tazminat

Bursaspor’dan eski hakem Ahmet Çakar’a dava
yayınlanan Beyaz Futbol programında Kulübümüze karşı bulunmuş olduğu ağır ithamlar içeren açıklamaları nedeniyle kendisine suç duyurusunda bulunulması ve tazminat davası açılması için kulüp avukatımıza gerekli talimat verilmiştir.
GSM firmaları poliçe bildirim tarihlerini bildiremeyecek
ilişkisinin sona ermesinden sonra sigorta şirketi sigorta acentesinin portföyü sayesinde önemli menfaatler elde ediyor ise sigorta acentesi, sigorta şirketinden tazminat talep edebilir.' denilerek sigorta acenteleri kanun koyucu tarafından sigorta şirketlerine karşı korunmuştur.
Arıcılar da tarım sigortasından yararlanabilecek
Buna karşılık yıl içerisinde meydana gelen hasarlar sebebiyle üreticimize ödenen toplam tazminat tutarı ise 386 milyon lira olarak gerçekleşmiştir. Başka bir ifadeyle üreticimizin ödediği pirim tutarından daha fazlası hasar tazminatı olarak ödenmiştir.
Bilişim Muhabirleri Derneği: İnternet yasası anayasal haklara müdahaledir
500 Euro tazminat ödemeye mahkum edilen ülkemizin ifade özgürlüğü karnesi ne yazık ki, bu tür ‘sansürcü’ yaklaşımlarla hep kırıklarla dolu olup demokratik itibarımız uluslararası alanda zarar görmektedir.
Arıcılık, sigorta kapsamına alındı
Oluşan hasarlar sonucu sigortalı üreticiye aynı yıl içinde 386 milyon lira tazminat ödendi.BİTKİSEL ÜRÜN SİGORTASIBakanlık, 2014 yılında bitkisel ürün sigortasında üreticilerin 10 günlük bekleme süresinin azaltılması talepleri de dikkate aldı.
Berivik'in saldırısından sağ kurtulanlar tazminatlarını almadı
Anders Behring Breivik'in 2011 yılında Utøya adasındaki gençlik kampına düzenlediği saldırıdan sağ kurtulan birçok gencin, devletin kendilerine hak tanıdığı tazminat için başvuruda bulunmadığı ortaya çıktı.
Dışişleri: Misyonlarımıza herhangi bir talimat gitmedi
‘İSRAİL’LE TAZMİNAT GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR’İsrail’le Mavi Marmara konusunda tazminat görüşmelerinin devam ettiğini belirten Gümrükçü ‘‘Devam eden süreçle ilgili ayrıntı vermemiz mümkün değil.
Erzik'ten yalanlama: Ben hukukçu değilim
Bahçe'ye tazminat hakkı doğabilir gibi ifadeler bana ait değil. Bu yazan arkadaşların yorumu." açıklamasını yaptı.
'Fenerbahçe Avrupa'ya gidebilir, Beşiktaş'la UEFA'ya dava açabilirler'
önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'ne gitme hakkı doğabileceği gibi, Beşiktaş'ın ve Fenerbahçe'nin UEFA'ya başvuruda bulunup men edildikleri yıllara dair tazminat talep etmeleri de söz konusu olabilir.
Putin’in affettiği Rus oligark Hodorkovski İsviçre’ye geçti
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Temmuz ayında görülen davada yargılamada yapılan ihlaller nedeni ile Rusya hükümetini Hodorkovski’ye 13 bin 200 dolar tazminat ödemeye mahkum etti.Hapishaneden çıkışında basına değerlendirmede bulunan Hodorkovski (50) siyasete girmeyeceğini ve Yukos’un hisselerini geri alma konusunda herhangi bir girişimi
ANKİSAD Kadın Komitesi üyeleri iş hukuk seminerine katıldı
ilgi gösterdiği seminerde ANKİSAD üyesi iş kadınları iş davaları, iş sözleşmesinde cezai şart, iş hukukunda ibraname, fesih ihbar süresi, iş kazaları ve tazminatlar konularında bilgilendirildi.İşçi ve işverenler arasındaki çalışma ilişkilerinde pürüzler ortaya çıkabiliyor.
Almanya yeni yıla köklü değişikliklerle giriyor
UÇAK GECİKMELERİNDE YOLCULAR TAZMİNAT TALEP EDEBİLECEKDemir yollarındaki gecikmelerden sonra şimdide uçaklardaki gecikmeler de yolculara tazminat ödenecek. Yolcular Ocak ayından itibaren uçak gecikmelerinde tazminat talep etmek için havayolu şirketine başvurabilecekler.
Rheinmetall beraat etti
Rheinmetall’i, Apartheid’a birçok taşıt ve silah göndermek ile suçlayan mağdurlar, Rheinmetall ve Daimler adlı şirketlerden tazminat talebinde bulunmuşlardı. (CİHAN)
'Yüce Atatürk' tişörtü olayında hakaret iddiasıyla Çakar'a dava
İSTANBUL - Fethiyespor Kulübü ve Başkanı, ‘Yüce Atatürk’ yazılı tişörtle maça çıktıkları için kendilerine hakaret ettiği gerekçesiyle Ahmet Çakar hakkında tazminat davası açtı.Fethiyespor’un oyuncularının ‘Yüce Atatürk’ yazılı tişörtle maça çıkmaları tartışma konusu olmuştu.
IMF'den Rumlara 83 milyonluk mali yardım
Davanın, mevduatların tıraşlanmasıyla ilgili tazminat talebiyle açıldığı açıklandı. (CİHAN)
Kredi alıp hayat sigortası yaptıranlara 880 milyon lira tazminat ödendi
İSTANBUL - 2012’de kredi alan 86 bin kişiye veya mirasçılarına, yaptırdıkları hayat sigortaları kapsamında 880 milyon TL tazminat ödendi. Türkiye Sigorta Birliği (TSB) açıklamasına göre 2013 Eylül ayı sonu itibarıyla ise tazminat tutarı 690 milyon TL’ye ulaştı.
Mahkuma, dini inancına uygun yemek vermeyen Romanya'ya ceza
AİHM, Romanya'nın din özgürlüğünü ihlali ettiğini ve mahkuma 3 bin Euro tazminat ödemesi gerektiğine hükmetti.Romen yetkililer bazı mahkumların dini kullanarak daha iyi yemek yiyebilmek için bu yola başvurduklarını bildirdi.
Mimar Arat: Açılır-kapanır çatı rahmetli Canaydın'ın en büyük isteği idi
Açılır-kapanır çatının monte edilmemesi durumunda devlet ile karşı karşıya gelen ve yüklü bir tazminat ödemek durumunda kalma tehlikesi yaşayan sarı-kırmızılılarda, çatının montajının teknik olarak mümkün olmadığı iddialarına yanıt veren Arat, bu konuda bilip bilmeyen
Korsan film indirmeye milyon liralık ceza
Nordisk film şirketi‚ hakları korunan filmleri paylaştığı gerekçesiyle 28 yaşındaki İsveçli hakkında 7 milyon kronluk tazminat davası açmıştı. (CİHAN)
Beşiktaş kongre üyesi, sahaya giren taraftardan şikayetçi oldu
unsurunun genel kurullar olduğunu ve genel kurul üyelerinin suçtan zarar görme ihtimali nedeniyle şikayette bulunma hakları olduğunu belirten Dizdar, “Tazminat haklarım saklı kalmak üzere, Beşiktaş kulübünün 2661 sicil nolu kongre üyesi olarak bu kişi hakkında duyduğum üzüntü nedeniyle, kulübümüze karşı yapılan saldırıdan
AİHM: Ermeni soykırımı iddiasını reddetmek ifade özgürlüğü kapsamındadır
Mahkeme, ifade özgürlüğünün sınırlandırıldığı yönünde aldığı kararın Doğu Perinçek için başlı başlına bir tazminat niteliği taşıdığını belirterek, İsviçre devletine para cezası vermedi. (CİHAN)
Tolunay Kafkas, Trabzonspor'a dava açtı
direktörlük yaparken geçen sezonun ardından sözleşmesi feshedilen teknik Direktör Tolunay Kafkas, sözleşmesinin kalan kısımlarından doğan maddi hakların tazminat olarak kendisine ödenmesi için bordo-mavili kulübü dava açtı.
29 yıl sonra zimmete 1 dolar geçirme suçundan beraat etti
Zaman içinde geçici bir çok işte çalıştığını söyleyen Mishra, devletten kaybettiği yılları için tazminat talep etti.Hindistan mahkemelerinde bazıları 1950 yılında kalma 30 milyonda dava hala sonuçlanmayı bekliyor.
Güney Kore’de okullar, kaybettikleri cep telefonlarının zararını ödeyecek
Bakanlık, yaptığı açıklamada, okulların toplattığı telefonların kaybolması ve çalınması halinde, öğrencilere gerekli tazminatı ödeyeceklerini duyurdu.Şimdiye kadar bir çok öğretmen veya görevlinin bu tür problemlerden dolayı ekonomik olarak sıkıntı yaşadığına dikkat çeken bakanlık yetkilisi, 2 bin dolara kadar
Memur-Sen, Danışma Kurulu’nda gündeme getireceği taleplerini açıkladı
-Tazminat yansıtma oranlarının yükseltilmesi.-Fiili hizmet zammından yararlanacak kamu görevlilerin kapsamının genişletilmesi. -Disiplin cezaları affedilenler ile ara rejim döneminde istifa edenlerin açıkta geçen sürelerine ilişkin sosyal güvenlik primlerinin ödenmesine yönelik yasal düzenlemelerin
Yanlış ameliyat kurbanı Yunan hastaya 1,5 milyon Euro tazminat
Hamm’daki Eyalet Yüksek Mahkemesi, ameliyatta doktorların hatası olduğunu tespit etti ve hastaya 1,5 milyon Euro tazminat ödenmesine karar verdi.Hastane ve hastanın avukatlarına bir aylık süre tanıyan mahkeme, bir ay içinde taraflar anlaşma sağlayamaz ise davaya kaldığı yerden devam edileceğini açıkladı
Ergin: Avrupa’da dış temsilciliklerimize adli müşavirler atayacağız
Bakan Ergin şöyle devam etti: “Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru ve tazminat komisyonu kurarak, vatandaşlarımız ile uzlaşı yoluna gittik ve Türk vatandaşlarının yoğun yaşadığı bölgelere ve diplomasinin merkezi olan başkentlere adli müşavirler gönderdik.
Komşusunu rahatsız eden piyaniste 7,5 yıl hapis istemi
Savcı, Laia için hapis cezasının yanı sıra, dört sene boyunca herhangi bir müzik aleti çalmaktan men, 10 bin 800 Euro ceza ve 9,900 Euro tazminat istiyor.Suçlamaları reddeden Laia M.
Bakan Çelik: 'Kıdem tazminatı kalksın' diyen yok
ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kıdem tazminatı kaldırılıyor tarzındaki söylemlere tepki gösterdi. “Kim kaldırıyor kıdem tazminatını?
Üçlü Danışma Kurulu, kıdem tazminatı için toplanıyor
ANKARA - Yaklaşık 11 milyon çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı sorunu için taraflar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında bugün toplanacak. Üçlü Danışma Kurulu’nda bireysel hesaba dayalı kıdem fonu ele alınacak.
Bakan Çelik: Kıdem tazminatı için pazartesi 'Üçlü Danışma Kurulu' toplanacak
ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kıdem tazminatı konusunda taraflarla defalarca bir araya geldiklerini, fakat bir uzlaşma çıkmadığını söyledi. Çelik, “Son kez pazartesi günü Çalışma Bakanlığında saat 11.
Anayasa Mahkemesi, Van depreminde ölen için manevi tazminat kararı verdi
Kerimoğlu'nun eşi Serpil Kerimoğlu ile çocukları Sinem, Önder Can ve Yiğit Ögeday Kerimoğlu'na birlikte Anayasal hakkın ihlali sebebiyle 20 bin lira manevi tazminat ödenmesine karar verdi. Başvurucular, 9 Kasım 2011 tarihinde Van depreminde meydana gelen otel enkazında kalarak vefat ettiğini ve hukuk yollarına başvurmalarına rağmen sonuç alamadıklarını
Kılıçdaroğlu: Her ODTÜ’lü bir Yörük Ali Efe'dir
Ben böyle dedim diye hakkımda büyük ihtimalle tazminat davası açacak. Açmazsan namertsin sen.” (CİHAN)
Vali Coş'un Belediye Başkanvekili ile tartışmasından dolayı AK Parti'den ayrıldı
Ayrıca, Sayın vali bu hareketi nedeni ile halktan özür dilemez ise yapılan hakaret nedeni ile hakkında manevi tazminat davası açacağımı bildiririm." (CİHAN)
Adalet Bakanı Ergin: AİHM'deki dosya sayısı yüzde 25 azaldı
Adalet Bakanlığı’nın üstlendiğini hatırlatan Bakan, uzun yargılamalardan kaynaklanan şikayetlerin çözümü ve iç hukuk yoluyla bunların halledilmesi için Tazminat Komisyonu oluşturulduğunu açıkladı. Ergin, Tazminat Komisyonu'nun kurulmasıyla 9 ayda AİHM’deki 16 bin 900 dosyanın 4'te birinin Türkiye'ye döndürüldüğünü, böylece dosya sayısının yüzde 25 azaldığını
Mehmet Ali Aydınlar: Korkunun ecele faydası yoktur
İbra edilmemenin hukuki sonucu tazminat sorumluluğu olup üyelik haklarını kullanmasına engel değildir. Bu yönüyle de kulüp tüzüğü kanuna aykırıdır.
Lüks otele 'güvenlik zafiyeti' cezası
Mahkeme, güvenlik ihmali gördüğü otelin 80 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.Özel bir dershanenin sahibi olan 33 yaşındaki Tosun, 2011 yılında Konak ilçesi Basmane semtindeki bir otelin otoparkından arabasını almaya giderken saldırıya uğradı.
Bakan Çelik: Kıdem tazminatında haklar korunmak kaydıyla yeni sistem şart
ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kıdem tazminatının işçilerin aleyhine işlediğini belirterek, yüzde 90’ının tazminat hak edemediğine dikkat çekti. Bazı hak edenlerin de alamadığını vurgulayarak, “İşçi sendikaları, bu çarpık sisteme devam diyor.
Boşanma davası açan eşini silahla öldürdü
Bir çocuk annesi kadının eşine boşanma davasıyla birlikte tazminat davası da açtığı belirtilirken, olayın bu yüzden meydana geldiği ileri sürüldü. Ayrıca Çiğdem Ç.'nin yakın zamanda koruma kararı aldığı belirtildi.
Bakan Çelik: Seçim atmosferine girmeden kıdem tazminatını çözelim
BURSA - İşçilerin sorunları ile kıdem tazminatı gibi tartışılan konuların çözüme kavuşturulması gerektiğini belirten Bakan Faruk Çelik, "Ümit ediyoruz ki bu seçim atmosferine iyiden iyiye girilmeden bu konuyu parlamentoya
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç: İş yükümüz artıyor
Kişi özgürlüğü alanında, kamuoyunda ‘yol tutuklaması’ olarak bilinen uygulama nedeniyle kişilere tazminat ödenmesinin yolu açılmıştır. Mülkiyet alanında, kişilerin taşınmazlarına orman, mera, kıyı kenar çizgisi nedeniyle el konulduğu durumlarda taşınmazın bedelinin tazminat olarak ödenmesi yönünde karar
Bir yıldır Pakistan’da alıkonan Türk enerji gemisi serbest
Karkey, Pakistan’ın yükümlülüklerini ihlal ettiği için gemilerinin Pakistan’da alıkonulduğu tarihten itibaren çıkan masraflar ile ilgili Pakistan’dan tazminat istiyor. Anlaşmazlığın çözümü için Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Türkiye'ye son ziyareti sırasında bu konuyu Türk yetkilileri ile görüşmüştü.
Ünlü ressamların tablolarını çalan zanlılar suçlarını itiraf etti
Toplam değeri 200 milyon Euro olduğu belirtilen tablolar için sigorta şirketinin tazminat olarak müzeye 18 milyon Euro ödeyip eserleri kendi mülkiyetine geçirdiği iddia ediliyor. (CİHAN)
'Emniyete hibe makam aracı’ haberine Polsan'dan yalanlama
Bucak, "Sandığımıza zarar verme maksatlı bu tür haberleri yayımlayan ve yayımlatan kuruluşlarla ilgilide her türlü hukuki, cezai ve tazminat talepli girişimlerde bulunulacaktır." dedi. Başkan Muammer Bucak, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, POLSAN nezdinde herhangi bir araştırma yapılmadan yayımlanan bu tür asılsız ve maksatlı haberlerin
Esed yönetimi Türkiye’den tazminat isteyecek
MOSKOVA - Suriye Başbakan Yardımcısı Kadri Cemil, Suriye’nin yıkımında muhalefete yardımcı olan ülkelerden tazminat isteyeceklerini, konuyu Cenevre’de ikincisi planlanan uluslar arası konferansta gündeme getireceklerini
Çelik: Kıdem hak edenlerin geçmiş ve gelecek mahrumiyeti olmayacak
BURSA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kıdem tazminatı konusunda taraflarla uzlaşmadan yana olduklarını belirterek, uzlaşı olmaması halinde düzenlemenin bir başka bahara kalacağını söyledi.
Bakan Çelik: Uzlaşma olmazsa tazminat ve taşeronu parçalı şekilde çözeceğiz
BURSA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bakanlığının gündeminde olan kadın istihdamı, kıdem tazminatı ve taşeron işçiler sorununu taraflarla uzlaşma olmaması halinde, kasım ayında parçalı şekilde Türkiye
Bakanlık, yanlış teşhis ve tedaviye 6 milyon 600 bin lira tazminat ödendi
ve tedavi gibi hizmet kusuru iddiası ile açılan davalar neticesinde 2002 -2013 yılı Temmuz ayı arasında toplam 6 milyon 597 bin 351 lira maddi ve manevi tazminat ödedi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık’ın, ‘Bakanlık aleyhine açılan davalara’ ilişkin yazılı soru önergesini cevapladı.
CHP özür dilerse davalardan vazgeçip, tazminatları iade edeceğim
KAYSERİ - Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı tazminat davalarından birinin daha lehine sonuçlandığını belirtti.
Depremde 20 kişinin öldüğü apartman sahibine tazminat cezası
gelen depremde yıkılan ve 20 kişinin ölümüne neden olan Safa Apartmanı'nın sahibi Nezir Baş, 3 kişi için yasal faizi hariç 684 bin lira maddi ve manevi tazminat ödemeye mahkum edildi. Van'da 23 Ekim 2011'de meydana gelen 7.