tekamül

Erdoğan: Bu paket, Türkiye’nin ulaştığı seviyenin bir tezahürüdür
Zira insanoğlu var oldukça değişim ve tekamül devam edecek, şartlar değiştikçe yeni ihtiyaçlar ortaya çıkacaktır. Dahası, Türkiye, demokratikleşme sürecinde yaşanan kesintiler nedeniyle, bugünlere ayağında prangalarla, zincirlerle, ağırlıklarla ulaşmıştır.
"Her 3 reçeteden birinde antibiyotik yazılıyor"
Bu aylık 30 milyon reçeteye tekamül ediyor, yıllık ise 350 milyon reçeteyi buluyor." diye konuştu. İlaç fiyat düşüşlerinin geç yansıtılması ile ilgili konuyu ele alacaklarının da bilgisini veren Gürsöz, "Yılsonuna kalmadan bir fiyat tebliği ve kararnamesi
2013 yılı başında 110 pilot istifa etti
F-16 pilotu olmak için toplam 283 sortide 342 saat uçuş ve 85,5 saat simülatör eğitimi ve 853 saat teorik eğitim olmak üzere yoğun bir başlangıç-temel-tekamül uçuş ve harbe hazırlık eğitimleri geçirdiğini kaydetti.
'Said Nursi Sempozyumu' start aldı
Konuşmasında “Medeniyet, insanca iyi ve ferah bir yaşayış şehir, uyum, ilim ve fen ve sanata tekamül etmiş cemiyetlerin maddi ve manevi beraberliğidir. Bizim medeniyet tarifimizin çekirdeği Medine’dir.
Brezilya, ABD'ye savaş uçağı satacak
Anlaşma gereği 2014 yılı sonuna kadar Afganistan'a gönderilmesi beklenen uçakların tekamül uçuş eğitimi, gözetleme, hava desteği ve hava tecrit görevlerinde kullanılacağı duyuruldu.Pentagon sözcüsü George Little konuyla ilgili yaptığı açıklamada "NATO'nun Afganistan'da 2014 yılının sonunda bitecek misyonunun ardından Afgan güçlerinin desteklenmesi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran: 110 savaş uçağı pilotu istifa etti mi?
- Hava Harp Okulu’ndan (HHO) mezun olan bir pilot adayının jet motorlu savaş uçağı kullanabilmesi için alması gereken tekamül eğitimleri hangi aşamalardan oluşmaktadır ve her bir aşama kaç saatlik teorik ve pratik eğitimden oluşmaktadır?
POMEM'de 2012-2013 eğitim öğretim dönemi başladı
Atandıkları kadroda bir aylık bir staj döneminden sonra polis memuru olarak tekrar okulumuza tekamül eğitimi için dönecekler ve 24 Temmuz’da ise okulumuzdan tamamen ayrılacaklar. Polis, ceza adalet sisteminin bir parçası olmasının yanı sıra, demokratikleşme yolunda toplumsal güveni artırması, şiddeti azaltması, yolsuzluk ve örgütlü suçları önlemesiyle
Değirmenci, 28 Şubat'ta medya ile karargahın ilişkisini sunan belgeler var
Kılıçkaya, STK olarak katkı sağlamaya çalıştıklarını, bu çerçevede Aslan beyin araştırmaları ile ulaşmış olduğu evrakları CD ortamında ya da 13 klasöre tekamül eden belgeyi, 6 CD halinde savcıya sunduklarını ifade etti.
Konya’da turizm alanları motosikletli jandarma timine emanet
/>Jandarma Motosikletli Asayiş timlerinde görevli rütbeli personel, motosiklet sürücü temel kursu, motosiklet sürücü tazeleme kursu ve motosiklet sürücü tekamül kursu gördü. Timin sorumlu olduğu bölgeler şu şekilde tanımlanıyor: “Sınırlı trafiğe müsaade edilen turistik alanlar, sahil şeritleri ve araç trafiğine tamamen kapalı yol ve bölgelerde
Prof. Dr. Mustafa Merter: “Ramazan, gönül gölümüzü berraklaştırır”
İnsan varoluşu, duraklama (stagnasyon) kabul etmez, tekamül (olgunlaşma) bir zarurettir. "Bir günü bir gününe uyan ziyandadır" hadis-i şerifi mucibince sürekli ileriye doğru adım atmak gerekir. Bütün sene zaten yapılması gereken, tefekkür/muhasebe, ibret, nefs tezkiyesi (temizlik), kalp tasfiyesi (masivayı boşaltma) bu özel günlerde daha da yoğunlaşır ve nasibi
Model Uçak Türkiye Şampiyonası Talas’ta
Talas Akçakaya Model Uçak Tesislerinde şampiyona hazırlıkları devam ederken THK işbirliğiyle 15 pilot tekamül ve sertifika kursu alıyor. Talas Belediye Başkan Vekili Şemsettin Atasun, Akçakaya Model Uçak Tesislerinin Avrupa standartlarının üzerinde olduğunu söyledi.
Jandarmadan kaymakam, hakim ve savcılara kriminal eğitim
Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı'nca 2011 Yılı Yurt İçi Mesleki Gelişim Planı kapsamında; 226 personele 'Olay Yeri İnceleme Temel ve Tekamül Kursu', 14 personele 'Parmak İzi Tekamül Kursu', 10 personele 'Patlayıcı Madde İmha Uzmanlığı Temel Kursu' olmak üzere toplam 250 personele kurs verildi.
“İnsanlığın saadeti, Kur’an medeniyeti ile mümkün”
Bediüzzaman Said Nursi’nin, Kur’an medeniyetinin ilkelerini “hak, adalet, fazilet, muhabbet, kardeşlik, dayanışma, ittihat, insaniyetten terakki ve ruhen tekamül” olarak ifade ettiğini aktardı.Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde düzenlenen kongrede, Bediüzzaman Said Nursi'nin Kur’an medeniyeti ile ilgili sözlerine dair sinevizyon gösterisi sunuldu
Jandarmanın 'Motosikletli Asayiş Timleri' görev başında
Motosikletli Asayiş Timlerinde görevli rütbeli personelin tamamı, motosiklet sürücü temel kursu, motosiklet sürücü tazeleme kursu ve motosiklet sürücü tekamül kursu gördü. Timler sınırlı trafiğe müsaade edilen turistik alanlarda, sahil şeritleri ve araç trafiğine tamamen kapalı yol ve bölgelerde, ormanlık bölgelerde araç trafiğine müsait olmayan
Çorum Belediyesi'nde çalışan işçilerin sözleşme sevinci
Bu rakam yüzde 18'e tekamül ediyor. Ülkede yüzde 11'lik enflasyon olduğu düşünülürse yüzde 7'lik bir refah payı var. Yaptığımız bu zamlar hepinizin hakkı ve hepinize helal olsun.
Emirlikler’den petrol sektörüne 98 milyar dolarlık yatırım
BAE’nin yatırımları arasında büyük çaplı 116 proje bulunduğu ve en önemlisinin 20 milyar doları malolması beklenen Tekamül-El Garbiye Kimyasal Endüstri Şehri’nin olduğu kaydedildi. Raporda ayrıca ZADCO petrol sahası geliştirme projesinin bütçesinin 10 milyar doları bulacağı belirtildi.
Polatlı’da 250 bin fidan toprakla buluştu
dikme töreninde yaptığı konuşmada, 2005 yılında Polatlı’da ormanlık alan miktarı bin 700 hektarla sınırlı olduğunu ve bununda toplam alanın binde 6’sına tekamül ettiğini belirterek, yapılan çalışmalarla bu oranın binde 20’ler seviyesine yükseldiğini söyledi.
Eski Bakan Akçalı: Bediüzzaman'ı anlamak, çağı anlamakla eşdeğer
tekamül ede ede devam ettirilmesinin çok büyük bir hizmet olacağı kanaatindeyim. Takriben 50 senedir sinemaya gitmemiştim, ilk defa 'Hür Adam' filmi vasıtasıyla gittim.
Amerikan beyaz kelebeği ve tuta zararlısı verim ve rekolteyi düşürdü
Ova sınırlarının yüzde 17'sinin kavak ve söğüt ağaçlarıyla kaplı olduğunun altını çizen Güngör, "Bu da çok büyük bir bölüme tekamül ediyor. Sınırların ağaçlarla belirlenme işi sadece Çarşamba'ya has bir şey.
Bakan Suat Kılıç, federasyon başkanlarıyla bir araya geldi
Sadece bürokratik işlemler sürecin tekamül etmesi için beklemekteyiz. Bakanlığımız bünyesinde spor genel müdürlüğüne yönelik olarak sportif başarıyı yükseltmek, bu başarının katsayılarını tırmandırmak, madalyaları çoğaltmak, bunu yaparken de sporu tabana
KOMEK'te kayıtlar 30 Eylül'de sone eriyor
KOMEK, yeni dönemde tezhip, Osmanlıca, deri aksesuar yapımı, bahçıvanlık, seramik ile Arapça, çini, makina nakışı, giyim ve ev tekstili ürünleri hazırlama tekamül kursları verecek. Şehir genelindeki kurs merkezlerinde 100’den fazla branşta hizmet veren KOMEK, kurulduğu günden bu yana yaklaşık 90 bin kişiye eğitim vererek hem istihdama katkıda
Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan Labanotasyon kursu
23 Eylül Cuma günü sona erecek kursun ardından ileriki dönemlerde tekamül kursları da düzenlenecek. (CİHAN)
AB fonlarından kırsal kalkınma için 1 milyar 165 milyon euro bütçe ayrıldı
Bu para bizim elektrodu bütçe dediğimiz 1 milyar 165 milyon Euro’nun ancak yüzde 10-15’ine tekamül ediyor. Bu paranın 2012 yılı sonuna kadar kullanılması ve projeleri almamız gerekiyor." Yapılan iki çağrı döneminde toplam 192 milyon euro paranın kullanılması gerektiğini ifade eden Büke, "İlimizin içinde bulunduğu 14 ilde biz hayvancılıkla ilgili proje
Talas Belediyesi, yamaç paraşütü kursu açtı
Söz konusu kurslar sonrası, tekamül ve ileri seviye kursları da veriyoruz. Teorik ve pratik eğitim olmak üzere devam eden kurslarda, yamaç paraşütü malzemeleri, uçuş için gerekli bilgiler, meteoroloji ve ilkyardım eğitimleri uygulamalı olarak veriliyor
Dink'in ölümünde ihmali bulunan Albay Öz'e 6 ay hapis (2)
Dink ailesinin avukatı Ergin Cinmen ise dosyanın tekamül ettiğini belirterek, kovuşturmanın genişletilmesi talebinin reddini talep etti. Taleple ilgili kararını açıklayan mahkeme başkanı ise doysa kapsamına göre gerek olmadığından ve dosya tekamül ettiğinden kovuşturmanın genişletilmesi talebini reddetti.
Sulama suyunun maliyetini karşılayamayan köylüler gölet istiyor
Bunun da ortalama ayda 630 bin liraya tekamül ettiğini belirten Ergen, “Ürünler para etmiyor ve bu külfeti çiftçi karşılamakta sıkıntı çekiyor. Bölgenin en önemli geçim kaynağı tarım.
SGK meslek kodu uygulamasıyla kayıt dışılığı yarıya indirecek
Bu da yüzde olarak 15,5’ e tekamül ediyor. Aynı dönemde Türkiye’deki işçi sayısının artış hızı yüzde 10,9 bu da Gaziantep’te her geçen gün sigortalı işçinin arttığını ve kayıt dışılığın azaldığını gösterir.
Amerikan devleti kepenk kapamanın eşiğinden döndü
5 milyar dolar genel bütçenin ancak yüzde birine tekamül ediyor.Amerikan devletini 15 yıl aradan sonra kapanma noktasına getiren bütçe görüşmelerin ardından Boehner, ‘‘Uzun kavgaların ve yoğun tartışmaların ardından anlaşmaya varabildik.
Amerikan devleti kepenk kapamanın eşiğinden döndü
5 milyar dolar genel bütçenin ancak yüzde birine tekamül ediyor. Amerikan devletini 15 yıl aradan sonra kapanma noktasına getiren bütçe görüşmelerin ardından Boehner, "Uzun kavgaların ve yoğun tartışmaların ardından anlaşmaya varabildik.
Özel Harekatçılar tekamül kursunda hünerlerini sergiledi
ERZİNCAN - Özel Harekat Daire Başkanlığı tarafından 7-18 Mart tarihleri arasında Erzincan’da Keskin Nişancılık Tekamül Kursu düzenlendi. Kurs sonrası Özel Harekat polisleri hünerlerini sergiledi.
Iğdır Emniyeti kurslarda başarılı olan personelini ödüllendirdi
Bu amaçla İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'müzün 30 personeline 21 gün süre ile yakın alan operasyonları (bina) tekamül kursu verilmiştir.” dedi.Uygulamalı gösteride personelin çok başarılı olduğunu belirten Vali Amir Çiçek ise "Emniyet ve güvenlik insan için vardır.
Özel Harekat polislerinin çatışma ve kurtarma operasyonu gösterisi beğenildi
Alan Çalışması ve Bina Operasyonları Tekamül Kursu’nu başarıyla tamamlayan 29 özel harekat polisi, Garnizon Atış Poligonu alanında gerçeği aratmayacak şekilde bir tatbikat gerçekleştirdi. Sokak çatışması, kapalı alana baskın, panzerle nokta atışı, keskin nişancı atışı, grup olarak müdahale etme, evden ve otobüsten kurtarma operasyonu büyük ilgi gördü.
Topçu: Milletin vicdanındaki şüphelerle, devletin inceleme kurullarının tespitleri örtüştü
Adli soruşturma noktasında cumhuriyet savcılığı hadisenin o gününden bu yana ciddi tekamül aşamasına getirdi. Ama gelinen bu noktanın özel yetkili savcılara intikalini istiyoruz.
Yamaç paraşütü kursiyerleri sertifikalarını aldı
Yamaç paraşütü başlangıç kurslarımızın yanı sıra tekamül kurslarıyla ilimizdeki hava sporuna gönül veren pilotlarımızı profesyonelliğe adım attırmak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Hava sporları denilince artık Kayseri dünyaca bilinen bir merkez haline geldi.
Türk güreşi, Cumhuriyet tarihinin en büyük arşivine kavuştu
Serbest Güreş Milli Takımı'nın eski antrenörü Avni Tarhan, Türk güreş tarihi için hazırladığı arşivi tamamladı. Türk güreşinin büyük isimlerini yetiştiren ve kazandırdığı başarılarla adından söz ettiren Tarhan'ın 2,5 yılda hazırladığı dev arşiv, güreşin geçmişine ışık tutacağı
Niyazi Mısri Sempozyumu sona erdi
belli bir farkındalığa erişen kişinin tasavvuf yoluna girmesiyle başlayan ve layık olduğu takdirde en yüksek manevi mertebe olan vuslat-ı Hakk'a uzanan tekamül sürecinin adıdır. Niyazi-i Mısri, "Her mürşide dil verme kim yolunu sarpa uğratır.
Engelli çocukların model uçak sevinci
"İkinci etap olan tekamül kırlangıç modelli bulunuyor. Ardından İleri tekamül A-1 modeli geliyor. İnşallah bunları da çocuklarımıza öğreteceğiz.
Başbakan Erdoğan:Yüzde 58 Türkiye sevdasıyla 'evet' derken, yüzde 42 de Türkiye aşkı ile 'hayır' demiştir
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kimsenin kendilerinden ana dilde eğitim beklemeleri gerektiğini belirterek, "Türkiye'nin resmi dili Türkçe'dir." dedi. Erdoğan, "Yüzde 58 Türkiye sevdasıyla Türkiye aşkıyla 'evet' derken, yüzde 42 de Türkiye aşkı ile 'hayır' demiştir.
Bakan Demir: Muhalefet, yargıdaki güçleri ellerinden gideceği için rahatsızlık duyuyor
Milletin topyekün temel hak ve hürriyetlerinin tekamül edeceği çok önemli bir güne adım atmayı heyecanla beklediğini dile getiren Bakan Mustafa Demir, "Partili partisiz, CHP'ye oy veren çok sayıda insan 'evet' diyeceklerini söylüyor.
Kahramanmaraş Direkli Mağarası'ndaki kazı 12 bin 740 yıl öncesine ışık tutacak
Kahramanmaraş'ın merkeze bağlı Döngel Köyü'nde bulunan ve geçen sene ana tanrıça figürünün bulunduğu Direkli Mağarası'nda yapılan arkeolojik çalışmalar tekrar başlıyor. Mağara dönemi yerleşimlerinden, köysel yerleşimlere geçiş dönemine ışık tutan ve Türkiye'nin şuandaki tek mağara kazısı olma özelliği taşıyan çalışmayla 12 bin 740 yıldan
KMTSO Başkanı Balduk: Turizm mirasını daha iyi değerlendirecek projeler hazırlıyoruz
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Mehmet Balduk, ilde turizm değerlerine sahip çıkılması gerektiğini belirterek, "Tarihin bize bıraktığı mirası değerlendirmemiz lazım." dedi. Balduk, turizm değerleri ile şehre katma değer sağlanmasının çok önemli olduğunu kaydetti.
Eskişehir Bölge İdare Mahkemesi, uzaktan eğitimde Türkiye birincisi seçildi
Bölge idare mahkemelerinde açılan davaların karara bağlanabilmesi için 6 aylık bir sürenin dosyanın tekamül etmesi için zorunlu beklemesi gerektiğini işaret eden Ilıca, "Bölge İdare Mahkemesinde açılan dava sayısı 593, karar bağlanan dosya ise 557, 1.
Yamaç paraşütü kursları tamamlandı
Söz konusu kurslar sonrası, tekamül ve ileri seviye kursları da vermekteyiz." diye konuştu. Adem Hasgül, Akın Süslü ve Adil Gür'ün verdiği kurslara bu yılın ilk çeyreğinde toplam 20 sporcunun katıldığını belirten Yıldırım, şu bilgileri verdi: "3 günü teorik eğitim
Meclis Komisyonu, Türkiye'deki madenlerin emarını çekecek
6 milyar dolar ile yüzde 2'lik bir orana tekamül ediyor. Bunu ilerde yüzde 8'lere 10'lara taşıdığımız zaman Türkiye'de de madencilik sektörü önemli bir yere gelecektir." dedi. TBMM Madencilik Sektörü İnceleme Heyeti'nde parlamentodaki tüm partilerden temsilcilerin bulunduğunu aktaran komisyon başkanı Altan Karapaşaoglu, "Bu kapsamda
Başbakan Erdoğan: Biz direksiyondayız gaza basıyoruz, birileri frene basıyor
Bunlar tekamül adına numune olacak bir tavır ortaya koyamıyor. Çok partili hayatımız merhum Menderes'e çok şeyler borçlu. Bize 'tek parti diktötürlüğüne Türkiye gidiyor' iftirasını atanlar önce aynaya bir baksınlar.
Amerika'nın bütçe açığı 1 trilyon 400 milyar dolar
veriler sunan Kongre Bütçe Dairesi tarafından hafta içinde yapılan açıklamada, verilen bütçe açığının Gayri Safi Yurt İçi Hasılası'nın (GSYH) yüzde 9,9'una tekamül ettiği belirtildi. Aynı daire 2008 mali yılı bütçe açığının 459 milyar dolar olduğunu hatırlatarak bu rakamın dahi o dönemde Amerika için rekor olduğunu dile getirdi.
Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü çocukları suçtan uzak tutmak için sosyal projelere yöneldi
10.10.2009 - Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü maddi gelir seviyesi düşük ailelerin çocuklarına yönelik Polis Amca Tenis Kursu başlattı. Sosyal projelere ağırlık veren Emniyet Müdürlüğü, yakın zamanda 90 mahallede birer spor takımı kurarak, çocukları suçtan uzak tutmak istiyor.
Türkiye bulgurunun yüzde 35'ni Şanlıurfa karşılıyor
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, bulgur sektöründe faaliyet gösteren işletmecilerle bir araya gelerek ihracattaki paylarını artırmaları konusunda devlet destekleri hakkında bilgiler verdi. Şanlıurfa TSO Başkanı Eyüp Sabri Ertekin başkanlığında yaklaşık 15 bulgur işletmecisinin ve Un Bulgur Mercimek Sanayicileri Dernek Başkanı Müslüm Köse'nin de katıldığı
Dünyada her yıl 2,6 milyon genç ihmalkarlık kurbanı oluyor
Dünya genelinde her yıl 2 milyon 600 bin gencin trafik, uyuşturucu, çocuk yaşta hamile kalma, şiddet, tüberküloz, intihar ve AIDS gibi nedenlerle öldüğü açıklandı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ölen 2 milyon 600 bin kişinin yaş dilimin 10 ila 24 arası olduğunu belirtti.
MHP'li Ertugay: Bu süreç milli birliğe zarar verir
İnsanın varolduğu sürecin en son tekamül ettiği aşamadır. Bu konuda hükümet ile ne konuşacağız neyi konuşacağız. Önce bunun adı kürt açılımı dendi sonra demokratikleşme açılımı dendi" diye konuştu.