tazminat davası

Bursaspor’dan eski hakem Ahmet Çakar’a dava
yayınlanan Beyaz Futbol programında Kulübümüze karşı bulunmuş olduğu ağır ithamlar içeren açıklamaları nedeniyle kendisine suç duyurusunda bulunulması ve tazminat davası açılması için kulüp avukatımıza gerekli talimat verilmiştir.
'Yüce Atatürk' tişörtü olayında hakaret iddiasıyla Çakar'a dava
İSTANBUL - Fethiyespor Kulübü ve Başkanı, ‘Yüce Atatürk’ yazılı tişörtle maça çıktıkları için kendilerine hakaret ettiği gerekçesiyle Ahmet Çakar hakkında tazminat davası açtı.Fethiyespor’un oyuncularının ‘Yüce Atatürk’ yazılı tişörtle maça çıkmaları tartışma konusu olmuştu.
Korsan film indirmeye milyon liralık ceza
Nordisk film şirketi‚ hakları korunan filmleri paylaştığı gerekçesiyle 28 yaşındaki İsveçli hakkında 7 milyon kronluk tazminat davası açmıştı. (CİHAN)
Kılıçdaroğlu: Her ODTÜ’lü bir Yörük Ali Efe'dir
Ben böyle dedim diye hakkımda büyük ihtimalle tazminat davası açacak. Açmazsan namertsin sen.” (CİHAN)
Vali Coş'un Belediye Başkanvekili ile tartışmasından dolayı AK Parti'den ayrıldı
Ayrıca, Sayın vali bu hareketi nedeni ile halktan özür dilemez ise yapılan hakaret nedeni ile hakkında manevi tazminat davası açacağımı bildiririm." (CİHAN)
Boşanma davası açan eşini silahla öldürdü
Bir çocuk annesi kadının eşine boşanma davasıyla birlikte tazminat davası da açtığı belirtilirken, olayın bu yüzden meydana geldiği ileri sürüldü. Ayrıca Çiğdem Ç.'nin yakın zamanda koruma kararı aldığı belirtildi.
Depremde 20 kişinin öldüğü apartman sahibine tazminat cezası
Baş hakkında, binanın enkazı altında kalarak hayatını kaybeden Emel ve Özgür Subaşıay ile Hanım Yavaş'ın yakınları tarafından maddi ve manevi tazminat davası açıldı. Van 1. ve 3. Asliye Hukuk mahkemelerinde görülen ve sonuçlanan davada, mahkeme, Nezir Baş'ın, ölen üç kişi için yasal faizi hariç 684 bin lira maddi ve manevi tazminat
Başkan Özhaseki, CHP Genel Başkanı'ndan tazminat kazandı
Kemal Kılıçdaroğlu'nun, iddialarıyla ilgili olarak ikinci kez takipsizlik kararı verilmesi üzerine yaptığı açıklamalardan dolayı Başkan Özhaseki tarafından tazminat davası açılmıştı. Kayseri 5. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından karara bağlanan davada, davalının asılsız yere suçlayıcı ifadelerde bulunduğu, yapılan açıklamaların yargı gücünün otoritesi
9 yıl önceki trafik kazasındaki bin liralık maddi hasar 27 bin liraya çıktı
Bunun üzerine yaptığımız araştırmada, kaza sonrası yukarıda ismi geçen şahıs tarafından sigortadan paranın alındığı, alınırken de her hangi bir tazminat davası açmayacaklarına yönelik ilgili sigortaya ibraname verdikleri ve paranın da o dönemler hizmet veren Pamukbank şubesinden çekildiğinin belgelerine ulaştım.
Garipoğlu ailesi 1 milyon 287 bin 500 TL tazminat ödeyecek
İSTANBUL - Münevver Karabulut ailesinin Garipoğlu ailesi aleyhine açtığı tazminat davası sonuçlandı. Mahkeme Cem’in ailesini Münevver’in ailesine 37 bin 500 TL maddi, 1 milyon 250 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum etti.
Polis müdürü, BDP'li Tuncel'den kazandığı tazminatı öğrencilere verdi
Tazminat davası açmıştık, kazandık. Daha önce ifade ettiğim gibi bugün bu tazminatı özellikle şehitlerimizin çocukları ve yine desteğe muhtaç Şırnaklı çocuklarımızın eğitimine kullanıyoruz. Şırnak'ın eğitim ve güzellikleriyle anılmasını istiyoruz.
Şube müdürü, BDP'li Tuncel'den kazandığı tazminati fakir öğrencilere verdi
Tazminat davası açmıştık, kazandık." dedi. Aldığı tazminatı fakir öğrencilerin eğitimine aktardığını anlatan Çetiner, "Daha önce ifade ettiğim gibi bugün bu tazminatı özellikle şehitlerimizin çocukları ve yine desteğe muhtaç Şırnaklı
'Mahkeme vize davasında siyasi baskıya boyun eğdi'
1 Aralık 1986’dan itibaren uygulanan tüm vizeler anlaşmaya aykırıdır, tazminat davası açılabilir.” dedi. Konunun devletler arasında bir mesele olduğunu ve Türkiye’nin AB’ye girmesiyle ilgili olmadığına dikkat çeken Gündoğmuş, “Anlaşmanın kişilere verdiği haklar var.
Fikret Orman: Sahaya girenler hakkında suç duyurunda bulunduk
Fikret Orman, saha olaylarına girenler hakkında kendilerini mağdur etmelerinden dolayı da maddi tazminat davası açacaklarını da açıkladı. Başkan, sözlerini şöyle sürdürdü:
Fikret Orman: Yaşanan olaylarda en çok zararı Beşiktaş Kulübü gördü (1)
Olaylara karışan kişilere maddi tazminat davası açacağız. Olayların çözülmesi için savcılığa ve emniyete gerekli desteği vereceğiz.” diye konuştu. Başkan Fikret Orman, yaşanan olaylardan kenetlenerek çıkacaklarını ve şampiyon olacaklarını ifade etti.
MEB’de, bin 727 personele disiplin cezası
Almış olduğu disiplin cezasının, idari yargı yerince iptal edilmesi nedeniyle bir kişinin açmış olduğu manevi tazminat davası lehinde sonuçlandı. Cevapta, Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatlarında değişik gerekçelerle haklarında soruşturma açılması sonucunda 2002-2013 yılları arasında ceza alan personel
Danıştay, 28 Şubat fişlemesini kabul etmedi (Özel)
İdare Mahkemesi'ne, İçişleri Bakanlığı hakkında 20 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası açtığını belirten Cüneyt Alphan, maddi sıkıntıları için somut belge olmadığına karar verildiğini söyledi.
Bakanlık, alabalık katliamı için harekete geçti
İstasyondaki anaç doğal alabalık ölümleri ile ilgili olarak Maçka Sulh Hukuk Mahkemesi marifetiyle tespit yaptırılmış olup, Kurumumuzca sorumlular hakkında tazminat davası açılacaktır.""PROJE BAŞARIYLA SÜRÜYOR"
Belediyeden vatandaşa 1 milyon Euro'luk gürültü tazminatı
Belediyenin dev metro projesi ‘Wehrhahn-Linie’nin yapımı aşamasında oluşan gürültü ve görüntü kirliliği nedeniyle Düsseldorf Belediyesi’ne tazminat davası açan 150 dükkan ve ev sahibinin yarısı yaklaşık bir milyon Euro tazminat elde etti.
Genelkurmay Başkanı Özel'in manevi tazminat davasının reddi Yargıtay'dan döndü
ANKARA - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş hakkında açtığı manevi tazminat davasının reddedilmesi, Yargıtay'dan döndü. Kararı bozan Yargıtay 4.
Arınç: TCK ve TMK'yı ihlal etmeden yargılanan gazeteci varsa elini öpeceğim
En rezil biçimde çizilmiş olanlarda bile sadece hukuki anlamda maddi tazminat davası açılabilmektedir. Onun karşılığı da 3 bin lira, 5 bin lira maddi tazminat. Ver 5 bini bir daha çiz.
Ajda Pekkan'a hakaret eden ünlü cerraha 6 bin lira ceza
Süperstar, Durak tarafından toplum önünde küçük düşürüldüğü iddiasıyla hem savcılığa suç duyurusunda bulunmuş hem de 1 milyon liralık tazminat davası açmıştı.Davanın bugünkü karar duruşmasına Prof.
Karakolda işkenceye mahkemeden tazminat
Toplam 11 bin 540 lira maddi ve manevi tazminat davası Danıştay tarafından onandı. 2002 yılında bindiği takside, arkadaşının cep telefonunu zorla aldığı iddiasıyla karakolluk olan Gökhan E.
Sedat Doğan: Yeri geldiğinde bakan bile istifa ediyor
Bu oyuncuları tribünde oturtursanız, tazminat davası açarlar kayıplarından ötürü ve kazanırlar." diyerek sözlerini tamamladı. (CİHAN)
Franco'yu Coca-Cola buzdolabına koyan İspanyol sanatçıya hakaret davası
buzdolabına yerleştirmenin sanat değil hakaret olduğunu savunan Francisco Franco Ulusal Vakfı (FNFF), Eugenio Merino'ya geçtiğimiz günlerde 18 bin Euroluk tazminat davası açmıştı.Duruşma öncesi "Bu sadece ilk savaş" diyen vakfın Başkan Yardımcısı Jaime Alonso, gerekirse Yüksek Mahkeme'ye kadar gideceklerini söyledi.
Başkan Kocaoğlu Balçova arsa mağdurlarıyla görüşürken arbede çıktı
Bir sürü tazminat davası geliyor. Bunları bürokratlar cebinden mi veriyor?" karşılığını verdi. Bunun üzerine sinirlenen Kocaoğlu, "Mustafa Kemal Turan denen avukat beyefendi.
CHP’li Batum: Bizim hakkımızda ne Başbakan ne de bakanlar baskı kuramaz
Emniyet müdürü, 'polise hakaret etti' diyor… Taner Yıldız da bana 10 gün önce 50 bin TL’li tazminat davası açmıştı. Onun da iddiası şu: 'Hayır, bana ve diğer bakanlara söyledi' diyor. Aynı gün Başbakan'da diyor ki, 'polislere' söyledi.
Engelli bebek için kendilerini ikaz etmeyen doktora tazminat davası açtılar
Doktora 110 bin lira tutarında maddi ve manevi tazminat davası açacağız. Elimizde aynı konuda emsal kararlar var. Çocuğumuz ömür boyu sakat kaldı, bu işin peşini bırakmayacağız." diye konuştu.
CHP Kozan İlçe Başkanına 2. ceza şoku
Kararı değerlendiren Ölmez, kendisine hakaret eden Karavelioğlu’na ayrıca tazminat davası da açacağını söyledi. Adaletin yerini bulduğunu ifade eden Ölmez, “CHP’liler ile hiçbir sorurunum yok.
28 Şubat iddianamesinde Kemal Kılıçdaroğlu'u suçlayan ifadeler yer aldı
Bir köşe yazarının yazısı üzerine tazminat davası açtım. O raporu Başbakanlık mahkemeye gönderdi ve ben ilk kez orada gördüm. Onun üzerine Başbakanlık aleyhine dava açtım.
Mahkeme, hemoroit ameliyatında ölen gençle ilgili takipsizlik kararını bozdu
Öte yandan Hallı'nın ailesinin hastane ve doktor hakkında ayrıca açtığı 144 bin liralık tazminat davası da devam ediyor. (CİHAN)
Deniz Akkaya'ya, hakaret suçundan para cezası
Öte yandan Önbilgin'in Akkaya aleyhine ayrıca açtığı 10 bin TL'lik manevi tazminat davası ise halen İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde devam ediyor. (CİHAN)
CHP, Meclis'e seçim barajının indirilmesi için teklif sunacak
Bundan dolayı bana tazminat davası açmış. Beni parayla korkutacağını sanıyor. Beni paranla korkutamazsın sen. Her öldürülen yurttaşın hesabını soracağız.
Parkın yanına koyulan borulardan düşen çocuğa 30 bin lira tazminat
Aile, bunun üzerine açtıkları 150 bin liralık tazminat davasını geri çekti.Evren Mahallesi'nde 19 Mart 2012'de meydana gelen olayda, Hızırilyas Tepesi'ndeki içme suyu deposundan yeni yerleşim bölgesine su götürmek amacıyla SASKİ tarafından ihale yoluyla yaptırılan
Bozdağ, alkol düzenlemesini eleştirenlere CHP'li başkanı hatırlattı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı 1 milyon liralık tazminat davası ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Bozdağ, şu ifadeleri kullandı: “Açılan dava hukukun tayin ettiği usuller çerçevesinde açılmıştır.
Erdoğan: Başbakan'a o denli hakareti yapabilecek bir babayiğit yok
ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, kendisine hakaret ettiği iddiası ile tazminat davası açan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na o denli hakaret yapabilecek bir babayiğit karşımda
Ünal Aysal'a hakaretten Babahan'a 6720 TL ceza
Ayrıca Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal söz konusu şahıs hakkında ağır tazminat davası açacaktır." (CİHAN)
Köpeği uçakta ölünce üzüntüden 10 gün rapor aldı
THY hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağım." demişti.THY ise, "Aksaklık ve kural ihlalinin olmadığı uçuş sırasında yaşanan üzücü olayı titizlikle incelediğimizi ve takip ettiğimizi belirtiriz.
CHP'li Genç: Dava açacağım
ANKARA - CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan hakkında tazminat davası açacağını açıkladı. CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında 20 bin TL, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid
Arınç: İsrailli heyetle, tazminat miktarı konuşulmadı, parametreler belirlendi
Bu taleplerin mağdurlar için "hem vicdani hem hukuki hem de inançlarının gereği" olduğunu söyleyen Arınç, saldırıdan dolayı çeşitli yerlerde açılmış 27 tazminat davası olduğunu kaydetti. "Ancak her gün tazminat talebinin zikredilerek konuşulması tazminat miktarının söylenmesi bu şehit ailelerine zor ve ağır geldiğini vurgulayan Başbakan Yardımcısı Arınç,
Doğumda neşterle bebek ölümü iddiasına 210 bin liralık tazminat talebi
Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde doğum sırasında neşterle yüzü kesildiği için öldüğü öne sürülen bebek için rektörlük hakkında 210 bin liralık tazminat davası açıldı.Davaya konu olan olay, geçen yıl 14 Ağustos'ta Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşandı.
Gölette boğulan 5 TEDAŞ işçisinin aileleri: Evlatlarımız hiçe sayıldı
Biz savcılıktaki dosyanın sonucunu beklemeden Erzurum İş Mahkemesi'nde maddi ve manevi tazminat davası açtık. Bu davaların ön inceleme duruşması bu ay içerisinde olacak." şeklinde konuştu.
Görevde bir atın yaraladığı asker, tazminat davasını kaybedince icralık oldu
Avukatı, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni değil de askerlik sırasında hayat sigortası yaptırılan OYAK firmasına tazminat davası açtı. Yoksul ailesi, beş yıl süren dava sonunda kredi çekerek, 20 bin lira avukat ve mahkeme masrafı ödedi.
Kurşunlanan kafede gözünü kaybeden garson, patrona tazminat davası açtı
ESKİŞEHİR - Eskişehir'de haraç meselesi yüzünden kurşunlanan kafede gözünü kaybeden garson Uğur Çukur, iş yeri sahipleri hakkında 300 bin liralık tazminat davası açtı. Olay sonrası sol gözünü kaybeden Çukur'un 250 bin lira manevi, 50 bin lira maddi olmak üzere yaptığı 300 bin liralık tazminat davası başvurusu, Eskişehir İş
Köylülerden 'arazilerinin zenginlere verildiği' iddiası
Belediye Başkanı Mustafa Taşhan hakkında tazminat davası açtıklarını aktaran Karaca, "Bölgeyi imara açmışlar, sanayi bölgesi yapmışlar. Bizim tarlalarımızı bir kısım zenginlere vermişler.
Tacizle suçlanan hakim: Üzüntüden 6,5 kilo verdim
Manevi tazminat davası da açacağım." diye konuştu. Ekşioğlu, dilekçesinin de kabul edildiğini belirterek emekli olduğunu söyledi. (CİHAN)
Londra'daki sürgün Rus işadamı Berezovsky evinde ölü bulundu
Abramovich’in kendisini, Rusya’nın önde gelen petrol şirketlerinden Sibneft’teki hisselerini satmakla tehdit ettiğini iddia eden Berezovsky, 3 milyar Sterlin’lik tazminat davası açmış ancak bu dava aleyhine sonuçlanmıştı.
26 yaşındaki gencin hemoroid ameliyatında ölümüne takipsizlik
Öte yandan Hallı'nın ailesi, hastane ve doktor hakkında 144 bin liralık tazminat davası da açmıştı. (CİHAN)
YTB Başkanı Yurtnaç: Zorla alınan çocuklar, bir insan hakları ihlalidir (Özel)
Yurtnaç, yurt dışında yaşayan Türk ailelerinin sadece çocuğunu almakla kalmayıp, kendi yıpranmalarından ötürü tazminat davası açmaları, hatta Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne de gitmeleri gerektiğini ifade etti.
Üvey annesine attığı tokat için 500 lira tazminat ödeyecek
, üvey oğlu hakkında 2 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Eskişehir 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki davadan ise 500 lira tazminat cezası çıktı.Tazminatı az bulan Feride Ç.