tema kayseri

Abdullah Gül Üniversitesi kampüsü yeşillendi
KAYSERİ - Kayseri Erciyes Üniversitesi Yeşil Nefes Ağaçlandırma Kulübü ve Genç TEMA Kayseri ekibi, Abdullah Gül Üniversitesi Merkez Kampüsü’ne çok sayıda tüplü çam fidanı dikti. Kayseri Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof.
TEMA: Ekolojik siyaset dönemi başlamalıdır
KAYSERİ - Türkiye Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma Vakfı (TEMA) Kayseri İl Temsilcisi Dr. İsmail Gökşen, siyasi partilerin seçim bildirgelerini eleştirdi.
Dünyada kişi başına bir futbol sahası büyüklüğünde ormanlık alan düşüyor
KAYSERİ - Birleşmiş Milletler Gıda Örgütü (FAO)'nün, 2010 yılı verilerine göre, dünyada kişi başına düşen orman alanı 0,6 hektar, yaklaşık bir futbol sahası büyüklüğü kadar. Türkiye’de ise ormanlık alanın az olması nedeniyle kişi başına ancak bir futbol sahasının dörtte biri kadar ormanlık alan düştüğü bildirildi.
Avustralya Büyükelçiliği 2. Katibi Kelly'den TEMA'ya ziyaret
Avustralya Büyükelçiliği 2. Katibi Sarah Kelly, TEMA Kayseri il Temsilcisi Dr. İsmail Gökşen'den, Kayseri'deki erozyonla mücadele ve ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi aldı.
İlköğretim okulu öğrencileri, toprağın korunması için yürüdü
TEMA Kayseri İl Temsilcisi İsmail Gökşen ile Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi (KUÇEP) ve İl Çevre Koordinatörü Hakan Tatlı, Melikgazi ilçesi Malazgirt İlköğretim Okulu'nda bir etkinlik gerçekleştirdi.
Türkiye'de 6 milyon tondan fazla köklü hububat sapı yakılıyor
Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Kayseri İl Temsilcisi Dr. İsmail Gökşen, Türkiye'de 6 milyon tondan fazla köklü hububat sapı (anız) yakıldığını açıkladı.
TEMA: Bir çay kaşığı toprak 6 bin farklı türe ve bakteriye ev sahipliği yapıyor
Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Kayseri Temsilcisi Dr. İsmail Gökşen, bir kaşık toprağın, bünyesinde 6 bin farklı türe ve bakteriye ev sahipliği yaptığını açıkladı.
TEMA İl Temsilcisi Gökşen: İnsan, doğal varlıklarla kendi türünü de yok ediyor
Türkiye Erozyonla Mücadele Vakfı (TEMA) Kayseri İl Temsilcisi Dr. İsmail Gökşen, Birleşmiş Milletler(BM)'in 2010 yılını "Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Yılı" ilan ettiğini hatırlattı. Dr. İsmail Gökşen, "Biyoçeşitlilik ve Kalkınma" ana temasıyla kutlandığını dile getirerek, "Dünyamız hiç bu kadar tehdit altında olmamıştı.
"Tarımsal ovalar tarımsal sit alanı olarak ilan edilmeli"
Kayseri'de Melikgazi Burhan Dinçbal İlköğretim Okulu'nun başlattığı 'Mavi Gök, Yeşil Yaprak Projesi'nde konuşan TEMA Kayseri İl Temsilcisi Dr. İsmail Gökşen, herkesin her yıl doğaya 7 fidan dikme borcu söyledi.
Dünyada her yıl 13 milyon hektar orman alanı yok oluyor
İnsanoğlunun ormanlara verdiği tahribat her geçen yıl artıyor. Tüm dünyada her yıl 13 milyon hektarlık alan orman vasfını yitiriyor. Bu rakam Türkiye'de İç Anadolu'nun yüzölçümüne eş değer oranda.
TEMA: Sınırsız tüketim toplumsal sorun haline geldi
TEMA Kayseri İl Temsilcisi Dr. İsmail Gökşen, sınırsız tüketim çabasının ağır bir bedeli olduğunu ve günümüzde bu bedelin de tüketimin kendisi kadar hızlı büyüdüğünü dile getirdi. Sadece tüketim peşinde koşmanın hem tüketici toplumlardaki yaşamın kalitesini azaltacağına hem gelecek nesillerin temel ihtiyaçlarını karşılama olanaklarının bile ellerinden
TEMA Kayseri İl Temsilcisi Gökşen: Toprağımızın kıymetini bilelim, 1 santimetrelik toprak 500 yılda oluşuyor
Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Kayseri İl Temsilcisi Dr. İsmail Gökşen, Erozyonla Mücadele Haftası'nda toprağın kıymetini anlatmak için bazı programlar düzenlendiği açıkladı.
640 milyon meşe palamudu toprakla buluştu
TEMA Kayseri İl Temsilcisi Dr. İsmail Gökşen, başlatılan projenin amacının, yeşil alanların genişletilmesi, su ve toprağın korunması, ağaç sevgisinin geliştirilmesi olduğunu söyledi. İsmail Gökşen, "Proje hayata geçirildiğinde 1 milyon hektar alanda ağaçlandırma yapılacak, orman alanları yüzde 10 artacaktır.
TEMA: Afet risk haritaları, eylem planları hazırlanmalı
TEMA Kayseri Şube Başkanı Dr. İsmail Gökşen, Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günler öncesinden şiddetli yağış uyarısı yapmasına rağmen önlem alınmamasını eleştirdi. Yetkililerin 'Sel olabilir, aman dikkatli olun" şeklinde uyarılarda bulunduğunu kaydeden Gökşen, "Ama kimse nasıl dikkatli olunacağını söylemedi.
"Doğayı korumak için herkez 7 ağaç dikmeli"
TEMA Kayseri İl Temsilcisi Dr. İsmail Gökşen, her insanın günlük yaşamındaki ihtiyaçları için yılda 7 ağaç tükettiğini belirterek, "Orman alanlarının yok olduğu, küresel ısınmanın ciddi bir tehdit oluşturduğu günümüzde doğayı