taner tengir

Manevi kanaat önderleri öğrencilere Hz. Muhammed'i anlatıyor
Kaymakam Taner Tengir'in girişimleri ve ilçe halkının da maddi ve manevi desteği ile okulda kullanılmayan bir sınıf, 'Gülen Yüzler Köy Odası'na çevrildi. Yatılı okuyan erkek öğrenciler, 15 günde bir Gülen Yüzler Odası'nda ilçenin önde gelen manevi kanat önderleri ve yaşlıları ile bir arala geliyor.
Pazaryolu Kaymakamlığı öğrencilere giysi hediye etti
Pazaryolu Kaymakamı Taner Tengir, ilköğretim öğrencilerine bot ve mont jesti yaptı. Kaymakam Tengir, paket içerisinde 75. Yıl YİBO'daki 557 öğrenciye kışlık bot ve mont hediye etti.
''Gönül Elçileri Projesi' aile yapısının sağlamlaştırılmasını hedef alıyor'
ERZURUM - Pazaryolu Kaymakamı Taner Tengir, 'Gönül Elçileri Projesi'nin toplumda aile yapısının ve toplumsal dokunun sağlamlaştırılmasını hedef aldığını belirterek, "Koruyucu aile, kaliteli yaşlanma ve kuşaklar arası uyum
Ağaçtaki elmaları okula bağışladı
Kaymakam Taner Tengir, öğrencilere elma bağışında bulunan Münir Korukçu'nun örnek bir davranış sergilediğini söyledi. Öğrencilerin, elma toplayarak güzel bir hafta sonu geçirdiğini belirten Tengir, "Çocuklarımız güzel bir hafta sonu geçirdi.
Köy muhtarı yatılı öğrenciler için inek kesti
Kaymakam Taner Tengir'in de katıldığı program gün boyu devam etti. Öğrenciler, Şehitlik köyüne kaymakamlığın tahsis ettiği servislerle taşındı. Muhtar Gürcü, torunlarının arkadaşlarını köylerinde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Bugün torunlarımla birlikte ayın sıralarda okuyan 93 öğrenciyi
Pazaryolu YİBO öğrencilerine kuaför hizmeti
Pazaryolu Kaymakamı Taner Tengir, öğrencilerin daha sağlıklı ortamda saç bakımlarını yaptırmaları için okula özel kuaför ve erkek berberi davet etti. Çevre köylerden gelip yatılı eğitim gören kız çocuklarının çoğu ilk kez kuaförle tanıştı.
Pazaryolu Spor Salonu hizmete girdi
ERZURUM - Erzurum Pazaryolu Kaymakamlığı tarafından yaptırılan çok amaçlı spor salonu, düzenlenen törenle hizmete açıldı.Pazaryolu Kaymakamı Taner Tengir'in girişimleri sonucu yaptırılan çok amaçlı spor salonu hizmete girdi.
Kaymakam öğrencilere baklava ikram edip, bot ve mont hediye etti
ERZURUM - Erzurum'un Pazaryolu Kaymakamı Taner Tengir, 75. Yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nu ziyaret ederek burada öğrencilere baklava ikram etti. Kaymakam Tengir ardından da öğrencilere kışlık bot ve mont dağıttı.
Aydıncık Kaymakam Vekili Bayraktar, göreve başladı
YOZGAT - Taner Tengir’in Erzurum'un Pazaryolu ilçesine tayin edilmesiyle boşalan Yozgat’ın Aydıncık ilçe Kaymakamlığı'na atanan Davut Bayraktar, kaymakam vekili olarak göreve başladı. 1984 yılı Mardin’in Kızıltepe doğumlu olan Kaymakam Bayraktar, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 874 öğrenciyi sevindirecek
Geçtiğimiz yılda yine aynı yardımı İlçe Kaymakamımız Taner Tengir’in girişimleri ile gerçekleştirmiştik. Şimdide ilçe genelinde 874 öğrencimizin kışlık kıyafet ihtiyacını karşılıyoruz. Bu vesile ile bu kıyafetleri veren firma yetkililerine çok teşekkür ediyoruz.
Kaymakam Tengir Aydıncık'a veda etti
YOZGAT - Erzurum’un Pazaryolu ilçesine atanan Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir’e protokolün verdiği veda yemeğinde ilçeye veda etti. Taner Tengir, Aydıncık Kasır Tepesi Restoran'da onuruna verilen veda yemeğinde bir konuşma yaptı.
Kaymakam Tengir, başarılı öğrencileri bilgisayarla ödüllendirdi
YOZGAT - Yozgat Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, LSY ve SBS’de başarılı olan 10 öğrenciyi dizüstü bilgisayar vererek ödüllendirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Akyol, okul müdürleri ve öğrencileri makamında kabul eden Kaymakam Tengir, konukları ile bir süre eğitim üzerine sohbet etti.
Cami yapımında görev alan din görevlileri başarı belgesi ile ödüllendirildi
- Yozgat’ın Aydıncık ilçesinde, kısa süre önce tamamlanarak ibadete açılan bin kişilik Merkez Camii'nin yapımında görev alan din görevlileri, Kaymakam Taner Tengir tarafından ‘Başarı Belgesi’ ile ödüllendirildi.
Bozdağ: Ay yıldızlı bayrağımız dünyanın her yerinde dalgalanacak
İlçe Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Başkanı Bahattin Özger, İlçe Başkanı Burhan Koçak, İl Genel Meclis Üyesi Levent Başkan, Baydığın Belediye Başkanı Osman Uslu, Belde Belediye Başkanları, daire amirleri ve ilçe halkı tarafından karşılanan
Kazankaya'da 'kanyon' festivali
Şentürk, Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir ve inşaat firması yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. (CİHAN)
Aydıncıkta bin 970 öğrenci karne sevinci yaşadı
Törene İlçe Kaymakamı Taner Tengir, İlçe Emniyet Amiri Savaş Durdu, okul müdürleri, öğrenci ve velileri katıldı. Kaymakam Tengir, törende yaptığı konuşmada, karnelerinde kırık not olan öğrencilerin, takdir ve teşekkür alan öğrencilerle kıyaslanmasının yanlış olduğunu söyledi.
Aydıncık Çok Programlı Lise'den 2. pilav şenliği
Okul bahçesinde düzenlenen pilav şenliğine Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, İlçe Belediye Başkanı Bahattin Özger, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Akyol, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Levent Başkan, MHP il Genel Meclis Üyesi Dursun Karaca, İlçe Emniyet Amiri Savaş Durdu, daire amirleri
Aydıncık’ta anasınıfı öğrencileri diploma aldı
Okul salonunda düzenlenen sergi açılışına Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, İlçe Belediye Başkanı Bahattin Özger, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Akyol, AK Parti İlçe Başkanı Burhan Koçak, İlçe Emniyet Amiri Savaş Durdu, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Yozgat Tanıtım Günleri’nde görev alan personel plaketle ödüllendirildi
‘Yozgat Tanıtım Günleri’ne katılarak görev yapan ve ilçenin tanıtımına katkı sağlayan bazı daire müdürleri, basın mensubu ve mahalle muhtarları, Kaymakam Taner Tengir tarafından plaketle ödüllendirildi.
Öğrenciler, Çanakkale gezisinden döndü
Gezi hakkında bilgi veren Kaymakam Taner Tengir, gezinin turistik bir gezi olmasından ziyade, yaklaşan SBS sınavı öncesi öğrencilere hem moral kazanmalarını sağlamak, hem de ilk kez gördükleri kentleri özellikle de Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etmeleriyle
Aydıncık Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisini açtı
Aydıncık Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen sergi açılışına Kaymakam Taner Tengir, Belediye Başkanı Bahattin Özger, AK Parti İlçe Başkanı Burhan Koçak, Kösrelik Belediye Başkanı Dursun Kuzu, Kazankaya Belediye Başkanı Celal Kılıç, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Levent Başkan, MHP İl Genel Meclis
Kaymakam Tengir: Polislik en önemli mesleklerin başında gelir
YOZGAT - Yozgat Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, polislik mesleğinin en önemli mesleklerin başında geldiğini söyledi. Aydıncık'ta görevli bir polis memurunun başpolisliğe terfi hakkı kazanması sebebiyle kaymakamlıkta rütbe töreni düzenlendi.
Aydınlık’ta derslik sayısı artıyor
Aydıncık İlçe Kaymakamı Taner Tengir, Aydıncık’ta eğitim başarı seviyesinin yükseltilmesi için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi. Tengir, "Eğitimde başarının yükseltilebilmesi için fiziki yapının da iyi olması gerekir.
Aydıncık'ta 23 Nisan etkinliklerle kutlandı
Aydıncık İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen törene, İlçe Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Başkanı Bahattin Özger, İlçe Jandarma Komutanı Halil Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Burhan Koçak, Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Levent Başkan, MHP İl Genel Meclis Üyesi Dursun Karaca, daire müdürleri ve
Aydıncık Halk Eğitim Merkezi tanıtım günlerine hazırlanıyor
Halk Eğitim Merkezi'ni, Kazankaya Belediye Başkanı Celal Kılıç ve İlçe Jandarma Komutanı Halil Kaya ile birlikte ziyaret eden Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erol Ateş’ten kurs hakkında bilgi aldı.
Öğrenciler yararına kermes
Yıl Düğün Salonu'ndaki kermesin açılış kurdelesini ilçe Kaymakamı Taner Tengir ve Eğitim Gönülleri Dernek Başkanı Muhammet Öztürk birlikte kesti. Açılışa, İlçe Müftüsü İsmail Karadavut, AK Parti İlçe Başkanı Burhan Koçak, Eğitim Gönülleri Derneği Başkanı Muhammet Öztürk de katıldı.
Engelli öğrencilerin ebru sanatına büyük ilgisi
Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, konuya ilişkin açıklamasında, engellilerin toplumsal hayata daha fazla katılımını sağlamak ve sosyalleşmelerini desteklemek amacıyla başlatılan kursa yoğun bir katılım olduğunu söyledi.
Aydıncık'ta yol yapım çalışmaları devam ediyor
Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, konuya ilişkin açıklamasında, ilçeye bağlı Boğazkaya, Bakırboğazı, Güroğlu, Sakızlık, Mollaismailoğlu, Kuyu köyleri ile Baydiğin Beldesi'ni ilçeye bağlayan, ilçe merkezi ile Alaca Karayolu bağlantısı arasındaki
Kaymakam Tengir, görev yerleri değişen belediye işçilerine yemek verdi
YOZGAT - Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, ilçe ve belde belediyelerden diğer kamu kurumlarında görevlendirilen işçilere yemek verdi. Aydıncık 75. Yıl Öğretmenevi'nde düzenlenen yemeğe İlçe Kaymakamı Taner Tengir, İlçe Jandarma Komutanı Halil Kaya, Emniyet Amiri Savaş Durdu, Baştürk Belediye Başkanı Nejdet
Aydıncık’ta belediyelerde çalışan 60 kişi kurumlara dağıtıldı
Yeni personelle Şehit Mustafa Üngör toplantı salonunda bir toplantı yapan Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, personellerin yeni görev yerlerini tek tek okuyarak yeni görevleri ile ilgi bilgilendirdi. Kaymakam Tengir'in verdiği bilgiye göre 60 personelden 29'u ilçe belediyesinden diğerleri de Kazankaya Baydiğin, Kösrelik ve Baştürk Belde belediyelerinden geldi.
Kazankaya 75. Yıl İlköğretim Okulu öğrencileri Çorum’u gezdi
Bu vesile ile bizlere bu imkanı sağlayan Aydıncık Kaymakamımız Sayın Taner Tengir’e çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu. Öğrenciler Çorum Müzesi ve Ortaköy Hitit Kültür Merkezi'ni de ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.
Aydıncık’ın Sesi Gazetesi 3. kuruluş yıldönümünü kutladı
Kutlama programına Kaymakam Taner Tengir, İlçe Jandarma Komutanı Halil Kaya, İlçe Emniyet Amiri Savaş Durdu, AK Parti İlçe Başkanı Burhan Koçak, İl Genel Meclisi üyeleri Levent Başkan ve Dursun Karaca, daire müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda davetli
Kösrelik İlköğretim Okulu'nun başarısı
İlçe Kaymakamı Taner Tengir, yaptığı konuşmasında bu tür yarışmaların öğrencilerin başarısı açısından son derece önemli olduğunu söyledi. Öğrencilerin kendilerini test etmeleri ve güven kazanmalarında bu yarışmaların önemli olduğunu vurgulayan Kaymakam Tengir, "Çocuklarımızın gelecekte hem iyi eğitilmiş birer
Aydıncıkta 100 öğrenciye eşofman ve ayakkabı dağıtıldı
Aydıncık İlköğretim Okulu'nda düzenlenen dağıtım sonrası açıklama yapan İlçe Kaymakamı Taner Tengir, öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim görmeleri için bütün imkanların seferber edildiğini, bu yönde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.
Aydıncık'ta Çanakkale şehitleri anıldı
Aydıncık İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen törene Kaymakam Taner Tengir, Belediye Başkanı Bahattin Özger, İlçe Jandarma Komutanı Halil Kaya, İlçe Emniyet Amiri Savaş Durdu, daire müdürleri, askeri personel, şehit yakınları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Aydıncık'ta 8. sınıf öğrencileri SBS’de ter döktü
Sınavdan sonra İlçe Kaymakamı Taner Tengir Aydıncık Öğretmen evinde sınava katılan öğrencilere lahmacun ikramında bulundu. Kaymakam Tengir, bu tür sınavların eğitim açısından çok önemli olduğunu söyledi.
İlköğretim öğrencileri Vergi Dairesi Müdürü Rıfat Kayış’ı ziyaret etti
Diğer yandan Vergi Dairesi Müdürü Rıfat Kayış, hafta etkinlikleri kapsamında İlçe Kaymakamı Taner Tengir’i makamında ziyaret etti. (CİHAN)
Baydiğin İlköğretim Okulu, ilçe protokolünü eğitimcilerle buluşturdu
Aydıncık Kasır Tepesi’nde düzenlenen yemeğe İlçe Kaymakamı Taner Tengir, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Yemek sonrası bir konuşma yapan Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, bu gibi etkinliklerin birlik beraberlik ve kaynaşma adına güzel şeylere vesile olduğunu söyledi.
Aydıncık Kaymakamı Tengir: Öğrencilere en iyi eğitim verilmelidir
Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, eğitimde başarı sağlanması için fiziki ve genel şartların iyileştirilmesi gerektiğini söyledi. Kaymakam Taner Tengir, "Öğrencilerimize en güzel eğitimi verebilmek için ilçemizdeki okullarımızın fiziki ve genel durumunu gözden geçirerek, daha iyi koşullarda olmasını
Aydıncık Çok Programlı Lisesi'nden 2 bin kişilik aşure
Okul bahçesinde düzenlenen aşureye ikramına Kaymakam Taner Tengir, İlçe Jandarma Komutanı Halil Kaya, İlçe Müftüsü İsmail Karadavut, İlçe Emniyet Amire Savaş Durdu, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Güngör, İl Genel Meclis Üyeleri, kurum amirleri, okullardan öğretmenler
Aydıncık'ta öğretmen açığı kapandı
Yozgat'ın Aydıncık ilçesindeki öğretmen açığı son yapılan atama ile kapandı. Aydıncık İlçe Kaymakamı Taner Tengir, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, ilçedeki öğretmen açığının son yapılan atama ile büyük ölçüde kalmadığını belirterek, "İlçemizin eğitimine büyük önem veriyoruz.
Aydıncık'ta 2 bin kişiye aşure ikram edildi
Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, kültür ve geleneklerin her zaman yaşatılması ve unutulmaması gerektiğini belirterek, "Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlarımıza 2 bin kişilik aşure dağıttık. Bu aşure birlik, beraberlik, hoşgörü ve kaynaşma adına güzel bir ortamın sağlanması adına iyiliklere vesile oluyor.
Kaymakam Tengir vakıfevi ziyaretlerini sürdürüyor
Yozgat'ın Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, dar gelirli aileler için Kızılcakışla köyü, Yenice ve Danlıdağ mahallelerinde yaptırılan evleri ziyaret etti. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Ahmet Keskin ile ziyaret ettiği ailelerin sıkıntılarını dinleyen Kaymakam Tengir, sosyal devlet anlayışının gereği
Aydıncık'ta testler optik okuyucu ile çözülecek
Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ilçe eğitim başarı seviyesinin yükseltilmesi ve istenilen hedefe ulaşması için yoğun çaba ve gayret içerisinde olduklarını belirtti.
Aydıncık Hükümet Konağı inşaatında sona gelindi
Yozgat'ın Aydıncık ilçesinde hükümet konağı inşaatı tamamlanmak üzere. Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, geçen yıl yapımına başlanılan ve yapımı devam eden hükümet Konağı inşaat çalışmasını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.
Aydıncık'ta dar gelirli ailelere kömür dağıtımı devam ediyor
Yozgat'ın Aydıncık ilçesinde dar gelirli ailelere yönelik kömür dağıtımı devam ediyor. Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yıl da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından kış öncesi
Atatürk ölümünün 72. yıl dönümünde Aydıncık'ta anıldı
Kaymakamlık Şehit Mustafa Üngör toplantı salonunda devam eden programa Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Başkanı Bahattin Özger, İlçe jandarma Komutanı Halil Kaya, Emniyet Amiri Savaş Durdu, AK Parti İlçe Başkanı Burhan Koçak, daire amirleri, öğrenciler ve
Kış öncesi köy yolları kumlanıyor
Yozgat'ın Aydıncık ulçesine bağlı köylerin ara yollarında kumlama çalışmaları başladı. Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, 2010 yılı Köy Altyapılarının Desteklenmesi (Köydes) Projesi kapsamında yatırımların tamamlandığını belirterek, "İlçemize bağlı Mercimekören
Aydıncık Halk Eğitim Merkezi'nden kepçe operatörlüğü kursu
Yozgat'ın Aydıncık ilçesinde halk eğitim merkezi tarafından meslek edindirmeye yönelik kepçe operatörlüğü kursu açıldı. Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, konuya ilişkin yaptığı açıklamada İlçe Halk Eğitim Merkezinin meslek edindirmeye yönelik kurslara devam ettiğini belirterek, ''Gençlerimize
Kuaförlük kursuna bayanlardan büyük ilgi
Aydıncık Kaymakamı Taner Tengir, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ilçede yıllardır eksikliği hissedilen kuaförlük kursunun açılmasıyla, bu sorunun büyük ölçüde giderileceğini belirterek, "2010-2011 eğitim öğretim döneminde Halk Eğitim Merkezi