telefonlar

İZTO Başkanı Demirtaş: Taksit kaldırılırsa iletişim sektörü yarı yolda kalır
Şirketlerin birçoğunun kepenk kapatmak zorunda kalacağını belirterek, “Bu nedenle mobil telekomünikasyon cihazlarının, cep telefonlarının dokuz aya kadar taksitlendirme kapsamına alınması, kontör kart ve benzeri ürün ve hizmetlerinse taksitlendirme kapsamı dışında tutulmasını talep ediyoruz.
Merkez'den dövize 2 milyar dolarlık müdahale
"DÖVİZ SATALIM MI TELEFONLARI ÇOĞALMAYA BAŞLADI"Merkez Bankası’nın geçmişte daha yoğun müdahalelerinin olduğunu belirten Yıldırımtürk, “Burada önemli olan şu; halkın katılımı olmadığı sürece buradaki artışın çok etkisi olmayacaktır
Araç park etmede internet üzerinden rezervasyon dönemi
Geliştirilen yeni sistem sayesinde müsait olan en yakın park alanı akıllı telefonlar üzerinden görülebilecek.Brezilya'nın Sao Paulo kentinde uygulamaya geçecek proje ile belediyenin işlettiği otopark alanlarına sensör yerleştirilecek.
Avea CEO'su Akdemir: Cep telefonuna taksit sınırı satışları aşağı çekebilir
Sadece şebeke tarafında değil akıllı telefonlar kullanım teknolojileri geliştirerek bu uygulamaları sadece bireysel abonelere yönelik değil kurumların iş otomasyonunu geliştirmek anlamında doğrudan destek veren Ar-Ge faaliyetlerinde bulunuyoruz.
2014’te globalde 375 milyar dolarlık akıllı telefon satışı yapılacak
• Oturma odalarımıza hakim beş cihaz: İnternete bağlı televizyonlar, bilgisayar, oyun konsolları, akıllı telefonlar ile telefon yanı olan ve olmayan tabletlerin satışının 2014’te 750 milyar doları bulacağı öngörülüyor.
35 milyona online inovasyon ve girişimcilik eğitimi verecek
Yeni bilişim platformu akıllı telefonlar ve tabletler. Bu akıllı telefon ve tabletlerde 3 adet işletim sistemi var. Biz, bunu temel alarak ww.
İnternetten çikolata, gofret fiyatına 'alan adı' almak mümkün
com’da 40 bin lirayı, telefonlar.com’da 50 bin lirayı, turlar.com’da 90 bin lirayı görüyor.www.turkticaret.
Telefonla yapılan dolandırıcılık 14 milyon lirayı buldu
İSTANBUL - Son dönemde özellikle telefonlar üzerinden yoğunlaşan dolandırıcılık hadiselerinden insanlar oldukça muzdarip. Yankesicilerin çelmesine takılan arasında; profesöründen ev hanımına, öğrencisinden iş adamına kadar toplumun herkesiminden insana rastlamak mümkün.
Apple’dan Çin’de dev hamle
Apple'ın en çok kar getiren ürünü iPhone’un Çin’deki satışları, Güney Koreli Samsung ile Lenovo ve Xiaomi gibi ucuz Çin malı telefonlar nedeniyle düşmüştü. Bu yılın ilk dokuz ayında dünya genelinde 102,4 milyon iPhone satan Apple, karşı atağa geçerek, Çin pazarına iPhone'un ucuz modeli olan 5c'yi sürmüştü.
Türkiye'nin ilk kaya tırmanış rehberi kitabı çıktı
Bölgenin adeta krokisinin içine sığdırıldığı rehber kitapta tırmanış rotalarının yanında bölgeye ulaşım bilgileri, önemli telefonlar, tırmanış dışında dinlenme günlerinde yapılacaklar, bölgenin tarihi, kaya yapısı ve kitabın yazarı Zorbey Aktuyun’un biyografisi de yer alıyor.
Avea’dan yeni gençlik platformu: Woops
İSTANBUL - Mobil operatör Avea, gençler için Woops platformunu hayata geçirdi. Platforma üye olanlar, akıllı telefonları indirimli fiyatlardan alıyor.
PayPal'da yüz tanıma metoduyla ödeme sistemi
“Check-In” adı verilen ödeme sistemiyle ilgili bir açıklama yapan PayPal’an Almanya sorumlusu Arnulf Keese, “Akıllı telefonlar üzerinden yapılan mobil ödemelerde öncü olmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Türkiye, akıllı telefon kullanımında Avrupa beşincisi
Telefonlar artık o kadar akıllı oldu ki onlarla birçok işimizi yapabiliyoruz." Türkiye’nin üretici konumuna geçmesi için özel bir projeleri olduğunu belirten Özmen, "Kurumsal sosyal sorumluluk projesi başlattık.
Bakan Müezzinoğlu eşi ile birlikte Gümülcine’deki eski günleri yad etti
O zaman telefonlar da yoktu. Haberleşme imkanımız gelen köylüler olunca gidip onları görüyorduk. Sıkıntılar oldu, olmadı değil.
İngiltere’de insanlar akıllı telefonlar yüzünden borç içinde
Vakıf, akıllı telefonlar borçlarından dolayı yardım hatlarına yapılan aramalarla ilgili verileri açıkladı. Yapılan aramalar 2007 yılında 5 bin 380 iken geçen yıl bu sayının 17 bin 776 yükseldiği belirtildi.
ASO Başkanı'ndan sitem: Ankara’da bile İstanbul’u pazarlıyoruz
Cebimizdeki telefonlar gibi kopyalanması mümkün değil. Türkiye’ye yılda 10 milyar lira değerinde cep telefonu giriyor, haydi kopyalayalım. Mümkün değil. Bizde o ekosistem yok.
Casusluk endişesi kabine toplantılarında akıllı telefonları yasaklattı
LONDRA - İngiliz hükümetinin kabine toplantılarında akıllı telefonlar ile iPadlerin casusluk endişelerinden dolayı yasaklandığı belirtildi. İngiliz güvenlik güçlerinin; Çin, Rusya, İran ve Pakistan gibi ülkelerin elektronik aletlerle trojan virüsü bulaştıracaklarından endişelendikleri belirtildi.
Çocuklar anne babalarının telefon bağımlılığından şikayetçi
Her gün yeni bir icadıyla hayatımızdaki yerini sağlamlaştıran akıllı telefonlar hiç şüphesiz beraberinde bir takım problemleri de getiriyor. Söz konusu problemlerden en çok etkilenenler ise çocuklar oluyor.
Sosyal medya yalnızlaştırıyor
Bunlar televizyon, telefonlar, iletişim araçları, haberleşme araçları, motorlu taşıtlar, aşırı şehirleşme, insan sesleri gibi uyarıcıların pek çoğunu duymuyor gibi oluyoruz, aslında algılıyoruz. Büyük şehirlerde yoğun bir gürültü var.
Bimeks, Şanlıurfa'da ikinci mağazasını açtı
televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve binlerce çeşit ürün yanı sıra beyaz eşya, hobi grubu ve spor ürünlerini de ekleyen Bimeks'in açılışında akıllı telefonlar, notebooklar ve büyük ekranlı televizyonlarda cazip indirimler uygulandı.
Uzmanlardan çağrı: 12 yaşından küçük çocuklara akıllı telefon almayın
FRANKFURT - Çocukların aileleriyle irtibatını sağlaması sebebiyle vazgeçilmezliğini koruyan cep telefonları beraberinde birçok tehlikeyi beraberinde getiriyor. Bu da çocukların özellikle aileleri tarafından ciddi bir 'cep telefonu eğitimi'nden geçirilmesini zorunlu kılıyor.
Başkent'te Kurban Bayramı tedbirleri açıklandı
VATANDAŞ MÜRACAATLARI İÇİN ACİL TELEFONLARAnkara Valiliği 306 66 00 - 306 66 06Büyükşehir Belediye Başkanlığı 507 10 00 *Zabıta Müdürlüğü 153 - 2317984 - 2296691
Adnan Öztürk: Yıldırım Demirören kimseye laf sokmasın
Telefonlar çıkan sürekli telefonda konuşan, latife bir yana da teknik adamla ilgili o kendi tasarruflarıdır. Kendi sorumluluklarıdır.
Bursa'yı yabancı turistler akıllı telefonlar ve kiosklar rehberliğinde gezecek
Bursa’ya gelen yabancı turistler, ‘Bursa Turizm Destinasyonu için Touch Path Uygulama Projesi’ ile akıllı telefonlardaki uygulama ile Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça olarak şehri rehbere ihtiyaç duymadan gezebilecek.
BDDKYB: Hayvan sürülerine kota getirilmelidir
Aynı mantıkla bakarsanız Avrupa’da benzin fiyatları, GSM konuşma ücretleri, akıllı telefonlar, arpa ve buğday da ucuz. Ama bunlar Türkiye’de pahalı.
Çağrı merkezleri çoğaldı, ücretsiz 800’lü hatlar unutuldu
800’lü telefonlar ankesörlü telefonlardan ve şehirlerarası aramalara kapalı telefonlardan da aranabilmektedir." denildi. FİRMALAR TÜKETİCİYİ MAĞDUR EDİYOR
Google, Android’de bir açığı kapattı
FRANKFURT - Android işletim sistemli akıllı telefonlar ve tabletler için açıklanan Obad.a trojanı için yapılan uyarıların ardından Google Android 4.
Cepler akıllandı, rekabet kızıştı
İSTANBUL - Türkiye’de 2013 ilk 6 ayında 4,5 milyon adet cep telefonu satıldı. Bunların yüzde 74’ünü akıllı telefonlar teşkil ediyor.
Cumhurbaşkanı Gül: Teknolojinin bütün imkanlarından yararlanıyorum
Pek çoğumuz artık akıllı telefonlar tabletler ve diz üstü bilgisayarlarla haberleşiyoruz. İnternet ve kitle iletişim araçlarından da istifade ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Gıdaların içeriği, SMS sistemi ile öğrenilebilecek
tr" internet sayfası, iOS , Android ve diğer akıllı telefonlar için geliştirilmiş ve ücretsiz olarak edinilebilen uygulamalar, tüm operatörler için geçerli olan 7364 kısa mesaj servisi ve 444 37 09 numaralı otomatik sesli yanıt sistemi yer alıyor.
Öğretmenler akıllı telefonlardan şikayetçi
HELSİNKİ - Finlandiyalı öğretmenler, akıllı telefonlar nedeniyle öğrencilerin dikkatinin dağılmasından şikayetçi. Telefonlara ders öncesi el koymak isteyen öğretmenler, yetkililerden yasal düzenleme beklediklerini söyledi.
Ücretsiz programlar güvenliği tehdit ediyor
Mustafa Şanver, telefon dinlemelerinin genel olarak operatör veya santrallerden yapıldığını, akıllı cep telefonları ile beraber mobil programlar aracılığıyla daha kolay dinlemeler yapılabileceği üzerinde durdu.
Emniyet Müdürü Kara, vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı
Vatandaşların benzer bir durumla karşılaşmaları durumunda vakit kaybetmeden Alo 155 Polis veya Alo Jandarma 156 telefonlarını aramalarını isteyen Kara, “Vatandaşlarımızın bu telefonlar karşısında adeta hipnoz olmuş gibi dolandırıcıların yalanlarına kapılmaları neticesinde alın teriyle
Adaylar cebe girdi, artık seçmenin nabzı daha kolay tutulacak
KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraşlı bir bilgisayar yazılım uzmanının akıllı telefonlar için geliştirdiği mobil uygulama, seçim arifesindeki siyasi parti ve adayların işini kolaylaştıracak. 'Adaylar Cepte' adı verilen uygulamayla seçmen, cep telefonu ekranından siyasi parti temsilcileri ve adayları hakkında bilgi sahibi olabilecek, dilerse adayın kamuoyu yoklaması
Turkcell'in yeni T'sini Türk tasarımcı ve mühendisler geliştirdi
Yaşanan dönüm noktasında akıllı telefonların önemli bir yer tuttuğunu aktaran Ciliv, "Mobilite önemli bir yer tutuyor. Hem bireysel hayatı hem de kurumsal hayatı akıllı telefonlar değiştiriyor ve değiştirecek.
İzmir Ticaret Odası artık ‘cep’te
İZMİR - İzmir Ticaret Odası (İZTO), oda ve borsalar arasında bir ilke imza atarak, akıllı telefonlar için mobil uygulama geliştirdi. Uygulama, Google Play ve Apple AppStore’dan ücretsiz indirilebiliyor.
Akıllı telefon pazarının Türkiye'deki büyüme oranı dünyayı solladı
Toplam mobil telefon satış oranlarının yaklaşık 9 katına denk gelen bu büyüme sonrası, mobil telefon pazarının yüzde 55’ini akıllı telefonlar oluşturdu. Türkiye’deki akıllı telefon satışlarındaki artış ise yüzde 85 ile dünyadaki büyüme oranının üzerinde gerçekleşti.
Bursagaz'dan dolandırıcılık uyarısı
Bakanlığı’ndan elektrik ve doğalgaz faturalarını düzenli ödeyen kişilere yüzde 50 indirim uygulanacağı ve bunun için de kredi kartı bilgilerini vermelerini isteyen telefonlar geldiğini öğrendik. Ancak bu aramalar hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.
Keçi sütüne 15 milyon dolar yatırdı, aile işletmelerini destekleyip büyüyecek
Bu şekilde üniversite mezunu gençlerden sürekli mailler ve telefonlar alıyorum. Küçük aile işletmeleri yapmayı hedefliyorum. Keçileri olanları toplayıp bir pazarda kullanarak, sütleri işlemeyi düşünüyorum.
Avea, 5G’nin rotasını belirleyen konsorsiyumda
Öte yandan kullandığımız tüm akıllı telefonlar birer mobil terminale dönüşecek. 5G, kısa alanda iletişim imkanlarını ön plana çıkartırken; 2G, 3G CD 4 G olmak sureti ile tüm nesil bantları da birbirlerine tamamlayıcı olarak kullanabilecek.
Müzeyi andıran kuaför salonu yoğun ilgi görüyor
Eski radyolar, gramofonlar, kollu telefonlar, tüfekler, hesap makineleri, siyah beyaz fotoğraf makineleri ve daha pek çok eserin bulunduğu kuaför salonu, adeta bir müzeyi andırıyor.Kuaför salonu işletmecisi Nihat Yılmaz, iş yerine farklı bir imaj kazandırmayı düşünürken, kendi evlerindeki ve tanıdıkları kişilerin evlerindeki eski malzemeleri
Turkcell, FIFA tarihinde ilk kez Akıllı Bilet'i futbolseverlerle buluşturacak
Sistemin tüm telefonlar için uyumlu olduğunu ifade eden Yavuzer, müsabakaların bilet bedelinin dışında başka bir maliyetin de olmadığını vurguladı. Tribün ya da koltuk seçiminin de yapılabildiğini dile getiren Yavuzer, daha önce Türkiye A Milli Takımı maçlarında kullanılan teknolojinin, U-20 Dünya Şampiyonası’nda ülke
Zuckerberg, Güney Kore’de
Güney Kore medyasında yer alan haberlere göre, bu toplantıda yeni üretilecek tablet bilgisayar ve cep telefonlar ile Facebook arasında nasıl bir işbirliği yapılabileceği üzerinde görüş alış verişi yapılacağı aktarıldı
LYS’yi bekleyen veliler emanetçiye döndü
Saatler, telefonlar bayağı bir emanetimiz oldu. Sonuna kadar bekleyeciğiz, emanetleri sahibine teslim etmemiz gerekiyor. Sahiplerini tanımıyorum.
Karı-koca 27 yıldır ormanları gözetliyor (Özel)
Dumanı hissettikleri anda daha yangın oluşmadan bize telsiz ve telefonlar aracılığıyla haber veriyorlar. Doğrudan müdahale imkanı veriyorlar. Daha önce suyun elektriğin ve yaşamın çok zor şartlarda çalışan görevlilerimiz son yıllarda devletin katkılarıyla güzel mekanlara kavuştu.
Almanya sel sularıyla mücadele ediyor
Bölgedeki birçok yerleşim biriminde elektrik ve telefonlar kesildi. Demiryolları ve içme suyu hatları kapatıldı.Almanya’nın güneyindeki Tuna Nehri’nde ise su seviyesinin düşmeye başladığı ve temizlik çalışmalarının yapıldığı kaydedildi.
Büyükşehir Yasası hizmetlerin etkinliğini artıracak
"BU KIŞ TELEFONLAR AZ ÇALDI"İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yazıcı, geçen kış sezonunu başarılı bir çalışma dönemi ile kapattıklarını anlattı. Yazıcı, geride kalan kış mevsiminde karla mücadelede 16 milyon lira harcadıklarına işaret etti.
Ticarette müşteriye ulaşmanın yeni adresi "mobil cihazlar”
FRANKFURT - Akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar artık tüketicilerin günlük hayatının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Daha önce sanal mecrada pazarlama hedeflerini masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanıcılarına göre belirleyen reklam ajansları ve pazarlama uzmanları artık gözlerini mobil
Erzurum'da gelecek kış hazırlıkları başladı
BU KIŞ TELEFONLAR AZ ÇALDI İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yazıcı, geçen kış sezonunu başarılı bir çalışma dönemi ile kapattıklarını anlattı. Yazıcı, geride kalan kış mevsiminde karla mücadelede 16 milyon lira harcadıklarını işaret etti.
Odesa’da iki gün Türkiye rüzgarı esti
Çekilişte talihlilere; akıllı telefonlar, fotoğraf makinesi ve Türkiye’ye gidiş geliş uçak bileti verildi. Gece gündüz iki gün devam eden kermeste Ukrayna’da üniversite okuyan Türk gençleri halay çekip Ankara havası oynayarak memleket hasreti giderdi.