tekin küçükali

Vakıfay, öğrencileri İstanbul’da ağırlıyor
Vakıfay'ın, bir önceki dönemde Kızılay Genel Başkanlığı görevini yürüten Tekin Küçükali’nin kurucu ve genel başkanlığını yaptığı, eğitim ve yardım için kurulan bir dernek olduğunu ifade eden Başkan Ali Aydın, Vargel'in ise Vakıfay’ın şu anda ön planda
Kızalay’ın yeni Başkanı Ahmet Lütfi Akar oldu
ANKARA - Kızılay Başkanı Tekin Küçükali’nin istifa kararıyla boşalan koltuğa Ahmet Lütfi Akar seçildi. Tek isim olarak seçime giren ve 921 oyla Kızılay yeni başkanlığına getirilen Akar, bu görevi vekaleten yürütüyordu.
Türk Kızılayı yeni genel başkanını seçiyor
ANKARA - Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali’nin, sağlık sorunları sebebiyle görevinden istifa etmesi üzerine Genel Merkez Yönetim Kurulu'nun aldığı karar gereği, olağanüstü genel kongre 17 Eylül 2011 Cumartesi günü (yarın)
Somali’ye toplanan yardımlar 500 milyon lirayı aştı
Akar, Tekin Küçükali’nin istifasıyla boşalan genel başkanlık için 17 Eylül 2011'de yapılacak olağanüstü kongreden önce İzmir'de düzenlenen bölge toplantısına katıldı. Burada konuyan Akar, Türk Kızılayı'nın 2868 numaralı hattına 2,5 milyon kişinin 5'en liralık yardım amaçlı kısa mesaj yolladığını kaydederek, “Bu, Türk milletinin Kızılay'a
Küçükali: İstifamın ardında bir şey aranmasın
TRABZON - Cuma günü sessiz sedasız görevinden istifa ederek baba ocağına dönen Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, memleketi Sürmene’de istifasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. İstifasının altında bir şey aranmaması gerektiğini belirten Küçükali, “Sağlık sorunlarım ve ailem için istifa ettim.
Kılıçdaroğlu: Terörle mücadelede toplumsal mutabakat şart
Başkanı'nın istifasının Somali'ye yapacağı ziyaretle ilgisinin bulunup bulunmadığının sorulması üzerine ise Kılıçdaroğlu, "Pek çok spekülasyon var ama Sayın Tekin Küçükali görevini başarıyla yapan bir başkandı.
Sağlık Bakanı Akdağ: İlk mobil hastane çarşamba günü yola çıkıyor
Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali’nin istifası ile ilgili bir soru üzerine Akdağ, “Hiçbir bilgim yok, kendisi ne açıklamışsa odur.” ifadelerini kullandı.
Kızılay Başkanı Küçükali, görevinden istifa etti (2)
ANKARA - Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, sağlık problemleri nedeniyle görevinden istifa etti. Küçükali veda mesajında, son dönemlerdeki yoğun çalışma temposunun sonunda tüm vücudunun yorulduğunu ve artık dinlenme vaktinin geldiğini anladığını belirterek, “Takdir edersiniz
Kızılay olağanüstü kongre kararı alacak
Kızılay’dan yapılan yazılı açıklamada, Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali’nin sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrıldığı bildirildi. Türk Kızılayı’nın tüzüğü gereği, Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun bu akşam olağanüstü toplanarak, en geç 2 ay içerisinde genel başkan seçimli, tek maddelik olağanüstü kongre
Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali istifa etti
ANKARA - Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrıldı. Türk Kızılayı’nın tüzüğü gereği, Genel Merkez Yönetim Kurulu bu akşam olağanüstü toplanacak ve en geç 2 ay içerisinde genel başkan seçimli, tek maddelik olağanüstü kongre
Somali'ye yardım gemisi İstanbul’dan uğurlanacak
Mehmet Görmez ve Türk Kızılayı Başkanı Tekin Küçükali katılacak. Türk Kızılayı’nın kuraklık ve beraberindeki açlık tehdidi ile mücadele eden Somali’ye yönelik insani yardım çalışmaları aralıksız devam ediyor.
Küçükali: Güzelleşmek için harcanan para 100 Somali’yi ayağa kaldırır
Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali ise Afrika’da 90 günde 29 bin çocuğun açlıktan öldüğünü hatırlatarak, “İnsanların bir yılda sadece güzelleşmek için salonlarda harcadığı para 160 milyar dolar. 100 tane Somali’yi ayağa kaldırır.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Memur-Sen, Afrika için toplanan nakdi yardımı Türkiye Kızılay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali’ye takdim edecek. (10.30)Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Afet ve Acil Durum Yüksek Kurulu ile Türkiye'de Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadelenin Güçlendirilmesi Komisyonu
Kızılay Başkanı Küçükali: Somali’ye ilk uçak 18:00’de indi
ANKARA - Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, Somali’ye gönderilen ilk yardım uçağının saat 17:50’de bölgeye ulaştığını belirtti. Küçükali, “Genel Müdürümüz ile konuştuğumuzda ifadesi aynen şöyle olmuştur: ‘Uçak Somali Havaalanı'nda görüldüğünde tüm Somalililer secdeye kapanarak, Allahu Ekber dediler
Türkiye, Somali’ye 50 tonluk ilk yardım filosunu gönderdi
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, TİKA Başkanı Serdar Çam, Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanvekili Ejder Kaya ve Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak’ın katılımıyla gerçekleşen tören ile Somali’ye
Afrika'ya yardım malzemesi yola çıktı (1)
Recep Akdağ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, TİKA Başkanı Serdar Çam, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali iştirak etti. (CİHAN)
Dünya bolluk içinde yaşarken Afrika’da insanların açlıktan ölmesi kabul edilemez
TRABZON - Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, dünya bolluk içinde yaşarken Afrika’da insanların açlıktan ölmesinin kabul edilebilir bir şey olmadığını söyledi. Küçükali, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında, hayırsever Türk halkının yardım elini dünyanın dört köşesine ulaştıran Türk Kızılayı’nın
İhsanoğlu: Teşkilatımız, Somali’de BM kuruluşlarının giremedikleri yere giriyor
İhsanoğlu’nun ardından konuşan Kızılay Başkanı Tekin Küçükali insanların açlık ve yokluktan ölümle burun buruna geldiğini söyledi. Küçükali, “Bunun için tedbirleri aldık.
İhsanoğlu: Somali’deki afetle mücadelede bir tek devletin, kurumun gücü yetmez
Toplantıya katılan Kızılay Başkanı Tekin Küçükali ise konuşmasında İslam dünyasının kendi kaynaklarını doğru yönde ve yerinde kullandığı durumda problem kalmayacağını söyledi. Dünya genelinde, 40 milyar doların hayvanların bakımı için, 160 milyar doların ise güzellik salonlarında harcandığına dikkat çeken Küçükali “Bu Afrika’ya verilen paranın
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, Mersin’de kan bağışı kampanyasına katılacak. (13.30) SPORŞampiyonlar Ligi 3.
Türk Kızılayı Genel Başkanı Küçükali: Yardım kuruluşlarının yapısı şeffaf olmalı
MUŞ - Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, bir dizi incelemelerde bulunmak ve yarın düzenlenecek bölge toplantısına katılmak üzere Muş’a geldi. Havaalanında açıklamalarda bulunan Küçükali, Kızılay olarak bölgede ciddi yatırımlar yaptıklarını söyledi.
TBMM Başkanı Çiçek ve Başbakan Yardımcısı Bozdağ memleketi Yozgat’ta
Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa Yozgatlı bir TBMM başkanının Yozgat’ta bir temel atacağını söyledi. Küçükali, "Kızılay olarak da ilk defa TBMM Başkanı eliyle ilk temel atma törenini gerçekleştiriyoruz.
TBMM Başkanı Çiçek ve Başbakan Yardımcısı Bozdağ Yozgat’a gelecek
30’da düzenlenecek olan temel atma törenine, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in yanı sıra Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kızılay Başkanı Tekin Küçükali ve Yozgat milletvekillerinin de katılacağını söyledi.
"Suriye'ye geri dönenlerin can güvenlikleri taahhüt altındadır"
Abdul Rahman Attar ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali bir araya geldi. Suriye Kızılayı Genel Başkanı Attar, Hatay Havaalanında yaptığı açıklamada karışıklıktan kaçarak Türkiye’ye sığınan geri dönüşleri için hiçbir şüphelerinin olmamasını gerektiğini söyledi.
Başbakan Erdoğan Simav'a geldi
Başbakan Erdoğan'a, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali de eşlik ediyor. (CİHAN)
Küçükali: Kriz tereyağından kıl çeker gibi yönetildi
HATAY - Çadır kentlerde incelemelerde bulunan Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, tek temennilerinin Türkiye’de misafir edilen Suriyelilerin sorunsuz olarak ülkelerine dönmeleri olduğunu söyledi.
Kızılay Başkanı Küçükali: Sınırda olağanüstü bir durum var
HATAY - Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, Suriye sınırındaki gelişmelerin ülkeler arasında her zaman yaşanan olaylar olmadığını söyledi. Sabah saatlerinde hareketlenen Güveççi Köyü sınırına gelen Küçükali burada yaptığı incelemelerin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Kızılay Genel Başkanı Küçükali Suriye sınırında
HATAY - Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali hareketli saatlerin yaşandığı Suriye sınırında incelemelerde bulundu.Sabah saatlerinde Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi Köyü sınırına yaklaşık 400 metre mesafede görülen Suriye tankları hareketlilik yaşatırken, Genel Başkan Tekinali bölgeye
134 kez kan bağışı yaparak rekor kırdı: Sağlığımı kan bağışına borçluyum
Erdal Soysal da ödülünü Kızılay Başkanı Tekin Küçükali’nin elinden aldı. Ödül alanlar birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Kızılay Başkanı Tekin Küçükali, kan bağışının organ bağışından daha önemli olduğunu vurguladı.
Binali Yıldırım: Türkiye’nin her karış toprağına hizmet götürdük
Merkezi gezen eski Bakan Binali Yıldırım, Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Tekin Küçükali ve diğer davetliler, çadır üretim tesisini de ziyaret etti. Yıldırım ve Küçükali çadır dikme makinesinin başına oturarak çadır dikti.
Küçükali, Simav'da Kızılay’ın yetersiz kaldığı eleştirilerini kabul etmedi
ERZİNCAN - Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, Kütahya’nın Simav ilçesindeki deprem sonrası Kızılay’ın yetersiz kaldığı yönündeki eleştirilere katılmadı. Küçükali, “Binlerce insanın olduğu bir yerde herkesin memnun olması beklenemez.
Kızılay, EFQM Mükemmellik Modeli uygulamasına geçti
UKH İyi niyet Bildirgesi Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali ve Kalder Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Doğan’ın tarafından imzalandı. Doğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu güç birliği ile EFQM tarafından uygulanan Mükemmellik Modeli, UKH ile birlikte Kızılay’da da uygulanmaya başlanacak.
Küçükali: Darfur belgeseli ile insanlığın dramını vurgulamak istedik (Özel)
Belgeseli değerlendiren Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, belgeselle orada insanlık adına büyük bir dramın yaşandığını vurgulamaya çalıştıklarını belirtti.Türk Kızılay’ın Kurumsal İletişim Birimi, Sudan’ın Darfur bölgesinde yaşanan insanlık dramını kısa metrajlı bir belgeselle Cannes Film Festivali’ne taşıdı.
Türk Kızılayı 11 bin genci festivalde buluşturuyor
Kızılayı’nı tanıtıcı çalışmaların gerçekleştirileceği, ödüllü yarışmalar, spor gösterileri ve konserler ile renklenecek etkinlikte Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali de gençleri yalnız bırakmayacak.
Türk Kızılayı, 11 bin genci festivalde buluşturuyor
Mamak ilçe protokolü ile birlikte Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali de festival süresince gençleri yalnız bırakmayacak. Festival sabahı, Genel Başkan Tekin Küçükali ve 2 bin kadar genç katılımcı Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıkacak.
İsmi içki markası olan okulların adlarının değiştirilmesi için dava açtık
Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, Kızılayın devlet bütçesinden ödenek almadığını, tamamen gönüllülük esası üzerine kurulu olduğunu belirtti.ŞEFFAF PROJELER ÜRETİYORUZ
Kızılay Genel Başkanı Küçükali camide vaaz verdi
ADANA - Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, cuma namazı öncesi Adana Sabancı Merkez Cami’nde vaaz verdi. Minbere çıkan Küçükali, Kızılay olarak 2012 yılının sonunda 1 milyon 800 bin ünite kanın tamamını insanlığın hizmetine sunacaklarını söyledi.
Kızılay heyeti Zihni Aldırmaz'ı ziyaret etti
ADANA - Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, Büyükşehir Belediyesi Bakan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.Beraberinde Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ile diğer yöneticileri olduğu halde Başkan Vekili Aldırmaz’la görüşen Genel Başkan Küçükali, çalışmalarında başarılar
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali ve Yeşilay Genel Başkanı Muharrem Balcı, 'Dünden Bu Güne Türk Kızılayı Ve Felaketten Önce Yeşilay' konulu konferansa katılacak. (18.00)ABD'li otomotiv firması Cummins Ege Serbest Bölgesi'nde yatırım yapacak.
Arınç: Turgut Özal, vefatında sonra da ülkeye hizmet etmeye devam etti
Bakanı Mehmet Şimşek ve Ulaştırma Eski Bakanı Binali Yıldırım’ın yanı sıra, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan ve Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali’yle birlikte çok sayıda davetli katıldı.
Radyo Evi Derneği’nden CİHAN’a ödül
Erbaş, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Ankara Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç, Bahçelievler Kaymakamı Şevket Cinbir, Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, sanatçılar Coşkun Sabah, Selami Şahin, A.
İnşaat şirketinden Libya’ya yardım gemisi
System İnşaat Grubu'nun Libya’ya yapmış olduğu bu yardımın büyük bir vefa borcu olduğunu dile getiren Kızılay Başkanı Tekin Küçükali ise yıllarca orada iş almış diğer firmaların da böyle bir hayır işinde bulunmaları gerektiğini vurguladı.
Turgut Özal Ödüllerinin bu yılki sahipleri belli oldu
İletişim ve Bilişim Ödülünü Binali Yıldırım’a, Bilim ve Eğitim Ödülünü YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’a, İnsanlığa Hizmet Ödülünü Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali’ye verileceğini kaydetti. Demirel, Turgut Özal Özel Ödülü'nün ise TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’e verileceğini ifade etti.
Türk Kızılay’ından Ortodoks cemaatine 8 tonluk gıda yardımı
Teslim töreninde konuşan Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Tekin Küçükali, gözyaşının rengi olmadığına dikkat çekerek, "Acının dili, dini ırkı olmaz. Acı acıdır." dedi.
Libya’ya yardım malzemesi götürecek gemi yol hazırlığı yapıyor
MERSİN - Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, Libya'ya yardım malzemesi götürecek geminin birkaç gün içerisinde İstanbul'dan hareket edeceğini belirtti. Kızılay Başdanışmanı Prof.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Türkiye Kızılay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali, Mersin'de bölge toplantısına katılacak. (14.00) SPORSpor Toto Süper Lig’in 28.
Burç İletişim Ödülleri, medya ve sanat dünyasının enlerini belirledi
Yılın sosyal sorumluluğu Sare Davutoğlu, Yılın pop müziği sanatçısı Soner Sarıkabadayı, Yılın uluslararası sosyal yardım projesi ‘Gözyaşları Sel Olmasın’ Tekin Küçükali, Yılın spor organizasyonu Üniversiade (Erzurum 2011), Yılın eğitim projesi İSMEK (İBB), Türk resim sanatına katkı ödülüne Devrim Erbil, Türk müziğine katkı ödülüne
Galip Öztürk'e Kızılay Merhamet Madalyası
Bu katkıları nedeniyle Türk Kızılayı adına Genel Başkan Tekin Küçükali, Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk'e ‘Türk Kızılayı Merhamet Madalyası’ taktı. Kızılay Genel Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Küçükali, bu madalyanın şimdiye kadar Öztürk, ile birlikte sadece 4 kişiye verildiğine dikkat çekti.
Galip Demirel: Bu sözlere gülüyorum, o kadar kuruluş nasıl faaliyet durduracak
ANKARA - Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği Başkanı Galip Demirel, Türk Kızılayı Derneği Başkanı Tekin Küçükali’yi ziyaret etti. Burada konuşan Galip Demirel, Devlet Bahçeli’nin Fethullah Gülen ile ilgili olarak söylediği sözlerle ilgili olarak, “bu sözlere gülüyorum, okul, hastane o kadar kuruluş
Cihan Haber Ajansı Gündemi
30)Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, Oyak Renault'da düzenlenen kan bağışı kampanyasının açılışına katılacak.