tekden hastanesi

Denizlispor’un ismi, ‘Tekden Denizlispor’ olarak değişti
DENİZLİ - PTT 1. Lig takımlarından Denizlispor ismi ‘Tekden Denizlispor’ olarak değiştirildi. Denizli’de Özel Tekden Hastanesi arasında isim hakkı ve forma sponsorluğu konusunda anlaşma yapan yeşil-siyahlı kulüp bundan sonra Tekden Denizlispor ismiyle ligde mücadele
Uzun yola çıkan sürücülerin 8 saat arayla dinlenmesi gerekir
Kayseri Özel Tekden Hastanesi Nöroloji Uzman Dr. Murat Yusuf Sav, bayramda araçlarıyla uzun yola çıkacakların uykusuzlukla ilgili birkaç noktaya dikkat etmeleri durumunda sorun yaşamayacaklarını ifade etti.
Diyetisyen Akkuş: Sahurda çok yemek, geç acıktırmaz
DENİZLİ - Denizli Özel Tekden Hastanesi diyetisyeni Ceren Akkuş, “Sahurda ne kadar çok yersem, gündüz o kadar geç acıkırım.” düşüncesin yanlış olduğunu ifade ederek, acıkma hissini geciktirmenin, tamamen yenen besinlerin türüyle alakalı olduğunu söyledi.
66 milyon liraya mal olan Özel Tekden Hastanesi hizmete girdi
DENİZLİ - Sağlık sektöründe faaliyet vermeye 1993’de başlayan Özel Tekden Hastanesi 66 milyon liralık yatırım yaparak yeni hizmet binasını 29 Ekim Bulvarı’nda açtı. Tekden Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Cemal Işık ve Hastane Başhekimi Yusuf Polat düzenledikleri basın toplantısında hastane hakkında bilgi verdi.
'Yaratan hepimize birer barkod vermiş: Parmak izi'
Özel Tekden Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Kemal Tekden, insanı bir bütün olarak anlatan, insanın özelliklerini anlatan bir kitap eksikliği olduğunu düşünerek 'İnsanın Sırrı' adlı bir kitap çıkardığını
Sigara, gürültü ve cep telefonu kulak hücrelerine zarar veriyor
Kayseri Özel Tekden Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Kemal Tekden, kentlerde artan gürültü kirliliği ve teknolojik gelişmelerle birlikte özellikle gençlerin müzik dinlemek için kullandıkları cihazların uzun süreçte işitme kaybı oluşturduğunu
Kışın uzun geceleri kilo alma sebebi
Kayseri Özel Tekden Hastanesi Diyetisyeni Duygu Deniz, insanların özellikle kış mevsiminde geceler uzun olduğu için insanların akşam yemeği sonrasında atıştırmaları yüzünden kilo aldıklarını söyledi.
Gribe karşı yakın temastan kaçının
KAYSERİ - Kayseri Özel Tekden Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Hacer Özkan, kış ayları ile birlikte artış gösteren gribal enfeksiyonun insanların yaşamını olumsuz etkilediğini açıkladı. Dr. Özkan, “Grip nasıl bir hastalıktır, hangi yollarla bulaşır şeklinde her zaman halkımız arayış içerisindedir.
Hipertansiyon kalp krizine neden oluyor
KAYSERİ - Kayseri Özel Tekden Hastanesi İç Hastalıklar Uzmanı Dr. Hasan Tekşahin, hipertansiyonun başta kalp damar hastalıkları (kalp krizi, kalp yetmezliği, felç), böbrek hastalıkları (dünyada kronik böbrek hastalığının en
Irlıganlı'nın pamuk ovaları, nar bahçesine döndü
Denizli Özel Tekden Hastanesi Diyetisyeni Huriye Ak ise narın özellikle kış aylarında bolca yanmasi gereken bir meyve olduğunu anlattı. Narın içerdiği antioksidan özellikten dolayı bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiğini ifade eden Ak, şunları kaydetti: "Kalp damar hastalıklarında oldukça yararlıdır.
"Lazerli varis tedavisinde hasta normal hayata çabuk dönüyor"
KAYSERİ - Kayseri Özel Tekden Hastanesi Opr. Dr. Mehmet Aksüt, tedavi edilmeyen varisin ileriki safhada tedavisinin zorlaştığını belirterek, "Lazerli varis tedavisi cerrahi tedaviye göre kişinin normal yaşama daha çabuk dönmesini
Hasta taşıyan ambulans devrildi: 1 ölü
NEVŞEHİR - Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 Acil Servis Ambulansı Nevşehir’den aldığı hastayı Kayseri Özel Tekden Hastanesi’ne götürürken yolun kaygan olması nedeniyle refüje çarparak devrildi.
Bilgi teknolojilerine geçen yıl yapılan yatırım 3,6 trilyon doları aştı
Özel Kayseri Tekden Hastanesi’nde Dr. Mustafa Lale tarafından ‘Kalkınmanın Anahtarı Ar-Ge ve İnovasyon’ konulu bir sunum gerçekleştirildi. Lale, burada yaptığı konuşmada, inovasyonun önemine değindi.
Denizli'deki yabancı öğrencileri Özel Tekden Hastanesi tedavi edecek
DENİZLİ - Denizli Özel Servergazi Lisesi’nde okuyan 12 Somalili, iki Ugandalı ve iki Tayvanlı öğrencinin tedavilerinin, dört yıl boyunca Özel Tekden Hastanesi’nde yapılacağı bildirildi. Bununla ilgili sponsorluk anlaşması, Özel Servergazi Lisesi Müdürü Recep Ali Yalçın ve Özel Tekden Hastanesi Genel Müdürü Hamdi Vefa Aloğlu tarafından imzalandı.
"Çocuklara, boğaz enfeksiyonlarına karşı bal yedirin"
Tekden Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Şehriyaroğlu, soğuk algınlığının, özellikle kış aylarında sıklığı artan ve ortaya çıkan yaklaşık 200'e aşkın virüs çeşitlerinin neden olduğu enfeksiyon olarak nitelendirdi.
"Okul korkusu altında ayrılık kaygısı yatıyor"
Kayseri Özel Tekden Hastanesi'nden Sosyal Pedagog Hanım Demirbaş, okul korkusunun çocuklarda, okulun ilk haftasında sık rastlanan bir durum olduğunu ifade etti. Demirbaş, “Okul korkusunun temelinde ayrılık kaygısı yatmaktadır.
Küs kardeşler, aynı gün geçirdikleri kalp ameliyatı öncesinde barıştı
Kayseri'de 20 yıllık kalp hastası Ali Kabacan(59), geçirdiği kalp krizi sonucu getirildiği Tekden Hastanesi'nde kalp ameliyatına alındı. Bursa'da yaşayan ve uzun yıllardır ağabeyiyle küs olan Süleyman Kabacan (56), durumu öğrenince hemen Kayseri'ye geldi ve ameliyatta ağabeyinin yanında bulundu.
Op. Dr. Güneş : Varis, kadınlarda erkeklere göre 3 kat daha fazla görülüyor
KAYSERİ - Kayseri Özel Tekden Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Ünsal Güneş, varis hastalığının kadınlarda erkeklere göre 3 kat daha fazla görüldüğünü belirtti.
Dr. Küçük: Erişkin nüfusun beşte birinde hipertansiyon rahatsızlığı var
KAYSERİ - Kayseri Özel Tekden Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Kemal Küçük, erişkin nüfusun yaklaşık beşte birinden fazlasının hipertansiyon hastası olduğunu söyledi. Küçük, sık görülmesi, kronik seyretmesi ve ciddi yan etkilere yol açması sebebiyle hipertansiyonun önemli bir rahatsızlık olduğuna da dikkat çekti.
Migrenliler iftar ve sahurda yediklerine dikkat etmeli (Özel)
DENİZLİ - Denizli Özel Tekden Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Sultan Çağrıcı, migreni olanların iftar ve sahurda aldığı gıdalara dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Sahurda özellikle glisemik endeksi düşük olan, yenir yenmez kan şekerini ani yükseltmeyen ve uzun süre tok kalınmasını sağlayacak gıdalar, sebze, meyve, kuru baklagiller
Diyetisyen Deniz: Orucunuzu soğuk suyla açmayın
Kayseri Özel Kayseri Tekden Hastanesi Beslenme ve Diyet Polikliniği Beslenme ve Diyet Uzmanı Duygu Deniz, Ramazan ayında da diğer zamanlardaki gibi günlük yiyeceklerden alınan enerjinin yeterli ve dengeli bir biçimde olması gerektiğini söyledi.
Teknolojik imkanlar gün içerisindeki yürümek gibi aktiviteleri kısıtladı
Kayseri Tekden Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Yücel Yılmaz, günlük yaşamda, teknolojik gelişmelerin sağladığı imkanlardan (otomobil, asansör, yürüyen merdiven) yararlanan günümüz insanının yürümeyi unuttuğunu vurgulayarak, “Halbuki kalp
Gurbetçiler, hastalıklarına çareyi memleketlerinde buluyor
Kayseri’deki Özel Tekden Hastanesi'ni tercih eden Fatma Demirtaş, Beyin Cerrahı Op. Dr. Murat Ateş tarafından ameliyat edildiğini ve sağlığına kavuştuğunu belirtti. Demirtaş, “Rahatsızlığım nedeniyle burada tedavi oldum.
Bulanık görme, aşırı susama diyabetin habercisi olabilir
Özel Tekden Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Şule Ulusoy Cengiz, iki tip şeker hastalığı olduğunu belirterek, Tip 1 şekerin daha çok çocuklarda ve gençlerde, Tip 2'nin daha çok yetişkinlerde ve kilolularda görüldüğünü söyledi.
30 milyon dolara mal olacak özel hastanenin temeli atıldı
DENİZLİ - Denizli’de 30 milyon dolara mal olacak Özel Tekden Hastanesi’nin yeni hizmet binasının temeli törenle atıldı. 29 Ekim Bulvarı'ndaki törene AK Parti milletvekilleri Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak, Vali yardımcıları Halil İbrahim Ertekin ve Abdullah Acar, İl Sağlık Müdürü Dr.
Doğuştan kalça çıkığının erken teşhisi tedaviyi kolaylaştırıyor
KAYSERİ - Kayseri Özel Tekden Hastanesi Çocuk Polikliniği uzmanlarından Dr. Mustafa Fındık, doğuştan kalça çıkığının çocuklarda sık görülen rahatsızlık olduğunu belirterek, “Rahatsızlığın, erken anlaşılıp tedavi edilmediğinde kalıcı sakatlıklara yol açabilen bir sağlık sorunudur.
Tekden hastanesi, gönül elçilerine veda yemeği verdi
KAYSERİ - Kayseri Özel Tekden Hastanesi, Mustafa Germirli İmam Hatip Lisesi’nden mezun olacak dünyanın dört tarafından gelen yabancı öğrencilere veda yemeği verdi. . Yemeğe, Tekden Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op.
Tüberkülozda erken teşhis hayat kurtarıyor
Kayseri Tekden Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Hacer Özkan, verem hastalığının, zamanında tedavi edilmemesi halinde ölümle sonuçlanabilen bulaşıcı bir hastalık olduğunu vurguladı.Verem hastalığının tüm dünyada ve Türkiye’de önemli bir halk sağlık problemi olduğunu aktaran Özkan, “Çünkü bu hastalıkta önemli olan hastalığı erken teşhis etmek, yeterli
Dr. Kemal Tekden: Hemşireler en kutsal mesleği yapıyor
KAYSERİ - Özel Tekden Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kemal Tekden, Hemşireler Günü nedeniyle hastanelerinde çalışan hemşirelere gül verdi. Tekden, “Hemşireler en kutsal mesleği yapıyor.
Bahar yorgunluğunun ilacı bol bol su içmek
Bahar mevsiminde havadaki elektrik yükünün artığını belirten Tekden Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Hacer Özkan, “Elektrik yükünün yoğunluğu, bahar mevsiminde gerginliği ve stresi arttırır. Bahar mevsiminde sebze ve meyvelerin yanı sıra bol sulu gıdaların tüketilmesi gerekir.
"Genç yaştaki ölümlerin üçte biri, kalpten kaynaklanan ani ölümler"
KAYSERİ - Kayseri Özel Tekden Hastanesi Kardiyoloji Uzmanlarından Dr. Yücel Yılmaz, 17-25 yaş arası meydana gelen ölümlerin neredeyse üç de birinin kalp rahatsızlığından kaynaklanan ani ölümler olduğunu söyledi.
Çocuklara ishale karşı patates yedirin, ayran ve çay içirin
KAYSERİ - Kayseri Özel Tekden Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Selim Hasözler, anne ve babaları uyararak, son günlerde çocuklarda görülen ishal vakalarına karşı uyardı. Dr. Ahmet Selim Hasözler, ishal vakasının ihmale alınmamasını isteyerek, ishal olan çocuklara patates yedirip, ayran ve çay içirmelerini istedi.
"Hayata karamsar bakmayın, hasta olabilirsiniz"
KAYSERİ - Kayseri Özel Tekden Hastanesi Başhekimi Dr. Kemal Tekden, sağlığın genel tanımının, fiziksel, bedensel ve ruhsal olarak tam bir iyilik hali olarak yapıldığını belirtti. Bu tanımdan hareket edilerek kişilerin ve hastalıkların analiz edilebileceğini belirten Tekden “İnsan bir bütündür.
Rahim kanserinde erken teşhis hayat kurtarıyor
KAYSERİ - Kayseri Özel Tekden Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aytül Erdoğmuş, 01-07 Nisan Kanser Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, rahim kanserlerinde son yıllarda tarama testlerinin daha aktif bir biçimde kullanılmasıyla
"Aniden başlayan kalp çarpıntısı ve nefes darlığını dikkate alın"
Özel Tekden Hastanesi Kalp Cerrahisi Ünitesi Başkanı Doç. Dr. Hasan Basri Erdoğan, kalp kapakçıklarında sorun olan hastanın çeşitli şikayetlerle doktorlara başvurduğunu söyledi. Doç. Dr. Hasan Basri Erdoğan, rahatsızlık nedeniyle doktora başvuran hastaların şikayetlerini ise şöyle sıraladı.
Atardamardaki tıkanma sadece erkeklerde değil kadınlarda da görülüyor
Özel Tekden Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Kemal Küçük, yıllarca koroner arter hastalığının erkek hastalığı olarak kabul edilmiş olmasının yanlış olduğunu dile getirirken altmış yaş üzeri kadınlarda ve erkeklerde risk göstergelerinin
Kalp çarpıntısı sık ve sürekli olursa mutlaka dikkate alın
Özel Tekden Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Altan Koç, “Kalp çarpıntısının belirtileri genellikle göğüste dolgunluk, düzensiz kalp ritmi ve tekleme olarak karşımıza çıkabilir. Çarpıntılara bazen baş dönmesi, göz kararması, hafif terleme, yattığımızda kalp atımının kulakta hissedilmesi, cilt renginin solması, bazen göğüs ağrısı ve sıkışması bile
İdrar kaçırma 15 dakikada tedavi edilebiliyor
DENİZLİ - Denizli Özel Tekden Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ramazan İlker Kayhan, kadınların günlük hayatında zor duruma düşmesine sebep olan idrar kaçırma probleminin, ameliyatla 15 dakikada tedavi edildiğini söyledi.
Hastane çalışanları bovlingle stres attı
DENİZLİ - Denizli Özel Tekden Hastanesi yönetimi, çalışanlarını yoğun iş temposundan uzaklaştırmak için bovling turnuvası düzenledi. Teras Park AVM’deki turnuva hakkında bilgi veren Tekden Kurumsal İletişim ve Personel Müdürü Şahin Uçar, “Etkinliklerimizde Türkiye’nin tanınmış yazarları ve kişisel gelişim
Kalp ağrısı çene ve dişleri etkileyebilir
Özel Tekden Hastanesi Kardiyoloji Uzmanlarından Dr. Yücel Yılmaz, kalp ağrısı ile ilgili vatandaşların bilinçli hareket etmesini istedi. Dr. Yücel Yılmaz, “Kalp ağrısı genellikle göğsün ortasında göğüs kemiğinin üzerinde veya solda kalp bölgesindedir.
Göğüs ağrıları kroner arter hastalığının en önemli belirtisi
Özel Tekden Hastanesi Kardiyoloji Uzmanlarından Dr. Yücel Yılmaz, “Kalp ağrısı genellikle göğsün ortasında göğüs kemiğinin üzerinde veya solda kalp bölgesindedir. Ayrıca, her iki omuzda, her iki kolda, sırtta her iki kürekkemiği arasındaki kısımda veya sol kürekkemiği altında, boyunda, çenede ve dişlerde, mide bölgesinde olabilir.
Soğuk hava yüz felcini tetikliyor
Kayseri Özel Tekden Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Mahmut Özkırış, yüz felcinin, yüz hareketlerinin kısıtlanmasıyla yani yüz sinirlerinin fonksiyon görmemesiyle meydana gelen bir hastalık olduğunu ifade etti.
Çocuklarınızın obez olmaması için meyve, süt ve yoğurt tüketimini artırın
Kayseri Özel Tekden Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Duydu Deniz, günümüzün en büyük hastalıklarından birinin şişmanlık olduğunu söyledi. Deniz, obezitenin hem çocuklukta hem gelecekte yaşam kalitesini düşüren önemli bir sorun olduğuna işaret etti.
Doç. Dr. Erdoğan: Şeker hastalarının kalp ameliyatı tam teşekküllü hastanede yapılmalı
KAYSERİ - Kayseri Özel Tekden Hastanesi Kalp Cerrahi Ünitesi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hasan Basri Erdoğan, şeker hastalarının kalp ameliyatlarının tam teşekküllü hastanede yapılması gerektiğini söyledi.
Uzun süre devam eden öksürük ihmale gelmez
Tekden Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Hacer Özkan, Verem Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, tüberküloz yani verem hastalığının belirtilerinin genelde hafif başladığını ve yavaş yavaş ilerlediğine dikkat çekti.
Kalp ameliyatı olan yaşlılar, ameliyat olacaklara moral verdi
Kayseri'de özel bir hastanede kalp ameliyatı olan yaşlı hastalar, yeni ameliyat olacak yaşıtlarını ziyaret ederek moral verdi. Özel Tekden Hastanesi Kalp Cerrahisi Ünitesi Başkanı Doç.
Aşırı kilo ve hamilelik safra kesesinde taş oluşma riskini artırıyor
Kayseri Özel Tekden Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turgut Köse, safra kesesi taşlarının bayanlarda daha sık olmak üzere erkeklerde de görülmeye başladığını söyledi. Dr. Köse, bunun sebebini ise erkeklerde aşırı kiloya, kadınlarda ise hamileliğe bağladı.
Kalbinden yumurta büyüklüğünde tümör çıktı
Kayseri Özel Tekden Hastanesi Kalp Cerrahi Ünitesi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hasan Basri Erdoğan, hastanelerine nefes darlığı şikayetiyle başvuran bir hastanın kalbinden 8 santimetre uzunluğunda, 4 santimetre genişliğinde tümör çıkarıldığını belirtti
Emekleme yarışmasında annelerin imdadına cep telefonları yetişti
Kayseri Özel Tekden Hastanesi tarafından 2009 yılı içinde hastanede doğan bebekler için aile buluşması etkinliği düzenlendi. Etkinlik için yıl içinde hastanenin kadın doğum servisinde dünyaya gelen 500 bebek ve ailesi davet edildi.
Nefes darlığı çeken hastanın boğazından guatr bezi çıktı
Şahander Yılmaz, son olarak rahatsızlığı nedeniyle gittiği Tekden Hastanesi'nde yapılan cerrahi müdahale sonrasında sağlığına kavuştu. Hastanın onayı üzerine cerrahi müdahalede bulunan Tekden Hastanesi Genel Cerrahı Op.