tekbilek

Ömer Faruk Tekbilek, yeni albümünün ismini 'Adem' koyacak
BURSA - Dünyaca ünlü ney ve bağlama virtüözü Ömer Faruk Tekbilek, yeni albümünün ismini ‘Adem’ koyacağını açıkladı. Ünlü sanatçı, yeni kayıtlarına Aralık ayında başlayacaklarını ve 2014 Eylül veya Ekim ayında yeni albümü çıkaracaklarını söyledi.
Ömer Faruk Tekbilek, Bursa ve İstanbul’da sevenleri ile buluşacak
İSTANBUL - Ünlü sanatçı Ömer Faruk Tekbilek, Bursa NT ve İstanbul Mecidiyeköy NT şubelerinde hayranları ile bir araya gelecek.Tekbilek, imza günleri ve söyleşilerle yeni albümünü tanıtacak.
Anadolu rüzgarı, Los Angeles’te devam ediyor
Gecenin en kalabalık gösterisi ise binlerce müziksevere konser veren Ömer Faruk Tekbilek ve ekibi tarafından gerçekleştirildi.16 çocuklu Amerikalı aile, üzerlerine giydikleri festival tişörtleri ile alana gelerek Mardinli Sultan Kösen’den sonra ilgi odağı oldu.
Anadolu festivalinde kimi milletvekili gözleme açtı, kimisi öğrenci oldu
ÖMER FARUK TEKBİLEK ALANI DOLDURDUBirbirinden güzel eserleri ekibi ile birlikte icra eden ünlü sanatçı Ömer Faruk Tekbilek, festival alanını dolduran binlerce insandan yoğun alkış aldı. Zaman zaman ilahi ezgilerle manevi esintilerin yoğun olduğu konserde Tekbilek, kendine özgü yorumu ve ney, bağlama resitalleri ile gönüllerde iz bıraktı.
İpekyolu Houston'a uzandı (Özel)
5 Ekim Cuma akşamı Ömer Faruk Tekbilek'in sahne aldığı program, 7 Ekim Pazar akşamı Rafet El Roman konseriyle sona erecek. (CİHAN)
Teksas'taki festivalde Adana tanıtıldı
Türkiye'nin çeşitli yörelerinden halkoyunlarının sergilendiği festival alanında sanatçılar Ömer Faruk Tekbilek, Türksoy grubu ve Rafet El Roman da sahne alıyor. Festivale, Amerika’daki Türklerin ve Orta Asya ülkelerinden gelenlerin kurduğu derneklerin çatı kuruluşu olan Turquoise Council ev sahipliği yapıyor.
Paylaşılamayan Sarı Gelin türküsünü Azeri ve Ermeni sanatçılar birlikte söyledi
Sahnede Orta Doğu, Türkiye, Kuzey Afrika, Balkanlar ve İspanya Endülüs müzikleri çalan Darbukacı Polly Tapia Ferber yıllar önce Ömer Faruk Tekbilek ile de müzik yapmış. Konserin kapsayıcı, iddialı ve çok eğlenceli olduğunu söyleyen Tapia, “Ben çok zevk aldım.
Mevlana’nın 7 öğüdü 7 ayrı kıyafete dönüştü
Yıldırım Belediyesi Semazen Grubu'nun gösterisi ile başlayan defile, Ömer Faruk Tekbilek’in müzikleri eşliğinde izlenime sunuldu. Bursalı öğretmenlerin taşıdığı kıyafetlerin her biri büyük alkış aldı.
Ömer Faruk Tekbilek: Müzik, Allah’a yükselen duadır
TORONTO - Sanat yaşamını 35 yıldır Amerika’da sürdüren Ömer Faruk Tekbilek, gerçek sanatçının yaptığı müziğin Allah’a yükselen samimi bir dua olduğunu söyledi. Gerçek sanatçıyı tevazu sahibi, insanlara sevgi ve hürmet dolu kamil bir insan olarak tanımlayan Tekbilek, “Ruhumuz kabiliyetlerini ortaya koymak ister ve sanat yaparız,
Beyazıt Meydanı'nda Ömer Faruk Tekbilek coşkusu
İSTANBUL - ABD'de yaşayan dünyaca ünlü müzisyen Ömer Faruk Tekbilek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Ramazan etkinlikleri kapsamında Beyazıt Meydanı'nda sahne aldı. Ramazana özel hazırlanmış özel repertuarını izleyicilerle paylaşan ünlü müzisyen katılımcılardan tam not aldı.
Ömer Faruk Tekbilek, dinleyenlerini mest etti
İSTANBUL - Dünyaca ünlü müzisyen Ömer Faruk Tekbilek, Sultanbeyli'de ramazan etkinlikleri kapsamında Doğu ve Batı ezgilerini harmanlayarak unutulmaz bir konser verdi. Türk, Yunan, İsrailli ve Amerikalı müzisyenlerden oluşan grup, Sultanbeylililere tam bir müzik ziyafeti yaşattı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Sufi müzik sanatçısı Ömer Faruk Tekbilek, Beyazıt meydanında düzenlenecek konserde sevenleriyle bir araya gelecek. (23:00)SPOR
Ömer Faruk Tekbilek, Güney Kıbrıs'ta konser verecek
LEFKOŞA - Doğu ve Batı ezgilerini folklorik ve Sufi ezgileri içinde sentezleyerek dünya çapında üne kavuşan Türk sanatçı Ömer Faruk Tekbilek, yarın saat 20:30’da, Kıbrıs Rum kesimindeki “Limasol Rialto Tiyatrosu”nda
Danimarka'da cadılar bayramında Anadolu kültürü tanıtıldı
Gecede ayrıca İsveç'te yaşayan ünlü neyzen Haci Tekbilek de bir müzik dinletisi gerçekleştirdi. Hayatında ilk kez ney dinleme imkanı bulan Danimarkalılar memnuniyetlerini dile getirdi. Gecenin organizatörlerinden Özkan Koçak, Cihan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, amaçlarının Anadolu kültürünü Danimarka'da daha iyi tanıtmak olduğunu söyledi.
Anadolu, bir kez daha California'ya taşınıyor
Öte yandan, 6-9 Mayıs 2010 tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalde ABD'de yaşayan ünlü Türk Müzisyen Ömer Faruk Tekbilek kendi ekibi ile konser verecek. Tekbilek'in konserinin büyük ilgi uyandıracağı beklenirken, Konyalı semazenlerin yapacağı Sema Ayini, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ödüllü halk oyunları ekibinin gösterileri
7. ATLANTA TÜRK FESTİVALİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Süryani korosunun ilahilerinin yankılandığı salonda akşam saatlerinde sahneye çıkan dünyaca ünlü sanatçı Ömer Faruk Tekbilek festivale gelen binlerce Türk ve Amerikan vatandaşlara unutulmaz bir konser verdi.
Ömer Faruk Tekbilek: Özümüze odaklanmak Hakk'a yanaşmaktır
'48. Uluslararası Bursa Festivali' kapsamında Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda konser veren usta sanatçı Ömer Faruk Tekbilek, ilginç açıklamalarda bulundu. Türk Pop Müziği'nin kraliçesi Sezen Aksu ile ortak bir projede yer almak istediğini söyleyen ünlü sanatçı, "Ben her zaman insanın kendi özüyle bir olmasından yanayım.
Ömer Faruk Tekbilek Kültürpark'ta sanatseverlerle buluşacak
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen '48. Uluslararası Bursa Festivali', usta sanatçı Ömer Faruk Tekbilek'i ağırlayacak. Bağlama ney, darbuka, zurna, bendir ve def gibi enstrümanları virtüöz derecesinde kullanabilen usta sanatçı Tekbilek, ABD'de sürdürdüğü müzik kariyerindeki birikimlerini
Bursa Festivali yarın başlıyor
16 Haziran Salı günü Emel Sayın ve Ahmet Özhan, 18 Haziran Perşembe günü Ömer Faruk Tekbilek, 20 Haziran Cumartesi Kibariye ile Rosenberg Trio konseri, 22 Haziran Pazartesi 'Gül ve Lale' adlı tarihi müzikal gösterisi ve 24 Haziran Çarşamba günü 'Kırk Ney
Bursa Festivali'ne büyük ilgi
Kanadalı dünyaca ünlü sanatçı Loreena McKennitt ile Emel Sayın, Ahmet Özhan, Ömer Faruk Tekbilek, Kibariye, Rosenberg Trio, Kubat, Aşkın Nur Yengi, Rafet el Roman, Funda Arar, Mazhar Fuat Özkan ve Fatih Erkoç gibi usta sanatçıların konser vereceği festivale
Festival biletleri için sıraya girdiler
Dünyaca ünlü sanatçı Loreena McKennitt ile Emel Sayın, Ahmet Özhan, Ömer Faruk Tekbilek, Kibariye, Rosenberg Trio, Kubat, Aşkın Nur Yengi, Rafet el Roman, Funda Arar, Mazhar Fuat Özkan ve Fatih Erkoç gibi usta sanatçıların konserler vereceği festival, kentte renkli görüntülere imzasını atacak.
48. Uluslararası Bursa Festivali 12 Haziran'da başlayacak
16 Haziran Salı günü Emel Sayın ve Ahmet Özhan, 18 Haziran Perşembe günü Ömer Faruk Tekbilek, 20 Haziran Cumartesi Kibariye ile Rosenberg Trio konseri, 22 Haziran Pazartesi 'Gül ve Lale' adlı tarihi müzikal gösterisi ve 24 Haziran Çarşamba günü 'Kırk Ney
"Türkler bugüne kadar Türkler suskundu; ama bugün muhteşemler"
Akşam saatinde sahne alan ünlü sanatçı Ömer Faruk Tekbilek ve ekip arkadaşları söyledikleri ilahi ve türkülerle festivale ayrı bir renk kattılar. Gece geç saatlerde sona eren konsere ilgi hiç eksilmez iken, Tekbilek ve ekibinin performansı görülmeye değerdi.