taziye evleri

Bitlis, eğitim seferberliği için kenetlendi
“TAZİYE EVLERİ OKUMA SALONUNA ÇEVRİLDİ”Bitlis’te eğitim alanında sınır tanımadıklarını kaydeden Korkmaz, yine çok önemli bir proje olan 'Taziye Evlerinin Okuma Salonuna Dönüştürülme' projesi ile ildeki taziye evlerinin
Pazarcık'ta taziye evi açıldı
Törende konuşan Belediye Başkanı Kamil Dalkara, Pazarcık ilçesine taziye evi yaptırdıklarından dolayı Hanefi Öksüz'e teşekkür ederek kültürünmüzde taziye evlerinin önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.
Başakşehir Belediyesi’nden Erciş’in imarına katkı
Cuma namazının ardından yapılan törenle de cami, taziye evleri ve minareyi açtı. Yünören köyünde yapılan açılış törenine Van Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı
Kimse Yok Mu Nizip'te Suriyeli sığınmacılara yardım dağıttı
Nizip’te AFAD’a bağlı çadır kentin haricinde kendi imkanlarıyla ev tutanlar ile Nizip Belediyesi ve Kaymakamlığı tarafından taziye evleri ile kapalı spor salonu gibi kamu binalarına yerleştirilen 7 bin 500 civarında Suriyeli sığınmacı barınıyor.
Tahmazoğlu, sosyal tesis ziyaretlerini sürdürüyor
Meslek edindirme kursları, hanım ve erkek taziye evleri, anasınıfı, hanım ve erkek spor salonları ve atölyeler ücretsiz olarak vatandaşımızın hizmetine sunulmuştur. Bu tesisimizde bilgisayar, İngilizce, anasınıfı, el sanatları, spor ve etüt rehberlik kurslarında 339 vatandaşımız faydalanmaktadır.
Tayyar: Kentsel dönüşümle Gaziantep’in çehresi değişecek
Gençlik Merkezleri, sosyal tesisler, taziye evleri, park alanları ve yüzme havuzları gibi Şahinbey Belediyesinin yaptığı bu tür sosyal projeler, kentteki sosyal değişimi de değiştiren bir etken olduğunu dile getiren Tayyar, "Bu projelerin birçok belediyelere de
Malatya'nın taziye evleri kültürünü İzmir'e taşıdılar
İZMİR - Unutulmaya yüz tutan taziye evleri kültürü, Malatyalılar tarafından İzmir'de yaşatılmaya çalışılıyor. Malatya Aktaş Köylüleri Dayanışma ve Kültür Derneğinin çabalarıyla taziye evlerine kurulan çadırlar, aynı zamanda sosyal dayanışma kültürünü de ayakta tutuyor.
AK Parti'li Demir: AK Parti halka verdiği sözü tutuyor
Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, “Birecik ilçemiz için sahil projesi, doğalgaz, taziye evleri, mezarlık, atık su projesi gibi projelerle ilçemizi bir turizm şehri yapacağız. Bu konularda desteklerini devam ettiren Bakan Faruk Çelik’e çok teşekkür ediyorum.
Hatice Belgin'in ismi Gaziantep'te de yaşayacak
Çok amaçlı salonlarımızda Hanım ve erkek taziye evleri ve okuma yazma kursları olacak. Bölge halkının fitnes, step, aerobik ve plates yapabileceği ve masa oyunlarından faydalanabileceği spor salonu bulunmaktadır.
Canlı bombanın üzerine atlayan Hatice Belgin'in ismi Gaziantep'te de yaşayacak
Çok amaçlı salonlarımızda hanım ve erkek taziye evleri ve okuma yazma kursları olacak. Merkezde bölge halkının fitness, step, aerobik ve plates yapabileceği ve masa oyunlarından faydalanabileceği spor salonu bulunmakta.
Başkan Başer, meclis üyeleri ile birlikte taziye evleri ve külliyeyi gezdi
YOZGAT - Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, ilde hayırsever işadamları tarafından yaptırılan taziye evleri, Bilal Şahin Seyir Tepesi ve Külliyesi'ni gezerek yapılan hizmetler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.
Yozgat’a 200 kişilik öğrenci yurdu yapım çalışmaları başladı
Diğer iş adamlarımızdan Osman Köksal, Mustafa Koç ve Necip Alakoç tarafından yaptırılan taziye evleri de yine ilimizin önemli bir eksiğinin giderilmesini sağlamıştır. Bizler vatandaşlarımızla, hayırsever iş adamlarımızla birlikte ilimize en iyi en güzel hizmeti sunmanın gayreti içindeyiz.
Yozgat’ta taziye evleri tamamlanıyor
YOZGAT - Yozgat’ta hayırsever iş adamları tarafından mezarlıklara yapılan taziye evlerinin yapımı hızla tamamlanıyor. Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, hayırsever iş adamları tarafından üç mezarlığa taziye evi yapımının hızla devam ettiğini söyledi.
Tahmazoğlu: Gençlik merkezlerimiz eğitim yuvası oldu
Daha iyi bir gelecek için eğitime ve sosyal çalışmalara yapılan yatırımın kutsallığına inanarak, sosyal tesisler, gençlik merkezleri, parklar, taziye evleri ve kültür evleri inşa ettik. Etmeye devam ediyoruz.
Akdere Camii törenle hizmete açıldı
Cami, taziye evleri ve mescitlerin yapımının çok önemli olduğunu belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da “Camilerimiz, bizleri bir araya getiren, beraber ibadet etmemizi sağlayan, birlik ve beraberliğimizi gösteren
Şehitkamil Belediyesi sosyal tesis atağı başlattı
Bu sosyal tesislerimizde öncelikli olarak giriş katlarında bay, bayan taziye evleri, onun üzerinde anne merkezleri planladık.""EĞİTİM BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ" Sosyal tesislerde anne ve çocuklarının eğitimine öncelik tanıdıklarını ifade eden Fadıloğlu, "Anne-çocuk merkezleri okuma-yazma bilmeyen annelere her konuda eğitim
Şahinbey Belediyesi sosyal tesis yapımına ağırlık veriyor
Tesisimiz tamamlandığında içinde hanım ve erkek taziye evleri olacak. Yine bu tesisimizde diğer tesislerimizden farklı olarak bir ilki gerçekleştirdik. Tesisimizin bir katında 475 metrekare alanda çocuk oyun alanı yapacağız.
Kilis’te çok amaçlı taziye evleri yapılıyor
KİLİS - Kilis Belediyesi tarafından inşaat çalışmaları devam eden taziye evlerinin yapımında son aşamaya gelindi. Kilis Belediye Başkanı Abdi Bulut, “Belediye olarak taziye evi projesi kapsamında şehrimizin birçok yerinde taziye evleri yapmak için çalışma başlattık.
Taziye evleri ile vatandaşın yükü azalıyor
GAZİANTEP - Gaziantep’in merkez ilçesi Şahinbey Belediyesi, ilçede yaptığı taziye evleri ile vatandaşın yükünü azaltıyor. Belediye, özellikle kenar semtlerde yaptığı taziye evleri ile maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara katkı sağlıyor.
Şahinbey Belediyesi’nden çocuklara özel tesis
GAZİANTEP - Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çarpık yapılaşmanın yoğun olduğu ilçe genelinde sosyal tesis ve taziye evlerine yoğun talep olduğunu bu amaçla Beybahçe sosyal tesisinde bir ilki uyguladıklarını söyledi
Şehitkamil'de yıkılan evlerin yerine sosyal tesis yapılacak
Yıkımla 764 metrekare alanı kamulaştıran Şehitkamil Belediyesi, bu alana 3 katlı taziye evleri, aile hekimi ve etüt salonlarından oluşacak bir sosyal tesis yapacak. Bu arada yıkım dolayısıyla ortaya çıkan tozdan vatandaşların etkilenmesini engellemek için arozözle binaya tazyikli su sıkıldı.
Şahinbey'de 2 yılda 36 taziye evi açıldı
Bizlerde vatandaşların sosyal yaşamlarını kolaylaştırmak ve rahat ortamlarda taziyelerini kabul etmelerini sağlamak için taziye evleri yaptık. Şu ana kadar 23 adet erkek ve 13 adet hanım taziye evi yaptık vatandaşımızın hizmetine sunduk.
Şahinbey Belediyesi’nde bin 660 kursiyere sertifika verildi
Hoş geldin bebek projesi ile başlayarak, evlilik okulu ile insanımızın en mutlu anında ve taziye evleri ile taziye çadırları ile ölümde insanımızın yanında oluyoruz. Bu güne kadar 23 taziye evi yaptık.
Yukarı Beylerbeyi Sosyal Tesisi hizmete girdi
Alt katında bay bayan müstakil taziye evleri, üst katında 112 çağrı merkezinin bir noktası bulunmaktadır.” dedi. Fatma Şahin ise AK Partili belediyelerinin beşikten mezara kadar vatandaşına sahip çıktığını söyledi.
Başkan Tahmazoğlu: Şehirde yaşayan herkes, şehrin yönetiminde söz almalı
ihtiyaçları olduğunu kaydeden Tahmazoğlu, “Çarpık yapılaşma, kentsel dönüşüm, modern konut alanları, sosyal tesis, asfalt, kilit taşı, park ve yeşil alan, taziye evleri, sosyal ve kültürel çalışmalar, eğitim ve spor alanlarında çalışmalar yapıyoruz.
Şahinbey Belediyesi vatandaşa doğumdan ölüme kadar hizmet sunuyor
GAZİANTEP - Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 'Hoş Geldin Bebek' projesi ile doğumdan başlayarak, 'Evlilik Okulu' ile evlilikte, 'Taziye Evleri ve Taziye Çadırları' ile de ölümde vatandaşların yanında olduklarını
Çelik: Belediyelerimiz sosyal belediyecilik anlayışını oturttu
Başkan Tahmazoğlu, kentsel dönüşüm, toplu konut, çarpık yapılaşma ile mücadele, gençlik merkezi, sosyal tesis, taziye evleri, park ve yeşil alan çalışması, asfalt, kilittaşı, yol açma, temizlik, kamulaştırma çalışmaları, eğitime destek, kültürel projeler ve spor alanında yapılan çalışmalar
Şahinbey’de konut atağı başladı
İki yılda yeni park alanları, asfalt ve kaldırım çalışması, imarlı yolların açılması, gençlik merkezleri, sosyal tesis ve taziye evleri ile gençlerin bir meslek sahibi olması için çeşitli kurslar açma dalında çalışmalar yaptık.
14 mahalleye 14 park yapılıyor
Mahalle parklarının içine, ayrıca altında taziye evleri ve üst katında çok amaçlı kullanılabilecek semt konakları olacak." dedi. Bahçeci, ayrıca gerek park ve bahçeler olsun gerekse orta refüj ve bütün yeşil alanlarda ciddi bir ağaçlandırma faaliyeti başlatacaklarını da ifade etti
Şahinbey’e iki yeni gençlik merkezi daha geliyor
Yine 3 bin 600 metrekare alan üzerine dört katlı olarak inşa edilecek olan Konak Gençlik Merkezimiz içinde hanım erkek taziye evleri, bay bayan spor salonları, internet salonu, kütüphane, anasınıfı, konferans salonları yanı sıra iki katta meslek edindirme kursları olacaktır.
Bakan Dinçer, Malatya Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti
Semt konakları, Taziye evleri, belediye irtibat büroları gibi çalışmalarımız devam ediyor. Sanayisi, eğitimi, sağlık sektörü ile gelişen bir il olan Malatyamızı, yaptığımız şehircilik çalışmaları ile daha ileriye taşımak ve bölgede bir çekim merkezi haline getirmek
Yozgatlı işadamı Sarıtopraklık Mezarlığı'na taziye evi yaptıracak
Başkan Başer, “Bazı illerde taziye evleri uygulaması var. Biz de belediye olarak taziye evlerini yapmak istedik. Ancak imkanımız kısıtlı olmasından dolayı yapamamıştık.
Şahinbey Belediyesi, 10. taziye evini yaptı
Taziyelerin rahat bir ortamda gerçekleştirilmesi için sosyal tesislere ek olarak taziye evleri yapan belediye bugüne kadar, 10 tane taziye evi yaptı, 7 taziye evinin yapımına da devam ediyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, şimdiye kadar Güzelvadi, İstiklal, Hasip Dürri, Hz.
Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu, çalışmaları yerinde inceledi
Tahmazoğlu, sosyal tesis, taziye evleri, yeni park alanları, yol çalışmaları ve temizlik alanlarında birçok hizmetin yapıldığını ifade etti. Tahmazoğlu, yeni sosyal tesis ve taziye evleri de yaptıklarını belirterek, spora büyük önem verdiklerinin altını çizdi.
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Görmez: Dünyanın pek çok yerinde maalesef insanlar kendi evlerinde ölüyorlar, komşularının haberi olmuyor
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun sosyal bir ihtiyaç olan taziye evleri yapacağını ifade ettiğini söyleyen Görmez, "Başkan Tahmazoğlu açılışları içinde bizleri davet etti. Ama ben birkaç ay içinde dokuz tane tamamlayacağını tahmin etmemiştim.
Şahinbey Belediyesi sosyal tesis yapımını hızlandırdı
Gaziantep Şahinbey Belediyesi, ilçe halkının sosyal yaşamına katkı sağlamak için yeni sosyal tesisler ve taziye evleri yapımına başladı. Hızlı ilerleyen tesis ve taziye evleri inşaatının büyük bir kısmı tamamlanıp bitme aşamasına geldi.
GTO Yönetim Kurulu Başkanı Aslan: Türkiye'nin önündeki fırsatlar iyi değerlendirilmeli
Yeni sosyal tesis ve taziye evleri yapıyoruz. Perilikaya havaalanı yolunu Burç yoluna bağlayacak olan 50 metrelik yol çalışmamızla yol boyu yapılacak olan yeşil alan çalışmamızın projesi tamamlanmak üzere.
Şahinbey Belediyesi, yeni taziye evleri yaptırıyor
Şahinbey Belediyesi, yeni taziye evleri yaptırıyor. Vatandaşların talep ve isteklerine cevap vermeye çalışan Şahinbey Belediyesi, ilçe genelinde yeni taziye evleri yapıyor. İnşaat çalışmaları başlayan taziye evlerinin 3 ay içinde tamamlanması planlanıyor.
Şahinbey Belediyesi, sosyal tesis sayısını 50'ye çıkaracak
Bu nedenle yeni yapılacak tesislerimizi gençlik ve hanım merkezleri, taziye evleri, muhtarlık büroları, sağlık ocakları, spor, kültür, sanat ve eğitim alanlarında hizmet verecek konumlarda planlamaktayız.
Başkale Belediye Başkanı Güler: "Annelerimizi kardeşlerimizi taşıma su derdinden kurtaracağız"
Her mahallede belirleyeceğimiz arazilere taziye evleri kuracağız. Bu taziye evlerini ayrıca düğün ve özel günlerimizde de kullanacağız. Mühendislerimiz bu taziye evleriyle ilgili çalışmalarını yaparak gerekli ön çalışmaları bitirmişlerdir.
Adıyaman'da yeni taziye evinin inşaatına başlandı
başlanan inşaat çalışmalarından dolayı oldukça memnun olduğunu ifade eden mahalle muhtarı Aziz Canlı, "Adıyaman Belediyesi bugüne kadar birçok mahallede taziye evleri yaptı. Bu anlamda mahallemizde de taziye yeri eksikliği var.
Kahramanmaraş Belediye Başkanı Poyraz, mahalle gezilerine devam ediyor
Aşevleri, yaşlılar dinlenme salonları, taziye evleri gibi burada sosyal belediyecilik yönünde yaptığımız işler anlatmakla bitmez. Her yönüyle her alanda hizmetlerimize devam edeceğiz.
AK Parti Araban Belediye başkan adayı Özdemir, projelerini anlattı
İlçenin dört bölgesine taziye evleri yaptıracağım. Kanserojen madde üreten şehir içme suyu şebekemizi yenileyerek, ilçemizi tertemiz içme suyuna kavuşturacağım. Araban'da işsizliği önlemek için 500 insanımıza iş imkanı sağlayacağım" diye konuştu.
AK Parti Gaziantep Belediye başkan adayları, projelerini açıkladı
kursları ve eğitim bursları, hanımların ev ekonomisine katkısı için kurslar, kapalı pazaryerleri, okul ve camilerin temizliği ve bakımı, Kurban kesim yerleri, taziye evleri açacağız; yapacağız." Kardeş Aile Projesi ile zengin aileler ile dar gelirli aileler arasında köprü kurmayı amaçladıklarını da dile getiren Tahmazoğlu, bu sayede zenginin fakiri görüp
MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tat: "Her mahalleye taziye çadırları kurarak 816 kişiye iş imkanı sağlayacağız"
Şehirleşmenin getirdiği zor yaşam şartlarının göz önüne alınarak her mahalleye bir adet taziye evleri yapacağını anlatan Tat, bu sayede en az 8 kişinin bir taziye evine işçi olarak alınacağını belirterek, 816 kişiye iş imkânı vereceklerini kaydetti.
Evlenmek isteyen çiftlerin gelinlik ve damatlıkları belediyeden
ilçesi Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, önümüzdeki dönemde vatandaşların en acı ve tatlı günlerinde daha çok yanlarında olacağını belirterek, bunun için taziye evleri kuracakları ve evlenecek çiftlerin damatlık, gelinlik ve düğün salonlarını ücretsiz karşılayacaklarını söyledi.