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Fahri Sağlık ve Türkiye’den hafızlar yer aldı.
Medvedev Müftülerle buluştu: Rusya’da 4 yılda 320 yeni cami inşa edildi
Ayakkabılarını çıkarıp camiye giren Rusya lideri, Rusya Müslümanları Merkezi Müftüsü Talgat Taceddin’den bilgi aldı. Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin ve diğer bölge müftüleri ile bir topalntı gerçekleştiren Medvedev, Rusya Müslümanlarının sorunlarını dinledi.
Dünyanın en büyük Kur’an-ı Kerim’i Rusya’da
nedeni ile düzenlenen törende Şavmiyev’in yanısıra, Tataristan Başbakanı İldar Halikov, Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin, Rusya Merkez Müftüsü Talgat Taceddin ve çok sayıda davetli yer aldı.
Medvedev müftülerle bir araya geldi
Medvedev, federasyona bağlı Karaçay Çerkez Cumhuriyeti’nde Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin, Rusya Müslümanları Merkezi Dini İdaresi Başkanı Talgat Taceddin, Tataristan ve Kafkas bölgesi müftüleri ve diğer dini idare başkanları ile geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi.
Rusya'da 'Üsküdar Camii' ibadete açıldı
Konuşmanın ardından Rusya Müslümanları Merkezi Dini İdaresi Başkanı Talgat Taceddin, Mordovya Başkanı Merkuşkin’e Rusça mealli Kur’an-ı Kerim hediye etti. Törene Türkiye Moskova Büyükelçiliği Din Müşaviri Fahri Sağlık, Mordovya Müftüsü Zyaki Ayzatullin, İstanbul Üsküdar Müftüsü Mehmet Gök ve Türkiye’den gelen heyet katıldı
Türklerin İslamiyet’i kabülünün 1122. yılı Rusya’da kutlandı
Minnihanov’un yanısıra federasyona bağlı birçok müslüman cumhuriyet lideri, Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin ve Rusya Merkezi Din İşleri Başkanı Talgat Taceddin törenlere katıldı. İslamiyet’i toplu halde seçen ilk Türk devleti olarak bilinen Volga Bulgarlarının anma programında binlerce Müslüman yer aldı.
Müftü, Rusya'nın ulusal ambleminde hilal istedi
MOSKOVA - Rusya Müslümanları Merkezi Bölge Dini Yönetimi Başkanı Talgat Taceddin, Rusya'nın ulusal sembolünde Ortodoks haç figürlerinin yanında İslam dininin sembolü olan hilalin de yer alması gerektiğini söyledi.
Rusya Müslümanları birleşiyor
Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin, Rusya Müslümanları Merkez Dini Yönetimi Başkanı Talgat Taceddin ve Kuzey Kafkasya Müslümanları Koordinasyon Merkezi Başkanı İsmail Berdiyev tek dini çatı altında birleşme konusunda olumlu karar açıkladı.
Rusya'da Müslümanlar bir çatı altında birleşemedi
Toplantıdan önce bir açıklama yapan Talgat Taceddin'in liderlik yaptığı Rusya Müslümanları Merkez Dini Yönetimi, görüşmelere ve koordine çalışmalarına katılmayacaklarını belirtti. Teşkilatın İdari Başkanı Muhammed Taceddinov tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Kurumumuz 7 Aralık tarihinde, Müslüman teşkilatların birleştirilmesine hazırlık yapılması
Rusya Müslüman teşkilatları birleşiyor
Ufa'daki toplantıda konuşan Batı Rusya Bölgesi Müftüsü Talgat Taceddin, Müslüman teşkilatlarının birleşmesi durumunda Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynutdin'in ülkenin Baş Müftüsü olarak görmek istediğini de belirtti.
Rusya tarihi ile barışıyor
Ulusal Birlik Günü dolayısı ile Moskova Belediye Başkanı Yuri Lujkov, Rusya Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill ve Rusya Batı Bölgesi Müftüsü Talgat Taceddin ve toplumun farklı kesiminden temsilcilerin katıldığı yürüyüşte birlik mesajı verildi.
Moskova'da görkemli Cumhuriyet kutlaması
Görkemli bir törene dönüşen geceye Liberal Demokratik Parti Başkanı Viladimir Jirinovski renk katarken, Batı Rusya Müslümanları Müftüsü Talgat Taceddin, Azerbaycan Moskova Büyükelçisi Polat Bülbüloğlu, Rusya Ankara eski Büyükelçisi Aleksander Lebedev ve üst düzey bürokratlar iştirak etti.
Medvedev: "Rusya'da 57 farklı Müslüman ulus var"
Buluşmada Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin, Rusya Müslüman Dini Yönetim Merkezi Başkanı Talgat Taceddin ve Kuzey Kafkasya Müslümanları Koordinasyon Merkezi Başkanı İsmail Berdıyev de katıldı.
Rusya lideri Medvedev'den Moskova Merkez Camii'ne tarihi ziyaret
Toplantıya Müftü Gaynuddin'in dışında, Batı Rusya Müslümanları Müftüsü Talgat Taceddin ve Kafkas Müslümanları Koordinasyon Merkezi Başkanı İsmail Berdiyev de katılacak. Rusya Müftüler Konseyi Başkan Yardımcısı Damir Gizatullina Ria Novosti haber ajansına yaptığı açıklamada, Rusya devlet başkanının Rusya Müftüler konseyine ilk kez bir ziyaret