tekin ırşi

Ergenekon'da en yüksek ceza Muzaffer Tekin'e
İSTANBUL - Ergenekon davasının dün yapılan karar duruşmasında 275 sanıktan tutuklu sanık Muzaffer Tekin, iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 129 yıl 1 ay hapis hapis cezası ile en çok ceza verilen sanık oldu.
Küçük, Tekin ve Arslan'a 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet istendi
İSTANBUL - Ergenekon davasında esas hakkındaki mütalaada toplam 64 sanık hakkında "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs
Veli Küçük, Şener Eruygur ve Çevir Bir'e Akın Birdal suikasti suçlaması
İSTANBUL - Ergenekon davasında açık kimliği ile ifadesine başvurulan gizli tanık 9, Akın Birdal suikastının talimatını dava sanıklarından Semih Tufan Gülaltay'a, Şener Eruygur, Çevik Bir ve Veli Küçük'ün verdiğini iddia
Oyak Güvenlik yetkilileri, Danıştay saldırısından sorumlu tutuldu
İSTANBUL - Danıştay binasının güvenlik hizmetini yürüten Oyak Güvenlik firmasının 6'sı tutuklu toplam 10 yetkilisi, Danıştay 2. Dairesine 2006 yılında avukat Alparslan Arslan tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı olayından sorumlu tutuldu.
Cumhuriyet'e molotof davası sanığı Ergenekon'daki tahliyenin emsal olmasını istedi
Cumhuriyet gazetesine molotoflu saldırı davasının tutuklu sanığı Boğaç Kaan Murathan tahliye talebinde bulundu. Murathan'ın avukatı, Ergenekon davası kapsamında Cumhuriyet gazetesine ilk el bombasını pimini çekmeden attığı iddiasıyla yargılanan Tekin Irşi'nin tahliye edilmesinin emsal
Timuroğlu: Alparslan Arslan yakalanmasaydı suçu bizim üzerimize yıkacaklardı. O da avukatlığımızı yapacaktı"
Ergenekon ana davasıyla birleştirilen Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet gazetesine el bombası atılmasına ilişkin davanın tutuklu sanığı Erhan Timuroğlu, "Danıştay saldırısından sonra Alparslan Arslan yakalanmasa suçu üçümüzün
Ergenekon davasında tahliye (2)
Ergenekon ana davasında, 2006'da Cumhuriyet gazetesinin bahçesine ilk el bombasını pimini çekmeden attığı iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık Tekin Irşi, suç vasfının değişme ihtimali ve tutuklu yattığı süre göz önünde bulundurularak
Ergenekon davasında tahliye
Ergenekon ana davasında, 2006'da Cumhuriyet gazetesinin bahçesine ilk el bombasını pimini çekmeden attığı iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık Tekin Irşi, suç vasfının değişme ihtimali ve tutuklu yattığı süre göz önünde bulundurularak
Danıştay saldırısının kara kutusu, silinen görüntüler (Özel)
Danıştay saldırısının üzerinden 4 yıl geçti. Saldırının artık büyük bir organizasyonla yapıldığı ve darbe zemini oluşturup hükümeti yıkmayı amaçladığı tüm yönleriyle açığa çıktı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) raporuyla Danıştay'daki kamera görüntülerinin silindiğinin ortaya çıkması ise bu gerçeği teyit etti.
Ergenekon ana davasında Selim Akkurt tahliye edildi (2)
Ergenekon ana davasını yürüten İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, tutuklu yargilanan sanıklardan Selim Akkurt'un tahliyesine karar verdi. Ancak sanık Akkurt, başka bir suçtan hakkında hüküm bulunduğu için cezaevinden çıkamayacak.
Alparslan Arslan, kendisine sorulan soruları mesaj verir gibi cevapladı
Ergenekon ana davasıyla birleştirilen Danıştay davasının bir numaralı sanığı olan Alparslan Arslan, diğer tutuklu sanık Tekin Irşi'nin çapraz sorgusu sırasında kendisine yöneltilen sorulara ilginç cevaplar verdi.
Alparslan Arslan: Tahliye olduktan sonra Perinçek'in elini öpeceğim
Birleştirilen Ergenekon davasının bugünkü duruşmasına sanık Alparslan Arslan'ın cevapları damgasını vurdu. Doğu Perinçek'i çok sevdiğini söyleyen Arslan, belki tahliye olduktan sonra elini öpmeye ve hizmetini yapmaya gidebileceğini söyledi.
Tekin Irşi: Polis bizi takip ediyordu ama almıyordu
Birleştirilen Ergenekon davasında Cumhuriyet gazetesine bomba atılması olayıyla ilgli tutuklu yargılanan Tekin Irşi, "5 Mayıs 2006 tarihinde bombayı attıktan sonra uzun süre polis tarafından takip edildik.
Osman Yıldırım: Artık takatim kalmadı
Birleştirilen Ergenekon davası tutuklu sanığı Osman Yıldırım, 4 yıldır Türkiye Cumhuriyeti için mücadele ettiğini ve artık yorulduğunu söyledi. Danıştay sanığı Tekin Irşi'ye çapraz sorguda soru soran Osman Yıldırım, çıkışarak "Yeter artık, Ergenekon'un tek suçlusu benim.
Sanık Irşi: İnsan kafasına koyarsa herşeyi yapar
Cumhuriyet gazetesine bomba atılmasıyla ilgili suçlanan tutuklu sanık Tekin Irşi'nin mahkemede sergilediği tavır, zaman zaman izleyenlerin gülüşmesine neden oldu. İstediği zaman silah, bomba, top hatta tank bile bulabileceğini söyleyen Irşi, savcı Pekgüzel'in "Nereden bulursun bunları?
Ergenekon davasında yargı süreci ağırlaştı
Sanık savunmalarının alınamaması nedeniyle Ergenekon ana davasının hızı kesildi. Sanıklardan İlhan Selçuk ile Salih Kurter'in sağlık sorunları, Fuat Turgut'un mazereti, Saipir Debzlevitzi'nin ise yakalanamadığı için duruşmalara katılmadığı belirtildi
Ergenekon davasında Danıştay saldırısının ayrıntıları araştırılıyor
Ergenekon ana davasıyla birleştirilen Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet gazetesi binasının bombalanması olaylarıyla ilgili çok sayıda araştırma talebinde bulunuldu. Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, ilk olarak Danıştay saldırısı sanığı Alparslan Arslan'ın Adli Tıp Kurumu'na gönderilerek şimdi ya da daha önce uyuşturucu veya kimyasal
Ergenekon davasını yürüten mahkemeden, yargılamanın tarafsızlığına ilişkin açıklama
Ergenekon davalarının yürütüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, yargılamanın Silivri cezaevinde, müstakil bir girişi bulunan binada yapılması konusunda hiçbir kişi yada kuruluşun tavsiye yada telkinini bulunmadığı
Danıştay sanığı Sağır: Alparslan namaz kılmamızı istedi, aramızda namaz kılan olmadığı için şaşırdık
Danıştay sanığı İsmail Sağır, Ankara'ya giderken Bolu'da verdikleri mola sırasında Alparslan Arslan'ın kendilerine "Namaz kılın" dediğini söyleyerek: "Şaşırdık. İçimizde namaz kılan adam yok.
Ergenekon tutuklu sanığı Timuroğlu'nun sorgusu, çelişkili ifadelerle geçti
Ergenekon davasıyla birleştirilen Danıştay davasının tutuklu sanığı Erhan Timuroğlu, çapraz sorgusu sırasında kendisine yöneltilen sorulara çelişkilerle dolu cevaplar verdi. Cumhuriyet Gazetesi'nin bombalanma gerekçesinin domuza giydirilen türban karikatürü olup olmadığı şeklindeki soruya her defasında farklı cevap verdi.
Osman Yıldırım'ın avukatı: Danıştay saldırısına ille de bir Osman iştirak ettiyse bu kişi müvekkilim değil
Ergenekon ana davası ile birleştirilen Danıştay saldırısı davasının sanığı Osman Yıldırım'ın avukatı Murat Eken, "Danıştay suikastine ille de bir Osman iştirak ettiyse bu müvekkilim değil, Urfa'dan gelen Osman M.
Hakimden Perinçek'e 'iddianızdan vaz mı geçtiniz' sorusu
Ergenekon davasında tutuklu sanıklardan İşçi Partisi(İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, dava sanıklarından Ergenekon terör örgütü oluşturulamayacağını belirterek, "Ergenekon değil ama Beşiktaş terör örgütü oluştuğunu gördük
Osman Yıldırım'ın savunması sırasında gerginlik ve küfürleşmeler yaşandı
Ergenekon ana davasının öğleden sonra görülen oturumunda verdiği dilekçelere ilişkin açıklamalarda bulunan tutuklu sanık Osman Yıldırım ile diğer Danıştay sanıkları arasında sert tartışmalar ile küfürleşmeler yaşandı.
Mehmet Eymür, Ergenekon davasına müdahil olmak için dilekçe verdi
Eski MİT Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür, avukatı aracılığıyla Ergenekon ana davasına müdahil olmak için mahkemeye dilekçe gönderdi. Savcı Pekgüzel, bu talebin reddedilmesini istedi.
Alparslan Arslan: İbrahim Şahin ve özel harekatçıları severim
Danıştay saldırısı sanığı Alparslan Arslan, Muzaffer Tekin ile Doğuş Factoring vesilesiyle tanıştıklarını söyledi. Arslan, "Bürosunda hep emekli askerler vardı.
Ergenekon davasının 108. duruşması yapılıyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon ana davasının 108. duruşmasına devam edildi. Duruşmada Kemal Alemdaroğlu'nun avukatı Metin Çetinbaş, yarım kalan savunmasına devam etti.
Mahkeme, Danıştay ve Ergenekon davalarının ayrılması yönündeki talepleri reddetti
Sanık avukatlarının, Danıştay Davası'nın Ergenekon Davası'ndan ayrılması yönündeki kararı değerlendiren mahkeme heyeti, talepleri reddetti. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, davanın avukat Metin Çetinbaş'ın yarım kalan savunmasıyla devam edeceğini belirtti.
Danıştay davasının Ergenekon'la birleştirilmesine tepki gösteren İşçi Partililer salonu terke tti
Ergenekon davasının tutuklu sanıkları Doğu Perinçek ve Muzaffer Tekin'in de aralarında bulunduğu İşçi Partili sanıklar duruşma salonunu terk etti. Perinçek, "Bizi bu sanıklarla birlikte yargılamak zulümdür.
Danıştay davasında, Ergenekon davasına bakan mahkemenin görüşü beklenecek (2)
Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin 'Ergenekon'la birleştirilmesinde zorunluluk bulunduğuna' işaret ederek bozduğu Danıştay saldırısı ile ilgili dava Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülmeye başlandı.
Danıştay Davası'nda, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin görüşü beklenecek (1)
Yargıtay'ın bozduğu Danıştay saldırısı ile ilgili davayı yeniden ele alan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi bugün kısa bir duruşma yaptı.