tekebaşı

Kazada hayatını kaybeden Tekebaşı Belediye Başkanı Balıkçı toprağa verildi
HATAY - Hatay Tekebaşı Belediye Başkanı İrfan Balıkçı, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. 35 yaşında hayatını kaybeden Balıkçı’nın cenaze törenine Adalet Bakanı Sadullah Ergin, CHP’li milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.
CHP adayı Eryılmaz’a ikinci silahlı saldırı girişimi
CHP adayı Eryılmaz’ın seçim konvoyu geçtiğimiz hafta içerisinde Tekebaşı beldesinde pompalı tüfeklerle taranmış ve milletvekili adayı Eryılmaz dahil 37 kişi yaralanmıştı. (CİHAN)
CHP Genel Başkan Yardımcısı: Saldırganın yakalanmamış olmasından endişeliyiz
Samandağ’a bağlı Tekebaşı beldesinde gerçekleştirdiği seçim çalışmaları sırasında silahlı saldırıya uğrayan CHP Hatay Milletvekili Adayı Refik Eryılmaz gerek Hatay Valiliği gerekse CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu’nun “Saldırı kişisel
Saldırıya uğrayan CHP'li aday: Kişisel gibi görünse de siyasi yönü araştırılmalı
Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı Tekebaşı beldesinde bir kahvehanede partililer ve vatandaşlarla bir araya gelen CHP Hatay Milletvekili 3. sıra adayı Refik Eryılmaz’a pompalı tüfek ile saldıran kişinin daha önce uyuşturucu başta olmak üzere bir çok sabıkası bulunan Erdal Aslan olduğu öğrenildi.
Hatay Valiliği saldırıyı kişisel husumet olarak değerlendirdi
HATAY - Hatay Valiliği, Samandağ’a bağlı Tekebaşı beldesinde CHP milletvekili adayı Refik Eryılmaz’a yapılan saldırının kişisel husumetten kaynaklandığının değerlendirildiğini açıkladı. Valiliğin resmi internet sitesine konulan açıklamada “CHP milletvekili adayının ise bahsi geçen davada maktulün avukatı olarak görev aldığı öğrenilmiştir.
CHP milletvekili adayına pompalı tüfekli saldırı
HATAY - CHP Hatay 2. sıra milletvekili adayı Refik Eryılmaz, Samandağ ilçesine bağlı Tekebaşı beldesinde pompalı tüfekli saldırıya uğradı. Tüfekten çıkan saçmaların 2'si ağır 16 kişiyi yaraladığı belirtildi.
Hatay'da CHP konvoyuna silahlı saldırı iddiası
HATAY - Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Tekebaşı beldesinde CHP konvoyuna silahlı saldırıda bulunulduğu ve olayda 15 kişinin yaralandığı iddia edildi. İddialara göre, CHP Hatay 2.
İzmir’de 50 köyün su deposu, güneş enerjisi ile klorlanacak
Efemçukuru, Çile, Küner, Torbalı’nın Karaot, Saipler, Dağkızılca, Selçuk’un Arvalya, Bayındır’ın Havuzbaşı, Ahmetler, Urla’nın Gölcük, Bademler Çınaraltı, Tekebaşı, Seferihisar’ın Orhanlı (3 adet), Çamtepe, Payamlı, Kemalpaşa’nın Zeamet, Sarılar, Damlacık (2 adet), Gökkaya, Cumalı, Yeşilköy (2 adet), Yeni Kurudere, Kamberler
Samandağ'da bin 500 kişi rüzgar enerji santralına karşı çıktı
Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Tekebaşı ve Meydan köylerine kurulması planlanan 875 adet rüzgar enerji türbinine karşı çıkan yaklaşık bin 500 kişi ortalığı savaş alanına çevirdi. Samandağ'a bağlı Meydan köyüne firma tarafından gönderilen kepçe köye geçirilmeyince, kepçeyi taşıyan TIR'ın güzergahı Jandarma tarafından değiştirildi.
Samandağlılar rüzgar türbinlerine karşı eylem yaptı
Son olarak Samandağ Oytun alanında düzenlenen eylemde vatandaşlar Samandağ'a bağlı Tekebaşı beldesinde kurulmak istenen türbinlere topraklara zarar vereceği gerekçesiyle karşı çıktıklarını söylediler.
Samandağ 1. şiir akşamları etkinliğine 11 şair katılacak
Üç gün sürecek ve Samandağ Merkez, Tekebaşı ve Aknehir beldelerinde gerçekleştirilecek olan etkinliğe Şaban Akbaba, Tuncay Akdağ, Ahmet Gökçe, Burhan Günel, Celal İnal, Teyfik Karadaş, Asım Kısbet, Ruhan Odabaş, Ali Şeyh Özdemir, Halise Tekbaş, Yaşar Türkoğlu
Samandağ'da binlerce dönüm arazi selden zarar gördü
Asi Nehri boyunda bulunan Yeniçağ, Büyükçat, Çöğürlü köyleri ile Tekebaşı, Sutaşı ve Aknehir beldelerinde Asi nehrinin taşması nedeniyle evi selden zarar gören vatandaşlar geceyi akraba ve komşularının yanında kalarak geçirdikleri bilgisi de açıklama da yer aldı.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir: Rüzgar santralleri mağdurlar ordusu meydana getirecek
Hatay'ın Samandağ ilçesi Belediye Başkanı Mithat Nehir, Tekebaşı ve Mağaracık beldelerinde kurulmak istenen rüzgar santrallerinin mağdurlar ordusu meydana getireceğini iddia etti. Samandağ'a kurulmak istenen rüzgar santrallerinin yerleşim alanlarına kurulmamasını isteyen çok sayıda belde belediye başkanı ortak bir açıklama yaptı.
Bin Köye 100 Bin Kitap kampanyasında Hatay'da 9 köye 900 kitap verildi
Zabun, kitap setlerinin; merkeze bağlı Karlısu, Şenköy, Ovakent beldesi ile Üzümdalı Köyü ile Samandağ'ın Tekebaşı beldesi ve Hüseyinli Köyü'ne, Reyhanlı'nın Üçtepe Köyü'ne, Dörtyol'un Kuzuculu beldesi ile Belen'in Ötençay Köyü'ne tarım danışmanları ve muhtarlar tarafından teslim
Hatay'da köylüler Kiviye yöneldi
Kurtbeyoğlu, Samandağ'ın Mağaracık ve Tekebaşı beldeleri ile Batıayaz köyünde ağırlıklı olarak yapılan deneme dikiminin daha sağlıklı sonuç vermesi için çiftçilere eğitim verildiğini kaydetti. Kivinin dikimi, budanması bakımının yanı sıra üretim şartları ile ilgili bilgileri de üreticilere aktardıklarını hatırlatan Kurtbeyoğlu, ilçelerinde köylülerin Kivi
Tekebaşı Belediye Başkanı Balıkçı trafik kazasında yaralandı
Tekebaşı Belediye Başkanı İrfan Balıkçı, geçirdiği kaza sonrası yaralandı. Adana Balcalı Araştırma Hastanesi'nde çocuğunu tedavi ettirdikten sonra geri dönen İrfan Balıkçı, otomobilinin ön sağ tekerleğinin patlaması sebebiyle Hatay'ın Payas beldesi ile Dörtyol ilçesi arasında bariyerlere